Album rodzinny / pamiątka dla synka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Album rodzinny / pamiątka dla synka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Album rodzinny / pamiątka dla synka

Dziewczyny,
Pomóżcie smile Nie wiem jak się za to zabrać, może Wy macie u siebie to w domu. Dostałam na narodziny syna taki album pamiątkowy - jeden z opisami np pierwszych kroczków / ząbków itp - mam uzupełniony , fajnie opisałam.
Mam też drugi - i jego tyczy się temat. Piękna pusta książka. Czyste kartki. Chcę stworzyć taką pamiątkę rodzinną ze wspomnieniami/opisami/zdjęciami. Chciałabym uzupełniać to systematycznie żeby np za rok dać moim chłopakom to w prezencie pod choinkę. Nie mam jakiegoś talentu artystycznego, nie wiem od czego zacząć i co można umieścić w takim albumie, dlatego liczę że podpowiecie co opisałyście u siebie. Czy np macie to w formie jakiegoś pamiętnika? może można to podzielić na jakieś rozdziały? Macie jakieś pomysły? Co wklejać oprócz zdjęć?

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2019-10-21 02:31:12)

Odp: Album rodzinny / pamiątka dla synka

Oprócz zdjęć można wpisywać różne śmieszne czy ciekawe sytuacje, sukcesy dziecka.
Można pisać bezpośrednio w tej książce na kartkach lub naklejać wydrukowany tekst.
Można wklejać rysunki dziecka, zdjęcia prac plastycznych, zdjęcia świadectw, dyplomów jeśli takie posiada

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

Możesz w tym pisać, rysować, wklejać pamiątki, w moim pamiętniku mam wysuszone kwiaty, liście, naklejki, karty pocztowe, różności. Przytaczam anegdoty, opisuję różne sytuacje, wklejam zdjęcia. Zamiast kleju proponuję mocną taśmę dwustronną, nie zniekształca kartek.

4

Skoro album w założeniu ma być rodzinny, to do jego tworzenia można zaprosić innych, zacząć mogą od napisania życzeń dla małolata (może coś więcej i serdeczniej niż zdawkowe "Wszystkiego najlepszego"), wspomnień na temat oczekiwania jego przyjścia na świat, it.p..

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

5

Dzięki dziewczyny! Podsunęłyście mi kilka fajnych pomysłów wink kompletnie nie pomyślałam o wklejaniu rysunków małego, zaproszę go też do pomalowania kilku stron, no mam co robić wink

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

6

chomik9911 napisał/a:

(...) kompletnie nie pomyślałam o wklejaniu rysunków małego, zaproszę go też do pomalowania kilku stron, no mam co robić wink

Mnie te rysunki przyszły do głowy jako pierwsze wink. Oprócz tego, co podpowiedziały poprzedniczki, w albumie umieściłabym też takie 'ciekawostki', jak pierwsze samodzielnie wypowiedziane przez syna zdanie, tekst ulubionej piosenki, wierszyka. Jeśli dostanie naklejkę z pierwszej wizyty u dentysty, to też może tam wylądować.
Generalnie chyba dobrze byłoby, aby zawartość pamiętnika w pewien sposób oddawała charakter dziecka, ale też budziła emocje. Ja do dziś wzruszam się, gdy biorę do ręki niezdarnie (ale jakże słodko!) narysowaną pierwszą laurkę, którą otrzymałam z okazji Dnia Mamy smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Album rodzinny / pamiątka dla synka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018