Czy można kochać jedną osobę przez całe życie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Czy można kochać jedną osobę przez całe życie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Czy można kochać jedną osobę przez całe życie?

Zaczęło się w liceum 7 lat temu gdzie poznałam Marcina. Zaprzyjaźniliśmy się ze sobą. Z czasem zaczęłam czuć do niego coś więcej. Miałam zamiar powiedzieć mu o swoich uczuciach gdy nagle na jego drodze pojawiła się Klaudia. Tworzyli ze sobą piękną parę, widać było że Marcin jest w tym związku szczęśliwy. Postanowiłam uszanować jego uczucia i cieszyć się ze szczęścia przyjaciela, choć wielokrotnie sprawiało mi to ból. Mimo upływu lat i próby związania się z kimś innym nie udało mi się zapomnieć o Marcinie. Kiedy Marcin 3 lata temu podjął decyzję o ślubie z Klaudią, postanowiłam zniknąć z jego życia. Wyjechałam do pracy za granicą, myślałam że może odległość i brak kontaktu z Marcinem sprawi że o nim zapomnę. Pół roku temu wróciłam do Polski. Nie wiem co się z nim dzieje, czy jest szczęśliwy itp. Wiem, że nadal go kocham. Chciałabym o nim zapomnieć. Tylko dlaczego nie potrafię?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy można kochać jedną osobę przez całe życie?

Bardzo trudna sytuacja. Jednak podziwiam Cię oraz szanuję za to, że potrafiłaś być prawdziwą przyjaciółką i zależało Ci na jego szczęściu, nawet kosztem Twojego. Wiele ludzi próbowałoby zniszczyć związek tej drugiej osoby, a Ty potrafiłas pomimo cierpienia usunąć się w cień i pozwolić osobie którą kochasz, być szczęśliwą. Nie mniej jednak cierpisz. Nie możesz zapomnieć. Powiedz, czy on wiedział o Twoim uczuciu? Czy kiedykolwiek rozmawialiście o tym? Może dowiedz się, co u Niego słychać. Być może on miał tak samo, ale w pewnym momencie było za późno. Może nie jest szczęśliwy. Może jego życie nie wygląda tak, jak mogłoby się wydawać...

Zawsze po burzy
wychodzi słońce

3

Moja babcia kochała tylko mojego dziadka , całe życie, mieli piątkę dzieci gdy zmarł żyła sama 25 lat czekała tylko na niego .

Miłość ma tyle odcieni kolorów, przecież każde uczucie zawiera w sobie cząstkę miłości.
Jest miłość do rodziców do rodzeństwa, do partnera, do świata , do ludzi jest przyjaźń która zawiera też dawkę miłości...

Co do twojego wypadku to myślę że wyidealizowałaś zbytnio obraz tego faceta,że tylko on jest super a reszta wypada blado przy nim.Sama nie dajesz szansy innym facetom dosięgnąć tej poprzeczki zawsze tamten by na pewno tak nie powiedział, nie zrobił...
Niszczysz sobie tym samym młode lata, owszem piękna, nie rozwinięta miłość była ale to zauroczenie szczeniackie.
Gdy człowiek jest dojrzalszy emocjonalnie to potem inaczej nam następna miłość smakuje, inaczej patrzymy na to.

Ten twój były to jak rycerz idealny ci się jawi a może w życiu szybko by ci się znudził, moze rzuca skarpetki po domu , może robi inne rzeczy  które by cie drażniły..nie wiesz tego czy po miesiacu sielanki nie spojrzała bys na swój ideał i rozczarowała się bo on ma też wady jak każdy facet.

Odetnij ten sznurek i zobacz ile innych ciekawych rzeczy jest wokół ciebie.

4

Być może dzieje się tak dlatego, że on nigdy nie był Twój. Nigdy nie miałaś szansy zbliżyć się do niego. Widać, że uczucie, którym go darzysz jest bardzo dojrzałe i może trwać całe życie. Nie widujesz go i może to dobrze- nie męczysz się.

