Prawidłowe zachowanie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Prawidłowe zachowanie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

1 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-09-11 11:43:06)

Temat: Prawidłowe zachowanie

Siema, piszę tu do was z porada bo chciałbym zachować klasę a nie wiem jak do końca się zachować żeby nie wyjść na gbura, rozstalem się z dziewczyną po 3 latach związku 4 miesiące temu przeszedłem to strasznie ale jakoś się ogarnąłem, do sedna, miałem z była wykupiona wycieczkę do Hiszpani  ze znajoma para od niej z grona, gdzie ona wyłożyła za mnie zaliczkę w kwocie 400zl, w dniu rozstania ustaliliśmy że wszystko w sprawie wakacji ona bierze na siebie postara się kogoś znaleźć na moje miejsce, miesiąc przed wakacjami odzywa się do mnie ze nic nie ogarnęła bo żyła innymi wakacjami i nie wie co robic(miała na to 3 miesiace) , jezdzilem z nią do biura zacząłem sciemniac że będę miał operacje bo miałem nadzieję że uda się odzyskać zaliczkę, dupa nie ma szans jeżeli rezygnuje to zaliczka przepada, mimo wszystko chciałem zachować klasę i zadeklarowałem się że jak dostanę wypłatę to oddam jej 400zl, dwa tygodnie temu przez przypadek doszedłem do tego że moja była wchodziła do mnie na fejsa i czytała wszystkie moje wiadomosc(sprawdzałem dane logowania i logowała się że swojego starego telefonu którego już nie używała gdzie kiedyś miałem zapisane hasło) nie chciała się przyznać, jak jej napisałem że mam całe dane logowania i wiem nawet o której godzinie się logowała przestała odpisywać od dwóch tygodniu nie odpisuje na tą wiadomość, po prostu jak by miała wulgaryzm. Nie jestem pewien od kiedy czyta moje wiadomosci  w dzień kiedy się o tym dowiedzialem pokazywalo mi dwa ostatnie logowania o 17:45 i 22:15.
No i teraz nie wiem co robić, oddawanie
400zl bylo moja dobra wola bo dziewczyna miała załatwić wszystko w tej sprawie a nawet nie kiwnela palcem bo wszystko ja sam musiałem załatwiać. Co byście zrobili na moim miejscu?
I drugie pytanie dziewczyna za dwa dni ma urodziny składać życzenia czy po prostu olać? Ogólnie związek byl toksyczny i to bardzo, wyzwiska groźby itp.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Prawidłowe zachowanie

Zapłaciła za Ciebie zaliczkę bezzwrotną - powinieneś jej te pieniądze oddać.
Co do składania życzeń, jeski zamierzasz utrzymywać z nią koleżeńskie relacje, to jak najbardziej możesz złożyć.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

3

Cyngli napisał/a:

Co do składania życzeń, jeski zamierzasz utrzymywać z nią koleżeńskie relacje, to jak najbardziej możesz złożyć.

No spoko zrobiłem ten temat aby usłyszeć od ludzi opinie, no ale dziewczyna miala zalatwic wszystko z wakacjami a nie zrobiła nic, wszystko nagle spadło mi na głowę, jezeli dziewczyna wkradła mi się na Facebooka tak naprawdę mogła mi ukrasc wiele danych,
A co do kontaktów kolezenskich to po takiej akcji to raczej nie chce utrzymywać smile

4

Radek94 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

No spoko zrobiłem ten temat aby usłyszeć od ludzi opinie, no ale dziewczyna miala zalatwic wszystko z wakacjami a nie zrobiła nic, wszystko nagle spadło mi na głowę, jezeli dziewczyna wkradła mi się na Facebooka tak naprawdę mogła mi ukrasc wiele danych,
A co do kontaktów kolezenskich to po takiej akcji to raczej nie chce utrzymywać smile

Chciales jechac na wycieczke, ktos zaplacil za Ciebie zaliczke i TY sie wycofales... Ok, wiec oddaj zaliczke?

Chyba, ze na zlosc nie chcesz oddawac i dlatego, ze Ci szkoda kasy. Wtedy tez spoko, ale przyznaj sie zamiast udawac swietego.

'Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.'

5

Włamywanie się komuś na fejsa jest ogólnie słabe i niezgodne z prawem. Możesz to zgłosić odpowiednim organom.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

6

Cyngli napisał/a:

Włamywanie się komuś na fejsa jest ogólnie słabe i niezgodne z prawem. Możesz to zgłosić odpowiednim organom.

