Wrocław, Poznań czy Łódź? W którym z tych miast zamieszkać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Wrocław, Poznań czy Łódź? W którym z tych miast zamieszkać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Wrocław, Poznań czy Łódź? W którym z tych miast zamieszkać?

Obecnie mieszkam w Poznaniu, wynajmuję kawalerkę i muszę powiedzieć, że koszty życia w tym mieście są absolutnie poza moimi obecnymi możliwościami.
Planuję wyprowadzić się albo do Łodzi (miasto rodzinne), albo do Wrocławia.

Łódź traktuję jako dom, jednak nie wyprowadziłam się stamtąd bez przyczyny - średnia sytuacja rodzinna, która po przeprowadzce do Poznania znacznie się poprawiła. Boję się, że po powrocie do Łodzi znów kontakty ucierpią.
Drugim aspektem wyprowadzki była chęć zaczęcia czegoś nowego, świeżego w całkiem nowym mieście. Wiecie, czysta karta. Po powrocie do Łodzi miałabym poczucie, iż zmarnowałam czas w Poznaniu i z podkulonym ogonem wracam w rodzinne strony.
Na plus z kolei przemawiają niższe koszty i wyższy standard życia. W Poznaniu ledwo się utrzymuję. Dodatkowo, Łódź traktuję jako swój dom i uwielbiam tam być, jednak po zaznaniu czystej karty w Poznaniu, nie wyobrażam sobie powrotu do Łodzi na stałe. Tak myślę...

Wrocław - w tym mieście nie byłam, lecz wiele dobrego słyszałam. Ponownie - niższe koszty życia niż w Poznaniu + dalej efekt czystej karty w nowym mieście. Czyli mówiąc krótko - chyba najlepsza opcja.
Jak zawsze jest jednak "ale" - z jednej strony mówię sobie, że "ach, młoda jesteś jeszcze, spróbuj!", lecz zaraz z drugiej "a co, jeśli Ci się nie spodoba".
Kolejnym faktem jest wybór studiów. W Poznaniu mam potencjalną szkołę, którą chciałabym ukończyć (we Wrocławiu takiej nie ma). Jednak wiem, iż koszty życia w Poznaniu są jak na ten moment dla mnie zbyt wysokie i nie stać mnie, by zostać w tym mieście. I teraz pytanie - jak to ugryźć...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wrocław, Poznań czy Łódź? W którym z tych miast zamieszkać?

Bezapelacyjnie Wrocław.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

3 Ostatnio edytowany przez olakirola (2019-05-14 21:21:55)

Też tak myślę, tylko niestety we Wrocławiu nie ma kierunku studiów, na który chciałam iść. Są one w Poznaniu.

Stąd moja niepewność.
Żyć bardzo, bardzo oszczędnie (wręcz niepewnie) w Poznaniu i iść na wybrane studia, czy też wybrać inny kierunek i mieszkać we Wrocławiu bez większych obaw finansowych.

4

Mieszkałem we Wrocławiu i mnie nieźle rozczarował miasto jest zdecydowanie przereklamowane.

Życie nie toczy się tak, jak powinno, ale jest takie jak jest. Sposób w jaki sobie z tym radzisz, stanowi całą różnicę. - Virginia Satir

Jeśli w życiu, brakuje miejsca na odwagę, to inne cnoty, są bez znaczenia  - W. Churchill

5

olakirola napisał/a:

Obecnie mieszkam w Poznaniu, wynajmuję kawalerkę i muszę powiedzieć, że koszty życia w tym mieście są absolutnie poza moimi obecnymi możliwościami.
Planuję wyprowadzić się albo do Łodzi (miasto rodzinne), albo do Wrocławia.

Łódź traktuję jako dom, jednak nie wyprowadziłam się stamtąd bez przyczyny - średnia sytuacja rodzinna, która po przeprowadzce do Poznania znacznie się poprawiła. Boję się, że po powrocie do Łodzi znów kontakty ucierpią.
Drugim aspektem wyprowadzki była chęć zaczęcia czegoś nowego, świeżego w całkiem nowym mieście. Wiecie, czysta karta. Po powrocie do Łodzi miałabym poczucie, iż zmarnowałam czas w Poznaniu i z podkulonym ogonem wracam w rodzinne strony.
Na plus z kolei przemawiają niższe koszty i wyższy standard życia. W Poznaniu ledwo się utrzymuję. Dodatkowo, Łódź traktuję jako swój dom i uwielbiam tam być, jednak po zaznaniu czystej karty w Poznaniu, nie wyobrażam sobie powrotu do Łodzi na stałe. Tak myślę...

