Relacja miedzy Kobieta a facetem po slubie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Relacja miedzy Kobieta a facetem po slubie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: Relacja miedzy Kobieta a facetem po slubie

Cześć,

Moje pytanie kieruje do osób będących w związku małżeńskim posiadajacych jedno dwoje lub wiecej dzieci.

Chciałbym zapytać jak u was wyglądają relacje miedzy wami. Konkretniej miedzy mężem a żoną ? Ile  czasu razem dziennie spędzacie? Zajmowanie się dziećmi, ogarnianie domu i chodzenie do pracy sprawia, że tak naprawdę tego czasu jest barszo malo. Czy tylko ja to tak odbieram czy moze wy tez?
Ja nie mam czasu aby posiedzieć z żoną, ona wraca o 15 do domu ja o 14. Podczas prac domowych itp jestesmy zmeczeni. Dzieci zasypiaja kolo 21 a Żona idzie spać o 22 bo jest strasznie zmeczona. Zeby posiedziec, potulić czy cokolwiek innego nie ma czasu. Ja mam sily energie ale ona nie. Jak to jest u was ?
Bo ja takiego zycia "osobno" sobie nie wyobrazam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Relacja miedzy Kobieta a facetem po slubie

Wracasz o 14?? ona o 15. Moze zaangazuj sie bardziej i wtedy ona bedzie mniej zmeczona? Wiesz ile ja umiem w godzine zrobic? Tez wracam z pracy ok.15,rodzice po 16. Przez godzine potrafie zrobic obiad,zmywanie,porzadki, rozne prace domowe co sa potrzebne akurat. Pewnie to mniej niz osoby zyjace 'samodzielnie'. Nie wiem jak ty,nie oceniam jak nie mam danych. Nie mam dzieci ale zostaje mi kilka godzin wolnego.

3

Ja zaczynam o 6 do 14 zona 7 do 15. Jak wracam z pracy robie obiad, wymieniam naczynia w zmywarce i daje obiad dziecia. Zona przyjdzie to obiad ma ugotowany. Potem razem siebzajmujemy domem i dziećmi. Typowo razem zeby posiedzieć to tylko wtedy kiedy dzieci pojdą spać. Wtedy mamy chwile intymności. Tylko co z tego jaj zona jwst zmeczona i chce isc osrazu spac ? Co z czułoscia jakas intymnoscia i relacjami miedzy nami ?

4

Kamil, wiele osób chciałoby mieć takie godziny pracy jak Wy.
Codziennie macie tyle obowiązków w domu? Rozumiem, że dziećmi zając się trzeba, ale "obowiązki domowe" typu pranie,sprzątanie zajmują Wam aż tyle czasu? Może coś przerzućcie na weekend? Albo wynajmijcie osobę do sprzątania wink
Może w weekendy organizujcie sobie wspólne wyjścia, randki. Z dziećmi może mógłby zostać ktoś z rodziny, albo opiekunka.

22 to bardzo dobra godzina na spanie:D
Dzieci nie mam, ślubu też nie było jeszcze ale mam pytanie... Co robicie np między 20-22? Dzieci nie mogą zająć się sobą w tym czasie? Ja rozumiem lekcje, spacer z dziećmi, pranie, kurze, śmieci ale dość wcześnie wracacie do domu....

6 Ostatnio edytowany przez 1990rusałka (2019-01-11 13:51:59)

Nie wytrzymalabym takiego zycia.Ale teraz musisz przyjac sytuacje w jakiej juz jestes. Dobrze sobie radzisz z obowiazkami, lepiej od wielu osob tu na forum.Porzadki pewnie by trwaly krocej, ale dzieci wymagaja duzo czasu. Tez pomyslalam ze moga sie zajac soba, moze maja dziadkow, innych krewnych. Musi spac o 22 jak ma prace na 7. Jak spedzaliscie czas zanim byliscie malzenstwem?przypomnij sobie i zainicjuj cos podobnego? Moze ona tez jest znudzona codziennoscia i chcialaby cos ciekawszego od wieczorow w domu.

7

Ile lat mają dzieci?

