czy tak załatwia się interesy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » czy tak załatwia się interesy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: czy tak załatwia się interesy?

Cześć,
dużo postów pisze dzisiaj, ale mam nadzieję na jakąś radę.
Dwa lata temu po studiach za granicą, ale przed obroną pracy mgr w Polsce zostałam zaproszona przez dwie koleżanki do współpracy przy ogólnopolskim, studenckim projekcie. Ucieszyłam się, bo mogłam coś robić oprócz dyplomu. Praca nad dyplomem trwała u mnie 9 miesięcy, a praca nad tym wydarzeniem też ok 9-10. Problem był taki, że byłam jedną ze starszych osób. Jestem dość praktyczna i kiedy trzeba coś zorbić w grupie to wg mnie trzeba to zrobić jak najszybciej, zrobić plan, nie mysleć o czyms innym, nie udawać a robić. Po prostu uważam, ze jak coś jest do zrobienia to trzeba to zrobić a nie się 'międolić'.
Koleżanki należały do tej organizacji studenckiej od kilku lat. Jest to organizacja zrzeszająca studentów i młodych absolwentów naszego kierunku. Powiedzmy, że taki artystyczny grajdołek, ludzie pomagający sobie, żyjący trochę inaczej, filozofujący na temat przyszłości naszego kierunku. taka artystyczna bohema. Artystyczna bohema bogatych dzieci bogatych rodziców, którzy mają czas i PIENIĄDZE na to aby życ powoli w dostatku, nie martwić się o przyszlosc, nie robić nic na czas wlasnymi rękami ale czekać że ktos za nich to zrobi.
Okazało się, że wszyscy inni których poznałam przez wiele miesięcy z tej organizacji są podobni do mnie, tylko te dwie koleżanki są takie ĄĘ. Problem w tym, że w przeciągu tego okresu przygotowań warsztatów widziałam, że one zaproponowały mi współpracę i innym tylko dlatego aby się wybić. Tylko dlatego, ze wczesniej nie umiały same, nie umiały w ogole pokazać siebie. Potrzebowały robotników, którzy wykonają pracę za nich a one będą mówić, ze tylko one wykonały tą pracę.
Chodziło im o to aby przez te warsztaty wejść wyżej w hierarchii tej organizacji i z uczestnika stać się jednym z ważniejszych w organizacji, szefem, wiceszefem na całą polskę. Oczywiście jest to tylko umowne, ale większość osób wie kto jest kim- jest to organizacja nawet nigdzie nie zapisana ale trwająca od 20 lat. I ludzie 'wiedzą kto jest kim'.
Było bardzo dużo perturbacji i problemów wlasnie z organizacją tych warsztatów kiedy wychodziło z tych dziewczyn bycie dziecinnym, brak jakiejkolwiek musztry czy systemu pracy. One lubią obserwować innych  i pozniej z nich sciągać.
Obecnie, rok później widzę, że wszyscy poszli do przodu oprócz tych dwóch dziewczyn. One mięlą się we wlasnym sosie, nie chodzą nadal do pracy, nie obroniły dyplomu. Ciągle tylko pokazują swoje artystyczne zdjęcia na portalach społecznosciowych. ANgazują się tylko i wylacznie w sprawy tej organizacji , nie dostaja za to kasy itp. ZAstanawialam się kiedys nad tym bardzo, ale stwierdzilam, ze jesli mają bogatych rodziców, nigdy nie pracowały to mają na to czas.

Jednak widzę, ze ludzie z tej organizacji lubią je i szanują je bardziej niz np mnie czy innych. Te dziewczyny przychodzą na kazde spotkanie organizowane w innych miastach w polsce, wysiadują swoją obecnosc, pokazują kto tu rządzi bo MAJĄ CZAS. Inni pracują, mogą spotykac się w weekend.
Pamietam ze w czerwcu byly nastepne warsztaty, ta sama inicjatywa ale w innym miescie organizowana przez nową ekipę. Ja bylam tylko na otwarciu i zamknięciu tego wydarzenia w dwa weekendy w miesiącu. Większosc osob tak zrobiła, poniewaz pracują, mają swoje zycie i odwiedzają warsztaty okazjonalnie.
A te dziewczyny przyjeciały na polowe warsztatów, powoli wszystko organizowały, imprezowaly i integrowały się z innymi. Chodzi tutaj tylko o zdobycie kontaktów i jakies branżowe ploty.

I się zastanawiam czy moze jednak tak w prawdziwym zyciu robi sie interesy? One są powolne zyciowo, nigdy nie pracowaly w zawodzie, ALE zawsze są na kazdej imprezie, integrują sie alkoholowo z kazdym , ZAZNACZAJĄ swoją obecnosc, są na kazdym zdjęciu ABY kazdy je kojarzył. Co o tym sądzicie?
Czy tak się robi?
A moze ja i inni znajomi ktorzy pracują, zarabiają kasę po prostu robimy coś ŹLE bo moze jednak trzeba raz a dobrze poimprezowac, pointegrowac się i zdobyc te zlecenia takim sposobem?
Nie wiem co mam o tym myslec, bo nie ja tylko to widzę. One nikomu nie robią krzywdy, ale widzę  ze inaczej podchodzą do tego wszystkiego.

Moze ze mnie wychodzi zazdrosc o to, że mają pieniadze, pochodzą z bogatych domów i mają czas aby to robic, wchodzic kazdemu w ich sprawy?
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam,

Zobacz podobne tematy :
Odp: czy tak załatwia się interesy?

Nie słuchać durnot zająć się swoim życiem, a pieniądze ulokować albo zainwestować.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » czy tak załatwia się interesy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018