Mój facet rozmawa ze swoim kolegą który mi ubliżył i ma problem z ćpan - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Mój facet rozmawa ze swoim kolegą który mi ubliżył i ma problem z ćpan

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: Mój facet rozmawa ze swoim kolegą który mi ubliżył i ma problem z ćpan

Witam Jestem z facetem od 6 lat w związku i mamy 2 letnie dziecko,mieszkamy razem. Kiedyś była sytuacja,że jego kolega który wciąga kokaine i on kiedyś wciągał razem z nim i wcześniej z nim pracował jak się pokłocili jego kolega mi ubliżył od ku..ew. Potem przeprosił . Była jeszcze jedna taka sytuacja ,że uderzył go w pracy bo o coś się pokłocili i powiedział,że ja jestem brzydka ku...a , za to nie przeprosił.I ja też mu za to ubliżyłam, bo wiadomo,że jak ktoś komuś ubliża to musi liczyć sie z reakcją. On długiego czasu kazałam mojemu facetowi zablokować go i wykasować jego numer i to zrobił. Potem miał kod w telefonie i niewidziałam czy dalej z nim rozmawia. Ostatnio przypadkowo zauważyłam ,że normalnie ma zapisany jego numer w telefonie i smsa od niego ,że wysyłał czyiś numer. Mój twierdzi,że on nigdy nie będzie jego kolegą i dzwoni tylko do niego albo pisze tylko jak potrzebuje coś załatwić bo ma znajomości. Wychodzi na to że dla niego są znajomości ważniejsze ode mnie i od własnego honoru.Dla mnie to jest brak szacunku jak rozmawia z kimś kto mi ubliża z kim obiecał zerwać kontakt. Dzisiaj po wczorajszej awanturze próbowałam z nim porozmawiać ,że się czuje jak gówno jeżeli on pozwala mi ubliżać a on od razu się rzuca że jestem dla jego nikim i mówi do mnie wy....dalaj i sobie wyszedł z domu.Wczoraj nawyzywałam go bo jak tak można robić, przecież ma ze mną rodzine , mamy po 35 lat a on czasami zamienia się w jakąś ku..we i traktuje mnie jako najmniej ważną osobę w życiu za jego braćmi i znajomymi. Tak naprawde to chodzi o jego problem z ćpaniem, umawialiśmy się żeby nie pił bo wtedy zawsze ćpa i wytrzymał 3 weekendy,wtedy naćpał się napewno. 2 tygodnie temu też pił i chyba tez cpał. Zawsze po ćpaniu zamienia się w jakiegoś złamasa dla mnie jakbym rozmawiała z inną osobą. Wolałabym ,żeby moje dziecko żyło z prawdziwym ojcem, ale on już chyba nigdy się nie zmieni, do lekarza z własnej inicjatywy po jakieś tabletki uspokajające czy na terapie sam nie pójdzie , co z tego ,że będe go umawiać na siłe jak on nie chce. Jeszcze nigdy nikt mnie aż tak nie ranił, boli mnie to,że czasami zachowuje się dla mnie jak obcy wróg.Zauważyłam,że on zawsze jak mi się zaczyna coś układać bo znalazłam stałą prace robi problem czy to o wykasowanie tego kolegi który mi ubliżył z telefonu czy obojętnie co chce żeby w mojej obronie zrobił jakby specjalnie chciał mnie wytrącić z równowagi. Zawsze wyciąga telefon i mówi ,że będzie nagrywał ,on mnie doprowadza do szału , czasem nawet się nie da z nim rozmawiac bo mówie normalnie naprzykład kiedy naprawi mi coś  wsamochodzie on od razu odszczekuje podniesionym tonem z pretensjami : a co to teraz mam to robić?. A mi odrazu podnosi ciśnienie, jestem wykończona przez te ciągłę nerwy. Od 2 lat mówie o tym co chce zrobić żeby przestać i nic się nie dzieje, przecież ja trace zdrowie przy nim i wychodzi na to,że bardziej się tym przejmuje niż on. On uważa ,że to nie jest uzależnienie, a jak ktoś nie może odstawić to chyba wiadomo co to jest i mu tłumacze ,że po to chce żeby przestał ,żeby zaczął się normalnie zachowywać i żeby nie było awantur ale on nic złego w tym nie widzi jak troche wciągnie raz na tydzień albo 2 .Zeby być uzależnionym nie trzeba codziennie.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Kalvar25 (2019-04-09 22:55:31)

