Miłość Związek Ciąża i koniec?! Post z mojego konta - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Miłość Związek Ciąża i koniec?! Post z mojego konta

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 29 ]

Temat: Miłość Związek Ciąża i koniec?! Post z mojego konta

Witam to ja ponownie tym razem zalozylam swoje konto.
Nazywam się Aleksandra dostałam namiar od znajomej która tu się już udzielala.
Mam wielki problem. Poznałam faceta lat 41 spotykaliśmy się w każdy weekend bo mieszka on gdzie indziej. On po nieudanym związku z 7 letnia córka. Ja po rozwodzie. Planowaliśmy przyszłośc by być razem. Do momentu kiedy zaszłam w ciąże niespodziewanie. On kazał mi usunąć, wybrać albo on albo dziecko i on znika. Bo nie jest gotowy w tym momencie, ze nie chce zaczynac zwiazku od dziecka, że jeśli będę jeszcze chciała będziemy mieli dziecko kiedy indziej.  Kiedy powiedziałam mu ze nie usunę obraził się na mnie powiedział że teraz ze mną nie będzie że mi nie ufa że się mnie boi. I milczy. Ja nigdy nie chcialam go do niczego zmuszac rozumiem ze ma prace nie rzuci tego i nie wprowadzi sie do mnie z dnia na dzień ale jest jeszcze czas. Mozna by to bylo jakos sprobowac ulozyc a nie zrywac kontakt tymbardziej jesli sie kocha.  Ja tez noe planowalam tego mam prace bardzo wymagajaca robie kursy. Dzuecko wywroci moje zycie do gory nogami ale nie usune ciazy jemu nic sie nie zmieni jsk widac. Nie bedzie go jak zacznie chodzic mowic plakac w nocy. ... Ja po prostu nie rozumiem dla czego??????Kocham go tęsknię do tego ciąża mi nie służy. Mam wysokie ciśnienie nie mogę się denerwować ale jak tego nie robić. Płacze całymi dniami. Nie potrafię się skupić na pracy. Nie odzywam się do niego ale mam wielką ochotę to zrobić.

Pomocy.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Miłość Związek Ciąża i koniec?! Post z mojego konta

Powtórzę to, co napisałam w tamtym wątku - olej dziada.

Porządny facet nie szantażuje swojej kobiety tekstami typu „aborcja albo z nami koniec”.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

3

Mam nadzieję że nie myślisz że coś między Wami się jeszcze naprawi. Powinnaś faceta skreślić pod kątem Waszego związku.
Plus uregulowalabym prawnie jak to ma być z tym dzieckiem. Jak nie chce być ojcem ok ale żeby potem nie było że nagle wyskoczy z czymś po latach. Nie znam się na tym więc nie podam Ci konkretów.

4 Ostatnio edytowany przez ronnypaua (2019-02-11 11:02:49)

Gość się jasno określił. Nie chcę dziecka i nie chce przechodzić z Tobą przez ten proces. Po ciąży często facet schodzi na drugi plan. On chce by z Tobą a nie z dzieckiem i Tobą. Nie chcę zakładać rodziny. Tym bardziej że już przez to przechodził i wie z czym to się je.

Dał Ci prosty wybór. Znałaś jego zdanie. Podjęłaś decyzje więc nie dziw się że on trzyma się swojego zdania. Wiedziałaś na co się piszesz. Nie możesz mieć ciastka i zjeść ciastka. Nie możesz wymusić na nim swojej decyzji.

To Infinity and Beyond!

5

Ty serio chciałabyś być z kimś kto żąda od ciebie wyboru między nim a dzieckiem?
Masakra.. ureguluj prawnie przyszłość dziecka, a typa olej

"Trochę o Tobie myślałem, masz w sobie to coś - zachodzisz za skórę." - Druhny

6

On Ci nie ufa i się Ciebie boi? To raczej ty powinnaś się bać jego obojętności. Co za żałosny typ, nie dość ,że zrobił dziecko to jeszcze w tobie wzbudza poczucie winy i namawia do aborcji co jest karalne.

