Co z tymi ludźmi??? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Co z tymi ludźmi???

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Co z tymi ludźmi???

Cześć wszystkim.
Postanowilam napisać i spytać was o zdanie, bo nie bardzo wiem co myśleć...
Postawiłam sobie ambitny cel, aby pomóc dzieciom niepełnosprawnym ze specjalnego ośrodka szkolnego. Zalozylam zbiórkę na Zrzutce i chciałabym kupić im parę ważnych rzeczy, których nie mają do terapii. Poprosiłam o wsparcie znajomych (a mam ich troche), ale na tyle osób wspierają mnie raptem...2.Ludzi zżera, że założyłam ta zbiórkę sama i sama zbieram pieniądze.Pisalam na różnych stronach o prośbę wsparcia, moi wpływowi znajomi zawiedli... Dlaczego ludzie tacy są? Ja wiem, że nie jestem Owsiakiem i nie rozdaje w zamian  serduszek, żeby mogli szpanowac, ale ze tylu znajomych nie pomoże to się nie spodziewałam. Nie oczekiwałem milionów, ale  symbolicznego wsparcia. Jest mi poniekąd przykro, bo gdybym sama potrzebowała pomocy to widzę, że nie ma na kogo liczyć... A może źle myślę? Nie wiem...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co z tymi ludźmi???

Ale naprawdę się dziwisz? Tych zbiórek jest teraz masa. Każdy zbiórkowicz próbuje łapać za serce. Każda historia porusza i każdy okazuje się nieczułym draniem jak nie pomaga. Jest przesyt. Ludzie wolą zrobić komuś paczkę niż dawać pieniądze, przynajmniej wiedzą, na co idą ich pieniądze.

Poza tym to Ty sobie postanowiłaś ambitnie, że pomożesz, nie Twoi znajomi. Sponsorów można szukać w różnych miejscach.
Ja też nie udostępniam absolutnie żadnych zbiórek.

3

Odp: Co z tymi ludźmi???

Ja bym na Twoim miejscu poczekała może jeszcze się coś ruszy nie trać wiary w dobrych ludzi. Osobiście jednak też nie wysyłam pieniędzy na jakieś cele wolę bezpośrednio pomagać bo jestem nieufna pod tym względem. Dużo osób oszukuje zbierają kolosalne pieniądze dla siebie a do potrzebujących trafia niewielki procent.

4

Odp: Co z tymi ludźmi???
DORIS608 napisał/a:

Cześć wszystkim.
Postanowilam napisać i spytać was o zdanie, bo nie bardzo wiem co myśleć...
Postawiłam sobie ambitny cel, aby pomóc dzieciom niepełnosprawnym ze specjalnego ośrodka szkolnego. Zalozylam zbiórkę na Zrzutce i chciałabym kupić im parę ważnych rzeczy, których nie mają do terapii. Poprosiłam o wsparcie znajomych (a mam ich troche), ale na tyle osób wspierają mnie raptem...2.Ludzi zżera, że założyłam ta zbiórkę sama i sama zbieram pieniądze.Pisalam na różnych stronach o prośbę wsparcia, moi wpływowi znajomi zawiedli... Dlaczego ludzie tacy są? Ja wiem, że nie jestem Owsiakiem i nie rozdaje w zamian  serduszek, żeby mogli szpanowac, ale ze tylu znajomych nie pomoże to się nie spodziewałam. Nie oczekiwałem milionów, ale  symbolicznego wsparcia. Jest mi poniekąd przykro, bo gdybym sama potrzebowała pomocy to widzę, że nie ma na kogo liczyć... A może źle myślę? Nie wiem...

Dalabym na zwierzeta, gdyby kolezanka zbierala. Na dzieci? Gdyby mnie osobiscie zapytala to bym dala. Ale gdybym miala gdzies wchodzic i przelewac to nie.

5

Odp: Co z tymi ludźmi???

Wiecie  mi już nawet nie chodzi o kwestie uzbierania Bóg wie ile choć wiadomo, że bardzo bym chciała, bo mogłabym zamówić dzieciom mnóstwo rzeczy do terapii, ale jeśli nawet uda mi się uzbierać na kamizelkę sensoryczna to będę się cieszyła. Nigdy nikogo  publicznie nie prosiłam o pieniądze. Najbardziej przykro mi, że moi znajomi tak się zachowali,bo na mnie zawsze mogli liczyć. Zawsze każdemu pomagałam, gdy mojej koleżanki siostra miała wypadek postawiłam wszystkich na nogi, zbierałam krew, pisałam apele, nie spałam po nocach i kombinowałam, hak jeszcze mogę pomóc. Ludziom pisałam(za darmo) odwołania,, zalatwialam namiary na najlepszych specjalistów, bo wszyscy wiedzą, że jak trwoga to do Doris... A jak ja poprosiłam o pomoc to mnie olali... To jest przykre dla mnie.

6

Odp: Co z tymi ludźmi???

Myślę, że oni pomogliby Tobie.
A nie obcym dzieciom. Naprawdę takich zbiórek są miliardy. Wszystkie dzieci są bardzo chore, a ludzie mają ograniczone portfele.
Ci, którzy pomogliby Tobie niekoniecznie muszą pomagać temu, komu Ty pomagasz.

7

Odp: Co z tymi ludźmi???

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie! Niestety.

8

Odp: Co z tymi ludźmi???

Lady Loka +1
Dokładnie - co chwila masz jakieś zbiórki. Daj na chore dziecko, wózek, seniorów, fundacje XYZ, dzieci w Afryce, ratowanie małżeństw itd...

Chcesz się angażować? Fajnie, angażuj się. Tylko jak będziesz potępiać ludzi bo: "nie spełniają twoich wyśrubowanych altruistycznych wymagań" to daleko nie zajedziesz.