8

Czy ja wiem czy musi spać o 22 jak ma pracę na 7. Raz na czas może sobie chyba pozwolić na godzinę dla męża? Czy jej się nie chce?
On ma pracę na 6 i jakoś nie chodzi spać o 21 wink

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Żona jest znudzona. Kierat - tak wygląda Wasze życie codzienne. A gdzie kino, kolacja, wyjście do ludzi?
Dzień świstaka, w kółko dzieci, sprzątanie, gotowanie, praca. Jak się tak człowiek zasiedzi, to ciężko jest mieć na cokolwiek ochotę.
Macie z kim zostawić dzieci na kilka godzin? Mają gdzie pójść na noc, jakiś dziadków, ciocie?

Kobieta jest organizmem ultradoskonałym.
Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach.
Przetrwa wszystko.

10

mmm no nie wiem, zależy jak kto, ja mogę nie jeść ale spać muszę big_smile Ale nadal od 15 do 21 to jest 6 godzin

11

Najpierw nastawiam obiad, potem pranie, potem ogarniam podłogi ewentualnie mycie toalety i łazienki. Jemy obiad i zmywarka. Obiad/kolację zawsze jemy razem. Nie ma, że ktoś je oddzielnie. Nie wszystko robię codziennie.
Koniec obowiązków domowych. Zakupy dwa razy w tygodniu. Jak coś wypadnie - to rzadko. W sumie - do dwóch godzin nam to zajmuje. Dzieci często bawią się same albo z rówieśnikami.
Od 18 do 19 mniej więcej każdy ma czas tylko dla siebie. O 20 jest już po kolacji a dzieciaki są w piżamach - czytanie bajki około 30 minut na zmianę. Potem z mężem mamy wolne.

12

Marata napisał/a:

O 20 jest już po kolacji a dzieciaki są w piżamach - czytanie bajki około 30 minut na zmianę. Potem z mężem mamy wolne.

Jesli moge zapytac. Tak jak wyzej napisalas ze po czytaniu bajki macie z mezem wolne. To ten czas spedzacie razem ?

13

Już ktoś o to wyżej pytał; a co z waszymi weekendami? No i nie możesz z żoną porozmawiać? Raz czy nawet dwa razy w tygodniu może położyć się spać trochę później.

Na tym właśnie polega problem z rajem. Nic tak nie przyciąga złego.
,,Na końcu tęczy''

14

Kamil88 napisał/a:

Cześć,
Ja nie mam czasu aby posiedzieć z żoną, ona wraca o 15 do domu ja o 14. Podczas prac domowych itp jestesmy zmeczeni. Dzieci zasypiaja kolo 21 a Żona idzie spać o 22 bo jest strasznie zmeczona. Zeby posiedziec, potulić czy cokolwiek innego nie ma czasu. Ja mam sily energie ale ona nie. Jak to jest u was ?
Bo ja takiego zycia "osobno" sobie nie wyobrazam.

To gdzie wy pracujecie, w kopalni, hucie? Jesteście w komfortowej sytuacji, pracujecie razem na rano. Ja bym powiedział: pól dnia dla siebie. I czym jesteście zmęczeni podczas prac domowych, codziennie harujecie w domu do upadłego? Nuda w związku, znudzenie partnerem albo całkowity brak komunikacji. Ile lat mają dzieci?

15

Kamil88 napisał/a:
Marata napisał/a:

O 20 jest już po kolacji a dzieciaki są w piżamach - czytanie bajki około 30 minut na zmianę. Potem z mężem mamy wolne.

Jesli moge zapytac. Tak jak wyzej napisalas ze po czytaniu bajki macie z mezem wolne. To ten czas spedzacie razem ?

Czasami tak a czasami nie.
Czasami oglądamy film, czasami każde siedzi na swoim kompie, a czasami kochamy się. No, jak to w małżeństwie.

16

Jak pisaliscie wyzej i dzieciach. Dzieci maja 5, 2, 1 lat. Dodam jeszcze ze zona dopiero od stycznia wrocila do pracy a ja bede mial nocki i drugie zmiany.

Jak byla w domu to mielismy dobre relacje bo mielismy wiecej czasu dla siebie np w godzinach 21 - 1 lub 2 w nocy.

Teraz jak wrocila do pracy po dosc dlugiej przerwie i ja widze jak to wyglada to mnie to przeraza. A co jak bede miec druga zmiane ? Lub nocke ?  Masakra. Dlatego ciekawi mnie jak z tym jest u was ?  Czy tez tak malo widzicie sie z partnerem. Czy jesli spedzacie tylko weekendy razem to znaczy ze za duzo czy za malo poswiecacie sobie czasu ?