7

ronnypaua napisał/a:

Gość się jasno określił. Nie chcę dziecka i nie chce przechodzić z Tobą przez ten proces. Po ciąży często facet schodzi na drugi plan. On chce by z Tobą a nie z dzieckiem i Tobą. Nie chcę zakładać rodziny. Tym bardziej że już przez to przechodził i wie z czym to się je.

Dał Ci prosty wybór. Znałaś jego zdanie. Podjęłaś decyzje więc nie dziw się że on trzyma się swojego zdania. Wiedziałaś na co się piszesz. Nie możesz mieć ciastka i zjeść ciastka. Nie możesz wymusić na nim swojej decyzji.

Ty tak na poważnie? Znalazł się obrońca drani !  Jak uprawiał seks to nie znał konsekwencji? Dlaczego tylko kobieta ma odpowiadać za ciążę? Odpowie na pewno , bo dziecko ma w brzuchu, więc wszystkie bóle , lekarze i poród to już jest jakaś odpowiedzialność. Żałosny komentarz.

8

Facet ma 41 lat?
Może pomyliła ci się kolejność cyfr.
Mysle że ma 14 lat.
Nie potrafie zrozumieć tekstu typu "usuń".
Aborcja to morderstwo w czystej postaci.
Jak można zabić własne dziecko?
To jest podłość.

Miej go w dupie. Facet który szantażuje cie abyś zabiła własne dziecko nie jest godny aby z wami być.
Cierpisz... ale dziecko jest ważniejsze od tego palanta.

9

kate.middleton napisał/a:
ronnypaua napisał/a:

Ty tak na poważnie? Znalazł się obrońca drani !  Jak uprawiał seks to nie znał konsekwencji? Dlaczego tylko kobieta ma odpowiadać za ciążę? Odpowie na pewno , bo dziecko ma w brzuchu, więc wszystkie bóle , lekarze i poród to już jest jakaś odpowiedzialność. Żałosny komentarz.

U nas nie jest. Gdzie indziej jest. Zawsze można wyjechać i dokonać legalnej aborcji. Dziecko z rekreacyjnego seksu jest efektem ubocznym. Na razie jest w ciąży. Jeszcze nie ma żadnego dziecka. Respektuje to, że kobieta może nie chcieć dokonać aborcji. Ale powinno być też respektowane to że facet nie chce tego dziecka. Skoro ona postanowiła mieć to dziecko to nie może wymusić na facecie że będzie z nią teraz bawić się w rodzinkę. Rodzinę zakłada się bo się chce nie dlatego bo tak wyszło.

Odpowiedzieć odpowie zapewne jeżeli chodzi o alimenty itd. ale to nie znaczy że będzie chciał z nią być.

"Żałosnego komentarza" nawet nie ma co komentować. Odmienne zdanie nie uprawnia Cię do ataku na moją osobę. Ale ja się w pyskówki wdawać nie będę.

To Infinity and Beyond!

10

Jestem wdzięczna za te dobre i gorsze słowa. Ja chcę tylko zrozumieć dlaczego on tak postąpił. Czy faktycznie nic kompletnie nic go nie interesuje?  Mi się wydaje że powinno się wziąść odpowiedzialność za czyny może się mylę. Nigły nie oczekiwałam że rzuci wszystko i się wprowadzi do mnie. Wiem że ma prace ja też ją mam. On nawet nie chce sprobowac. Milczy ....
Jeśli nie chciał związku ( choć twierdził inaczej) mógł to powiedzieć na początku. Czuję się bez silna nie raz sama oszukana bo go kocham, momentami wściekła albo głupia z własnej głupoty.

Myślałam że jeśli się kocha to nie za coś tylko pomimo. ....

