Ćwiczenia twarzy? To działa? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Ćwiczenia twarzy? To działa?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2019-01-13 22:58:46)

Temat: Ćwiczenia twarzy? To działa?

Cześć Babeczki.

Na forum dotyczącym pielęgnacji jeszcze nie pisałam, więc chciałabym się przywitać i miło pozdrowić Was wszystkie:)

I mam pytanie w temacie.
Czy któraś z Was próbowała stosować ćwiczenia ujędrniające twarz? Jeśli tak, to jakie i jakie ma po tym obserwacje, coś się zmienia w wyglądzie buzi?

Mam 40 lat, na razie nie mam specjalnych zmarszczek. W tym wieku jest to powód do zadowolenia, myślę jednak, żeby zacząć stosować jakieś naturalne metody, które mogą opóźnić ich tworzenie się, a przede wszystkim zapobiec zbyt szybkim zmianom owalu twarzy - zauważam pewne "obwisanie", jakby nie samej skóry, tylko mięśni...

Jakie jest wasza opinia o ćwiczeniach twarzy?

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-13 23:36:31)

Odp: Ćwiczenia twarzy? To działa?

Nie próbowałam, ale skoro można ćwiczyć wszystkie pozostałe mięśnie ciała, z dobrym skutkiem, to czemu odpowiednie ćwiczenia nie miałyby zadziałać na mięśnie twarzy(?)

3

Ćwiczenia mięśni twarzy w połączeniu z regularnym masażem są bardzo skuteczne.
Wiele filmów na ten temat znajdziesz w internecie.

4

Nie próbowałam, ale te ćwiczenia prawdopodobnie są bardzo skuteczne i rzeczywiście mają na celu wzmocnienie poszczególnych mięśni twarzy, co z kolei wpływa na brak ich migracji. Nie wiem tylko czy ma to jakikolwiek wpływ na kolagen, który przecież stanowi konstrukcję skóry. Z drugiej strony autorka ćwiczeń, które umieściła w swoim poradniku "Facefitness", Patrycja Kondracka, jest żywym dowodem na ich skuteczność. 
Autorka podaje, że ważna jest systematyczność, a cały 'trening' zajmuje około 30 minut. Niby niedużo, tym bardziej, że stawka jest tego warta, ale jeśli do tego dodać moje codzienne aktywności, to zwyczajnie nie chce mi się upychać kolejnych punktów do programu dnia, a że wychodzę z założenia, że jak się za coś zabierać, to do porządku lub wcale, to... Tak więc własnej opinii niestety nie mogę wydać.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

5

Dzięki za odpowiedzi.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

6

Bardzo ładnie działają. Sama mogę potwierdzić, bo robię to od jakiegoś już czasu. Jest dużo filmików dodatkowo jak powinno się rozmasowywać poszczególne partie twarzy i według tego się uczyłam. Dużo osób ostrzega by nie robić tego na "sucho", czyli należy nałożyć jakiś olejek (ja używam lawendowego) i muszę przyznać, ze wszystko razem (plus kremy, kosmetyki do makijażu, odpowiednie mycie twarzy) robią wiele dobrego dla cery.

7

Miononek_90 napisał/a:

Bardzo ładnie działają. Sama mogę potwierdzić, bo robię to od jakiegoś już czasu. Jest dużo filmików dodatkowo jak powinno się rozmasowywać poszczególne partie twarzy i według tego się uczyłam. Dużo osób ostrzega by nie robić tego na "sucho", czyli należy nałożyć jakiś olejek (ja używam lawendowego) i muszę przyznać, ze wszystko razem (plus kremy, kosmetyki do makijażu, odpowiednie mycie twarzy) robią wiele dobrego dla cery.

A jakie filmiki najbardziej Ci pomogły?

8

Moja siostra bardzo w takie ćwiczenia wierzy (ale ona w ogóle jest mega fit wink). Nie wiem czy to faktycznie pomaga, ale od jakiegoś czasu też zaczęłam ćwiczyć, bo myślę sobie, że na pewno nie zaszkodzi. Na razie nic nie widzę, ale skóra wydaje się bardziej wchłaniać kremy, więc może jakoś bardziej jest dotleniona?

9

Chyba zaczne sie interesować, bo właśnie mam problem ze zmarszczkami i brakiem tej jędrności na twarzy.

"Ten, kto przed siebie idzie niczego nie traci.
Nie uciekaj przed życiem, bo Ci się to nie opłaci.?

10

Na ujędrnienie i poprawę krążenia (i obrzęki!) ekstra są też rollery do twarzy z jadeitu na przykład.

11

jeszcze mam trochę czasu na jakieś większe zmarszczki, ale już zaczełam ćwiczyć twarz :0

pyskata i zła ja smile

12

Ćwiczone mięśnie twarzy są ostrzejsze i bardziej napięte, to samo skóra.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Ćwiczenia twarzy? To działa?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018