ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !!

Witam
Pracuję za granica na sprzątaniu, jest to praca dosyć wyczerpująca fizycznie. Wczoraj przekonałam się, że jestem w stanie błogosławionym, czy w takim przypadku mogę nadal spokojnie wykonywać tą pracę czy też dla własnego dobra lepiej odpuścić. Zastanawiam się czy taki wysiłek fizyczny może nieść pewne zagrożenia w początkowych stadiach ciąży ??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !!

Witam Cie! Zdecydowanie powinnas zrezygnowac z tego stanowiska.... Nie wazne czy wczesny etap ciazy czy tez pozny, kobieta nie powinna sie przemeczac!!! Moze to sie okazac niebezpieczne dla ciebie i dla dziecka! Tak ciezka praca fizyczna moze spowodowac nawet poronioenie! Moja bratowa sprzatala rynek a to sie oczywiscie wiaze z dzwiganiem, schylaniem itp i lezala na patologii ciazy bo miala ciaze zagrozona wlasnie przez wysilek fizyczny. Te kobiety , ktore maja prace np przy biurku to moga sobie pozwolic pracowac . Przeciez zdrowie dzidziusia jest najwazniejsze!

Odp: ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !!

no tak masz jak najbardziej rację, zdrowie dziecka jest jak najbardziej przeważające wszystko. Ale pojawiają się pewne dylematy, nie wiem może jeszcze nie zupełnie dotarło do mnie że to prawda., i dlatego też nurtuję mnie pytanie czy tak radykalnie i koniecznie muszę zmienić swoje życie. Do tej pory ciągła praca i życie w biegu a teraz mam to wszystko zmienić ??!!!

4

Odp: ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !!

No niestety ciaza wszystko zmienia.... niema lekko;) Wraz z ciaza zmienia sie wszystko a jak juz dzidzius jest na swiecie to jeszcze bardziej;) No niestety w ciazy jest wiele wyzeczen. Ja naprzyklad wogole nie moglam nawet odkurzac pokoju bo ciagle robiło mi sie slabo i duszno takze nie wyobrazam sobie ciezko pracowac fizycznie

Odp: ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !!

oj to faktycznie miałaś zahamowanie wink
ja nie wiem nie wyobrażam sobie że muszę zostawić pracę, przynajmniej nie teraz zawsze wyobrażałam sobie że tak dotrwam z ciążą i pracą do 7 miesiąca a potem dam sobie spokój.
Ale teraz zaczynam innaczej na to patrzeć i stąd te obawy czy taka fizyczna praca wpływa korzystnie czy nie???
Mówią, że w ciąży ruch również jest wskazany to może nie mam co panikować i nadal tak pracować?? Przepraszam że tak pesymistycznie piszę chyba jeszcze się z tym nie pogodziłam

6

Odp: ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !!

ruch rzeczywiscie wskazany... Ale nie tak ciezka praca!! A ruch w czasie ciazy to spacery itp a nie wysilek fizyczny... A ciezka praca napewno nie wplynie korzystnie, moze tylko zaszkodzic

7

Odp: ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !!

Przede wszystkim powinnaś skonsultować się z lekarzem i jemu zadać to pytanie. Jeżeli on nie będzie widział przeciwwskazań to nie będziesz musiała rezygnować z pracy, chyba że dla własnego komfortu. Jestem teraz w 6 miesiącu ciąży i czuje się wspaniale a przez całą ciąże pracuję fizycznie bo to lubię, ruch i praca fizyczna ułatwią ci w przyszłości poród, zwłaszcza jak dużo chodzisz. Oczywiście powinnaś zrezygnować z dźwigania ciężkich przedmiotów no i po takiej ciężkiej pracy zapewnić sobie odpowiedni relaks.

Odp: ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !!

witam właśnie wciąż nurtowało mnie to pytanie, i tak jak mówisz Sylwia20 zadałam pytanie lekarzowi. Otóż dowiedziałam się, że muszę spowolnić tak maks. 5-6 h/ dziennie  wysiłku nie więcej jeżeli oczywiście będę w doskonałej formie. A póki co mój początkowy etap ciąży jest zadziwiająco bezobjawowy....

9

Odp: ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !!

Myślę, że konsultacja z lekarzem jest w tym momencie bardzo ważna. Jak też należy wziąć pod uwagę swoje samopoczucie. Ja osobiście miałam instruktorkę fitness, która do 8 m-ca ciąży prowadziła nam zajęcia z BPU (brzuch-pośladki-uda) ćwiczenia, po których ja wychodziłam zlana potem. I ona wykonywała je razem z nami, z wyjątkiem brzuszków. Śmiałyśmy się, że urodzi nam kiedyś na sali, dopiero w 9 m-cu odpuściła. Pomijam fakt, że gdyby nie to,że ktoś mi powiedział że ona jest w ciąży (była wtedy w 6 czy 7 m-cu, to bym tego nawet nie zauważyła). Była oczywiści pod kontrolą lekarza, który stwierdził że skoro uprawiała czynnie sport przez jakieś 8 lat, jak nie więcej, to jeśli się dobrze czuje nie powinna z niego rezygnować.

10

Odp: ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !!

A ja Ci powiem- że właśnie początek ciąży jest dosyć niebezpieczny, jeżeli się dobrze czujesz to nie musisz rezygnować z pracy,ale na pewno musisz powiedzieć że jesteś w ciąży żeby mniej od Ciebie wymagano, zero dźwigania, szarpania itp.rzeczy.Powodzenia:)

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » ciężka praca fizyczna a wczesny etap ciąży !!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024