Wymiana oleju silnikowego - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Wymiana oleju silnikowego

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Wymiana oleju silnikowego

Czy któraś z Was wie jak dobierać olej silnikowy w swoim samochodzie??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wymiana oleju silnikowego

Mogę ja odpowiedzieć xD Zazwyczaj producent dobiera olej, a w przypadku starszych modeli kierujemy się przebiegiem i stanem silnika. Podaj jaki masz silnik i ile przebiegu to pomogę coś dobrać.

3

Na stronie każdego producenta jest katalog pomagający dobrać olej do samochodu. smile Musisz tylko podać rocznik markę, model i silnik. smile

"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszerstwem, a dla władców jest po prostu użyteczna"
https://www.youtube.com/watch?v=cJrqLV4yeiw

4

Ba, nawet w dobrym sklepie motoryzacyjnym, w którym kupuje się/zamawia olej powinni umieć go dobrać właściwie. Jeśli nie, to możesz zadzwonić do serwisu marki, podając przy tym dane, o które zapytają.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

5

AloneWolf90 napisał/a:

Na stronie każdego producenta jest katalog pomagający dobrać olej do samochodu. smile Musisz tylko podać rocznik markę, model i silnik. smile

Tak naprawdę to przy większym przebiegu te katalogi się nie zdają bo nie wiadomo jaki jest stan silnika.

6

Kiedy kupujemy używane auto to warto sprawdzić,  czy pod maską w okolicach wlewu oleju nie ma  przyczepionej kartki z ostatniej wymiany z marką i rodzajem oleju. Jeśli nie to faktycznie wymienić  na wygooglany,  polecany przez producenta, z uwzglednieniem wieku i zużycia silnika. Takich informacji w necie sporo.

"Gdy się kogoś kocha, to kocha się całego człowieka, takiego jaki jest, a nie takiego, jakim by się go mieć chciało."
Lew Tołstoj

7

Najbezpieczniej, dostarczyć kartę pojazdu wraz z nim samym, do kosmetyki corocznej lub tej, związanej z przebiegiem, do warsztatu mechaniki pojazdowej.
Płyny, filtry, pasek alternatora i inne pierdoły.
Nie znam się na tym zupełnie.
Tam zrobią porządnie, bo z rękojmią.
Wiem, o czym mówię, bo mojego poprzedniego starocia jakość obsługi, skutecznie reklamowalem. smile

facet po przejściach

8

Excop napisał/a:

Najbezpieczniej, dostarczyć kartę pojazdu wraz z nim samym, do kosmetyki corocznej lub tej, związanej z przebiegiem, do warsztatu mechaniki pojazdowej.
Płyny, filtry, pasek alternatora i inne pierdoły.
Nie znam się na tym zupełnie.
Tam zrobią porządnie, bo z rękojmią.
Wiem, o czym mówię, bo mojego poprzedniego starocia jakość obsługi, skutecznie reklamowalem. smile

Racja, tylko trzeba dobry serwis znaleźć, a partaczy u nas nie brakuje.

9 Ostatnio edytowany przez misiando (2018-12-20 17:45:29)

Do mechanika trzeba iść wiedząc co się chce (chyba, że to ktoś z rodziny albo przyjaciel), bo inaczej naciągną na cuda na kiju. Nawymyśla usterek, wyliczy dłuuugą listę problemów, skasuje wór hajsu, a zrobi nic.

Pytanie: czy wiesz, jaki olej był lany poprzednio? Mineralny, półsyntetyczny, syntetyczny? Marka nie jest istotna.

Marka auta, model, rocznik, silnik, paliwo?
Przykładowo:
Skoda Felicia 1.6 1997 benzyna
Opel Astra 1.4 2003 benzyna
Opel Vectra 1.7 1999 diesel

EDIT
Efekty autokorekty

10

A po co kolezanko chcesz sama dobierac ? Jedziesz do serwisu olejowego czy mechanika i wymienia, do tego zawsze wieszaja karteczke na silniku z nazwa itd, wiec jak chcesz dokupic zerknij tam i bedziesz wiedziala wink

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Wymiana oleju silnikowego

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018