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

5

ja kiedyś byłam strasznie zakochana w jednym chłopaku, odległość istniała między nami, byliśmy ze sobą razem na dwóch obozach sportowych, nie dalibyśmy rady wg niego, potem żałował, ale co tam a ja nie mogłam o nim zapomnieć- i dalej go pamiętam, bo jednak nie zapomina się o takich ludziach i wiesz co? zawsze myślałam, że nikogo już tak bardzo nie pokocham w swoim życiu, nikogo, miałam takie uprzedzenie do facetów, no w sumie dalej mam, ale był taki jeden który zaintrygował mnie w jakiś sposób, zaczęliśmy się spotykać, jemu bardzo zależało żebyśmy zostali parą, ale ja miałam blokadę- bałam się, że mnie zrani, jednak pokochałam go, z początku to nie  było pewne uczucie, ale potem zrozumiałam, że można kochać kogoś jeszcze bardziej, ten facet sprawił, że mogę kochać jeszcze bardziej, uwierzyłam w to.
Taka moja rada płynąca jako wniosek z moich doświadczeń:
-bądź ostrożna na facetów, ale nie pozwalaj im od siebie uciekać jeśli okażą się dobrymi ludźmi, być może dadzą Ci koleżeństwo, sympatię, a być może kiedyś narodzi się nowa miłość smile

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

6

Można.Takie są zakończenia bajek - "...i żyli długo i szczęśliwie",oczywiście razem i do końca,ale i w życiu tak bywa,choć coraz rzadziej.Moja babcia spędziła mnóstwo lat ze swoim mężem,kochali się,szanowali.Nigdy przedtem nie byli z nikim...Mieli szczęście,że na siebie trafili.

Jeśli stoisz przed trudnym zadaniem, pamiętaj, że stary dąb był kiedyś małą roślinką.

7

Miłość na całe życie zdarza się. Nie często, ale się zdarza. Myślę, że lekarstwem dla Ciebie Martyna byłaby jakaś nowa znajomość i przebywanie w otoczeniu znajomych. Życzę powodzenia.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

8

Można kochać tylko jedną osobę przez całe życie, oj można....:)

Szkoda tylko, że nie zawsze kończy się to happy endem, bardzo Ci współczuję !!! Nie wiem co Ci poradzić.... nauczyć się z tym żyć to chyba jedyne co możesz zrobić...

9 Ostatnio edytowany przez Delicious (2010-07-25 10:01:49)

można kochać 1 osobę przez całe życie .Zrób tak jak ci doradzają koleżanki dowiedz się co u niego.Bo w końcu za założysz własną rodzinę a zaś będziesz przez cały czas żałować .Będziesz cierpieć ty i twój mąż bo w podświadomości będzie ten drugi.Nie warto kochana tak cierpieć .Może nie zdradzisz męża fizycznie ale psychicznie a taka zdrada jest o wiele gorsza moja droga.Radze ci najpierw wyleczyć się z tej miłości a później wchodzić w nowy związek,wtedy dopiero będzie miał on przyszłość .

10

Oczywiscie,ze mozna kochac jedna osobe przez cale zycie. Mialam podobna historie do Twojej, podobnie zreszta jak Ty sie odsunelam, a on byl szczesliwy z inna dziewczyna i mimo,ze mnie to bolalo to cieszylam sie ogromnie jego szczesciem...niesamowite uczucie(w sensie pozytywnym).
Dopiero po 6 latach zaczelam zwracac uwage na innych mezczyzn, teraz mijaja kolejne lata, spotykalam sie z mezczyznami i bylo ok, choc zawsze kochalam tylko tamtego. Obecnie mam partnera i on jako pierwszy wzbudzil we mnie wieksze uczucia choc nadal nie tak ogromne jak ten z dawnych lat...ale mysle, ze to jeszcze nastapi..ale wiem tez, ze tego pierwszego zawsze bede kochac..tego jestem wiecej niz pewna.
Ale dam Ci rade- nie szukaj z nim kontaktu, bo na nowo zaczniesz myslec, marzyc i analizowac.
Owszem, mozesz dowiedziec sie od innych co u niego, ale spotkan nie polecam. Wiedzialam, ze w moim przypadku to jedyne wyjscie, choc kilka razy proponowal spotkanie.
Mam nadzieje, ze znajdziesz kogos kogo jeszcze pokochasz, a jesli dasz innym szanse to na pewno bedzie dobrze,
pozdrawiam

11

Mozna kochac, zdarza sie. Ja jak sie zakocham to bardzo dlugo mnie trzyma, wciaz czekam na tego jedynego, wiem ze bede Go kochac. I podziwiam Cie ze nie zniszczylas zwiazku tego chlopaka. Jestes bardzo madra, ale tez cierpisz.

12

Wiem że można kochać jedną osobe przez całe życie moi dziadkowie są ze soba 60lat i nadal widac że sie kochaja. Jestem pod wrażeiem jak na nich patrze naprawde im zazdroszcze i podziwiam wiec taka miłosc istnieje

...Żałuje tylko tego czego nie zrobiłam.......

13

Oj można :<

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Czy można kochać jedną osobę przez całe życie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018