zmiania uczelni - ważne pytanie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » zmiania uczelni - ważne pytanie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: zmiania uczelni - ważne pytanie

hej, studiuje dziennie na 1. roku psychologii, ale chcialabym zmienic uczelnie, tj. przeniesc sie do swojego miasta na ten sam kierunek albo od razu albo po zdaniu egzaminow na 2. rok po wakacjach. czy cos takiego jest mozliwe? jaka jest szansa ze mnie przyjma? ktos wie cos na ten temat? prosze o odpowiedz!

Dwóch było głupich na świecie: jeden co dawał, drugi, co nie chciał brać.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zmiania uczelni - ważne pytanie

Oczywiście, że jest to możliwe i bardzo częste. Musisz iść i pogadać ze swoim dziekanem/kierownikiem instytutu/inną ważna personą i z taką samą osobą na uczelni do której chcesz się przenieść. Będziesz musiała im przynieść listę przedmiotów jakie miałaś i zaliczyłaś żeby porównali czy u nich jest tak samo, czy musisz nadrabiać różnicę programową (bardzo często się zdarza, ze chociaż to ten sam kierunek, to jednak przedmioty są różne albo sposób ich zaliczenia jest inny i klapa).

3

aha a jesli przedmioty sie bardzo roznia, to bedzie oznaczalo ze bede musiala zaczac od 1 roku? moje studia trwaja 5 lat, wiec  troche glupio by bylo... a co z poziomem? tzn jesli na ta druga uczelnie trudniej jest sie dostac przy rekrutacji, to jaka szansa, ze moje przenosiny zostana zaakceptowane?

4

Mitsi, pierwsze co musisz zrobić, to iść do tej uczelni do której chcesz się przenieść.

Każda uczelnia wyższa i kierunek ma swój własny wewnętrzny regulamin i inne zasady. Wiem jedynie, że u mnie (pomagałam jednej dziewczynie przenieść się na moją uczelnię) jest tak, że jeżeli program studiów diametralnie się nie różni, to idziesz (jak w Twoim przypadku) na drugi rok, ale przedmioty, których nie miałaś lub są na innej zasadzie zaliczane (czy np u Ciebie przedmiot kończył się tylko zaliczeniem, a na nowej uczelni jest egzamin) musisz zaliczyć z pierwszym rokiem. Jeżeli różnic jest za dużo i zwyczajnie nie dałabyś rady być (w sumie) równocześnie i na pierwszym i na drugim roku, to naturalne, ze najpierw będziesz musiała nadrobić zaległości, czyli jeszcze raz robisz pierwszy rok.

5

okej, wszystko juz rozumiem i wielkie dzieki za odpowiedz smile z tym przeniesieniem to jeszcze nic pewnego, ale wole byc doinformowana w razie czego! jest to opcja na czarna godzine, poki co staram sie do niej nie doprowadzic.
pozdrawiam i zycze mokrego (i cieplego) dyngusa big_smile

6

Proszę bardzo smile

Również życzę mokrego dyngusa, ale nie ZA mokrego wink

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » zmiania uczelni - ważne pytanie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018