Przerażenie- nie wiem co chcę robić - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Przerażenie- nie wiem co chcę robić

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Przerażenie- nie wiem co chcę robić

Od lat biję się sama ze sobą odnośnie "kariery".
Pracowałam w przeróżnych miejscach - poznałam co to znaczy ciężka praca na roli (zbieranie owoców za granicą),
byłam kelnerką, miałam staż w budżetówce, poznałam pracę w biurze rachunkowym, w sklepie meblowym, byłam pracownikiem biurowym, a teraz jestem od 2 lat sekretarką, ale każda praca mnie nudzi. Nie wiem co chcę robić, mam ochotę znów zmienić pracę, ale nie wiem na co.
Jestem przerażona, bo mam 28 lat, a nie mogę znaleźć swojego miejsca, nigdy nie miałam określonej ścieżki kariery typu prawnik, lekarz - gdzie każdy wie, jak ma postąpić, by być w danym zawodzie. Ja kompletnie się nie czuję w żadnej pracy dobrze i zawsze mi coś nie pasuje.

Nie wiem już gdzie szukać, trochę czuję się zagubiona,bo koleżanki pracują, mają rodziny,dzieci, a ja szukam "swojego miejsca w życiu" i znaleźć nie mogę.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przerażenie- nie wiem co chcę robić
pracownica2018 napisał/a:

Pracowałam w przeróżnych miejscach - poznałam co to znaczy ciężka praca na roli (zbieranie owoców za granicą),
byłam kelnerką, miałam staż w budżetówce, poznałam pracę w biurze rachunkowym, w sklepie meblowym, byłam pracownikiem biurowym, a teraz jestem od 2 lat sekretarką, ale każda praca mnie nudzi. Nie wiem co chcę robić, mam ochotę znów zmienić pracę, ale nie wiem na co.
Jestem przerażona, bo mam 28 lat, a nie mogę znaleźć swojego miejsca, nigdy nie miałam określonej ścieżki kariery typu prawnik, lekarz - gdzie każdy wie, jak ma postąpić, by być w danym zawodzie. Ja kompletnie się nie czuję w żadnej pracy dobrze i zawsze mi coś nie pasuje.

Nie wiem już gdzie szukać, trochę czuję się zagubiona,bo koleżanki pracują, mają rodziny,dzieci, a ja szukam "swojego miejsca w życiu" i znaleźć nie mogę.

Pewnie jak większość młodych najlepiej gdybyś poszła już na emeryturę,problem byłby z głowy,ale aby tak było niestety musisz na to sobie zapracować smile Masz 28 lat zmieniasz pracę jak rękawiczki,nigdzie nie możesz zagrzać dłużej miejsca,a nie pomyślałaś , co może o tym pomyśleć następny Twój potencjalny pracodawca? oni nie chcą takich pracowników,którzy non stop zmieniają pracę,chcą stałych,odpowiedzialnych ludzi do pracy.Masz te 28 lat i niczego nie osiągnęłaś,,a jak to miałaś zrobić skoro sama nie wiesz czego chcesz? Musisz się jakoś określić,pomyśleć nad dalszym swoim życiem,bo ono przecieknie Ci przez palce,ani się obejrzysz. Zastanów się co dalej,bo to nic trudnego,tylko trzeba pogłówkować,chociaż skoro do tej pory to Ci się nie udało,to nie wiem jak to miałoby wyglądać dalej. Ciężka i trudna sytuacja, ale nie ma drogi bez wyjścia,tylko trzeba konkretnie coś postanowić. Tego Ci życzę i wiem,żę wreszcie odnajdziesz swój sens w życiu. smile

Nawet mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje
- Ezop -

3

Staży nie wpisuję w CV, tak samo jak zbiorów owoców czy kelnerowania, czy pracy w sklepie - to tylko jest do mojej wiedzy,a tej pracy potrzebowałam,żeby mieć środki.
W CV pracodawca nie wie, że robiłam te rzeczy - mam tylko wpisaną obecną pracę (>2 lata), poprzednią pracę biurową (ponad rok, umowa zastępstwo, które się skończyła - w świadectwie pracy to pisze, więc nikogo nie dziwi) i tylko umowę-zlecenie w biurze rachunkowym.

Kompletnie nie wiem, w którą stronę iść.

4

Staży nie wpisuję w CV, tak samo jak zbiorów owoców czy kelnerowania, czy pracy w sklepie - to tylko jest do mojej wiedzy,a tej pracy potrzebowałam,żeby mieć środki.
W CV pracodawca nie wie, że robiłam te rzeczy - mam tylko wpisaną obecną pracę (>2 lata), poprzednią pracę biurową (ponad rok, umowa zastępstwo, które się skończyła - w świadectwie pracy to pisze, więc nikogo nie dziwi) i tylko umowę-zlecenie w biurze rachunkowym.