Nie jestem tak msciwy i nie chce jej robić problemów, wiem że rodzice mają państwowa pracę i przez takie problemy mogli by ją stracić.

7 Ostatnio edytowany przez Radek94 (2019-09-11 08:56:32)

Winter.Kween napisał/a:
Radek94 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Chciales jechac na wycieczke, ktos zaplacil za Ciebie zaliczke i TY sie wycofales... Ok, wiec oddaj zaliczke?

Chyba, ze na zlosc nie chcesz oddawac i dlatego, ze Ci szkoda kasy. Wtedy tez spoko, ale przyznaj sie zamiast udawac swietego.

Nie nie nic z tych rzeczy zastanawiałem się nad wpłacenim tych pieniędzy na hospicjum, chodzi mi
wyłącznie o jej brzydkie zachowanie i zerowe podejście do wakacji. Jak bym wiedział odrazu to bym miał pole manewru do załatwienia tego inaczej, a takto została mi rezygnacja.

8

Radek94 napisał/a:
Winter.Kween napisał/a:
Radek94 napisał/a:

Nie nie nic z tych rzeczy zastanawiałem się nad wpłacenim tych pieniędzy na hospicjum, chodzi mi
wyłącznie o jej brzydkie zachowanie i zerowe podejście do wakacji. Jak bym wiedział odrazu to bym miał pole manewru do załatwienia tego inaczej, a takto została mi rezygnacja.

Oczywiscie... wplacic chciales na jakas fundacje, ale nie oddac osobie, ktora wylozyla. Jak na moje to krecisz.
Nie oddawaj jak nie chcesz i tyle. Jak chcesz sie zachowac porzadnie to oddaj. To nawet nie sa duze pieniadze.

9 Ostatnio edytowany przez Radek94 (2019-09-11 09:07:41)

Winter.Kween napisał/a:
Radek94 napisał/a:
Winter.Kween napisał/a:

Oczywiscie... wplacic chciales na jakas fundacje, ale nie oddac osobie, ktora wylozyla. Jak na moje to krecisz.
Nie oddawaj jak nie chcesz i tyle. Jak chcesz sie zachowac porzadnie to oddaj. To nawet nie sa duze pieniadze.

Po prostu mam wrażenie że nie patrzysz na żadne inne okoliczności tylko na to że ona wyłożyła i trzeba oddać.
Nie zależy mi na tych pieniądzach i jak sama napisałaś nie są one  duże.

10 Ostatnio edytowany przez Winter.Kween (2019-09-11 09:10:04)

Radek94 napisał/a:
Winter.Kween napisał/a:
Radek94 napisał/a:

Po prostu mam wrażenie że nie patrzysz na żadne inne okoliczności tylko na to że ona wyłożyła i trzeba oddać.

Bo zadne inne okolicznosci sie nie licza. Ty nie chcesz jechac. Nie wazne czy ona znalazla kogos czy nie, nie musi. Ona zaplacila za Ciebie wiec swoja czesc roboty wykonala. Ty z kolei rozdrabniasz sie nad taka iloscia pieniedzy...
Jej wlamywanie sie na fejsa to calkiem osobna sprawa, ktora z tymi pieniedzmi nie ma nic wspolnego.
Ktos dal Ci pieniadze na cos czego nie chcesz teraz uzyc, ale wtedy chciales. Wiec nalezaloby te pieniadze oddac i tyle. Proste.

Ja bym tych pieniedzy w tej sytuacji nie oddala. Ale mi nie zalezy by wyjsc na porzadna osobe, a Tobie tak.

11

No a na co ma patrzeć? Temat dotyczy ewentualnego zwrotu pieniędzy. Zapłaciła za Ciebie, wyszło jak wyszło, człowiek który ma choć trochę honoru - oddałby te pieniądze, to nie jest duża kwota. A Ty szukasz kogos, kto Cię rozgrzeszy z tego, ze nie masz ochoty tego robić. Chcesz się zachować z klasa, zwróć jej pieniądze. Nie chcesz, nie zwracaj - proste.

less is more

12 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-09-11 11:43:53)

Jazzmine napisał/a:

No a na co ma patrzeć? Temat dotyczy ewentualnego zwrotu pieniędzy. Zapłaciła za Ciebie, wyszło jak wyszło, człowiek który ma choć trochę honoru - oddałby te pieniądze, to nie jest duża kwota. A Ty szukasz kogos, kto Cię rozgrzeszy z tego, ze nie masz ochoty tego robić. Chcesz się zachować z klasa, zwróć jej pieniądze. Nie chcesz, nie zwracaj - proste.

