L4, ciąża, chorobowe, inne zwolnienia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » L4, ciąża, chorobowe, inne zwolnienia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: L4, ciąża, chorobowe, inne zwolnienia

Cześć dziewczyny, to mój pierwszy post na forum. Mam nadzieję, że nic źle nie robie.

Opowiem w skrócie o co mi chodzi:
Od 23 sierpnia jestem na zwolnieniu, ale psychiatrycznym. Jestem zatrudniona na umowę o pracę na 2 lata (maj 2020). Jakieś 3 tygodnie temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. W tej chwili, licząc od ostatniej miesiączki jest to 8 tydzień. Dostaje chorobowe (80%)od pracodawcy ponieważ zatrudnia powyżej 20 osób. Pytanie moje, czy należy mi się wyrównanie do 100%, że względu na ciąże za czas ciąży? Właśnie sama nie wiem, szukam odpowiedzi w internecie, ale nic sensownego nie mogę znaleźć, co rozwiałoby moje wątpliwości. Jeżeli mi się to należy, to jak to uzyskać, co trzeba, gdzie, komu itp. Bardzo proszę o pomoc, jestem w całkiem dla siebie nowej sytuacji.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: L4, ciąża, chorobowe, inne zwolnienia

Gratuluję ciąży.

Nie, nie należy ci się żadne wyrównanie. Niektóre kobiety całą ciążę pracują nie idąc na zwolnienie i też nie mają żadnego wyrównania. Sam fakt ciąży nie jest przesłanką do zwolnienia.
Skoro miałaś zwolnienie od psychiatry, to otrzymujesz 80% wynagrodzenia z powodu zwolnienia związanego z problemami zdrowotnymi niezwiązanymi z ciążą. Jeśli dostaniesz zwolnienie od ginekologa z adnotacją, że to zwolnienie "ciążowe", będziesz otrzymywać 100% wynagrodzenia; jeśli - pomimo ciąży - nadal będziesz na zwolnieniu od psychiatry, będziesz dostawać 80%.

3

Ok, super dziękuję

Kasjanaa napisał/a:

Jeśli dostaniesz zwolnienie od ginekologa z adnotacją, że to zwolnienie "ciążowe", będziesz otrzymywać 100% wynagrodzenia; jeśli - pomimo ciąży - nadal będziesz na zwolnieniu od psychiatry, będziesz dostawać 80%.

Nie do końca tak, bo jeśli psychiatra (albo lekarz rodzinny z tytułu grypy, albo dentysta z okazji wyrwania zęba, albo ortopeda przy złamaniu ręki...), wystawi kolejne zwolnienie już z kodem B - czyli dla kobiety w ciąży - to za okres tego zwolnienia będzie przysługiwać zasiłek w wysokości 100%. Ale wyrównania "do tyłu" żadnego nie będzie.

Należy po prostu poinformować psychiatrę o ciąży przy wystawianiu kolejnego zwolnienia.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » L4, ciąża, chorobowe, inne zwolnienia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018