Kompletnie nie wiem, w którą stronę iść.

A co lubisz robić ? Masz jakieś pasje czy hobby ? Z jakiej dziedziny jesteś dobra ?

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

5

Hobby mam tylko dla siebie - joga,siłownia, książki.

Co umiem? Lubię liczyć, w sensie matematyczne rzeczy, relaksuje mnie to. Poza tym umiejętności jak większość - praca z klientem, odbieranie telefonów, załatwianie jakichś papierów dla dyrektora (mówię o obecnej pracy)

6

Hobby mam tylko dla siebie - joga,siłownia, książki.

Co umiem? Lubię liczyć, w sensie matematyczne rzeczy, relaksuje mnie to. Poza tym umiejętności jak większość - praca z klientem, odbieranie telefonów, załatwianie jakichś papierów dla dyrektora (mówię o obecnej pracy)

A w dzieciństwie co Ci sprawiało największą frajdę ? Z jakiego zakresu wiedzy najszybciej przyswajasz informacje ?

Hmm lubisz liczyć. To może coś ze statystyką albo księgowość ?

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

7

Tak naprawdę to dla większości ludzi praca nie jest jakąś wielką pasją i to też nie jest tak, że realizują ten sam plan od przedszkola. Bo i prawda jest taka, że większość prac potrzebnych na rynku jest dość powtarzalna i nie jakoś super interesująca.

Poza tym problemem jest właśnie zdecydowanie. Można wykonywać wiele prac, ale do sporej części z nich trzeba determinacji i lat nauki, jeśli tej determinacji nie masz, to łatwiej iść pracować w sklepie albo właśnie jako sekretarka, bo tam biorą od ręki.

Możesz pracować i w fitnessie (na przykład jako instruktor) i w książkach (na przykład w wydawnictwie), ale to by wymagało pewniej determinacji i nabycia pewnych umiejętności, których teraz nie masz. Rzecz w tym, że na razie nie umiesz niczego konkretnego, więc zostają Ci takie prace dla wszystkich. Pytanie, czy jesteś w stanie włożyć w to tyle wysiłku, żeby zdobyć jakiś bardziej wymagający zawód (chyba nie, skoro nawet nie wiesz, co by to miało być).

8

Pracownica2018 - wybierasz sobie "najgorsze", najmniej inspirujące prace. Jako sekretarka możesz awansować na sekretarkę/asystentkę jakiegoś jeszcze ważniejszego bosa... ale robota praktycznie taka sama, sprzątanie papierów - mało inspirujące, nawet jeśli wszystko zrobisz perfekcyjnie, nie będzie żadnych fajerwerków.

Spróbuj poszukać pracy, w której będziesz musiała się rozwijać, a nie odtwórcze roboty.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

9

natolinka napisał/a:

Pewnie jak większość młodych najlepiej gdybyś poszła już na emeryturę,problem byłby z głowy,ale aby tak było niestety musisz na to sobie zapracować smile Masz 28 lat zmieniasz pracę jak rękawiczki,nigdzie nie możesz zagrzać dłużej miejsca,a nie pomyślałaś , co może o tym pomyśleć następny Twój potencjalny pracodawca? oni nie chcą takich pracowników,którzy non stop zmieniają pracę,chcą stałych,odpowiedzialnych ludzi do pracy.Masz te 28 lat i niczego nie osiągnęłaś,,a jak to miałaś zrobić skoro sama nie wiesz czego chcesz? Musisz się jakoś określić,pomyśleć nad dalszym swoim życiem,bo ono przecieknie Ci przez palce,ani się obejrzysz. Zastanów się co dalej,bo to nic trudnego,tylko trzeba pogłówkować,chociaż skoro do tej pory to Ci się nie udało,to nie wiem jak to miałoby wyglądać dalej. Ciężka i trudna sytuacja, ale nie ma drogi bez wyjścia,tylko trzeba konkretnie coś postanowić. Tego Ci życzę i wiem,żę wreszcie odnajdziesz swój sens w życiu. smile

Naprawdę myślisz, że pomogłaś autorce pisząc taką wypowiedź?

Autorko, polecam Ci lekturę książki Cala Newporta "So Good That They Can't Ignore You".

Cal pisze o tym, w jaki sposób wybrać to "coś" i dlaczego podążanie za marzeniami w kontekście kariery zawodowej nie jest dobrą radą.

Problem, który Ty masz, ma większość młodych ludzi. Nie ma czego się wstydzić.