11

OlaOleczka123 napisał/a:

Mi się wydaje że powinno się wziąść odpowiedzialność za czyny może się mylę. Nigły nie oczekiwałam że rzuci wszystko i się wprowadzi do mnie. Wiem że ma prace ja też ją mam. On nawet nie chce sprobowac. Milczy ....
Jeśli nie chciał związku ( choć twierdził inaczej) mógł to powiedzieć na początku. Czuję się bez silna nie raz sama oszukana bo go kocham, momentami wściekła albo głupia z własnej głupoty.

Myślałam że jeśli się kocha to nie za coś tylko pomimo. ....

Odpowiedzialność.
Czy on wiedział, że bierzesz tabletki? Jeżeli nie wiedział i nie myślał o zabezpieczeniu to zachował się jak gówniarz.
Jeżeli wiedział, że bierzesz tabletki to wygląda tak, że on ma ponosić konsekwencje twojej nieodpowiedzialności. Trochę nie fair.

Związek.
To, że nie chce dziecka nie oznacza, że nie chciał być z tobą.

Czujesz się oszukana? On ma również prawo czuć się oszukany. Myślał, że uprawia seks z dorosłą, dojrzałą kobietą a okazało się, że to było z wyrachowaną babą, która chciała złapać go na ciążę albo z niedojrzałą dziewczynką, dla której systematyczne branie tabletek okazało się zbyt trudnym wyzwaniem.
I jedna i druga to średni materiał na partnerkę.

12

Czyli powinnam odpuścić i żyć z dala od tego człowieka bo go oszukałam?

13

Maymayka napisał/a:

Ty serio chciałabyś być z kimś kto żąda od ciebie wyboru między nim a dzieckiem?
Masakra.. ureguluj prawnie przyszłość dziecka, a typa olej

Dokładnie tak, poza tym przypuszczam że tego typu zabiegi mogą być zagrożone konsekwencjami zdrowotnymi dla matki. Moim zdaniem nie tracisz nic zaprzestając kontaktu z taką osobą.

"Poznacie ich po ich owocach":D

14

Nie tracę ale w tym momencie mimo tego wszystkiego czuje się źle, tęsknię ciężko mi zapomnieć od tak to boli.

15 Ostatnio edytowany przez wielkieoczy (2019-02-11 23:17:57)

Ja tu widzę podwójne standardy.
Jak kobieta zachodzi w ciąże, której nie planowała, to większość krzyczy- masz prawo decydować czy chcesz urodzić, masz prawo decydować czy mu mówić o planie aborcji, masz prawo na to i na tamto.
Jeśli facet zostaje bezwiednie postawiony w sytuacji analogicznej, to nagle okazuje się, ze on nie ma żadnych praw a jedynie dostosować się do wyboru kobiety. A już propozycja aborcji ze strony faceta, to istny koniec świata.
Ja tu widzę faceta, który od kilku czy tam kilkunastu miesięcy był w luźnej relacji, która jak widać nie specjalnie zmierzała w jakimś konkretnym kierunku (bo wydaje mi się, ze kilka czy kilkanaście miesięcy dla ludzi po czterdziestce to jednak sporo), mającego już dziecko i na moje oko nie planującego ich więcej. Do tego żyjącego z pełna świadomością faktu, ze weekendowa partnerka przyjmuje tabletki i wszystko jest ok.
No i teraz owa partnerka mówi mu, hola hola, jestem w ciąży i czy tego chcesz, czy nie, będziesz tatusiem.
I wszyscy psy na nim wieszają jakim to jest strasznym dupkiem. Serio?

16

wielkieoczy napisał/a:

Jak kobieta zachodzi w ciąże, której nie planowała, to większość krzyczy- masz prawo decydować czy chcesz urodzić, masz prawo decydować czy mu mówić o planie aborcji, masz prawo na to i na tamto.
Jeśli facet zostaje bezwiednie postawiony w sytuacji analogicznej, to nagle okazuje się, ze on nie ma żadnych praw a jedynie dostosować się do wyboru kobiety. A już propozycja aborcji ze strony faceta, to istny koniec świata.
Ja tu widzę faceta, który od kilku czy tam kilkunastu miesięcy był w luźnej relacji, która jak widać nie specjalnie zmierzała w jakimś konkretnym kierunku (bo wydaje mi się, ze kilka czy kilkanaście miesięcy dla ludzi po czterdziestce to jednak sporo), mającego już dziecko i na moje oko nie planującego ich więcej. Do tego żyjącego z pełna świadomością faktu, ze weekendowa partnerka przyjmuje tabletki i wszystko jest ok.
No i teraz owa partnerka mówi mu, hola hola, jestem w ciąży i czy tego chcesz, czy nie, będziesz tatusiem.