Nie chce aby ten zwiazek sie rozpadl przez brak czasu dla siebie.

17

krolowachlodu87 napisał/a:

Co robicie np między 20-22? Dzieci nie mogą zająć się sobą w tym czasie?

To mnie rozbawiło ☺ dzieci , w wiekszości, uwielbiają bawić sie z rodzicami. Jest opcja właczenia im TV, ale odradzam.

Kamil co do tematu-jest trudno o wspólny czas kiedy jest praca, dom, dziecko, ALE wy naprawde szybko wracacie do domu. Ja męża widuje ok.18:00, dziennie może 2godz nim położymy dziecko spać i sami sie kładziemy.
Sprobujcie poprzesuwać niektore obowiazki, mniej sprzątać, wiecej siedzieć, a na weekend nadrabiajcie braki, nie planujcue ambitnych wypraw do cioci ze Zgierza, pobądźcie ze sobą, odpocznijcie, ochota na czułości napewno wróci.

18

Doczytałam feagment o dzieciach.
Uważam że dziecko do 2lat jest bardzo absorbujące. Nie macie lekko z trójką, w której tylko 5latek jako tako ogarnie sie sam.
Tak jak piszą osoby z forum-spróbujcie poprosić kogoś o pomoc. 5latek do kolegi na pół soboty, a z maluchami zostań Ty, żona niech idzie na masaż, do fryzjera, albo znajdzcie kogoś do.maluchów i idźcie gdzieś sami.
My byliśmy na Sylwestrowej zabawie pierwszy raz od 5lat. Czułam sie szałowo!
Nie chce brzmieć jak jakiś ciemnogród...ale łatwiej byłoby gdyby żona została w domu, nie chciała? Musi wracać do pracy? Jak któreś z dzieci przytarga grype z przedszkola to macir tam niezły meksyk...

19

Może zmień podejście i zrozum, że mając dzieci w takim wieku, trzeba się poświęcić, ale jednocześnie wyrabiać w nich odpowiednie nawyki; samodzielność, spanie o odpowiedniej porze, nie zawracanie głowy rodzicom po jakiejś ustalonej godzinie itd.
Nie rozumiem, jak możesz narzekać na to, że spędzacie razem mało czasu, jeśli od godz 15 do 22 mija 7 godz!
Oczywiście, nie macie tego czasu tylko dla siebie, bo zdecydowaliście się na założenie rodziny i powołaliście na świat troje dzieci.
Twoja żona ma prawo czuć się zmęczona, jeśli po długiej przerwie niedawno wróciła do pracy, być może jeszcze  nie zaaklimatyzowała się, może też przeżywa stres w związku z nową sytuacją, stąd ciągłe jej zmęczenie.
Pomysł na zorganizowanie fajnych wspólnych weekendów jest bardzo dobry, dlaczego nie odniesiesz się do tej propozycji?
Po za tym, czy Wasze młodsze dzieci nie śpią po południu? Uważam, że brakuje Ci cierpliwości.

20 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-01-12 01:28:13)

Ja zrozumiałam, że żona wróciła do pracy od początku stycznia? To jak tak, to może daj jej trochę czasu na przestawienie się na inny tryb życia, a nie panikuj od razu, że zawsze tak będzie. Ja rozumiem, ze każdy chciałby mieć ugotowane, posprzątane, wyprane, wyprasowane i podstawione pod nos, a potem ekscesy w łóżku, ale bez przesady, żona ma też prawo do realizacji siebie w innych dziedzinach.

I tak a propos, jakoś o 20.30 pisałeś posta na forum. To może warto by było o tej porze razem z żoną usypiać dzieci zamiast tego i innego siedzenia w necie, a nie zostawić jej trójkę na głowie i potem narzekać?

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

21

Do pracy ustaliliśmy ze wroci za pol roku ale uparla sie i wrocila teraz. No cóż, nie chce mówić "a nie mówiłem". Moze troche panikuje na wyrost ale to pewnie dlatego ze caly czas mielismy duzo czadu dla siebie i nagle to wszystko sie zmieniło. Mi nie jest z tym łatwo. Szczególnie ze od czasu gdy wróciła do pracy stała sie strasznie oschła.

