Zakładam lumpeks - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Zakładam lumpeks

Witam. Sytuacja  życiowa zmusiła  mnie do podjęcia pewnych kroków. Mam dziecko, które od niedawna  wychowuje sama. Z byłym  prowadziłam  firmę budowlaną. Została mi teraz jedynie ta firma jednak bez niego ona nie istnieje. Rynek pracy  w mojej okolicy wygląda tragicznie wiec wpadłam na pomysł otwarcia  lumpeksu. Wiem ze do końca roku musze być na vacie. Wiem ze musze zmienić nazwę i profil działalności firmy. Mam na oku lokal 40m za 1100 zł.  Ale co dalej, skąd towar?  Jak to wszystko ogarnąć żeby miało ręce  i nogi?  Proszę o odpowiedzi i rady. Każda  będzie dla mnie cenna.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zakładam lumpeks

Cześć smile

Ponieważ inwestycja jak każda inna, może nieść za sobą bardzo poważny konsekwencje w życiu.Może sprowadzić na przyzwoity poziom, ale i na dół.Warto zapoznać i ze wszystkimi plusami i minusami.Im więcej zdobędziesz informacji na ten temat tym większa dla Ciebie, będzie szansa, że podejmiesz trafną decyzję.A czy brałaś taki oto scenariusz pod uwagę ? Oto cytat mężczyzny z pewnego forum

Cytuję

......
Cała zabawa polega na tym ,że handel odzieżą używaną przypomina piramidę finansową
zarabiają tylko importerzy i hurtownicy, detaliści nie mają szans.
Otóż w ciągu sześciu lat prowadzenia w/w działalności po utopieniu masy pieniędzy trafiłem tylko jedną hurtownię w której od biedy towar nadawał się do dalszej odsprzedaży.
Wszystko opiera się na tym że kupując niesort kupujemy niesort który został już przebrany i rzeczy nadające się do sprzedaży trafiły do sklepów prowadzonych przez importera lub hurtownika a my otrzymujemy odpad plus towar posklepowy który jest w praktyce niesprzedawalny.Między bajki można włożyć opowieści "sami jeździmy i sortujemy za granicą"
bo to się po prostu nie opłaca.Nigdy nie zdarzyło mi się żeby obejrzeć przed zakupem to co chciałem obejrzeć.Mogłem oglądać tylko co chciał mi pokazać (na wabia ) sprzedawca
i dziwnym trafem zawsze był to niezły towar,pozostałość to już szmelc.Najwiekszą wtopą
było kupienie 150 kg worka z sortem (jedynka za 20 zł/kg ) za 3000zł gdzie na wierzchu były naprawdę super ciuchy które mogłem obejrzeć natomiast cała reszta to w większości były t-shirty.Drugi decydujący aspekt to kryzys który spowodował że na zachodzie europy ludzie
nie wyrzucają już rzeczy jak popadnie tylko najczęściej są to rzeczy już mocno znoszone lub niemodne.Trzeci aspekt to ceny które w ciągu kilku lat podskoczyły nawet o 100-200 %.
Oczywiście można próbowac handlowac odzieżą typu cream za ok 50-60 zł za kilo
w których większość to odzież jeansowa która jest niestety ciężka i para spodni wychodzi 25-30 zł .Konia z rzędem temu kto sprzeda taki towar z zyskiem.Pomijam już rozmiary takiej odzieży np spodnie 30 lub xs. To kolejna bolączka handlu detalicznego.
Kwestii wyprzedaży w galeriach handlowych odzieży firmowej (nowej oczywiście) za niewielkie pieniądze już nawet nie poruszam.
Życzę powodzenia wszystkim detalistom w tym naprawde trudnym biznesie
pozdrawiam

https://youtu.be/W8EM0Cs9r1g

...z najlepszych muzyków sceny Polskiej.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021