Fajnie to co radzisz zrobisz? Bo ja chętnie wysłucham może mi to pomoże przestać kochać go.

17

Czy można żyć udawać że nie ma dziecka?

18

OlaOleczka123 napisał/a:

Czy można żyć udawać że nie ma dziecka?

Można np tak jak on nie uważać, że płód to dziecko.
Dla ciebie to jest dziecko więc musisz je urodzić.
Nie masz wpływu na to co robią inni a on nie chce być z tobą i dzieckiem.
Może to się zmieni. Może przemyśli...
Bardziej stawiam, że będziesz samotną matką.

19

OlaOleczka123 napisał/a:
wielkieoczy napisał/a:

Fajnie to co radzisz zrobisz? Bo ja chętnie wysłucham może mi to pomoże przestać kochać go.

A konkretnie to na jaką liczysz pomoc?
Bo ja widzę tu większy problem z tym, ze facet którego ślepo kochasz od ciebie odchodzi, niż ze pojawiło się dziecko.

Jesteś dorosła? No jesteś. To chyba wiesz jak żyć?
Zaszłaś w ciąże z facetem, który nie chce mieć dzieci, zatem uszanuj jego wybór i żyj zgodnie ze swoją decyzja. On poniesie konsekwencje finansowe a na Twoje barki spadnie prawdopodobnie reszta.
Może mu się zmieni kiedyś a może nie. Skoro to twoja decyzja, to ponieś jej konsekwencje. Innego wyboru nie ma. Nie masz nastu lat prawda?

20

Wielkieoczy napisał co powinno zostać napisane.
Aczkolwiek niekoniecznie na temat.

Do autorki. Nie zmusisz kogos do miłości. Ty to kochalas, on Ciebie nie. Tylko tyle i aż tyle. Nie skusisz go aby Cie pokochał może jakimś cudem aby został z Wami, ale nigdy pokochał.

On może czuć się oszukany . Może sądzić, ze chcesz go złapać na dziecko. I ma do tego prawo i z jego perspektywy tak to faktycznie może wyglądać.

Co nie zmienia faktu, ze jest rocznikowo dorosły a co za tym idzie odpowiada za swoje czyny. Ureguluj prawnie status dziecka. Jak sie urodzi to od razu pozew o alimenty ! I to na nienarodzone również się należy.

Po drugie. Pamiętaj że najwazniejszy jest dzidziuś ! Nie buc do którego teraz tak tęsknisz. Masz kogo kochać i o kogo dbać. Już teraz narażają jego/ja. Przelej miłość na dziecko.

Ewentualnie dobry psycholog.

21

No i pytanie brzmi co oznacza owe niespodziewanie, gumka pękła? Mysleliscie oboje ze zdąży wyjac?

22

ja86 napisał/a:

No i pytanie brzmi co oznacza owe niespodziewanie, gumka pękła? Mysleliscie oboje ze zdąży wyjac?

Przecież napisała - podkręciła coś przy braniu pigułek anty.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

23

To co mam zapytać tatusia czy szanownie będzie tata?
Nigdy nie chciałam go zmuszać do niczego. Teraz tym bardziej. Nie oczekuję że że mną będzie mieszkał. Widocznie nigdy mnie nie kochał chciał się bawić.  Ale wiecie co jest najgorsze  można nie chcieć dziecka ale to jest na prawdę podłe ta obojętnośc i brak zainteresowania jakąś empatia. Jednak to jego dziecko i każdy mi się wydaje powinien miec jakies uczucia mimo wszystko.