Dzieci są strasznie sbsorbujące szczególnie w wieku do 2 lat.
A co do usypiania to ja usypiam dwu latka i 5 latka a zona roczne dziecko. Jej idzie to szybciej i zanim mi nie zasną to zona ma jeszcze 30 min dla siebie.

22

No dobrze, a rozmawiałem o tym z żoną? Bo o ile brak czasu jestem w stanie zrozumieć, to oschłość faktycznie może niepokoić. No, chyba, że żona jest tak zmęczona, pozbawiona energii...

Na tym właśnie polega problem z rajem. Nic tak nie przyciąga złego.
,,Na końcu tęczy''

Twoja żona pracuje od 2 tygodni, daj jej czas. Ja się jej nie dziwię że chciała wrócić do pracy. Dzieci mogą wymęczyć, ona moze po prostu chcieć realizować się zawodowo. Z czasem może być tylko lepiej. Ty pracujesz na 3 zmiany? I chcesz mieć czas na dobre relacje z żoną? W tym momencie to ona moze narzekać na Twoją prace, co 3 tygodnie samemu ogarnia dzieci popołudniami a Ty wracasz kiedy ona już śpi, co 3 tygodnie śpicie osobno a Ty wyjeżdzasz do pracy kiedy ona akurat zaczyna mieć chwile dla siebie wieczorem. Zostaje jeden tydzień na 3 aby tworzyć intymność oraz weekendy.
Logicznym jest że wolałbyś aby ona nie pracowała. Wtedy nie musiałbyś kombinować z pracą oraz miałbyś ogarnięty dom. Jednak ona musi mieć szanse realizować się zawodowo. Tutaj nie ma dyskusji.

'You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo be free be free
Surrender your ego be free be free to yourself'

24

okres poświateczny, początek roku, krótkie zimne dni i nowa praca może przytłoczyć każdego. daj jej czas, kilka miesięcy żeby weszła w nowy tryb.

25

To jeden z powodów wzrastającej liczby małżeńskich zdrad. W domu jest tak jak nam opisuje Kamil. W pracy ludzie są wypoczęci, pięknie ubrani - tak jakby to było inne, bardziej kolorowe życie.

26

Kamil88 napisał/a:

Do pracy ustaliliśmy ze wroci za pol roku ale uparla sie i wrocila teraz.(...)

Dzieci są strasznie sbsorbujące szczególnie w wieku do 2 lat.
A co do usypiania to ja usypiam dwu latka i 5 latka a zona roczne dziecko.(..).

Wszystkie rozpędzone zawodowo matki strzelają sobie troche same w kolano, zwłaszcza mając już troje dzieci. Widuje takie w swojej pracy- mam 2koleżanki i myśle "jest warto?". Widze młode, nerwowe, wymęczone kobiety (maja po.2dzieci), przylatują do pracy jakby świat bez ich stempelka na fkturze miał sie zawalić,co tydzien ktòreś dziecko chore, zwolnienia, niańki na łeb na szyje poszukiwane, a wszystko po to by "realizować sie zawodowo" w swoim boksie za średnią krajową...
Decyzja o powrocie do pracy nie tylko powoduje że "facet nie ma.pod nos podstawione", ale to że kobieta ponosi konsekwencje tej decyzji. Oczywiście wiele pań sie cieszy z powodu do pracy, muszą tylko zaakceptować cene jaką płacą.

Staraj sie wspierać żone bo postawa "a nie mówiłem" jej nie.pomoże. Myśle że stresuje ją ta sytuacja, w pracy pewnie też "zatroskani" kalkulują kiedy bedzie pierwsze zwolnienie na dziecko, wiec może czuje presje udowodnienia że da rade.
Fajnie że usypiasz dzieci sam. Tak , w tym wieku dzieci rzadko dają odetchnąć, ale rodzicem sie nie jest by odetchnąć

27

Może zadbajcie o podział obowiązków. Jest równy? Co Ty robisz w domu? Rozumiem, że przez pracę na zmiany może być trudniej się zorganizować, ale np gotować obiady na kolejne dni, odkurzać, robić pranie można robić o każdej porze dnia. A jak nie wyrabiacie to może warto pomyśleć o pomocy domowej/niani, która w pewnych sprawach was odciąży.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Relacja miedzy Kobieta a facetem po slubie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018