Jak ważne jest dla Was mądre odżywianie?czy jecie byle co, dużo? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Jak ważne jest dla Was mądre odżywianie?czy jecie byle co, dużo?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Jak ważne jest dla Was mądre odżywianie?czy jecie byle co, dużo?

Czy ważne to dla Was? czy zjadacie karmicie swoje organy-ciało nieładnie mówiąc byle czym, dużo?
Czy jednak zwracacie uwagę na to czym karmicie swoje ciało, i odżywiacie się mądrze.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-03-15 07:55:46)

Odp: Jak ważne jest dla Was mądre odżywianie?czy jecie byle co, dużo?
Cerii napisał/a:

Czy ważne to dla Was? czy zjadacie karmicie swoje organy-ciało nieładnie mówiąc byle czym, dużo?
Czy jednak zwracacie uwagę na to czym karmicie swoje ciało, i odżywiacie się mądrze.

Bywa różnie :-)
Zazwyczaj uważam na to, co jem głównie pod względem macro, czasami mam fazy na bio, zdarzyło mi się być ketozie z powodu ograniczania węglowodanów, latem albo w ogóle w ciepłym klimacie prawie nie jadam mięsa, ale sposób odżywiania to nie jest coś, co mi specjalnie zajmuje myśli i nadaje kierunek aktywności poprzez koncentrację uwagi.
Generalnie uważam, że wszystko jest dla ludzi i tylko trzeba zachować umiar.

PS jeszcze tylko dodam, że zamiast tytułowego dużo jeść, to ja lubię smacznie zjeść - mam wyczulone kubki smakowe, potrafię restauracyjne danie odtworzyć w domu, bo rozpoznaję i wyczuwam użyte składniki i zioła. I w ogóle uwielbiam jeść rękoma (No może nie zupy ;-)), bo wszystko wtedy lepiej smakuje.

3

Zależy od fazy. Bardzo lubię organiczną żywność, kuchnie roślinną, powiedzenie, że jesteś tym co jesz jest bardzo prawdziwe. Jedzenie może uzdrawiać, ale też zabijać. I zdrowe odżywianie, zwłaszcza wegańskie daje dużą frajdę, jesz zdrowo nie przyczyniając się do niczyjego cierpienia. Dla mnie optymalny jest ovo - wegetarianizm. Czyli nie je się nabiału ani mięsa tylko jajka, oczywiście ekologiczne, bo są one bardzo zdrowe.
Ale jak mówiłam zależy od fazy, czasem mam gdzieś to i jem byle co byle się zapchać, ale staram się nad tym panować i eliminować, bo to szkodzenie samej sobie.

Mężczyzna dopiero jak się zestarzeje i demon seksu go opuści, dostrzega w kobiecie człowieka.
Peter Ustinov

4

Tak pół na pół. Tzn. na co dzień jem w miarę zdrowo i staram się, żeby niczego mi nie brakowało, nie przejadać się węglowodanami. Jem bardzo mało mięsa, bo nie lubię. Za to prawie codziennie wpadają jakieś słodycze big_smile Na szczęście w niewielkich ilościach.

5

jokasia napisał/a:

Tak pół na pół. Tzn. na co dzień jem w miarę zdrowo i staram się, żeby niczego mi nie brakowało, nie przejadać się węglowodanami. Jem bardzo mało mięsa, bo nie lubię. Za to prawie codziennie wpadają jakieś słodycze big_smile Na szczęście w niewielkich ilościach.

Ty się odżywiasz w miarę zdrowo? Jedzenie słodyczy codziennie jest ultra nie zdrowe tongue. A węglowodany i mięso są potrzebne.

Serce mówi bardzo spokojnym, cichym głosem, nie krzyczy.

6

nie wspominając o uzywkach to ograniczyłem lub wyeliminowałem:
mięso (szczególnie wieprzowine i drób), raz na 2 tygodniu może być wołowina
kiełbasy, chyba, że w sladowych ilościach w zupach np. w żurku
pasztety - nigdy ich nie lubiłem
sól - przyprawiam ziołami lub czosnkiem granulowanyc
jajka - max 3 w miesiącu
tanie sery zółte - preferuje długo dojrzewające
serki topione
sery wędzone i inne wędzone potrawy
chipsy, pączki, prażynki
frytki - ziemnieki tylko gotowane
potrawy smażone - czyli  żadnych racuchów, ryba w folii z piekarnika
mocno ograniczyłem białe pieczywo
unikam chleba tostowego
masło - tak, margaryna - nie
produkty konserwowe, przeważnie w occie
napoje gazowane
napoje słodzone
----
jest tego sporo a wcale nie odczuwam aby moja kuchnia była nieurozmaicona

