Wybory prezydenckie 10 maja 2020 - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Wybory prezydenckie 10 maja 2020

Strony 1 2 3 45 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 2,449 ]

1

Temat: Wybory prezydenckie 10 maja 2020

Wyznaczono datę wyborów prezydenckich na 10 maja 2020.

Bardzo prawdopodobne, że wygra dotychczasowy prezydent. Kościół go popiera.
Dla mnie to tak jakby tego prezydenta nie było. A niema Pierwsza Dama to też porażka.
Zapraszam do dyskusji na tematy związane z wyborami, kandydatami, sondażami itd.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wybory prezydenckie 10 maja 2020

Za spokojnie było? lol
Ja pewnie zagłosuję na Bosaka. Uwielbiam słuchać gościa. Konkurencja musi nienawidzić współuczestnictwa z nim w debatach, programach itp. Jak będzie druga tura, to zapewne pojadę po linii męsko - szowinistycznej. Co prawda z tym Bosakiem, to się jeszcze będę zastanawiał, bo serce me rozdarte między nim, a Kosiniakiem. On też jest niezły.
Pierwsza dama jest spoko. Ja ją lubię. Najfajniejsza z dotychczasowych.

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

3

A co właściwie ma do gadania Pierwsza Dama? tongue wbrew pozorom jej milczenie jest bardzo wymowne. Pokazuje, że się nie zgadza z linią, jaką idzie jej mąż. Nie zrobi tego przecież wprost.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

4 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2020-02-05 15:06:18)

Lady Loka napisał/a:

A co właściwie ma do gadania Pierwsza Dama? tongue wbrew pozorom jej milczenie jest bardzo wymowne. Pokazuje, że się nie zgadza z linią, jaką idzie jej mąż. Nie zrobi tego przecież wprost.

A dlaczgo nie?  Pamietam, jak pani Maria Kaczyńska poparła prawa kobiet do aborcji (chyba, dokładnie nie pamiętam), a ojciec Rydzyk nazwał ją publicznie czarownicą, choć miała poparcie i wdzieczność wielu kobiet za swoją postawę.

5

Snake napisał/a:

Co prawda z tym Bosakiem, to się jeszcze będę zastanawiał, bo serce me rozdarte między nim, a Kosiniakiem. On też jest niezły.

A wiesz, że wśród moich znajomych, nawet tych, którzy w wyborach parlamentarnych głosowali na Konfederację, to nikt nie chce zagłosować na Bosaka. Za to faworytem w kategorii wiekowej 25-30 jest zdecydowanie Kosiniak-Kamysz. Jest lubiany, bo ma charyzmę, jest błyskotliwy, a przede wszystkim gada merytorycznie, ma pomysły i tzw. jaja, co pokazał wybierając nie najprostsze rozwiązania, gdy PSL niemal znikał z mapy wyborczej. Nie sądzę, że będzie jak PAD sługusem jednej opcji. A ma nad Bosakiem tę przewagę, że jest prounijny.
A obecna prezydentowa jest przeźroczysta. Nie wzbudza żadnych emocji, bo jej de facto nie ma w życiu publicznym. Widocznie nie ma nic do powiedzenia. Niech więc znika na zawsze razem z mężem :-D

6

Lady Loka napisał/a:

Raczej się zgadza z tą linią, a przynajmniej z mężem wink

MagdaLena1111 napisał/a:

A obecna prezydentowa jest przeźroczysta. Nie wzbudza żadnych emocji, bo jej de facto nie ma w życiu publicznym. Widocznie nie ma nic do powiedzenia. Niech więc znika na zawsze razem z mężem :-D

Wzbudza emocje. Ci co nie znoszą jej męża jej też nie znoszą, szermując głupim dość i naiwnym argumentem, że milczy, a przecież pierwsza powinna rzucać Andrzejowi kłody pod nogi. Choć szlaban na sypialnię! Dla Polski i Sprawy! Ci co lubią jej męża ją też lubią.
Ja ją lubię tak czy owak. Między innymi dlatego, że nie pcha się przed szereg. Pierwsza dama, to wielkie nic w naszych realiach, takie coś dla picu i rozdawania kwiatków. Dalej w szkole pracować nie mogła, a mówią jej, że ma za darmochę krajowi służyć. Andrzej jej musi składki na ZUS opłacać. Niemniej to w końcu pierwsza w miarę wyluzowana pierwsza dama i w dodatku reprezentacyjna wink Nie wstyd jak za granicę jedzie.

MagdaLena1111 napisał/a:

A wiesz, że wśród moich znajomych, nawet tych, którzy w wyborach parlamentarnych głosowali na Konfederację, to nikt nie chce zagłosować na Bosaka.

Ma swój elektorat negatywny, jak najbardziej również w Konfederacji. Wielki to sukces dla Konfederacji, że wprowadziła swoich posłów, bo wśród nich są prawdziwe perełki. Bosak, Braun, Sośnierz. Z przyjemnością słucha się ich wypowiedzi nawet jak się z nimi nie zgadza. Polecam rozmowę Moniki Jaruzelskiej z posłem Braunem. Uczta dla uszu i oczu.

MagdaLena1111 napisał/a:

Za to faworytem w kategorii wiekowej 25-30 jest zdecydowanie Kosiniak-Kamysz. Jest lubiany, bo ma charyzmę, jest błyskotliwy, a przede wszystkim gada merytorycznie, ma pomysły i tzw. jaja, co pokazał wybierając nie najprostsze rozwiązania, gdy PSL niemal znikał z mapy wyborczej. Nie sądzę, że będzie jak PAD sługusem jednej opcji. A ma nad Bosakiem tę przewagę, że jest prounijny.

Dokładnie tak. Odejmując Konfederację, to Kosiniak przerasta resztę opozycji o głowę, jak nie dwie. Oczywiście, że nie wygra ale pracuje na kolejne lata. Facet z wizją, możliwościami i jajami.

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

7

Snake napisał/a:

Wzbudza emocje. Ci co nie znoszą jej męża jej też nie znoszą, szermując głupim dość i naiwnym argumentem, że milczy, a przecież pierwsza powinna rzucać Andrzejowi kłody pod nogi. Choć szlaban na sypialnię! Dla Polski i Sprawy! Ci co lubią jej męża ją też lubią.

Nie znoszę Dudy, a o niej nawet bym nie pomyślała, gdyby pierwszy post także jej nie dotyczył. Być może inni mają inaczej. Dla mnie jakby jej nie było.

Ale przypomniała mi się taka scenka, którą gdzieś widziałam przelotnie w telewizornii, jak PAD coś tam pokrzykuje, a ona go delikatnie trzyma za łokieć i coś próbuje mówić do ucha jakby go uspakajała. Wydaje mi się, że ona może być całkiem fajną babką, ale męża wybrała beznadziejnego ;-)

8

MagdaLena1111 napisał/a:

Dla mnie jakby jej nie było.

A w imię czego ma być? Bo jej męża wybrano na prezydenta? Dlatego ma czuć nakaz do wypowiadania się? Naród nawet nie chce jej durnej pensji płacić żeby jej składki emerytalne nie przepadły z 5 lat. Poza tym, że nie wygłasza ideowych tyrad w mediach odrabia za darmo czarną robotę pierwszej damy czyli robi za gospodynię podczas licznych wizyt zagranicznych, sama musi jeździć w delegacje, kwiatki i dyplomy rozdawać na jakichś imprezach charytatywnych. Nie musi się z tym obnosić. Poza tym weź pod uwagę, że jeśli ktoś to już pokazuje, to nie media ulubione przez przeciwników jej męża.

MagdaLena1111 napisał/a:

Ale przypomniała mi się taka scenka, którą gdzieś widziałam przelotnie w telewizornii, jak PAD coś tam pokrzykuje, a ona go delikatnie trzyma za łokieć i coś próbuje mówić do ucha jakby go uspakajała. Wydaje mi się, że ona może być całkiem fajną babką, ale męża wybrała beznadziejnego ;-)

Ona ewidentnie jest wyluzowana i nie raz to pokazała. Natomiast co ma Andrzej polityk do Andrzeja męża?