Odp: Mój facet rozmawa ze swoim kolegą który mi ubliżył i ma problem z ćpan

Twój facet traktuje Cię jak jakąś szmatę, do tego ma kolegę ćpuna który załatwia mu koks... wiesz co jest jedynie gorsze od wyrzutu dopaminy pod wpływem kokainy?   metamfetamina i heroina, szanse na to że Twój facet regularnie wciągający kokainę nagle przestanie to robić są niewielkie patrząc na jego charakter. To wspaniały narkotyk, tak wspaniały że nie zdajesz sobie sprawy z jego mocy - przegrasz z nim. Dojdzie do momentu w którym zacznie wciągać po to żeby poczuć się normalnie a nie po to żeby odczuć działanie psychoaktywne. Będzie tylko gorzej a nie lepiej, każda substancja psychoaktywna jest progresywna.  Teraz pytanie co chcesz z tym zrobić

3

Dla czego wciąż z nim jesteś? Przecież to jest ćpun. Będzie Cię krzywdził, Wasze dziecko i będzie miał Was oboje w doopie, bo najważniejsze dla niego, to jest wziąć swoją działkę. Nic innego. Twój  i swój honor to on wciąga. Potem przećpa wszystko, co macie.
Ratuj się i zostaw go.

4 Ostatnio edytowany przez paslawek (2019-04-10 13:41:46)

Kat83 masz chyba rację twój chłopak ma wszelkie objawy uzależnienia .
Kokaina i alkohol bardzo niebezpieczna mieszanka .Alkohol wzmacnia i przedłuża działanie kokainy ma to fatalny wpływ na mózg.Jak zmaleje działanie tej mieszanki to może zacząć szukać innych i trafi na amfetaminę i metamfetaminę o ile już nie próbował a to już grubo.
Przeszkadzasz mu w ćpaniu i na kacu zejściu robi się agresywny i mocno rozdrażniony , nakręca się też i szuka pretekstów do zaćpania przez chore emocje z którymi sobie nie radzi stąd wybucha z byle błahego powodu po to żeby się naćpać i tak abarot.
Uzależnienia są progresywne jak wyżej napisał Kalvar mają swoją dynamikę i fazy
wzrosty tolerancji spadki i jej wahania bardzo niebezpieczne dla systemu nerwowego i całego organizmu,może mieć zapaść potencjalnie śmiertelną.
Utracił już kontrolę nad braniem wszystko inne od ćpania staje się przeszkodą zawadza mu codzienność i zaczyna być coraz mniej ważne doznanie haju jest najważniejsze to obsesja.Zaczynacie Ty i dziecko znaczyć coraz mniej stąd brak szacunku on odlatuje w swój świat
Jak nie sięgnie dna sam z siebie nie przestanie pociągnie Ciebie za sobą bo Ty już coraz bardziej żyjesz za niego i jego ćpaniem z nałogowcem nie wygrasz tylko się naszarpiesz dostaniesz nerwicy i depresji taki wpływ ma zachowanie osoby uzależnionej na bliskich.
Jeżeli nie ma zamiaru przestać i się leczyć bo samemu bardzo trudno sobie pomóc żeby nie wracać do ćpania to Ty jesteś bezsilna umęczysz się awanturami z nim mało tego przyzwyczajasz się do życia od kłótni do kłótni od jego haju jak go nie ma w pobliżu przez napięcia niepokój i wybuchy gniewu złości mimowolnie robisz to co on i to co on chce tracisz panowanie nad sobą i swoim życiem.
Nie znam sposobu takiego na 100% żeby Ci powiedzieć co zrobić aby on przestał ćpać i pewnie nikt nie zna jeżeli to co do tej pory zrobiłaś zawiodło .
Jedynie wiem co możesz zrobić dla siebie odetnij się i albo wywal go z domu albo zabieraj dziecko i sama odejdź nie daj się niszczyć bo Twoja wartość  zależy tylko od Ciebie a nie od nieprzytomnego nieobecnego coraz bardziej brutalnego ćpuna co ma już wiele spraw życiowych tych prostych i bardziej złożonych oraz Ciebie i wasze dziecko w d...pie a poddajesz się jemu i jego wpływowi jak niewolnik .
Tak wygląda toksyczny związek nałogowca i osoby współuzależnionej sama stajesz się toksyczna zobacz jak zmieniłaś się na przestrzeni kilku miesięcy i jak się czujesz się
ze wstydem niepokojami gniewem urazami lękami przygnębiona ile tego jest i co z tym robisz.
Jak zostaniesz z nim to i tak mu nie pomożesz tylko ze strachu przed życiem samej bez niego i zmianami  mu zaszkodzisz żyjąc ulegając dla świętego spokoju i usługując mu robiąc za dziewczynę do wyżywania się zabawkę podejmujesz jego chorą grę nie chcąc rezygnujesz ze spokoju radości dla jego fochów humorów dajesz się krzywdzić i powoli przyzwyczajasz się do tego chaosu.
Masz stałą pracę poradzisz sobie jak masz rodzinę nie wstydź się zwracać o pomoc nawet do MOPS to nie hańba.
To nie przelewki masz też dziecko które żyje w domu w którym coraz mniej szczęścia ,spokoju i miłości to złe dla niego nie skazuj go na takie atrakcje.
Bo prawdopodobnie przemoc zacznie się pojawiać często tak jest.
Zostaw faceta niech sobie żyje jak chce.
Będzie tylko gorzej nie ma co się oszukiwać nie ma w tym przesady skoro ultimatum na tego faceta i sugestie prośby już nie działają i dalej ćpa nie widząc problemu w sobie.

