Rejestracja w Urzedzie Pracy w 6 miesiącu ciąży> - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Rejestracja w Urzedzie Pracy w 6 miesiącu ciąży>

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Rejestracja w Urzedzie Pracy w 6 miesiącu ciąży>

Witam jestem w 6 miesiącu ciąży osobą nie pracującą ,do tej pory byłam na ubezpieczeniu męża ale od lutego mąż zmienił prace poza zagranicą kraju i nie może mnie w tej chwili ubezpieczać.Czy mogę zarejestrować sie w UP jako osoba bezrobotna w mojej sytułacji bo naczytałam sie róznych artykułów na ten temat ale dalej nic z tego nie wiem w jednym piszą że muszę a nie tylko powinnam w drugim że nie musze sie rejestrować bo kobieta w ciązy podlega ustawie zdn.27 sierpnia 2004r o świadczeniach zdrowotnych finasowanych ze środków publicznych.NIe  chcę pobierać żadnych zasiłków chciałabym mieć tylko status osoby ubezpieczonej.Proszę o odpowiedz może jest tutaj jakaś przyszła mama w podobnej sytułacji??Z góry dziękuje za odpowiedz.Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rejestracja w Urzedzie Pracy w 6 miesiącu ciąży>

Rejstrujac sie w Urzedzie Pracy to juz samo za siebie mowi , ze jestes gotowa do podjecia pracy .
jako poszukujaca pracy .

3

Najrozsądniej jest zapytać o to urząd pracy, gdyż sama ustawa nie pomoże w czasie porodu czy wizyt lekarkich. Wg konstytucji każdy obywatel kraju musi mieć zapewnione leczenie, a w praktyce jeśli się nie wyświetlamy na zielono w e-wuś to nas nie przyjmą.
Ela ma rację, ze zgłaszając się do UP jesteś gotowa przyjąć pracę, ale z drugiej strony nikt nie przyjmie ciężarnej więc możesz być spokojna.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

4

ta czy tylko urzad zarejstruje .
bo kiedys spodkałam sie z takim czyms , ze kolezanka miała male dziecko
a była zarejstrowana to jej powiedzieli ze rejstrujac sie jest gotowa podjac prace
i to nie ich problem , ze ma małe dziecko i niema z kim zostawic

5

elzbieta47 napisał/a:

ta czy tylko urzad zarejstruje .
bo kiedys spodkałam sie z takim czyms , ze kolezanka miała male dziecko
a była zarejstrowana to jej powiedzieli ze rejstrujac sie jest gotowa podjac prace
i to nie ich problem , ze ma małe dziecko i niema z kim zostawic

No i mieli rację.

6

Oczywiście, ze mieli. Jednak na razie kobieta jest ciężarna i nawet jeśli dadzą jej skierowanie do pracy, to żaden pracodawca jej nie zatrudni. Który chce mieć pracownice na max m-c, a potem na głowie macierzyński, rodzicielski? Problem może się pojawić dopiero gdy urodzi i dostanie ofertę... jeśli dostanie.
Póki co będzie miała ubezpieczenie, uniknie płacenia za ginekologa i poród.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

7 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-02-21 20:34:10)

tajemnicza75 napisał/a:

Póki co będzie miała ubezpieczenie, uniknie płacenia za ginekologa i poród.

Kobieta w ciąży ma prawo:

1. Do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej.

Kobieta w okresie ciąży, porodu, połogu nie musi być ubezpieczona, żeby skorzystać ze swoich uprawnień w placówkach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Powinna być przyjęta po okazaniu zaświadczenia od lekarza prowadzącego ciążę lub lekarza pierwszego kontaktu wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość pacjentki i skierowaniem do lekarza, jeśli jest potrzebne.

- Korzystanie poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalach i przychodniach oznacza, że świadczeniodawca udziela tych świadczeń poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących – podkreśla Katarzyna Łodygowska, prowadzi firmę i bloga matkaprawnik.pl i dodaje, że to, czy kobieta musi czekać np.: w kolejce do rejestracji, zależy od wewnętrznych regulaminów danej lecznicy i życzliwości osób, które razem z nią stoją w tej kolejce.

2. Do wizyt lekarskich najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia w placówkach działających w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ten przepis wszedł w życie w styczniu 2017 r. Kobiety w ciąży zostały dopisane do grona osób uprzywilejowanych. Co oznacza, że jeśli mają skierowanie do specjalisty np.: kardiologa, endokrynologa czy stomatologa, powinny być przyjęte tego samego dnia lub najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych.

- Żeby skorzystać z tego uprawnienia trzeba mieć zaświadczenie o ciąży wystawione przez ginekologa lub na skierowaniu musi być zapisane, który to jest tydzień ciąży – mówi Katarzyna Łodygowska. - Jeśli to prawo nie jest przestrzegane, kobieta może złożyć skargę do kierownictwa placówki lub oddziału wojewódzkiego NFZ. Dodaje, że warto w takim piśmie zażądać wyznaczenia wizyty do lekarza o danej specjalności w ustawowym terminie i napisać, w jakim dniu i w którym okienku w rejestracji odmówiono wizyty.

3. Nieodpłatnej pomocy prawnej finansowanej przez państwo.

Takie prawo wprowadziła Ustawa o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”, która weszła w życie 1 stycznia 2017 r. - Te uprawnienia dotyczą pomocy prawnej dla ciężarnych, ale w zakresie praw rodzicielskich i uprawnień pracowniczych – podkreśla prawniczka.

żródło:zdrowie.pap.pl

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Rejestracja w Urzedzie Pracy w 6 miesiącu ciąży>

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018