Np na to że dziewczyna wkradła się na mój prywatny portal i czytała wszystkie wiadomości, np na to że dziewczyna powiedziała że załatwi wszystko z wakacjami żebym sie o nic nie martwił, wszystkie sprawy z załatwianiem jeździłem ja  i specjalnie się z pracy zwalnialem żeby coś ugrac z tym biurem, nie wiem ale mam wrażenie że z oddawanieniem kasy pokaże swoją słabość, dziewczyna zrobiła takie rzeczy a ja udaje że nic się nie stało tym bardziej że jest jej to obojętne i na moje oskarżenia nawet nie raczy odpisać i się wytłumaczyć jak mam czarno na białym że wchodzila i czytała moje wiadomosci.

13 Ostatnio edytowany przez Winter.Kween (2019-09-11 09:27:39)

Radek94 napisał/a:
Jazzmine napisał/a:

Np na to że dziewczyna wkradła się na mój prywatny portal i czytała wszystkie wiadomości, np na to że dziewczyna powiedziała że załatwi wszystko z wakacjami żebym sie o nic nie martwił, wszystkie sprawy z załatwianiem jeździłem ja  i specjalnie się z pracy zwalnialem żeby coś ugrac z tym biurem, nie wiem ale mam wrażenie że z oddawanieniem kasy pokaże swoją słabość, dziewczyna zrobiła takie rzeczy a ja udaje że nic się nie stało tym bardziej że jest jej to obojętne i na moje oskarżenia nawet nie raczy odpisać i się wytłumaczyć jak mam czarno na białym że wchodzila i czytała moje wiadomosci.

Ktos Tobie pozyczyl pieniadze i nie ma znaczenia czy weszla na facebooka czy nie.
Nie ma znaczenia, ze nie znalazla nikogo. Gdyby Ci pozyczyla kase na kupno wina i Tobie by sie tego wina odechcialo to nadal musisz kase oddac... Jezeli chcesz zachowac sie poprawnie.

Ty szukasz, jak ktos bardzo dobrze zauwazyl, rozgrzeszenia.

Ten caly facebook nie ma nic wspolnego z kasa. Co ma piernik do wiatraka?

14 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-09-11 11:44:27)

Winter.Kween napisał/a:
Radek94 napisał/a:
Jazzmine napisał/a:

Ktos Tobie pozyczyl pieniadze i nie ma znaczenia czy weszla na facebooka czy nie.
Nie ma znaczenia, ze nie znalazla nikogo. Gdyby Ci pozyczyla kase na kupno wina i Tobie by sie tego wina odechcialo to nadal musisz kase oddac... Jezeli chcesz zachowac sie poprawnie.

Ty szukasz, jak ktos bardzo dobrze zauwazyl, rozgrzeszenia.

Ten caly facebook nie ma nic wspolnego z kasa. Co ma piernik do wiatraka?

Chodzi o caloogolne zachowanie dziewczyny której jestem zabowiazany oddać pieniądze, jeżeli dajesz przykład z winem, jeżeli byś była winna znajomemu z pracy  pieniądze który włamał ci się na komputer i ukradł projekt za który dostał duża premie i awans to też byś mu oddała  pieniądze bo tak wypada? Odpowiesz pewnie ze tak bo tak wypada i nie jesteś na takim miejscu. Ale jestem pewien że byś zmieniła zdanie jak by przypadła ci się taka sytuacja, mam wrażenie że włamanie na fb i messengera to dla ciebie pestka, no nie, miałem tam odgroma prywatnych rzeczy o których nikt się nie może dowiedzieć i zdjęcia  których nikt nie mógł zobaczyć , a ona wszystko widziała. Jeżeli one by wyszły dalej to oczywiście obwinial bym tylko siebie bo powinienem odrazu zmienić hasła, Więc proszę nie pisz ze to nie ma nic wspólnego z oddawaniem kasy bo ma i to  dużo, po prostu mamy inne podejścia i podglądy, dla ciebie może to świadczyć brakiem honoru dla mnie tym że jeżeli ktoś się zachowuje wulgaryzm to tak samo się powinno kogoś traktować i tyle, nie będę okazywac honoru komuś kto nie wie co to szacunek i prywatność.