9

Snake napisał/a:

Wzbudza emocje. Ci co nie znoszą jej męża jej też nie znoszą

Nie wzbudza. Nie istnieje I w sumie nie ma zadnego znaczenia dla politycznej ukladanki, podobnie jak poprzednie Pierwsze Damy.

Snake napisał/a:

Niemniej to w końcu pierwsza w miarę wyluzowana pierwsza dama i w dodatku reprezentacyjna wink Nie wstyd jak za granicę jedzie.

Shazza tez byla reprezentacyjna. Jak dla mnie Shazza pierwsze miejsce Agata drugie.

Snake napisał/a:

Kosiniak przerasta resztę opozycji o głowę, jak nie dwie. Oczywiście, że nie wygra ale pracuje na kolejne lata. Facet z wizją, możliwościami i jajami.

Osobiscie obstawiam, ze jezeli bedzie druga tura Duda vs Kosiniak to wygra Kosiniak. Obawiam sie niestety, ze bedzie druga tura Duda - Kidawa ...

A jesli chodzi o perelki Konfederacji, dla mnie Braun na zawsze bedzie sie kojarzyc z kondominium rosyjsko-niemieckim ....

... pełnym gazem wjadę w bramy piekieł ...

10 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-02-05 17:08:38)

Snake, masz rację. Nie jej chcieli ludzie, to i po co miałaby się wysilać i cokolwiek z siebie dawać. Ma być po prostu ładną przystawką do męża, to jest. Widocznie jej to odpowiada. Jako naród zrzucamy się na jej wyjściowe kreacje, w których się ładnie prezentuje, to chyba wystarczy.
Tylko, że jak wyżej wskazała Salomonka, nie wszystkie prezydentowe wychodziły z założenia, że jak mi nie płacą, to głosu nie zabieram. A może tamte miały po prostu własne zdanie i trochę odwagi do jego wygłoszenia :-P

tyafu napisał/a:

Osobiscie obstawiam, ze jezeli bedzie druga tura Duda vs Kosiniak to wygra Kosiniak. Obawiam sie niestety, ze bedzie druga tura Duda - Kidawa ...

Też mam podobne obawy :-(

11

Braun; Intronizacja Chrystusa Króla i Kościół - Szkoła - Strzelnica.  Dobrze, ze w ich elektorskich wyborach przegrał z Bosakiem.

12 Ostatnio edytowany przez szakisz (2020-02-05 18:36:57)

MagdaLena1111 napisał/a:

Mowa jest srebrem a milczenie złotem. Czasem jednak lepiej siedzieć cicho i ładnie wyglądać, niż zrobić z kraju pośmiewisko przed światem tongue

Co do samych wyborów, mój głos najprawdopodobniej popłynie do Bosaka. Cieszę się, że to on jest twarzą Konfederacji. Przynajmniej nie będzie Protokołu 1% big_smile

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

13 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-02-05 19:10:40)

szakisz napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Mowa jest srebrem a milczenie złotem. Czasem jednak lepiej siedzieć cicho i ładnie wyglądać, niż zrobić z kraju pośmiewisko przed światem tongue

Sugerujesz, że w przypadku prezydentowej lepiej, aby pozostała ładną paprotką, bo gdyby zabrała głos, to zrobiłaby z kraju pośmiewisko?
Raczej nie przekonamy się, co by było gdyby.

14 Ostatnio edytowany przez szakisz (2020-02-05 19:55:42)

MagdaLena1111 napisał/a:

Sugerujesz, że w przypadku prezydentowej lepiej, aby pozostała ładną paprotką, bo gdyby zabrała głos, to zrobiłaby z kraju pośmiewisko?
Raczej nie przekonamy się, co by było gdyby.

Wiesz, bycie ładną paprotką ma to do siebie, że wszyscy na ciebie patrzą. W czasach kiedy wiesz, że żadne publiczne komentarze pozbawione politycznych implikacji nie byłyby możliwe, a jednocześnie masa ludzi czeka tylko na Twoje najmniejsze potknięcie, może najlepiej po prostu ładnie wyglądać? Wszyscy przecież dobrze pamiętamy, jak I szogun RP swoją gracją podbił Japonię tongue

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

15

Z Bosakiem mam taki problem, że to facet, który nigdy nigdzie poważnie nie pracował poza polityką, brak mu wykształcenia, co nie licuje z powagą urzędu, na jaki się porywa. Czy żałuję, że w wewnętrznym konkursie talentów nie wygrał Braun? Trochę tak, bo to ponadprzeciętny intelekt, rozjeżdżający oponentów na komisjach, ale poziom jego dewocji zakrawa o patologię.

16 Ostatnio edytowany przez Snake (2020-02-05 22:48:39)

tyafu napisał/a:

Nie wzbudza. Nie istnieje I w sumie nie ma zadnego znaczenia dla politycznej ukladanki, podobnie jak poprzednie Pierwsze Damy.

Skoro możesz mówić za zwolenników tamtej opcji, to pewnie wiesz lepiej wink
Oczywiście, że nie ma jak poprzednie, znaczenia dla politycznej układanki.

tyafu napisał/a:

Shazza tez byla reprezentacyjna. Jak dla mnie Shazza pierwsze miejsce Agata drugie.

Nie wiem kiedy ta pani była reprezentacyjna w okolicach urzędu prezydenta RP, zapewne muszę nadrobić jakieś zaległości w plotku czy pudelku. Ten rodzaj prezencji w kontekście urzędów, to mi się tak jakoś dziwnie kojarzy wink Co nie znaczy, że nie ma takich co tego nie lubią, a nawet faworyzują. Ba, jest nawet taki jeden prezes urzędujący, który lubi ten rodzaj prezencji.
Natomiast na poważnie, to obecna pierwsza dama potrafi się ubrać, ma figurę, jest twarzowa i sympatyczna, można ją zostawić w cztery oczy z żoną prezydenta USA i panie sobie świetnie poradzą bez tłumaczy. Rzekłbym nowa jakość w tej materii, przynajmniej w Polsce. Stąd uważam za obowiązkową prezentację życiowych partnerów przez kandydatów na urząd prezydenta. Obowiązkowa debata wszystkich kandydatów, gdzie każdy przychodzi ze swoim partnerem/partnerką. Ci ludzie będą potem na równi reprezentować nasz kraj. Tu Bosak ma gorzej, bo przynajmniej wg danych oficjalnych kawaler albo wskazałby jakąś sympatię wink

tyafu napisał/a:

Podzielam ten pogląd, na szczęście dla obozu rządzącego opozycja nie jest za mądra.

tyafu napisał/a:

A jesli chodzi o perelki Konfederacji, dla mnie Braun na zawsze bedzie sie kojarzyc z kondominium rosyjsko-niemieckim ....

Trzeba mieć talent żeby w tak krótkim bon mocie streścić rzeczywistość wink

MagdaLena1111 napisał/a:

Snake, masz rację. Nie jej chcieli ludzie, to i po co miałaby się wysilać i cokolwiek z siebie dawać. Ma być po prostu ładną przystawką do męża, to jest. Widocznie jej to odpowiada. Jako naród zrzucamy się na jej wyjściowe kreacje, w których się ładnie prezentuje, to chyba wystarczy.
Tylko, że jak wyżej wskazała Salomonka, nie wszystkie prezydentowe wychodziły z założenia, że jak mi nie płacą, to głosu nie zabieram. A może tamte miały po prostu własne zdanie i trochę odwagi do jego wygłoszenia :-P

A ty byś poszła do roboty za parę ciuchów?
Nie wiem czemu ludzie zakładają, że ona milczy, bo się z mężem nie zgadza ale nie ma odwagi? Mnie prędzej przychodzi do głowy, że ona się nie wychyla tylko po to żeby nie rozwiać tych ludzkich nadziei lol Bo zwyczajnie w pełni popiera swojego męża i ma podobne lub takie same poglądy.