Najbardziej przykro mi, że moi znajomi tak się zachowali,bo na mnie zawsze mogli liczyć. Zawsze każdemu pomagałam, gdy mojej koleżanki siostra miała wypadek postawiłam wszystkich na nogi, zbierałam krew, pisałam apele, nie spałam po nocach i kombinowałam, hak jeszcze mogę pomóc. Ludziom pisałam(za darmo) odwołania,, zalatwialam namiary na najlepszych specjalistów, bo wszyscy wiedzą, że jak trwoga to do Doris... A jak ja poprosiłam o pomoc to mnie olali... To jest przykre dla mnie.

Zauważ, że nie zbierasz na siostrę tylko jakieś dzieci z jakiegoś ośrodka. To jest gigantyczna różnica.

9 Ostatnio edytowany przez MrówkaBigbitówka (2019-11-16 00:55:57)

Odp: Co z tymi ludźmi???

Zbiórki na cele ratujące życie- to niesamowicie mobilizuje. W dwa dni znajomy zebrał 65 tys. Potrzebował tych środków na prywatną operację, ktora NFZ nie finansowal.  Dziecko z mojej miejscowości w ciągu trzech miesięcy zebrało 3 mln złotych, a to jeszcze za mało. Proszę Cię,  nie pisz, że z ludźmi jest "coś nie tak", że nie pomagają.  Pomagają,  ale nie stać ich na pomoc wszystkim. Mając konkretny wybór- pomożesz komuś,  kto bez operacji umrze,  czy dołożysz się do rzeczy potrzebnych na terapię osób niepełnosprawnych...jak dla mnie wybór jest oczywisty.

10

Odp: Co z tymi ludźmi???

Na facebooku srednio co 2-3 tygodnie jakis znajomy zbiorke udostepnia. To teraz jakas moda i szał.

11

Odp: Co z tymi ludźmi???

również jestem przekonana, że przyjaciele pomogli by tobie.
ale mają prawo nie chcieć finansować sprzętu dla niepełnosprawnych dzieci.
ja również nie angażuję się w każdą zbiórkę, bo bym zbankrutowała.
daję kasę głównie na zwierzątka i naprawdę pilne zrzutki dla ratowania życia.
na wózki też bym nie dała nawet gdyby mnie bliska osoba poprosiła.

12 Ostatnio edytowany przez Prosiaczkowo (2019-11-16 10:52:40)

Odp: Co z tymi ludźmi???

Przede wszystkim, ludzie są nieufni. Nie jednokrotnie ludzie przelewali pieniądze, a w praktyce - nie trafiały one do potrzebujących.
Jest mnóstwo organizacji sprawdzonych. NIE przelałabym pieniędzy w taki sposób, po prostu nie. Może jestem złym człowiekiem i nie można na mnie liczyć.

Niejednokrotnie zbierałam jedzenie. Zawsze trafił się jakiś oszołom, ale i tak tłumnie ludzie ofiarowywali różne rzeczy. Tylko, my byliśmy zweryfikowani, odpowiednio oznaczeni itp. Nie zbiórką samozwańczą.

13

Odp: Co z tymi ludźmi???

Dzień dobry :)
Nie zgodzę się, że ludzie są nieczuli na ludzki dramat. Ale bywa, że trzeba samemu się zaangażować by przekonać uczciwie i wiarygodnie w sens
tej zbiórki. Nie wystarczy tylko założyć konto i prosić. Może jakieś aukcje np: rękodzieła, biżuterii robionej samodzielnie, plakaty lub ulotki tego celu, czyli
dzieci tychże.
Jest także wiele fundacji, które pomagają. W pojedynkę i bez logistyki to trudne, gdyż wielu jest naciągaczy i ludzie są nieufni.
Do mnie do drzwi puka wiele osób zbierających na dzieci chore. Musiałabym brać pożyczki z banku, by wszystkim coś dać.
Propozycja:
Zbiżają się Święta, może są osoby które szydełkują, ja robiłam na sprzedaż takie ozdoby i byli chętni.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/10409201_752258454859622_2804100877826714078_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQkcHVC9Z712m-tOp9Zq4S4W-vEwTBrlAWRWRco02ANC1N4cdMJ2xg4H0GkU5wa6N_E&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=21ecfe00f283edd44522a6c44be5f8bb&oe=5E5A259E
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/p720x720/1292036_735225136562954_2079795726603842453_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQkQCQc4TGghgHb7Kyac8EvV30nys4TT8ysFutLpV3PtlabjDKsE9Tr88EH2yjZiCzI&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=28f35a0de5c6a93bb84e98adc3be8536&oe=5E5424E2


https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/10422068_733434480075353_2841972668712876287_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQnaYHn5m0n2TuB4rY1GALMe3y2tDepPyj8Awtx0J8U2LWi3tciNZKTFSXI1Y6x2IPQ&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=a58f7bd4e8848a38b008d4d115a20569&oe=5E3EC0C8

Można też obrazy namalowane, kartki świąteczne, itd, itp.

Życzę powodzenia :)

Odp: Co z tymi ludźmi???

Ja też nie daje pieniędzy w niepewne ręce. Owszem zbiórka zarejestrowana z pozwoleniem oraz dla ludzi których znam i mają doświadczenie w tego typu akcjach.
Zbyt dużo cwaniaków i naciągaczy. Jak zrobiono kontrolę, to te różne fundację większość kasy same przejadały a na dzieci szło 10-20%.

15

Odp: Co z tymi ludźmi???

ludzie są nieufni, ale nie ma co się dziwić. Ale wierzę, że jest dużo dobrych dusz jeszcze smile

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Co z tymi ludźmi???

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024