10 Ostatnio edytowany przez pyszneSalami (2018-08-28 20:06:41)

leani.jakowska napisał/a:

Naprawdę myślisz, że pomogłaś autorce pisząc taką wypowiedź?

Szczerze mówiąc to samo pomyślałam, czytając tamtą wypowiedź sad

Autorko, a myślałaś może, by skorzystać z konsultacji u doradcy zawodowego?

11

Szukanie na siłę robienia "czegoś' co Cię będzie rozwijąć i poszerzać horyzonty, może jak mnie przyprawić o zawrót głowy i mdłości. Praca ma Ci sprawiać przyjemność i dac satysfakcję Tobie i Tylko Tobie.
Doskonale Cię rozumiem, z ty, że ja w swoim zawodzie pracuję od 5 lat chociaż lubię handel a aktualny mój zawód jest medyczny smile ta niepewnośc o rozdarcie jest frustrujące, a najwięcej rad mają ludzie, którzy tak naprawdę albo nie pracują albo mają ciepłą posadkę od wielu lat w budżetówce z 13stkami i raz w roku szkolenie finansowane od pracodawcy.
COŚ chcemy robić , ale nie wiemy co..i to jest wkur..

12

Sama mam z tym trudność. Mimo, że ścieżki teoretycznie mam jasne (albo psycholog, albo nauczyciel angielskiego, albo tłumacz) to jednak trudno coś wybrać i na coś się zdecydować, jeśli nie wie się, czego się chce, co jest ważne, co warto, po co to wszystko.

Ja szukałam i szukałam i chyba znalazłam coś, co mi da środki na przeżycie, choć pewnie milionów nie przyniesie, ale za to jest 100% zgodne z moimi wartościami i pozwala mi czuć, że realizuje cel mojego życia.

Zanim do tego dotarłam, co jest celem mojego życia, czego chcę, co jest dla mnie ważne, przeszłam wiele wiele rozmów z przyjaciółmi i przypadkowymi ludźmi. Przeczytałam i obejrzałam mnóstwo motywacyjnych źródeł, pt. jak znaleźć dobrą pracę, jak się nie wypalić. Czytałam o ludziach sukcesu. Pochodziłam na różne spotkania, żeby usłyszeć ludzi. Wszak sama z siebie nie dowiem się wszystkiego. Co więcej, spędziłam sporo czasu na rozmowach z samą sobą. Mam dużo wersji roboczych na gmailu z rozkminami o tym, co ważne, różne tabelki za i przeciw różnym pracom, przykładowe wersje przyszłości i co wtedy będę czuła i jakimi krokami je osiągnąć, czy chcę te kroki podjąć, czy mi się oplaca, czy mam ochotę podejmować ten wysiłek...

Dużo procesów myślowych. I one się nie zakończyły - a też mam 28 lat.

Skorzystaj ze wsparcia, choćby doradcy zawodowego. Nie spiesz się. Rozmawiaj sama ze sobą. Dowiedz się, czego chcesz. Nie goni Cię czas - w końcu decydujesz teraz o reszcie swojego życia, a na tą decyzję nie ma dedlajnu do Sylwestra. Możesz ją podejmować wielokrotnie kiedy chcesz i ją zmienić, jak przyjdzie na to czas.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

13

Ostatnio oglądałam podcast, w którym gość mówił o swojej żonie, która poszła do coacha kariery i bardzo sobie to chwaliła, co prawda ten gość mieszka w Ameryce, ale myślę, że i tak jest to jakieś rozwiązanie, żeby pójść się z kimś skonsultować.

14

Averyl napisał/a:

Pracownica2018 - wybierasz sobie "najgorsze", najmniej inspirujące prace. Jako sekretarka możesz awansować na sekretarkę/asystentkę jakiegoś jeszcze ważniejszego bosa... ale robota praktycznie taka sama, sprzątanie papierów - mało inspirujące, nawet jeśli wszystko zrobisz perfekcyjnie, nie będzie żadnych fajerwerków.

Spróbuj poszukać pracy, w której będziesz musiała się rozwijać, a nie odtwórcze roboty.

No właśnie. Tak samo rachunkowość też jest dość żmudna, ale przynajmniej trzeba być na bieżąco, douczać się i tak dalej.

A skoro lubisz sport to może jakiś kurs instruktora fitness? Nie każdy musi mieć pracę przy biurku, niektórzy się dużo lepiej czują właśnie w takiej żywej, aktywnej pracy z ludźmi. Możesz się rozwijać i doszkalać, poza tym działa też trochę kreatywność, bo układa się treningi tak żeby były atrakcyjne dla klientów.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Przerażenie- nie wiem co chcę robić

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018