Kleoma napisał/a:

Braun; Intronizacja Chrystusa Króla i Kościół - Szkoła - Strzelnica.  Dobrze, ze w ich elektorskich wyborach przegrał z Bosakiem.

Bo jeśli Braun to ciężkie działo forteczne, to Bosak jest jak ręczny karabin maszynowy tongue

szakisz napisał/a:

Wiesz, bycie ładną paprotką ma to do siebie, że wszyscy na ciebie patrzą. W czasach kiedy wiesz, że żadne publiczne komentarze pozbawione politycznych implikacji nie byłyby możliwe, a jednocześnie masa ludzi czeka tylko na Twoje najmniejsze potknięcie, może najlepiej po prostu ładnie wyglądać? Wszyscy przecież dobrze pamiętamy, jak I szogun RP swoją gracją podbił Japonię tongue

Och, niezapomniany prezydent Bul - Komorowski..., ten to miał naukę, że nie tylko milczenie jest złotem ale jeszcze opanowanie ortografii ojczystego języka. W tej materii nie da się nie zauważyć, że obecny prezydent i kandydat wyróżnia się na tle większości poprzedników. Studia skończył i ma na to dyplom z małym naddatkiem, nie kaleczy języka ojczystego, a nawet o zgrozo potrafi wygłosić przemówienie bez korzystania z kartki czy promptera (dla niektórych prawdziwe Himalaje), nie chleje podczas pełnienia obowiązków, a przynajmniej nie pokazuje się w stanie upojenia, nie włazi na meble o nieznanym sobie przeznaczeniu, może siąść z głową innego państwa i rozmawiać w 4 oczy. Wystarczy być (takim) tongue

17

Jan Zbigniew hrabia Potocki - kolejny kandydat na urząd głowy państwa. Zaczął zbierać podpisy.

18 Ostatnio edytowany przez assassin (2020-02-05 23:11:41)

tyafu napisał/a:

Aż się nie mogę powstrzymać lol lol lol

Edit. Mi wystarczy, żeby prezydent nie był/była idiotą + bez nałogów..., o co jak dotąd zbyt łatwo nie było.

19 Ostatnio edytowany przez Snake (2020-02-05 23:11:46)

W Polsce od 1921 roku nie ma tytułów arystokratycznych wink No ale idąc tym tropem przedostatnim prezydentem był Bronisław hrabia Komorowski.

Assassin, dzięki lol

20

Poparcie Koscioła wiele nie zdziała, tegoroczne badania pokazały, że tylko 26% Polaków uczestniczy we mszy swiętej. Zwolennicy zmian w pałacu prezydenckim powinni sie zastanawiac jskich błędów nie popełniać a nie szkać usprawiedliwienia dla przyszłeł porażki w Kościele.

21

W moim rejonie wyniki głosowania będą raczej jednoznaczne smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

22 Ostatnio edytowany przez tyafu (2020-02-06 09:53:49)

Snake napisał/a:

Nie wiem kiedy ta pani była reprezentacyjna w okolicach urzędu prezydenta RP, zapewne muszę nadrobić jakieś zaległości w plotku czy pudelku.

"Latwiej jest sprawowac wladze, gdy sie zone ma jak Shazze" - tak spiewal bodajze kabaret OT.TO. o zonie pewnego prezydenta, co to mial wyzsze wyksztalcenie, chociaz studiow nie skonczyl ...

Teraz kojarzysz ? smile

Snake napisał/a:
tyafu napisał/a:

Skoro możesz mówić za zwolenników tamtej opcji, to pewnie wiesz lepiej wink

Aaaa, skoro wsrod pisowcow wzbudza emocje to przepraszam, dla mnie nigdy nie miala znaczenia pierwsza dama i przy okazji przedwyborczych analiz nikt tego nie bral pod uwage.

Ale, ale, czemu zapomnielismy o kandydacie, ktory moze wprowadzic Pierwszego Faceta miast Pierwszej Damy? - aa, sondaze nie daja mu szans. Ok.

... pełnym gazem wjadę w bramy piekieł ...

23

Snake napisał/a:

Za spokojnie było? lol
Ja pewnie zagłosuję na Bosaka. Uwielbiam słuchać gościa. Konkurencja musi nienawidzić współuczestnictwa z nim w debatach, programach itp. Jak będzie druga tura, to zapewne pojadę po linii męsko - szowinistycznej. Co prawda z tym Bosakiem, to się jeszcze będę zastanawiał, bo serce me rozdarte między nim, a Kosiniakiem. On też jest niezły.

Bosak na prezydenta ? big_smile Masz fantazję. Marzy Ci się rzeczywistość spod znaku ONR, Konfederacji ? Wiedziałem, że jesteś prawoskrętny, ale że aż tak big_smile

"Z gówna bata nie ukręci"  NieGall Anonim

24

Dla mnie pierwsza dama, która by to nie była. to jednak w dużej mierze "dodatek" do osoby głowy państwa. Chyba, że prowadzi jeszcze jakąś inną działalność. Albo jeśli głową państwa jest Pani prezydentowa, jak do niedawna w Chorwacji smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

25

Misinx napisał/a:
Snake napisał/a:

Za spokojnie było? lol

Bosak na prezydenta ? big_smile Masz fantazję. Marzy Ci się rzeczywistość spod znaku ONR, Konfederacji ? Wiedziałem, że jesteś prawoskrętny, ale że aż tak big_smile

Żadne zaskoczenie.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

26

tyafu napisał/a:

"Latwiej jest sprawowac wladze, gdy sie zone ma jak Shazze" - tak spiewal bodajze kabaret OT.TO. o zonie pewnego prezydenta, co to mial wyzsze wyksztalcenie, chociaz studiow nie skonczyl ...

Teraz kojarzysz ? smile

Nie tongue Nie śledzę kabaretów specjalnie. No i pani Jolanta mi nie bardzo do tego wizerunku pasuje. Jaka by nie była jakąś tam klasę ma.

tyafu napisał/a:

Aaaa, skoro wsrod pisowcow wzbudza emocje to przepraszam, dla mnie nigdy nie miala znaczenia pierwsza dama i przy okazji przedwyborczych analiz nikt tego nie bral pod uwage..

No lubią ją, nie tak co prawda jak "naszą Beatę" wink
Pierwsza dama ma o tyle znaczenie, że każe się jej reprezentować kraj.

tyafu napisał/a:

Ale, ale, czemu zapomnielismy o kandydacie, ktory moze wprowadzic Pierwszego Faceta miast Pierwszej Damy? - aa, sondaze nie daja mu szans. Ok.

Dlatego byłem za debatą z partnerami wink

Misinx napisał/a:

Podchodzę do tego liberalnie, Braun jest monarchistą wink

Jak wam się podoba spot kandydata Hołowni?

Polecam filmik z incydentu podczas wczorajszej wizyty prezydenta Dudy w Lubartowie na Lubelszczyźnie. Po obejrzeniu zadajcie sobie pytanie, jak ogarnęliby temat pozostali kandydaci wink

27

Snake napisał/a:

Podchodzę do tego liberalnie, Braun jest monarchistą wink

Jak wam się podoba spot kandydata Hołowni?

