poradniki a prawdziwe życie, jak to jest? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » poradniki a prawdziwe życie, jak to jest?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: poradniki a prawdziwe życie, jak to jest?

Z partnerem weszliśmy na temat dzieci. Ja nie mam w sobie zbyt wiele empatii i czułości on do cierpliwych nie należy więc po pierwszym artykule dotyczącym wychowania dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości, odpowiadania na wszystkie potrzeby oraz odkryciu informacji że dzieci płaczą z nudów chyba nam przeszło raz na zawsze.
Jednak w mojej głowie pozostało pytanie i wątpliwość jednocześnie - kto daje radę to wszystko realizować? Czy dzieci matek które wróciły do pracy zaraz po macierzyńskim wyrosły na psychopatów? Czy to że dziecko mojej koleżanki jest zafiksowane na punkcie matki to jest jej wina czy dzieci tak mają i ojciec się może starać a dziecko i tak będzie sobie samo wybierać kto ma je nosić?? Albo może któraś z was wracała wcześniej do pracy niż przewiduje urlop macierzyński? Ogólnie czy prawdę matki mają aż tak przekichane i nie da się tego jakoś obejść opiekunką/ żłobkiem i innymi wytworami nowoczesnych społeczności?:D

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: poradniki a prawdziwe życie, jak to jest?

Z perspektywy czasu to jest łatwiej niz opisują. Żona rodziła gdy obowiazywal 16 tygodniowy maciezynski, wrociła po nim do pracy i dzieci na tym nic nie straciły. Dzieco potrzebuje szczesliwej i spełnionej matki a nie innych rzeczy. Bez żłobka czy opiekunki nie ogarniesz.

3

Odp: poradniki a prawdziwe życie, jak to jest?

Powiem Ci tak: nie czytałam żadnych modnych teraz poradników i jestem zdrowsza psychicznie. Nie znaczy to, że się nie edukuję- oczywiście czytam artykuły dotyczące rozwoju dzieci, szukam sobie konkretnych informacji jak np polepszyć komunikację i bliskość z dzieckiem czy jakich komunikatów unikać, jak zachęcać dziecko do samodzielności itp. Ważne natomiast w tym wszystkim jest umiar. Poradniki to nie życie, to nie wyrocznia a dziecko to normalny człowiek. Moim zdaniem teraz za bardzo się pieścimy z dziećmi, kiedyś natomiast zabardzo je bagatelizowano. Trzeba znaleźć umiar i kierować się zdrowym rozsądkiem i intuicją. I być dla siebie łaskawszą. Dbać też o siebie samą, bo jak sama będziesz nieszczęśliwa to nigdy nie dasz szczęścia dziecku. Mama musi popełniać błędy - jesteśmy tylko ludźmi wink natomiast uważam, że mama powinna być uśmiechnięta, ciepła, zachęcać dobrym słowem, dawać dziecku tyle bliskości ile tylko potrzebuje. Macierzyństwo nie jest łatwe, ale jakby człowiek miał się stosować do wszystkich poradników to wierz mi - idzie zwariować. Matki teraz nie mają łatwo - muszą być idealne, zawsze opanowane, dzieci zawsze czyste, dobrze ubrane z pięknymi eko zabawkami, wszystko z atestami itp wink wiesz koloryzuję teraz, ale informacje z mediów nas bombardują o tym jak powinniśmy dzieci wychowywać, co kupować, jakiś super sprzętów używać przy niemowlaku itp. Mój syn chodzi do żłobka, za chwilę do przedszkola, do pracy wróciłam jak miał niespełna 1,5 roku - szwagierka się do mnie nie odzywała kilka tyg z oburzenia że dziecko do żłobka wysyłam a sama idę do pracy. Chore. Naprawdę wierz mi jak już ogarniesz sobie powoli wszystko na swój rozum i przestaniesz stresować tym jaka powinnaś być, co idealnie robić - odżyjesz i w spokoju cieszysz się każdym dniem. Dzieci są niesamowite big_smile każdy dzień to niespodzianka, zwariowane tempo, dużo radości - i mówi Ci to fanka swojego dziecka, generalnie inne mi są obojętne, nie kwilę do niemowląt, nawet Ci powiem że wolę starszaki wink

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » poradniki a prawdziwe życie, jak to jest?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018