Rzucić studia na rzecz szkoły policealnej? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Rzucić studia na rzecz szkoły policealnej?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Rzucić studia na rzecz szkoły policealnej?

Cześć. Przychodzę do was po poradę. Jestem na pierwszym roku FiR'u i moje wyobrażenie o studiach brutalnie zderzyło się z rzeczywistością. Większość przedmiotów z moim przyszłym zawodem (chcę zostać księgową) mają guzik wspólnego. Ba, niektóre przedmioty nawet nie wiem co robią na tym kierunku, choćby matematyka rozszerzona z liceum, ochrona własności intelektualnej, a o teorii informatyki i filozofii już nawet nie wspomnę. Szkoda gadać. Zdałam jak na razie wszystko bez problemu, ale męczę się na tych studiach. Mam wrażenie, że uczę się rzeczy kompletnie niepotrzebnych. Ludzie mówią, że studia poszerzają horyzonty, może.. Ale mi zależy jedynie, aby nabyć potrzebną wiedzę i umiejętności do mojej pracy. Jak będę chciała 'poszerzyć horyzonty' to sama we własnym zakresie mogę pouczyć się o filozofii czy innych rzeczy, na litość boską. Do tego tej rachunkowości jest tyle, co kot napłakał.. Mam takie wrażenie, że pomimo przejścia tego pierwszego semestru to właściwie nic nie wiem, ciągle ćwiczymy to samo. Tą wiedzę z jednego semestru mogłabym sama przerobić sobie w miesiąc. Zastanawiałam się nad pójściem do szkoły policealnej, na technika rachunkowości. Stwierdzam po ich planie zajęć, że skupiają się jedynie na tej rachunkowości, dużo jest praktyki i tak myślę, że szybciej bym była przygotowana do zawodu, a do tego nie musiałabym uczyć się rzeczy, które są mi do niczego nie potrzebne. Zastanawia mnie tylko jak to jest z pracą, czy pracodawcy lepiej patrzą na osobnika z licencjatem z FiR'u czy po samej 2-letniej edukacji na rachunkowości w szkole policealnej nie będę miała problemu ze znalezieniem pracy?

dziekuje z góry za odpowiedzi

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rzucić studia na rzecz szkoły policealnej?

Celem studiów nie jest przygotowanie do konkretnego zawodu smile
Więc jeżeli zależy Co tylko i wyłącznie na wiedzy potrzebnej do pracy, to szkoła policealna będzie dla Ciebie dużo lepszą opcją.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Odp: Rzucić studia na rzecz szkoły policealnej?
mammetlik napisał/a:

Cześć. Przychodzę do was po poradę. Jestem na pierwszym roku FiR'u i moje wyobrażenie o studiach brutalnie zderzyło się z rzeczywistością. Większość przedmiotów z moim przyszłym zawodem (chcę zostać księgową) mają guzik wspólnego. Ba, niektóre przedmioty nawet nie wiem co robią na tym kierunku, choćby matematyka rozszerzona z liceum, ochrona własności intelektualnej, a o teorii informatyki i filozofii już nawet nie wspomnę. Szkoda gadać. Zdałam jak na razie wszystko bez problemu, ale męczę się na tych studiach. Mam wrażenie, że uczę się rzeczy kompletnie niepotrzebnych. Ludzie mówią, że studia poszerzają horyzonty, może.. Ale mi zależy jedynie, aby nabyć potrzebną wiedzę i umiejętności do mojej pracy. Jak będę chciała 'poszerzyć horyzonty' to sama we własnym zakresie mogę pouczyć się o filozofii czy innych rzeczy, na litość boską. Do tego tej rachunkowości jest tyle, co kot napłakał.. Mam takie wrażenie, że pomimo przejścia tego pierwszego semestru to właściwie nic nie wiem, ciągle ćwiczymy to samo. Tą wiedzę z jednego semestru mogłabym sama przerobić sobie w miesiąc. Zastanawiałam się nad pójściem do szkoły policealnej, na technika rachunkowości. Stwierdzam po ich planie zajęć, że skupiają się jedynie na tej rachunkowości, dużo jest praktyki i tak myślę, że szybciej bym była przygotowana do zawodu, a do tego nie musiałabym uczyć się rzeczy, które są mi do niczego nie potrzebne. Zastanawia mnie tylko jak to jest z pracą, czy pracodawcy lepiej patrzą na osobnika z licencjatem z FiR'u czy po samej 2-letniej edukacji na rachunkowości w szkole policealnej nie będę miała problemu ze znalezieniem pracy?

dziekuje z góry za odpowiedzi

Jeżeli jakoś dajesz radę to nie rzucaj studiów.
Dlatego, że masz większe szanse na pracę. Część pracodawców wyraźnie zaznacza w ofercie pracy, że to oferta tylko dla osób po studiach.
Moja znajoma po szkole policealnej F i R, ze stażem ponad 20 lat na stanowisku księgowej w dużej firmie, po przeprowadzce do innego miasta miała problemy ze znalezieniem pracy. W niektórych miejscach nawet nie chcieli przyjąć CV po informacji, ze studiów nie ma. Staż pracy, doświadczenie na samodzielnym stanowisku i policealne R i F nie miało znaczenia.
W jednym miejscu zgodzili się na ewentualne przyjęcie jeśli studia rozpocznie.
Znalazła w końcu pracę w prywatnym biurze rachunkowym ale nie jest zadowolona. Dziewczyny, które tam pracują to w większości absolwentki szkoły policealnej studiujące zaocznie bo same się przekonały, że studia w tym zawodzie są ważne.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Rzucić studia na rzecz szkoły policealnej?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018