jak sprawdzić czy ktoś ma długi? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » jak sprawdzić czy ktoś ma długi?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: jak sprawdzić czy ktoś ma długi?

Drodzy forumowicze,

potrzebuję porady, jak można sprawdzić czy ktoś ma długi? Sprawdzałam różne reklamujące się serwisy reklamujące w internecie, w każdym w odpowiedzi dostawałam informację, że o kimś się nie da.

Czy jak bym się podszyła pod taką osobę, to grożą mi realne konsekwencje, jeśli tak to jakie?

Może ktoś z Was ma pomysł jak to zrobić.

Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :
Odp: jak sprawdzić czy ktoś ma długi?

Można sprawdzić, czy ktoś ma długi, jak się ma interes prawny w tym. Zależy, do czego Ci ta wiedza potrzebna. Z czystej ciekawości się nie da.

"Podszywania się" pod inną osobę raczej nie polecałabym, to jest traktowane jako oszustwo.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

Mam i nie mam:) chcę zobowiązać sąd o wystąpienia o to, ale nie mam problem gdzie.Jest bardzo dużo miejsc (KRD, BiG, Bik)

4 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-01-31 20:43:27)

zagubiona_i_co_dalej napisał/a:

Mam i nie mam:) chcę zobowiązać sąd o wystąpienia o to, ale nie mam problem gdzie.Jest bardzo dużo miejsc (KRD, BiG, Bik)

No, ale sąd będzie wiedział, gdzie wystąpić, jeśli się przychyli do Twojego wniosku smile

A propos, nie wiem, o co chodzi, ale jak chodziło o odrzucenie spadku, to bez problemu dostałam zaświadczenia od komorników o wysokości długu i prowadzonych postępowaniach egzekucyjnych po przedstawieniu, że interes prawny występuje. Od ręki mi sprawdzono, czy mają w bazie taką osobę, na oficjalne zaświadczenie w paru przypadkach musiałam poczekać. W banku i urzędach nie byłam, ale pewnie też bym dostała.

I jeszcze jedno a propos - nie wszystkie długi są zgłaszane do rejestrów długów.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
santapietruszka napisał/a:
zagubiona_i_co_dalej napisał/a:

No, ale sąd będzie wiedział, gdzie wystąpić, jeśli się przychyli do Twojego wniosku smile

A propos, nie wiem, o co chodzi, ale jak chodziło o odrzucenie spadku, to bez problemu dostałam zaświadczenia od komorników o wysokości długu i prowadzonych postępowaniach egzekucyjnych po przedstawieniu, że interes prawny występuje. Od ręki mi sprawdzono, czy mają w bazie taką osobę, na oficjalne zaświadczenie w paru przypadkach musiałam poczekać. W banku i urzędach nie byłam, ale pewnie też bym dostała.

I jeszcze jedno a propos - nie wszystkie długi są zgłaszane do rejestrów długów.

Co do spadku to przyjmuje się go z tzw. "dobrodziejstwem inwentarza" co ogranicza zobowiązania do wysokości spadku.
Z wyłączeniem hipoteki nieruchomości - ale to łatwo sprawdzić.

6 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-02-02 13:00:24)

zwyczajny gość napisał/a:

Co do spadku to przyjmuje się go z tzw. "dobrodziejstwem inwentarza" co ogranicza zobowiązania do wysokości spadku.
Z wyłączeniem hipoteki nieruchomości - ale to łatwo sprawdzić.

Ale ja akurat chciałam odrzucić tongue I nie wiem, jaki to ma związek z pytaniem Autorki, przekazałam tylko informację, że można dowiedzieć się o długach bezpośrednio u komorników, wykazując interes prawny...

7 Ostatnio edytowany przez Arkadiusz z Bancovo (2019-02-05 15:56:42)

Najlepiej będzie sprawdzić swój status BIK. Możecie to zrobić online oraz, co najważniejsze, darmowo za pośrednictwem strony Bancovo. Jest to możliwe między nawiązanej niedawno przez obydwa podmioty współpracy

8

W zasadzie wystarczy sam adres, Wpisz w Google: Księgi Wieczyste Anonimowo, Tam znajdziesz wyszukiwarkę Ksiąg Wieczystych. Po samym adresie przejrzysz Księgi Wieczyste mieszkania czy domu, tam jest dużo Informacji, np. o hipotece, o zajęciu przez wierzycieli, przez komornika, przez Urząd Skarbowy albo ZUS. W dodatku wszystko zrobisz anonimowo.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » jak sprawdzić czy ktoś ma długi?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018