Polecam filmik z incydentu podczas wczorajszej wizyty prezydenta Dudy w Lubartowie na Lubelszczyźnie. Po obejrzeniu zadajcie sobie pytanie, jak ogarnęliby temat pozostali kandydaci wink

Spotu Hołowni nie widziałem, choć słyszałem o jakimś zamieszaniu wokół jakiegoś papierowego samolotu. Spoty mnie mówiąc szczerze interesują tyle co reklama proszku do prania. Nie wiem w co się bawi Hołownia. Mogę mu nawet względnie sympatyzować, ale nie zamierzam na niego głosować. No chyba, że jakimś cudem wejdzie do drugiej tury big_smile Dla mnie największym koszmarem byłoby jakbym w drugiej turze musiał wybierać między Dudą, a Bosakiem big_smile Chyba oddałbym wtedy "nieważny" głos. Duda to dla mnie kompletny muppet. Ostatnio coraz bardziej mu odbija i chyba sam uwierzył w swój "majestat". I to go może zgubić. Ktoś zauważył, że w poprzednich wyborach było tak, że urzędujący prezydent startował w kampanii z wysokiego pułapu poparcia, które potem już tylko tracił. Kwaśniewskiemu mimo straty udało się wygrać nawet w pierwszej turze. Komorowski stracił tyle, że przegrał. A Duda startuje w porównaniu z nimi z niższego pułapu poparcia i nie wiadomo ile straci w kampanii. Wszystko się może zdarzyć. Nawet w PiS wiedzą, że zwycięstwo nie jest pewne i dlatego zaczyna być coraz bardziej nerwowo.

28

PIS nie odda stanowiska prezydenta w uczciwych wyborach

Z tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz

Tadeusz Boy-Żeleński - Słówka

29

12miecio12 napisał/a:

PIS nie odda stanowiska prezydenta w uczciwych wyborach

Bez przesady. W Polsce, w dzisiejszych czasach jakiekolwiek fałszerstwo wyszło by bardzo szybko na wierzch. PiS to też nie jest jakiś monolit. Fałszerstw dopuszczają się tylko naprawdę mocne siłowo reżimy. PiS nie jest mocny. Nie stoi za nim armia, ani jakiś "ZSRR".

30

Misinx napisał/a:

Ktoś zauważył, że w poprzednich wyborach było tak, że urzędujący prezydent startował w kampanii z wysokiego pułapu poparcia, które potem już tylko tracił. Kwaśniewskiemu mimo straty udało się wygrać nawet w pierwszej turze. Komorowski stracił tyle, że przegrał. A Duda startuje w porównaniu z nimi z niższego pułapu poparcia i nie wiadomo ile straci w kampanii. Wszystko się może zdarzyć. Nawet w PiS wiedzą, że zwycięstwo nie jest pewne i dlatego zaczyna być coraz bardziej nerwowo.

Właśnie dlatego Duda musi walczyć. Komorowski, to były takie jaja, że nie wiem czy do powtórzenia. Należała się hrabiemu reelekcja więc jak to pisali tylko pijana zakonnica na pasach mu zagrażała.
Problem z Dudą jest taki, że on jest maszyną do wygrywania. Jest kwintesencją polityka profesjonalisty. Jest inteligentny, wykształcony, wygadany, z refleksem i do tego pracowity. Tu nie ma żadnego przypadku, że facet wychodzi i przemawia godzinę z głowy. Żeby to robić musi się przygotowywać, wykuwać na blachę teksty, mieć ich warianty na różne sytuacje oraz refleks i bystrość umysłu na sytuacje nieoczekiwane. Jest zawodowcem czy się z nim zgadzam, czy nie.
Na podobnym poziomie widzę tylko Kosiniaka - Kamysza, który ewidentnie tak samo do kwestii być politykiem podchodzi. No i Bosaka jakby się komuś nie podobały jego poglądy wink Biedroń od biedy w odniesieniu do wymienionych może aspirować do poziomu pseudo zawodowca. Resztę pominę litościwym milczeniem, przynajmniej jeśli chodzi o takie sprawy.

31

Snake napisał/a:
Misinx napisał/a:

Ktoś zauważył, że w poprzednich wyborach było tak, że urzędujący prezydent startował w kampanii z wysokiego pułapu poparcia, które potem już tylko tracił. Kwaśniewskiemu mimo straty udało się wygrać nawet w pierwszej turze. Komorowski stracił tyle, że przegrał. A Duda startuje w porównaniu z nimi z niższego pułapu poparcia i nie wiadomo ile straci w kampanii. Wszystko się może zdarzyć. Nawet w PiS wiedzą, że zwycięstwo nie jest pewne i dlatego zaczyna być coraz bardziej nerwowo.

Właśnie dlatego Duda musi walczyć. Komorowski, to były takie jaja, że nie wiem czy do powtórzenia. Należała się hrabiemu reelekcja więc jak to pisali tylko pijana zakonnica na pasach mu zagrażała.
Problem z Dudą jest taki, że on jest maszyną do wygrywania. Jest kwintesencją polityka profesjonalisty. Jest inteligentny, wykształcony, wygadany, z refleksem i do tego pracowity. Tu nie ma żadnego przypadku, że facet wychodzi i przemawia godzinę z głowy. Żeby to robić musi się przygotowywać, wykuwać na blachę teksty, mieć ich warianty na różne sytuacje oraz refleks i bystrość umysłu na sytuacje nieoczekiwane. Jest zawodowcem czy się z nim zgadzam, czy nie.
Na podobnym poziomie widzę tylko Kosiniaka - Kamysza, który ewidentnie tak samo do kwestii być politykiem podchodzi. No i Bosaka jakby się komuś nie podobały jego poglądy wink Biedroń od biedy w odniesieniu do wymienionych może aspirować do poziomu pseudo zawodowca. Resztę pominę litościwym milczeniem, przynajmniej jeśli chodzi o takie sprawy.

Czegos ty sie brachu nacpal , Adrian profesjonalista, https://www.youtube.com/watch?v=rtlBc7Nx6UY w Polsce gdzie od kelnera w Krakowie czy Gdansku wymagana jest biegla znajomosc co najmniej dwoch jezykow

32

Kampania pokaże. PIS ma ogromną przewagę w machinie propagandowej. Będzie się z całą pewnością działo. Już w TVP wzięli się za Kamysza, drwiny lecą na maxa.

33 Ostatnio edytowany przez 12miecio12 (2020-02-06 16:09:53)

balin napisał/a:

Kampania pokaże. PIS ma ogromną przewagę w machinie propagandowej. Będzie się z całą pewnością działo. Już w TVP wzięli się za Kamysza, drwiny lecą na maxa.

Tadzia Rydzyk dostaje od daty wygranych wyborow w 2015 1000 zeta na godzine, liczone 24 godziny na dobe, 7 dni w tygodniu, to latwo policzyc wystarczy podzielic otrzymane przez Rydzyka miliony, przez ilosc godzin od 2015 roku. Rydzyk pewnie zrobilby te robote za darmo, bo w interesie katolickiego kleru jest wyprowadzenie Polski z Unii I NATO, stworzenie z Polski bastion koltunstwa. Dla kleru Swoboda poruszania sie polakow, to przeklenstwo, bo pozwala zobaczyc marginalna role kleru w innych klarach.
Dostaje te kase za propaganda PIS partii podparta autorytetem katolickiego wyznania, dodajmy media panstwowe na dzisiaj w 97% obsadzone absolwentami uczelni Rydzyka
Dla mnie Rydzyk, redemptorysta w roli naczelnego szamana PIS to rechot historii, w Polsce bowiem ukrywana jest jedna bardzo istotna prwada na temat zakonu redemptorystow.
Zakon redemptorystow otwiera swoje pierwsze ,,RADIO MARYJA" w Polsce w 1938 roku w Kowlu na Wolyniu, I uczelnia tam jest, naucza oficjalnie nauczycieli jezyka ukrainskiego, bo zakon dziala wsrod greko-katolikow ukrainskich, to najwieksze wyznanie wsrod ukraincow zachodnich, ci ,,nauczyciele" to wyszkolone przez redemptorystow kadry OUN-UPA, a kiedy na WOLYN wkroczyli niemcy, to zakon z Kowla to centrum OUN-UPA propagandy antypolskiej, niemcy ewakuowali redemptorystow z Kowla, do dnia dzisiejszego to najzagorzalsi wrogowie polski I polakow, dzialaja do dnia dzisiejszego w Kanadzie,

34

balin napisał/a:

PIS ma ogromną przewagę w machinie propagandowej.