5

Jeśli razem nie spróbujecie czegoś z tym zrobić to prawdopodobnie ucierpi dziecko, czyli wasz/jego egoizm przerodzi się w patologię dla dziecka.

6

Nawet w tytule wątku widać Twoje priorytety. Twój facet jest ćpunem, a Ciebie bardziej boli to, że jakiś tam jego kolega Cię obraził, a mimo to dalej się kolegują...

Otrzeźwiej, kobieto. Masz dziecko, które powinnaś chronić.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

7

Ja jak to czytam to tylko widzę on jest nie taki on nie zrobił tego co chciałam, on robi co innego niż chcę on zadaje się z tymi co ja nie chcę aby się zadawał. Im bardziej na niego naciskasz im większe robisz awantury tym bardziej on ucieka . Chcesz go przestawiać po swojemu co Cie obchodzi kogo on ma wpisanego w kontaktach w telefonie? Czemu w ogóle to sprawdzasz? Przestań się nim przejmować bo jego nie zmienisz po co Ci te nerwy ?

Tak facet twój ma swoje problemy być może już przed nim tylko równia pochyła ale to nie on pyta o radę.

8

1. Facet, który Cię kocha i szanuje nigdy nie pozwoliłby aby ktoś inny Cię obrażal. Chyba, że jest uzależniony, jak Ty to nazywasz, jest cpunem.
2. Z "cpunem" nie ma normalnego życia, a więc miłości, przyjaźni, lojalności, szacunku, ojcostwa.
3. Weź pod uwagę, że jego cpanie i Wasze stosunki maja dramatyczny wpływ na Wasze dziecko, nie wspomnę o sytuacji kiedy on zostawiłby gdzieś lub zgubił porcje narkotyku, a Wasze dziecko to znalazło i włożylo do buzi. Nie wiem co jeszcze robisz z dzieckiem i tym człowiekiem pod jednym dachem.
4. Jeśli go kontrolujesz, sprawdzasz, narzucasz mu swoją wolę i wymagasz, aby żył tak jak TY chcesz, nie świadczy to o Tobie najlepiej jako o partnerce.

9

" Od 2 lat mówie o tym co chce zrobić żeby przestać i nic się nie dzieje,"

I jak będziesz tylko mówić i mówić i mówić, to za 20 lat powstanie wątek "facet zniszczył mi życie"

Sorry, ale jak twoje słowa od dwóch lat nie przyniosły skutku, to za dwa kolejne przyniosą? Za pięć? Nie, nigdy. Dobrze napisałaś: on cię traktuje jak najmniej ważną osobę w życiu. Nie mówi - tylko tak się zachowuje. Proponuję mniej słuchać słówek a spojrzeć na zachowania i wtedy podjąć decyzję. Wolisz być z kimś, kto MÓWi, że jest ćpunem a nie bierze, czy być z kimś, kto MÓWI, że nie bierze, a jest ćpunem?

Tyle.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Mój facet rozmawa ze swoim kolegą który mi ubliżył i ma problem z ćpan

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018