7 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2019-03-16 19:50:16)

Nie jem mięsa prócz ryb.
Rzadko zjadam gęś lub kaczkę ze sprawdzonego źródła.Ale ostatnia żywa kaczką jaką dostał mąż od pacjenta mieszka z nami  od świąt smile
Nie jadam ryb słonowodnych lub bardzo rzadko bo naszpikowane są plastikiem
Unikam mąki pszennej
Unikam cukru zastępując go stevią albo miodem
Staram się być samowystarczalna:piekę chleb,pasztety rybne i warzywne
Sama robię ser topiony
Mam dostęp do ręcznie robionych kozich serów,mleka i masła koziego.Tak samo z jajkami-kupuję kurze,kacze ze sprawdzonego źródła.
Latem mam swój warzywnik i trochę krzaków i drzewek owocowych.

Foggy-folia aluminiowa jest szkodliwa.Nie nadaje się do pieczenia.Aluminium i bisfenol zawarty w folii przenika do potraw.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

8

Nie_samica napisał/a:

Zależy od fazy. Bardzo lubię organiczną żywność, kuchnie roślinną, powiedzenie, że jesteś tym co jesz jest bardzo prawdziwe. Jedzenie może uzdrawiać, ale też zabijać. I zdrowe odżywianie, zwłaszcza wegańskie daje dużą frajdę, jesz zdrowo nie przyczyniając się do niczyjego cierpienia. Dla mnie optymalny jest ovo - wegetarianizm. Czyli nie je się nabiału ani mięsa tylko jajka, oczywiście ekologiczne, bo są one bardzo zdrowe.
Ale jak mówiłam zależy od fazy, czasem mam gdzieś to i jem byle co byle się zapchać, ale staram się nad tym panować i eliminować, bo to szkodzenie samej sobie.

Fajnie, że coraz więcej młodych ma takie spojrzenie na życie, na jedzenie, szczególnie wegańskie (nawet już nie chodzi o zdrowie, ale o ekologię).

9

Cerii napisał/a:

Nie odżywiam się mądrze. Jestem tego świadoma.

10

Cerii napisał/a:

Karmię się byle czym - np. pizzą, hamburgerem, kfc - raz na dwa/trzy miesiące. Nie tyle dlatego, że niby zwracam uwagę na eko/wege/zdrowie czy inne cuda, ile dlatego, że częściej nie mam na to ochoty.
Od kiedy byłam dłuzej w szpitalu, zauroczyłam się w prostym jedzeniu. Niby nic nadzwyczajnego, codzienna codzienność, ale jednak doszłam do wniosku, że prostota jest najsmaczniejsza i najtrudniejsza do przejedzenia się. Wiec tak się karmię - kanapki, zupy, schabowe i wołowe, wątróbki, pieczenie, eintopfy czy makarony. Część rzeczy mam możliwość zwozić ze wsi, a cześć kupuję w biedronkach, a nie na eko-straganach.

11

a ja staram się jeść zdrowe posiłki, nie jem smażonego, ale wiecie, mimo, że zwracam uwagę na to, co jem, to moja waga ani drgnie. Jeszcze karmię piersią, więc szukam takiej diety, która mi tego nie zaburzy. Co można jeść, aby było to zdrowe i przy tym, aby moja waga spadła w dół?

12

mamaZosi napisał/a:

a ja staram się jeść zdrowe posiłki, nie jem smażonego, ale wiecie, mimo, że zwracam uwagę na to, co jem, to moja waga ani drgnie. Jeszcze karmię piersią, więc szukam takiej diety, która mi tego nie zaburzy. Co można jeść, aby było to zdrowe i przy tym, aby moja waga spadła w dół?

Może problem leży w tym jak jesz i ile? Znasz IG produktów,które zjadasz? Ważne też jak zyjesz.
Może warto by się wybrać do dietetyka-on ustali ile posiłków powinnaś jeść,o jakim indeksie i dostosuje je do Twojego trybu życia.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Jak ważne jest dla Was mądre odżywianie?czy jecie byle co, dużo?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018