Nie zgodzę się z tą opinią.

35

Właśnie przeczytałam na interii artykuł, że w dniu wyborów - jak wiadomo, zawsze jest to niedziela - będzie śpiewany psalm ze słowami "On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski" smile
A Szymona Hołowni się czepili o papierowy samolocik przy brzozie w jego spocie wyborczym big_smile

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

36

Nie przeceniasz roli kosciola?  Chyba wiecej osob widziało film 'Kler' niz w niedziele chodzi do kosciola. Jaki program ma kandydat opozycji oprocz 'odsuniecia obecnego prezydenta'? Który kandydat złagodzi ustawe antyaborcyjną, wesprze działania pro-ekologiczne (zlikwiduje mozliwosc spalania węgla w domowych piecach, czy ograniczy wjazd zdezelowanych aut do centrum miasta)? Który rozwiaże problem drożejących smieci czy kolejek do lekarzy?

37

foggy napisał/a:

Który kandydat złagodzi ustawe antyaborcyjną, wesprze działania pro-ekologiczne (zlikwiduje mozliwosc spalania węgla w domowych piecach, czy ograniczy wjazd zdezelowanych aut do centrum miasta)? Który rozwiaże problem drożejących smieci czy kolejek do lekarzy?

Żaden "opozycyjny" z tego prostego powodu, że choć prezydent ma inicjatywę ustawodawczą, to parlament jego inicjatywę może przemielić i wyrzucić do kosza. Co będzie czynił obecny parlament przez jeszcze prawie 4 lata gdyby wygrał któryś z konkurentów obecnego. Tak więc opozycyjni kandydaci mogą obiecywać cuda, wianki co to nie zrobią ale to zwykła ściema. Jedyne co może robić opozycyjny prezydent, to utrudniać życie rządzącej większości i taka jest stawka tych wyborów. Swoją drogą to nawet byłoby zabawne gdyby ktoś z opozycji wygrał. Z rozbawieniem patrzyłbym na odwrotny scenariusz prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Te kłótnie, kto reprezentuje nasz kraj za granicą, czyje jest to krzesło i takie tam. Co zresztą kolejny raz udowodniłoby jak beznadziejnie napisana została nasza konstytucja. Jak można tak napisać konstytucję dla narodu, gdzie Polaków dwóch, tam trzy zdania? lol
No więc jeśli ktoś obiecuje i ma szansę dotrzymać słowa, to... smile

Tak na marginesie, jak ma ogrzać dom ktoś, kto nie ma dostępu do gazu? Wbrew pozorom to jest dość częsty przypadek w Polsce. Co do śmieci wystarczy sobie skojarzyć, jak ktoś ma taki horyzont doświadczeń, ile kosztował wywóz śmieci 15 lat temu kiedy nikt nie wciskał segregacji śmieci i wywalało się wszystko jak leci, a ile teraz kiedy już trzeba śmieci wystawić posortowane na kilka frakcji. Zabawne nie? Czyste środowisko kosztuje...

38

Snake napisał/a:
foggy napisał/a:

Który kandydat złagodzi ustawe antyaborcyjną, wesprze działania pro-ekologiczne (zlikwiduje mozliwosc spalania węgla w domowych piecach, czy ograniczy wjazd zdezelowanych aut do centrum miasta)? Który rozwiaże problem drożejących smieci czy kolejek do lekarzy?

[...]
Tak na marginesie, jak ma ogrzać dom ktoś, kto nie ma dostępu do gazu? Wbrew pozorom to jest dość częsty przypadek w Polsce. Co do śmieci wystarczy sobie skojarzyć, jak ktoś ma taki horyzont doświadczeń, ile kosztował wywóz śmieci 15 lat temu kiedy nikt nie wciskał segregacji śmieci i wywalało się wszystko jak leci, a ile teraz kiedy już trzeba śmieci wystawić posortowane na kilka frakcji. Zabawne nie? Czyste środowisko kosztuje...

Z tym ogrzewaniem to gadaj do ściany... Szczerze to miastom jeszcze dokręciłbym śrubę opłat za śmieci, właśnie za taki "ograniczony" horyzont ich mieszkańców.

39

bbasia napisał/a:

Właśnie przeczytałam na interii artykuł, że w dniu wyborów - jak wiadomo, zawsze jest to niedziela - będzie śpiewany psalm ze słowami "On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski" smile
A Szymona Hołowni się czepili o papierowy samolocik przy brzozie w jego spocie wyborczym big_smile

Wbrew pozorom całkiem często się tak zdarza, że właśnie ten psalm jest śpiewany smile zawsze byłam ciekawa, czy data jest wybierana specjalnie czy to ciąg zbiegów okoliczności, bo już kilka lat temu zwróciłam na niego uwagę w czasie którychś wyborów smile z drugiej strony to są słowa, które w psalmach pojawiają się kilkukrotnie, więc może zbieg okoliczności. Nikt psalmu nie zmienia specjalnie, bo wybory wink

40 Ostatnio edytowany przez Misinx (2020-02-07 09:16:56)

Snake napisał/a:
Misinx napisał/a:

Komorowskiego pociągnęła do porażki sama PO, która też wtedy już dołowała, a na dodatek dołożył kilka spektakularnych wpadek wizerunkowych. Duda nie jest żadną maszynką do wygrywania. Nie wiem skąd taki wniosek. To Komorowski sobie nastrzelał samobójów, a nie Duda był jakiś błyskotliwy. Teraz Duda wchodzi w buty Komorowskiego i zaczyna się coraz bardziej ośmieszać. Ten incydent ze spotkania wyborczego pokazuje, że w sytuacjach których trzeba improwizować Duda jest bardzo słaby. Z łatwością można go docisnąć. Jego prezydentura była tak słaba, że każdy dobrze przygotowany kontrkandydat rozniesie go w debacie. A w drugiej turze Duda będzie musiał stanąć do debaty. Osobiście żałuję, że nie będzie debaty Duda-Tusk. Liczyłem kiedyś na to. Tusk w przeciwieństwie do Dudy świetnie się odnajdywał w trudnych sytuacjach i nie boi się starć z kimś skrajnie nieprzychylnym. Robienie minek a'la Benito i wykuwanie tekstów przemówień big_smile Dudzie nie pomoże. Oczywiście nadal jest on faworytem do prezydentury, ale nie pewniakiem. Póki co Duda jeździ do wyborców, którzy i tak by na niego zagłosowali. Prawdziwe piekiełko dopiero przed nim. Zgadzam się z tym, że największym zagrożeniem dla Dudy w drugiej turze byłby Kosiniak-Kamysz. Kidawa musi się mocno napracować jeśli chce wygrać. Arłukowicz jako szef sztabu wyborczego daje pewną nadzieję, o ile mu będzie naprawdę zależało. Nie wiem naprawdę co Cię tak zauroczyło w Bosaku big_smile Co on takiego fajnego mówi ? Biedroń się skompromitował przy okazji wyborów do Europarlamentu i nikt już go nie będzie brał na poważnie. Okazał się wydmuszką. Szkoda, że lewica nie wystawiła Zandberga, bo on na pewno miałby dużo większe szanse. Hołownia ? Stoją za nim ciekawe nazwiska. Ale nie porwie tłumów.

