Mieszkam w Niemczech ale bardzo tęsknię za Polską - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Mieszkam w Niemczech ale bardzo tęsknię za Polską

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Mieszkam w Niemczech ale bardzo tęsknię za Polską

Jak w temacie..  Mieszkam z mężem i malutkim dzieckiem w Niemczech,  do domu w Polsce nie mamy daleko az tak bo nieco ponad.4 godziny, ale mimo to coraz bardziej dokucza mi samotnośc. Głównie przez to ze mąż pracuje na zmiany i chodzi 3 lub 4 razy do szkoly. Moja rodzina cała w Polsce a jego ojciec ponad 3 h stad. Jestem teraz na macierzyńskim. Czasem czuje sie tak samotna,  że marzę o powrocie. Dziecko wymaga duzo uwagi, ja duzo jestem sama i potem rozmyślam. Owszem jeździmy do Polski ale im dłużej tam jestem tym gorzej wracać tutaj, a mamy kredyt i pracę, teraz mąż ta szkoła.. jakoś chyba jesienna deprecha dopada. Macie tez tak?
ps. Mieszkam w Sachsen.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mieszkam w Niemczech ale bardzo tęsknię za Polską

Witaj smile Ja również mieszkam w Niemczech ale daleko od Ciebie... Długo tutaj jesteś ? Mi na początku było okropnie, wyjeżdżałam z Polski ze łzami w oczach, dosłownie. Jeszcze przyjechałam tu w listopadzie więc deprecha była murowana, hehe Teraz trochę się z tego śmieję chociaż wiadomo, że tęskni się za Polską, za domem rodzinnym, za znajomymi itp. Masz jakiś znajomych, koleżanki ?

P.S. Nie nawidzę listopada, jest to dla mnie miesiąc przytłaczający, nie wiem czy to przez otaczającą go aurę, fatalną pogodę, po prostu czuję się bardziej zmęczona, nic mi się nie chce, czasami chodzę częściej smutna... Ale to chyba nie tylko ja tak mam smile

Pozdrawiam ciepło

Odp: Mieszkam w Niemczech ale bardzo tęsknię za Polską

Ja ogólnie jestem już prawie 5 lat, wyjechalam z eks chłopakiem, potem poznałam meza i tak tu jesteśmy.. On też Polak. Dobija mnie to że jestem cale dnie sama z dzieckiem, a mała nie jest okazem spokoju, oczywiście kocham ja bardzo ale brakuje mi po prostu towarzystwa. Mam kolezanki ale jak to bywa też mają malo czasu i same maja dzieci.
Tez mnie ta jesień wprowadza w zły humor,  za duzo nie mogę zrobić, gdyby tylko były możliwości wracać na stałe do Polski;(

Kiedyś mieszkałam w NRW i Bayern, może jesteś stamtad;)
Pozdrawiam

4

Odp: Mieszkam w Niemczech ale bardzo tęsknię za Polską

gdybym miala ci cos doradzic, to jednak szukanie aktywnie sposobow na wyjscie do ludzi.
Naucz sie jezyka w tym czasie, na pewno sie przyda jesli jednak po macierzynskim bedziesz w niemczech pracowac
odezwij sie do polonii w okolicach, poszukaj na fejsie ludzi...
a to, ze w niemczech ogolnie jest trudno,
ogolnie mowiac nie dziwie sie, mentalnosc niemcow jest bardzo odlegla od polskiej

Odp: Mieszkam w Niemczech ale bardzo tęsknię za Polską

Hmm, nie napisalam że tutaj pracują i język umiem;) po macierzyńskim wracam do pracy z powrotem. Znalazłam kilka kontaktów ale czasami odpadają mnie po prostu melancholijne przemyślenia, mąż pracuje na zmiany i wieczorami uczy się, nie każdego dnia ale jednak często jestem sama.

Odp: Mieszkam w Niemczech ale bardzo tęsknię za Polską

Sorki za błędy literowe, słownik mnie nie słucha:/

7

Odp: Mieszkam w Niemczech ale bardzo tęsknię za Polską

Mnie było bardzo ciężko na początku, teraz lżej, ale jednak tęsknota a i brak dobrych znajomych robią swoje. Ja jestem z NRW.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Mieszkam w Niemczech ale bardzo tęsknię za Polską

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024