15

Dziękuję za to że poświęciłas swój czas aby odpowiedzieć mi na moje odpowiedzi, mimo że się nie zgadzamy to wszystkiego dobrego smile
Moderatora prosiłbym o zamknięcie tematu.

16

Radek94 napisał/a:

Dziękuję za to że poświęciłas swój czas aby odpowiedzieć mi na moje odpowiedzi, mimo że się nie zgadzamy to wszystkiego dobrego smile

Alez ja juz Tobie powiedzialam, ze ja bym nie oddala. Ale ja potrafie przyznac, ze nie zachowalabym sie z klasa.
A Ty pytasz co jest SLUSZNE.

17

Winter.Kween napisał/a:
Radek94 napisał/a:

Alez ja juz Tobie powiedzialam, ze ja bym nie oddala. Ale ja potrafie przyznac, ze nie zachowalabym sie z klasa.

No masz racje może źle zinterpretowalem swoje pytanie, po prostu chciałem poznać zdanie ludzi co by zrobili na moim miejscu, bardziej mi też zalezalo na odpowiedzi czy składać jej życzenia urodzinowe po takich akcjach.

18

Radek94 napisał/a:
Winter.Kween napisał/a:
Radek94 napisał/a:

No masz racje może źle zinterpretowalem swoje pytanie, po prostu chciałem poznać zdanie ludzi co by zrobili na moim miejscu, bardziej mi też zalezalo na odpowiedzi czy składać jej życzenia urodzinowe po takich akcjach.

Ahh... Skoro o to pytasz. To nie, nie oddalabym pieniedzy i nie skladalabym zyczen. Ale to ja osobiscie, wiec jak pozniej by cos komus nagadala o tych pieniadzach to by mi glupio nie bylo.

19

Pieniądze jej zwróć. Życzeń nie składaj. O dziewczynie zapomnij. Żyj dalej.

20

Radek94 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Nie jestem tak msciwy i nie chce jej robić problemów, wiem że rodzice mają państwowa pracę i przez takie problemy mogli by ją stracić.

To oddaj pieniądze, zmień hasło do fejsa i utnij kontakt.

21

Można też ustawić weryfikację dwuetapową i wtedy będziesz dostawał smsa za każdym razem jak gwiazda będzie próbować.
Ale skoro chcesz "uciąć chwasta", oddaj kase i posłuchaj Cyngli.

Say What You Mean, Mean What You Say

22

Z tym oddawaniem zaliczki to chyba nie do końca taka jasna sprawa. Bo ogólnie, gdyby nie było żadnych dodatkowych okoliczności, to tak, uważam, że oddać należy bezwzględnie. Tutaj natomiast za dodatkowe okoliczności uznałabym to, że się umówili, że dziewczyna sobie sprawę ogarnie i znajdzie chętnego na miejsce autora; ona chciała być "właścicielką" tego miejsca, tej zaliczki itd. Co za tym idzie, autor zrzekł się obowiązków (zwrot zaliczki), ale i praw (wyjazd na tę wycieczkę, znalezienie kogoś na swoje miejsce itp.) - prawa i obowiązki zgarnęła była dziewczyna. I teraz, kiedy wyszło, że ona ze swoich praw nie zrobiła użytku (nie znalazła sobie towarzysza), obowiązki z powrotem chce zrzucić na autora. No nie. Oczywiście można w imię hiperpoprawności zwrócić jej pieniądze, ale uważam, że jeśli chciała zwrotu, to powinna postawić sprawę jasno od początku, bo na razie to tak, jakby oznajmiła "miejsce jest moje, jak sobie kogoś znajdę, jak nie - to płacisz". Co w tym złego? To, że w tym samym czasie autor równie dobrze miał szansę znaleźć chętnego na wyjazd. Nie szukał, bo tak się umówił z byłą. A teraz ona próbuje zrzucić na niego koszt swoich nieudanych poszukiwań, którego - podkreślę - być może by nie było, gdyby autor od początku miał szansę szukać chętnego. Słabo, bo w skrócie jest tak: dziewczynie nie wyszło, facet ma płacić.

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Prawidłowe zachowanie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018