41

Snake napisał/a:
foggy napisał/a:

Żaden "opozycyjny" z tego prostego powodu, że choć prezydent ma inicjatywę ustawodawczą, to parlament jego inicjatywę może przemielić i wyrzucić do kosza. Co będzie czynił obecny parlament przez jeszcze prawie 4 lata gdyby wygrał któryś z konkurentów obecnego. Tak więc opozycyjni kandydaci mogą obiecywać cuda, wianki co to nie zrobią ale to zwykła ściema. Jedyne co może robić opozycyjny prezydent, to utrudniać życie rządzącej większości i taka jest stawka tych wyborów. Swoją drogą to nawet byłoby zabawne gdyby ktoś z opozycji wygrał. Z rozbawieniem patrzyłbym na odwrotny scenariusz prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Te kłótnie, kto reprezentuje nasz kraj za granicą, czyje jest to krzesło i takie tam. Co zresztą kolejny raz udowodniłoby jak beznadziejnie napisana została nasza konstytucja. Jak można tak napisać konstytucję dla narodu, gdzie Polaków dwóch, tam trzy zdania? lol
No więc jeśli ktoś obiecuje i ma szansę dotrzymać słowa, to... smile

Tak na marginesie to gaz nie jest żadną alternatywą. Spalanie gazu też emituje CO2. Jedyną alternatywą jest tania energia elektryczna, czyli w naszym przypadku energia jądrowa. I przestawienie się na ogrzewanie elektryczne. Podłączanie wszystkich do sieci gazowych to ślepy zaułek. Nie tędy droga.

42

Misinx napisał/a:

Szkoda, że lewica nie wystawiła Zandberga, bo on na pewno miałby dużo większe szanse.

Zgadzam się, to jedyny gość z tej lewicy z potencjałem. Choć gada rzeczy od których mi się włosy jeżą wink

Misinx napisał/a:

Hołownia ? Stoją za nim ciekawe nazwiska. Ale nie porwie tłumów.

Masz na myśli te nazwiska co się pod nim podpisują oficjalnie czy te nieujawniane? tongue

Misinx napisał/a:

Tak na marginesie to gaz nie jest żadną alternatywą. Spalanie gazu też emituje CO2. Jedyną alternatywą jest tania energia elektryczna, czyli w naszym przypadku energia jądrowa. I przestawienie się na ogrzewanie elektryczne. Podłączanie wszystkich do sieci gazowych to ślepy zaułek. Nie tędy droga.

Od lat funkcjonuje coś takiego jak świadectwo charakterystyki energetycznej. Dokument, który musi posiadać każdy nowy lub przebudowywany budynek. Jak się sporządza takie świadectwo, to ogrzewanie elektryczne jest obciążone największymi karnymi współczynnikami pogarszającymi ostateczny wynik. Już lepiej było mieć piec węglowy. Fajne, nie?

43

Zandberg jest na tyle bystry, że nie dał się wmanewrować w przegrane wybory, więc dla niego jest lepiej, że Biedroń się podłożył. Zaś jedyną szansą Kidawy chyba jest milczenie, może nie nasadziłaby więcej baboli.

44

Snake napisał/a:
Misinx napisał/a:

Szkoda, że lewica nie wystawiła Zandberga, bo on na pewno miałby dużo większe szanse.

Zgadzam się, to jedyny gość z tej lewicy z potencjałem. Choć gada rzeczy od których mi się włosy jeżą wink

Misinx napisał/a:

Hołownia ? Stoją za nim ciekawe nazwiska. Ale nie porwie tłumów.

Masz na myśli te nazwiska co się pod nim podpisują oficjalnie czy te nieujawniane? tongue

Misinx napisał/a:

Od lat funkcjonuje coś takiego jak świadectwo charakterystyki energetycznej. Dokument, który musi posiadać każdy nowy lub przebudowywany budynek. Jak się sporządza takie świadectwo, to ogrzewanie elektryczne jest obciążone największymi karnymi współczynnikami pogarszającymi ostateczny wynik. Już lepiej było mieć piec węglowy. Fajne, nie?

Nie znam nazwisk nieujawnionych. Nie interesują mnie plotki.

Co do świadectwa charakterystyki energetycznej, to cóż. Rzeczywistość wymusi zmiany.

45

Misinx napisał/a:

Niesłusznie. O ile bowiem kandydaci tzw. partyjni wiadomo kogo reprezentują, to kogo reprezentuje taki freak? Można oczywiście przyjąć, że siebie i to się czasem sprawdza, bo zdarzają się kolesie milionerzy, którzy na starość z nudów postanawiają w ukoronowaniu kariery zostać jeszcze głową państwa. To raczej nie ten przypadek. Swoją drogą ja jeszcze pamiętam Stana Tymińskiego, który w 1990 wszedł do drugiej tury przeciw Wałęsie. Pamiętam też dobrze, że głosowali na niego ludzie, których uważałem za inteligentnych wink

Misinx napisał/a:

Co do świadectwa charakterystyki energetycznej, to cóż. Rzeczywistość wymusi zmiany.

To jest akurat implementacja wymogów unijnych. Najśmieszniejsze jest to, że w przypadku domu, mieszkania ogrzewanie elektryczne jest w jednostkowym wymiarze bezemisyjne. Na identycznej zasadzie co transport kołowy lub szynowy zasilany elektrycznie. Elektryczne samochody są cool i ekologiczne (choć akurat ich produkcja, a potem utylizacja jest bardzo nieekologiczna), a dom ogrzewany elektrycznie z sieci jest nie ekologiczny.

46

Czemu Hołownia miałby nie porwać tłumów? smile
nie czytałam programu, ale widziałam wypunktowane główne zagadnienia i o dziwo jest to jedyny kandydat, z którym naprawdę w 100% mogę się zgodzić odnośnie tego, co proponuje. Plus jest znany, młodzi go słuchają, czytają, kojarzą z innej działalności niż polityka, to zawsze jest plus dla niego.

47

Snake napisał/a:
Misinx napisał/a:

Niesłusznie. O ile bowiem kandydaci tzw. partyjni wiadomo kogo reprezentują, to kogo reprezentuje taki freak? Można oczywiście przyjąć, że siebie i to się czasem sprawdza, bo zdarzają się kolesie milionerzy, którzy na starość z nudów postanawiają w ukoronowaniu kariery zostać jeszcze głową państwa. To raczej nie ten przypadek. Swoją drogą ja jeszcze pamiętam Stana Tymińskiego, który w 1990 wszedł do drugiej tury przeciw Wałęsie. Pamiętam też dobrze, że głosowali na niego ludzie, których uważałem za inteligentnych wink

Misinx napisał/a:

To jest akurat implementacja wymogów unijnych. Najśmieszniejsze jest to, że w przypadku domu, mieszkania ogrzewanie elektryczne jest w jednostkowym wymiarze bezemisyjne. Na identycznej zasadzie co transport kołowy lub szynowy zasilany elektrycznie. Elektryczne samochody są cool i ekologiczne (choć akurat ich produkcja, a potem utylizacja jest bardzo nieekologiczna), a dom ogrzewany elektrycznie z sieci jest nie ekologiczny.

No dobra, ale skąd bierzesz nazwiska tych "nieujawnionych" ? Mnie teorie spiskowe nie interesują, a wiadomo, że w takiej sytuacji zaraz się pojawią. Choćby z tego względu, że inni kandydaci będą je puszczać w obieg. Być może ktoś za Hołownią stoi, a być może nie. Na mnie robi wrażenie dość wiarygodnego, ale to moje całkowicie subiektywne odczucie. Nie jest to kandydat z mojej bajki, choć oczywiście jeśli musiałbym wybierać między nim, a np. Dudą, to nie będę miał żadnych wątpliwości.

Jeśli takie są wymogi unijne to będą musiały się one zmienić. Ja nie widzę innej alternatywy. Nie jesteśmy Islandią i nie możemy się ogrzewać źródłami termalnymi.