24 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-02-12 09:19:42)

OlaOleczka123 napisał/a:

Jednak to jego dziecko i każdy mi się wydaje powinien miec jakies uczucia mimo wszystko.

Ale to tak nie działa, że jak ktoś nie chciał dziecka, a ono nagle się pojawi, to pojawią się też z automatu uczucia do tego dziecka. U kobiet zresztą to działa tak samo.
Być może w przyszłości facet i będzie chciał być ojcem, kwestia już potem po urodzeniu, a być może będzie tylko płacił (albo i nie) alimenty. Nie zmusisz kogoś do miłości na siłę.

Szczerze mówiąc, odnoszę wrażenie po Twoich postach, że Tobie specjalnie "pokręciło się coś z tabletką", tylko sytuacja nie rozkręciła się w tą stronę, w którą chciałaś, stąd te lamenty, z których nic nie wynika. Skoro dokładnie wiesz, kiedy to się stało i wiedziałaś, że nie ogarnęłaś tabletki, to można było wziąć tabletkę po.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

25

Wtedy nie wiedziałam. I nie było to zamierzone. Po prostu tak mi się wydawało że ludzie są ludźmi widocznie źle myślałam. Nie zrobiłabym czegoś takiego żeby planować dziecko aby nie miało ojca. Nigdy. I nigdy nie byłam osoba która chce łaski czyjejś.  Sama pracowałam na swoje stanowisko zresztą na wszystko co mam. Nikt mi tego nie dał. Tymbardziej teraz po prostu myślałam że może  wszystko będzie ok ale mi się wydawało to nie normalne ale skoro piszecie że to normalne. Więc to w pełni akceptuje.

26

Olu, a czy w ogóle jesteś pewna, że jesteś w ciąży ?
Przy pominięciu tylko jednej tabletki zajście w ciążę jest dość trudne.

Jeśli jesteś pewna swojego odmiennego stanu, nie pozostaje Ci w obecnej sytuacji nic innego, jak rozmowa z byłym partnerem o finansowym aspekcie sytuacji.
Nie sądzę, żebyś wobec jego jawnego odcięcia się od Ciebie, była teraz w stanie zmusić go, czy w jakiś sposób nakłonić - do zmiany nastawienia emocjonalnego do Ciebie i dziecka. Być może upływ czasu coś zmieni.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

27

Jak ktoś wspomnial coraz większe podejrzenia próby złapania faceta na dziecko.

28

OlaOleczka123 napisał/a:

Ale wiecie co jest najgorsze  można nie chcieć dziecka ale to jest na prawdę podłe ta obojętnośc i brak zainteresowania jakąś empatia. Jednak to jego dziecko i każdy mi się wydaje powinien miec jakies uczucia mimo wszystko.

Przecież on na razie w ogóle nie widzi żadnego dziecka, więc o jakich uczuciach i empatii oraz do kogo myślisz? Abstrahując od tego, że uczucia nie pojawiają się z automatu, gdyż Ty tego oczekujesz. Facet ma prawo mieć swoje stanowisko w tej sprawie, zresztą je dobitnie wyraził i bez sensu jest rozmyślanie, dlaczego on postępuje w ten a nie inny sposób. Jest odrębnym człowiekiem, ma prawo mieć swoje plany, swoje marzenia, podjmować własne decyzje na podstawie swoich wyborów tak samo jak Ty.

29

Cyngli napisał/a:
ja86 napisał/a:

Przecież napisała - podkręciła coś przy braniu pigułek anty.

Nie da się pokręcić przy braniu pigułek. To jest zrobione tak prostym schematem że nawet najgłupsza na świecie bez problemu da sobie rade.

Zaszła w ciąże bo tabletki okazały się nieskuteczne.
Znam takie przypadki. Tabletki są zawodne to firmy farmaceutyczne wmawiają że ich skuteczność to 100 procent.

Posty [ 29 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Miłość Związek Ciąża i koniec?! Post z mojego konta

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018