Jak pogodzić studia z wychowywaniem dziecka? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jak pogodzić studia z wychowywaniem dziecka?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Jak pogodzić studia z wychowywaniem dziecka?

Czy da się pogodzić studiowanie w trybie dziennym z wychowywaniem dziecka lub ciążą? A może lepiej przejść na studia niestacjonarne lub wziąć urlop dziekański?
Jakie są Wasze doświadczenia? smile

Zobacz podobne tematy :
Odp: Jak pogodzić studia z wychowywaniem dziecka?

Zależy od kierunku studiów, indywidualnej sytuacji studentki i podejścia wykładowców.

3

Dokładnie. Ogólnie też od wsparcia najbliższych.

4

Widziałam już wszelkie możliwe konfigurację. Mam koleżankę, która nie wzięła dziekanki i dzieliła się opieką z też studiującym chłopakiem plus pomagała teściowa. Mam też takie, które brały dziekanki. Na zaocznych jest o tyle łatwiej, że prędzej znajdziesz kogoś, kto zajmie się dzieckiem w weekend (jeśli ojciec dziecka w tygodniu pracuje). Zależy też od wieku dziecka, bo już kilkulatek może sobie iść do przedszkola, jak ty jesteś na zajęciach.

5

Mysle, ze dużo zależy od kierunku studiow, ilości zajac w tygodniu, niemniej, na dziennych widze trudność w wychowywaniu dziecka bez jakies konkretnej pomocy innych. Mialam na studiach pare znajomych, które "zaciązyly" w trakcie, i w każdym przypadku wiązalo się to albo z oddaniem dziecka dziecka dziadkom w tygodniu, i widywaniem w weekendy, albo z korzystaniem z ich pomocy, jeśli mieszkali blisko. Mowie oczywiście o malutkim dziecku i sytuacji, kiedy partner tez nie ma możliwości sie nim opiekowac. Dziekanka to jakies tam wyjście, ale rozwiazuje problem tylko na rok, a co potem?

6

Na pewno zależy od studiów, własnej organizacji pracy i małej pomocy innych, ale da się.
Urodziłam dziecko w połowie V semestru (wtedy na 5 letnich studiach inż.) i nawet ich nie przerwałam, nie robiłam sobie żadnego urlopu macierzyńskiego. Raz nawet zdarzyło mi się, że z maluchem w nosidełku poszłam na laborki, bo moja mama nie dojechała, a mi było żal zawalić cały semestr, a potem czekać cały rok na zaliczenie ich. Wykładowca zachował się bardzo w porządku wobec nas. Na początku moje dziecko jako bajeczki słuchało np. wykładów z wymiany ciepła lol

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

7

Miałam w otoczeniu takie przypadki, które dały radę i podziwiam. Na pewno łatwiej byłoby to ogarnąć w trybie zaocznym, bo potrzeba znalezienia kogoś do opieki tylko na dwa dni. Nawet jeśli rodzina nie może to można sobie poszukać opiekunki chociażby wśród znajomych studentek dziennych, a koszty nie będą jakieś bardzo wysokie.

8

Również miałam takie przypadki które studiowały zarówno dziennie jak i zaocznie, grunt to wsparcie rodziny, pomoc faceta, rodziców, teściów i idzie to pogodzić. Wszystko zależy od wieku dziecka, bo jeżeli zaszły na studiach to jednak bez dziekanki się nie obejdzie albo trzeba się przenieśc na zaoczne jak któraś studiowała dziennie. Jednak jak nie mamy wsparcia to nie zostaje nic innego jak poczekać z kontunuacją studiów jak już dziecko trochę nam podrośnie.

9

To zależy na jakim kierunku jesteś i na którym roku. U mnie na 5 roku było już mało zajęć, potem kończenie magisterki no to też wiadomo sama sobie organizujesz czas. Ale np dziewczyny które zachodził w ciążę na 2/3 roku brały indywidualny tok studiów lub dziekanki. Zastanów się kto może Ci pomóc, jak ta pomoc będzie wyglądała, wiesz tak naprawdę to też zależy od dziecka. Są dzieci , które są cichutkie i przesypiają noce to z takimi można studiować, mój syn bardzo wymagający więc ja nie dałabym rady ale na szczęście nie musiałam.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jak pogodzić studia z wychowywaniem dziecka?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018