48 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-02-07 14:02:57)

Misinx napisał/a:

Duda nie jest żadną maszynką do wygrywania. Nie wiem skąd taki wniosek. To Komorowski sobie nastrzelał samobójów, a nie Duda był jakiś błyskotliwy. Teraz Duda wchodzi w buty Komorowskiego i zaczyna się coraz bardziej ośmieszać. Ten incydent ze spotkania wyborczego pokazuje, że w sytuacjach których trzeba improwizować Duda jest bardzo słaby. Z łatwością można go docisnąć. Jego prezydentura była tak słaba, że każdy dobrze przygotowany kontrkandydat rozniesie go w debacie. A w drugiej turze Duda będzie musiał stanąć do debaty.

Jestem podobnego zdania. A pamiętam z poprzednich wyborów, mimo, że wtedy słabo się orientowałam i w ogóle interesowałam tym, co się dzieje na polskiej scenie politycznej, że Duda robił na mnie dobre wrażenie. Wydawało mi się, że po tych starych zgredach, którzy dotychczas urzędowali jako głowa państwa, to będzie przyjemna odmiana. No ale się przeliczyłem. Jak wielu zresztą, bo Duda okazał się wydmuszką. Co z tego, że jak mu się przygotuje tekst, to go wyklepie, jak jest zupełnie niesamodzielny, żeby nie powiedzieć, że zależny od macierzystego obozu politycznego, co wyklucza go z roli bycia reprezentantem większości Polaków i nawet je stara się zachowywać pozorów. Kto by tam nie przeszedł do drugiej tury i stanął w szranki z Dudą, to na końcu będzie wybór PIS - antyPIS i wtedy przekonamy się kogo jest więcej.
Na szczęście raczej nie dojdzie do starcia Duda-Boska, bo wtedy byłby to wybór między dżumą a cholerą.

49

MagdaLena1111 napisał/a:

No ale się przeliczyłem. Jak wielu zresztą, bo Duda okazał się wydmuszką. Co z tego, że jak mu się przygotuje tekst, to go wyklepie, jak jest zupełnie niesamodzielny, żeby nie powiedzieć, że zależny od macierzystego obozu politycznego, co wyklucza go z roli bycia reprezentantem większości Polaków i nawet je stara się zachowywać pozorów.

Zgodnie z polską konstytucją prezydent, który nie ma silnego oparcia w swoim obozie politycznym (czytaj większości parlamentarnej) jest tylko wydmuszką, co najwyżej przeszkadzajką. Nawet jeśli samodzielną wink Wałęsa został prezydentem na bazie silnej podbudowy w parlamencie, a i tak szybko się z nią skonfliktował i żeby osiągnąć swoje tj. więcej władzy nie wahał się nawet sięgać do komuchów. Kwaśniewski został prezydentem na bazie bycia liderem swojej partii i ogólnie interes tej partii realizował. Kaczyński został prezydentem na bazie współliderowania swojej partii i był całkowicie zblokowany kiedy większość w parlamencie miała PO z PSL. Komorowski został prezydentem jako członek partii delegowany z ramienia na czoło i robił to co mu ogólnie kazano z siedziby partii. Najczęściej siedział cicho i delektował się jowialnie majestatem. Duda również został prezydentem jako członek partii delegowany z ramienia na czoło i również robił to co mu kazano z siedziby partii. Właśnie dlatego, że został wybrany głosami głównie wyborców swojej partii. Dlatego tak mnie śmieszą zarzuty opozycji, że powinien robić coś przeciw swojej macierzystej partii. Przecież opozycja tak czy inaczej najchętniej utopiła by go w łyżce wody. Nie pomogła by mu w ponownym starcie więc sorry Winnetou…
Dla opozycji te wybory są bardzo istotne nie dla realizacji obietnic o środowisku, poziomie życia itp. pierdołach, bo tego prezydent nie z PiS nie będzie w stanie zrealizować. Prezydent opozycji jest potrzebny jako przeszkadzajka, hamulcowy, który będzie blokował ile się da rządzenie PiS-owi, który zablokuje nominacje sędziowskie ludziom wybieranym przez obecny KRS. To jest główne zadanie dla prezydenta z opozycji na prawie 4 lata.
Dlatego też teraz idzie na noże w kwestii sądownictwa, bo jeszcze przed wyborami prezydenckimi kończy się kadencja pani prezes SN. Cała ta walka, która się teraz odbywa idzie o to czy PiS zdoła się zabezpieczyć jeszcze przed wyborami prezydenckimi wybierając "swojego" prezesa SN, czy nie. Ze swoim SN i TK przeżyje jakoś nawet nie swojego prezydenta. Z opozycyjnym SN i prezydentem będziemy mieli prawie 4 lata de facto wojny domowej. Jedni zaczną mówić, że ważne jest tylko to co postanowi prezydent i SN, a drudzy, że sejm i TK. Tu idzie o władzę, więc nie ma przeproś wink

50

MagdaLena1111 napisał/a:
Misinx napisał/a:

Duda nie jest żadną maszynką do wygrywania. Nie wiem skąd taki wniosek. To Komorowski sobie nastrzelał samobójów, a nie Duda był jakiś błyskotliwy. Teraz Duda wchodzi w buty Komorowskiego i zaczyna się coraz bardziej ośmieszać. Ten incydent ze spotkania wyborczego pokazuje, że w sytuacjach których trzeba improwizować Duda jest bardzo słaby. Z łatwością można go docisnąć. Jego prezydentura była tak słaba, że każdy dobrze przygotowany kontrkandydat rozniesie go w debacie. A w drugiej turze Duda będzie musiał stanąć do debaty.

Jestem podobnego zdania. A pamiętam z poprzednich wyborów, mimo, że wtedy słabo się orientowałam i w ogóle interesowałam tym, co się dzieje na polskiej scenie politycznej, że Duda robił na mnie dobre wrażenie. Wydawało mi się, że po tych starych zgredach, którzy dotychczas urzędowali jako głowa państwa, to będzie przyjemna odmiana. No ale się przeliczyłem. Jak wielu zresztą, bo Duda okazał się wydmuszką. Co z tego, że jak mu się przygotuje tekst, to go wyklepie, jak jest zupełnie niesamodzielny, żeby nie powiedzieć, że zależny od macierzystego obozu politycznego, co wyklucza go z roli bycia reprezentantem większości Polaków i nawet je stara się zachowywać pozorów. Kto by tam nie przeszedł do drugiej tury i stanął w szranki z Dudą, to na końcu będzie wybór PIS - antyPIS i wtedy przekonamy się kogo jest więcej.
Na szczęście raczej nie dojdzie do starcia Duda-Boska, bo wtedy byłby to wybór między dżumą a cholerą.

Duda miał w sobie pewien czar i dalej ma. To wciąż na wielu działa. To nie ulega wątpliwości. Ale z drugiej strony w sposób do tej pory niespotykany okazał się prezydentem tylko jednej strony politycznej. Każdy z poprzednich prezydentów w jakimś stopniu był ciągle powiązany ze swoją macierzystą partią. No może poza Wałęsą, który nie był kandydatem stricte partyjnym i w końcu kłócił się z wszystkimi. Kwaśniewski był związany z SLD, ale w pewnym momencie między nim, a Millerem iskrzyło i potrafił mieć swoje zdanie. Lech Kaczyński też był oczywiście związany z PiS, ale wiadomo, że Jarosław nie mógłby z nim robić tego co teraz, bo Lech by się na to nie zgodził. Natomiast Duda jest pierwszym prezydentem, który jawnie łamie konstytucję i który posunął się do tego, żeby ordynarnie szczuć przeciwko jakiejś grupie społecznej. I zalicza coraz większe "odloty", bo skoro w wywiadzie w "Wprost" Duda twierdzi, że nie ma znaczenia co jest w listach poparcia do KRS, bo ON jako prezydent nominował tych ludzi, no to w jakim my kraju żyjemy ?

