Bardzo nasilona potliwość, już nie mam pomysłu jak to pokonać... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Bardzo nasilona potliwość, już nie mam pomysłu jak to pokonać...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1 Ostatnio edytowany przez joanny171 (2019-02-18 11:08:45)

Temat: Bardzo nasilona potliwość, już nie mam pomysłu jak to pokonać...

Zdaję sobie sprawę że pocenie jest niezbędne w procesie termoregulacji itd. u mnie niestety coś w tej kwestii funkcjonuje nie tak, a mianowicie moje pachy, dłonie i stopy pocą się jak oszalałe, cały czas, nie ważne czy jest zima czy lato czy przeglądam sobie laptopa czy stoję na przystanku, pot spływa z nich 24 godziny na dobę bez ustanku. Nawet teraz będąc na urlopie, niczym się nie stresując, pisząc ten post, mam duże plamy pod obiema pachami, mokre skarpetki i całą klawiaturę mokrą od moich dłoni. Oczywiście gdy zrobi się cieplej albo podczas stresu jest znacznie gorzej. Wszystko zaczęło się jeszcze w dzieciństwie, przez wiele lat słyszałam od różnych osób że „po dojrzewaniu samo przejdzie”, mam prawie 34 lata i pocę się gorzej niż jako nastolatka.  Chyba nie muszę mówić jak to odbija się na psychice, cały czas myślę jak duże są plamy, jak komuś podać dłoń, czy jak zdejmę buty nie będzie śmierdziało i czy nie zostanie mokra plama od stóp na podłodze. Przez wiele lat stosowałam przeróżne preparaty, różne blokery (np. Etiaxil), tabletki, zasypki, żele kremy i nic. Zrobiłam sobie badania tarczycy i wszystko jest ok. Od większości lekarzy słyszę że „taka moja uroda”.  Nadwagi nie mam więc to na pewno nie od tego że mam „kilka kilo za dużo”. Ten pot nie ma intensywnego zapachu tylko po prostu bezustannie się wydziela o każdej porze dnia.
Macie może jakieś pomysły? Ktoś miał podobny problem i udało mu się go pozbyć?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Bardzo nasilona potliwość, już nie mam pomysłu jak to pokonać...

Moja koleżanka ma podobny problem ale gdy jest przed i w trakcie miesiączkowania. Z dziewczyny leci pot niemiłosiernie i cały makijaż szybko się zmywa, myje się co chwilę, brała jakieś blockery pod pachę, ale wiadomo, ze na czole sobie nie przeleci kulką......... Będe obserwowała odpowiedzi, bo może też i inni jakoś pomogą smile

każda wariatka ma na głowie kwiatka! smile

3

Odp: Bardzo nasilona potliwość, już nie mam pomysłu jak to pokonać...

Nadmierną potliwość leczy się botoksem, który blokuje gruczoły odpowiedzialne za wydzielanie potu. Sądzę, że w takim przypadku zabieg koniecznie powinien wykonać lekarz, a nie kosmetyczka. Na pewno trzeba go będzie powtarzać, bo działanie tej substancji nie jest trwałe i ustępuje po około 6 miesiącach. Nie wiem na ile rzeczywiście się to sprawdza, ale mówi się, że botoks w tym przypadku jest bardzo skuteczny.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Bardzo nasilona potliwość, już nie mam pomysłu jak to pokonać...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018