Studia językowe czy się opłaca? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Studia językowe czy się opłaca?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Studia językowe czy się opłaca?

Witam big_smile W tym roku planuje dostać się na studia językowe a właściwie lingwistyka stosowana angielski i rosyjski i mam pytanie czy jest to opłacalny kierunek? Ktoś kto studiuje może coś o tym opowiedzieć. Nauka to moja pasja ale uwielbiam się uczyć języków, jednak inni radzą mi wybrać bardziej praktyczny i opłacalny kierunek bo marnuje siebie. Czy może ktoś coś pomóc?
PS planuje studiować w Bydgoszczy wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Studia językowe czy się opłaca?

A co planujesz robić po studiach?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Lady Loka napisał/a:

Tak daleko nie wybiegam w przyszłość bo wiem że się nie planuje

4

Odpowiadam jeszcze raz bo nie wiem czy się nie ucięła odpowiedź. Nie wiem jeszcze dokładnie co przyniesie mi życie. Chciałabym pracować tam gdzie przydałby się ten kierunek. Wtedy czułabym się po prostu pewnie. Ewentualnie chciałabym za granicę ale tego nie jestem pewna

5

No dobra, ale skoro nie masz jeszcze pojęcia, co chcesz w życiu robić, chociaż w zarysie, to skąd wiesz, czy te studia dadzą Ci cokolwiek w takiej pracy?

Językoznawstwo stosowane to ciężka dziedzina i niespecjalnie gdzieś się przydaje poza pracą na uczelni. Ewentualnie w szkole językowej. Możesz po studiach językowych zostać tłumaczem, ale tu faktycznie bardziej przyda się specjalizacja tłumaczeniowa.

W każdym innym przypadku możesz potraktować studia jako coś, co Ciebie rozwinie i rozszerzy Ci horyzonty, ale ja bym niespecjalnie liczyła na to, że gdzieś Ci się to bardziej przyda wink
Języków zawsze można się uczyć w szkole językowej, a przynajmniej nie będziesz mieć historii języka, filozofii i tego typu rzeczy.

Ja po filologii angielskiej wylądowałam we francuskim korpo tongue ale większość moich znajomych ze studiów to właśnie albo tłumaczenia albo szkoły językowe. Albo korpo. Ale w każdym z tych miejsc pracodawcę interesuje realna znajomość języka, a nie dyplom ukończenia studiów językowych.

6

No ja wiem że na pewno każda filologia odpada bo to już jest na pewno dla mnie zła decyzja. Ale dziękuję za odpowiedź i w sumie trzeba zobaczyć co przyniesie los. Już raz zrezygnowałam z liceum językowego dla kierunku którego nie znoszę tym razem po rocznej przerwie chyba się zdecydowałam. A co będzie później zobaczymy. Zazdroszczę ci że wylądowałaś w jakimś korpo a nie w sklepie spożywczym czy jakiejś kuchni big_smile to oznacza że jednak języki są ważne

7

Taa tylko ważna jest ich znajomość, a nie językowe studia smile

8

Odpowiem inaczej: angielski każdy znać musi i tyle, to zwykłe narzędzie pracy. Nikt nie studiuje przepisów drogowych na uczelni, ani informatyki, żeby prowadzić biurową administrację na komputerze.
Rosyjski to sprawa bardziej skomplikowana, bo koleżanka na takiej lingwistyce dowiedziała się od wykładowców, że nie mieszkając nigdy w Rosji przez dłuższy czas, nie da się nauczyć specyfiki żywego języka. A kolega z rosyjskimi korzeniami początkowo trafił do korpo, ale wyleciał z 2 albo 3 takich firm, bo język to nie wszystko.
Jeśli uderzać w języki, to moim zdaniem: chiński, japoński, języki skandynawskie, niderlandzkie - coś uchodzącego za niszowe. Konkurencja mniejsza i jakaś szansa na pracę w dużych miastach jest. Choć znajomy, dzięki swojej znajomości szwedzkiego, trafił zaledwie do call-center. Nie było w kraju zbyt wielu chętnych do obsługi obcokrajowców za grosze, ale ze znalezieniem czegoś lepszego miał już problem.
Język + zawód (np. medycyna/pielęgniarstwo + norweski, ekonomia + chiński itp.), to jest bardziej przepis na sukces, a same języki to niepewny grunt...

9

No tu masz rację jak najbardziej się zgadzam. Ale na pewno żadne języki wschodnie u mnie nie wejdą w grę są dla mnie okropne. Jak już to będę uderzać we Francuski albo właśnie jakieś skandynawskie. Niestety właśnie ten zawód o których piszesz wiem jaki jest ważny ja niestety tylko lubię się uczyć wlaśnie języków obcych. Dlatego boje się co będzie dalej. Z zawodu jestem kucharzem który nienawidzi gotować całkiem niepraktyczny zawód hmm ale może w między czasie znajdę jakieś kursy może coś mi się spodoba. 2 plan na studia to były weterynaryjne ale jestem zbyt słaba by się patrzeć na pokrzywdzone zwierzęta

10

Chyba obecnie warto studiować tylko jakieś niszowe języki. Niestety wiele osób trafia do korpo po filologiach, choć nie wiem, może Ty się odnajdziesz w takim środowisku ? Czasami też w takich miejscach można całkiem spoko zarobić. Szczerze jednak lepiej zdobyć konkretną umiejętność a języki poznawać w szkole językowej lub wyjechać za granicę. Unikniesz wtedy studiowania przedmiotów takich jak gramatyka opisowa, filozofia, teoria tłumaczeń i innych nieżyciowych bzdetów.

11 Ostatnio edytowany przez polis (2020-06-02 18:00:12)

ania12129 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Tak daleko nie wybiegam w przyszłość bo wiem że się nie planuje

To, że się tak wyrażę zabierasz się od tego od strony części ciała na cztery litery.

Najpierw rozejrzyj się jakie zawody są na rynku i co by Ci pasowało, przejrzyj ogłoszenia o pracę, nie musisz tego co robisz kochać niezmiernie, ale dobrze, żebyś to co robisz lubiła.

Potem dopaduj swoją naukę pod wybrany zawód.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Studia językowe czy się opłaca?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021