51

Witam.A ja zagłosuję na obecnego prezydenta.Jest bystry,inteligentny,wygląda też dobrze(chociaż to nie jest najważniejsze),ale to dodatkowy plus dla niego.Odnośnie filmu "Kler"to ja go nie oglądałam,ale rozmawiałam z dużo osobami,które są przeciw kościołowi,księżom i te osoby stwierdziły,że był beznadziejny.Ani to komedia ani tragedia.Mówili mi że się rozczarowały.Szkoda czasu i pieniędzy.

52

Misinx napisał/a:

I zalicza coraz większe "odloty", bo skoro w wywiadzie w "Wprost" Duda twierdzi, że nie ma znaczenia co jest w listach poparcia do KRS, bo ON jako prezydent nominował tych ludzi, no to w jakim my kraju żyjemy ?

Ja się z tym akurat zgadzam. Nominował i od tego momentu są to sędziowie. Tu nie ma znaczenia, że ON w sensie Andrzej Duda ale ma znaczenie, że ON w sensie prezydent. Byłby głupi, a co gorzej byłby złym prezydentem, gdyby mówił co innego. Prezydencki podpis czyni kandydata na sędziego sędzią. Zabawy w to czy można podpis wycofać, czy nie można nie mają z tym nic wspólnego.

53

Nie to forum, nie ten topik, ale, Co2 nie jest problemem, ale substancje rakotworcze powstale w wyniku spalania byle czego. Gaz jest czysty, kazdy moze sobie na podworku postawic/zakopac zbiornik na plynny lpg i zadna siec gazowa nie jest potrzebna. Teraz sa programy termomodernizacji, mozna dostac do 90% kasy na ocieplenie fomu i wymiane instalacji. Wystarczy tylko to chciec....
Opozycyjny prezydent, ktory by wetował wszystko 'na przekor PiS' dostalby łatke 'hamulcowego' jak to juz wczesniej bylo. Pstrzac na polaryzacje spoleczenstwa wetowalby wszystko

54

foggy napisał/a:

Nie to forum, nie ten topik, ale, Co2 nie jest problemem, ale substancje rakotworcze powstale w wyniku spalania byle czego. Gaz jest czysty, kazdy moze sobie na podworku postawic/zakopac zbiornik na plynny lpg i zadna siec gazowa nie jest potrzebna. Teraz sa programy termomodernizacji, mozna dostac do 90% kasy na ocieplenie fomu i wymiane instalacji. Wystarczy tylko to chciec....
Opozycyjny prezydent, ktory by wetował wszystko 'na przekor PiS' dostalby łatke 'hamulcowego' jak to juz wczesniej bylo. Pstrzac na polaryzacje spoleczenstwa wetowalby wszystko

Bardzo dużo ludzi chciałoby mieć ogrzewanie gazowe zamiast dotychczasowego, tradycyjnego. Szczególnie ludzie starsi, mieszkający samotnie.
Nie musieliby borykać się z transportem kilku ton opału do piwnicy, codziennym rozpaleniem, podkładaniem, wynoszeniem popiołu, bałaganem.
Niestety nie stać ich ani na wkład własny kosztów termomodernizacji, nawet gdy jest duże dofinansowanie ani na potem pokrycie kosztów palenia gazem.

Niedawno w mojej wsi zakładano panele słoneczne z dofinansowaniem. Koszt około 2500-3000. Kilka razy ogłaszano nabór bo nie było aż tylu chętnych co potrzeba właśnie z powodu kosztów założenia. Ludzie z emeryturami rolniczymi ok. 1000 zł niestety na wydatek takiej sumy pozwolić sobie nie mogą.
Emerytury pracownicze też nie są dużo większe.

55 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-02-08 19:50:56)

Snake tu nie chodzi o podbudowę polityczną, bo wiadomo, że nikt się pojawia z powietrza i za każdym kandydatem ktoś stoi.
Chodzi o to, że Duda jest dla mnie synonimem marazmu z miernotą pomieszaną. Wiem, że do każdego z dotychczasowych prezydentów można się o coś przyczepić, więc już też nie wyciągaj kolejnych powtarzanych już wielokrotnie zarzutów wobec poprzedników.
Napisałam, że PAD był nadzieją na nową jakość a okazał się beznadziejną miernotą pozbawioną jakiejkolwiek inwencji własnej. Jego prezydentura jest słaba, nic nie wniosła i nie wniesie. To już wiadomo. On po prostu pogrzebał nadzieje wielu osób, które postawiły na niego jako POTENCJAŁ. Okazał się wydmuszką, bo to tylko zewnętrzna skorupka, wymalowana pisanka a w środku pustka, nie ma nic do zaoferowania, oprócz swojego podpisu na kolejnych dokumentach, które każą mu podpisywać, albo po nocach na szybcika zaprzysięgać może kolejnych prokuratorów stanu wojennego albo sędziów ze słabymi opiniami, ale mających tę zaletę, że jak on sam, są niesamodzielni w swoich opiniach i sądach.
Lepiej dać szansę komuś innemu, kto może stać się prawdziwym mężem stanu, bo po PAD niczego poza kolejnymi narciarskimi tournee już się nie spodziewam.

PS

balin napisał/a:

PIS ma ogromną przewagę w machinie propagandowej.

Nie da się ukryć, dlatego Stowarzyszenie Dziennikarzy wystosowało apel:

„ 10 maja, po raz czwarty w ciągu 20 miesięcy obywatele Polski wybiorą swoje władze. Prezydencka kampania wyborcza będzie przedstawiana i rozegra się w mediach. To, jak media publiczne przedstawią i skomentują kampanie kandydatów na prezydenta będzie mieć zasadnicze znaczenie dla wyników tych wyborów. Oglądalność TVP (trzy dzienniki telewizyjne) przekracza komercyjną konkurencję.

Dotychczasowa praktyka TVP i Polskiego Radia w tej sprawie budzi najwyższy niepokój. Obserwacje Towarzystwa Dziennikarskiego przed poprzednimi trzema wyborami wykazały, że te media prowadziły kampanię propagandową na rzecz kandydatów partii rządzącej, a przeciwko kandydatom opozycyjnym, łamiąc prawo zobowiązujące je do pluralizmu, bezstronności i niezależności.

Przed wyborami samorządowymi 2018 w „Wiadomościach” TVP 73 proc. czasu wypowiedzi mieli kandydaci PiS, 22 proc. – PO. W wyborach europejskich 2019 czas pozytywnych relacji dla PiS wynosił 66 proc., negatywne przedstawienie opozycyjnej Koalicji Europejskiej zajęło 31 proc. czasu materiałów o wyborach. Przed wyborami parlamentarnymi 2019 pozytywne materiały o PiS zajęły 55 proc. czasu relacji wyborczych „Wiadomości” TVP, negatywne o PO – 36 proc.

Propaganda mediów została dostrzeżona. Obserwatorzy OBWE ocenili, że wybory parlamentarne 2019 „zakłóciła stronniczość mediów publicznych” pomniejszająca „zdolność dokonania wyboru przez głosujących”.

Dlatego w dniu rozpoczęcia czwartej kampanii wyborczej, której wynik zdecyduje o losach Polski na długie lata, wzywamy:

Krajową Radę Radiofonii i Telewizji do przeprowadzenia wyborczego monitoringu programów informacyjnych TVP i Polskiego Radia;

nową Państwową Komisję Wyborczą do oceny tego, czy „zdolność dokonania wyboru przez głosujących” nie zostanie podczas tej kampanii zakłócona;

OBWE i Radę Europy do monitoringu wyborów prezydenckich w Polsce;

wyborców do dokonania wyboru świadomego, opartego na faktach, a nie sterowanego nagonkami, kłamstwami i propagandą.

Zarząd Towarzystwa Dziennikarskiego

Warszawa, 6 lutego 2020.”

Posty [ 1 do 55 z 2,449 ]

Strony 1 2 3 45 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Wybory prezydenckie 10 maja 2020

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018