Wrocław - w tym mieście nie byłam, lecz wiele dobrego słyszałam. Ponownie - niższe koszty życia niż w Poznaniu + dalej efekt czystej karty w nowym mieście. Czyli mówiąc krótko - chyba najlepsza opcja.
Jak zawsze jest jednak "ale" - z jednej strony mówię sobie, że "ach, młoda jesteś jeszcze, spróbuj!", lecz zaraz z drugiej "a co, jeśli Ci się nie spodoba".
Kolejnym faktem jest wybór studiów. W Poznaniu mam potencjalną szkołę, którą chciałabym ukończyć (we Wrocławiu takiej nie ma). Jednak wiem, iż koszty życia w Poznaniu są jak na ten moment dla mnie zbyt wysokie i nie stać mnie, by zostać w tym mieście. I teraz pytanie - jak to ugryźć...

Moje dwie córki studiowały i w Poznaniu i we Wrocławiu. Różnicy w kosztach utrzymania nie ma. Jak chcesz mieszkać w przyzwoitej dzielnicy i przyzwoitych warunkach, to zapłacisz za to krocie. Może być taniej jak wynajmiesz coś w dzielnicy meneli, albo na totalnych peryferiach. Skoro twoje wymarzone studia są tylko w Poznaniu, to wyboru właściwie nie masz. A jeśli będziesz dobrą studentką, to problem finansowy będzie dotyczył tylko pierwszego roku. Potem dojdzie stypendium i łatwiej będzie związać koniec z końcem.

"Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc, bo brak nam środków i sił na to!?.
SS-Oberführer W. Bierkamp

6

Córka za najlepsze wyniki na studiach miała stypendia po 200-300 zł. Za wygrane w konkursach - nagrody książkowe i zwolnienia z egzaminu ( czyli więcej czasu na pracę).
Pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem nie ma różnic, Łodzi nie znam.
Nie myślałaś o tym, by wyjechać na jakiś czas za granicę?

7

Skoro taki masz wybór to zostań w Poznaniu.

@Realista równie dobrze można powiedzieć o każdym mieście w tym kraju. Są gusta i guściki.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

8

Za duże koszty w Poznaniu a rozważasz Wrocław? Za dużego sensu to nie ma, koszty bardzo porównywalne jak i nie wyższe we Wro jeśli chodzi o nieruchomości.

9 Ostatnio edytowany przez nudny.trudny (2019-05-15 16:32:50)

z moich doświadczeń - Łódź jest jednym z tańszych miast pod względem np. cen mieszkań, ale na rynku pracy również były tam słabe możliwości (jeśli wziąć pod uwagę moje starania, może inni osiągają sukcesy), o Warszawie niedawno był wątek https://www.netkobiety.pl/t118031.html założony przez dziewczynę, która opisywała dość spore problemy z utrzymaniem się (wysokie koszty) i z perspektyw pracy również nie była zadowolona. W moim przypadku najlepiej sprawdziło się mieszkanie w średnio-dużym mieście (żadnym spośród podanych) i dojeżdżanie pociągami do większych miast, wtedy unikałem wysokich kosztów wynajmu.

Obecnie mieszkam w Poznaniu, ale mam porównanie z Wrocławiem - ceny są bardzo zbliżone, a nawet nieco wyższe są we Wrocławiu (można porównać np. koszty wynajmu mieszkań - średni koszt wynajmu kawalerki w Poznaniu to 1388 zł miesięcznie, we Wrocławiu 1691 - dane z marca 2019). Jeśli argument finansowy jest dla Ciebie tak istotny to rzeczywiście powinnaś wybrać Łódź.

Choć moja osobista sympatia każe mi opowiedzieć się za Poznaniem wink

11

Mordimer napisał/a:

Skoro taki masz wybór to zostań w Poznaniu.

@Realista równie dobrze można powiedzieć o każdym mieście w tym kraju. Są gusta i guściki.

Nie, nie można powiedzieć o każdym mieście w tym kraju. Wrocław jest strasznie wychwalany i napompowany jaki to nie jest super.
Jakoś nigdy nie słyszałem takich rzeczy o Łodzi, Radomiu czy Sosnowcu ciekawe nie? A Ty słyszałeś albo ktoś?

P. S. Sory, że po paru miesiącach odpisałem, ale mam nadzieje, że to nie zbrodnia smile

Życie nie toczy się tak, jak powinno, ale jest takie jak jest. Sposób w jaki sobie z tym radzisz, stanowi całą różnicę. - Virginia Satir

Jeśli w życiu, brakuje miejsca na odwagę, to inne cnoty, są bez znaczenia  - W. Churchill

12

Realista napisał/a:

Nie, nie można powiedzieć o każdym mieście w tym kraju. Wrocław jest strasznie wychwalany i napompowany jaki to nie jest super.

Wrocławia nie polecam. W godzinach szczytu korki są niesamowite.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Wrocław, Poznań czy Łódź? W którym z tych miast zamieszkać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018