Kobieta w męskim zawodzie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Kobieta w męskim zawodzie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Kobieta w męskim zawodzie

Uwielbiam jeździć i bliżej końca roku zamierzam zrobić sobie prawo jazdy kat Ć i C+E (teraz można robić od razu), do tego chcę zrobić uprawnienia na HDS i Manitou.
Zastanawiam się jakie mam szanse na rynku pracy, konkurując z mężczyznami?

Obserwując rynek, można zauważyć coraz więcej kobiet w takich zawodach jak kierowca, czy pracownik budowlany etc. Na zachodzie Europy, jest to jeszcze bardziej powszechne. Jednak zastanawiam się, czy rozszerzać prawko i robić uprawnienia i czy to nie będą pieniądze utopione w błoto.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez samotnax4 (2018-07-17 17:36:01)

Odp: Kobieta w męskim zawodzie

Posiadam prawo jazdy kat C CE D itd. Na D prace znalazlam od razu. Na C w moich rejonach kobiet nie zatrudniaja. Nie ubolewam nad tym, gdyż uprawnienia robiłam myśląc o czymś innym:)

3

Kurcze, to mnie zasmuciłaś. Jednak jakoś mimo wszystko mam chęć zaryzykować.
Tylko te pieniądze... prawko + kwalifikacja kosztują bardzo dużo...

4 Ostatnio edytowany przez samotnax4 (2018-07-17 17:52:28)

To, ze w moich okolicach noe przyjmuja kobiet i mowia o tym wprost nie oznacza, ze tak jest u ciebie. Poobserwuj rynek, popytaj. A moze szkolenie przez UP?
Ja akurat wychodze z zalozenia, ze kto nie probuje nie pije szampana. Poza tym marzenia sa po to by je spelniac. Chcesz zrobic kurs to go zrob:)

5

Jeśli nie jesteś przekonana czy warto inwestować w dodatkowe uprawnienia, to zrób rozeznanie czy jest na pracowników z takimi kwalifikacjami zapotrzebowanie na rynku pracy. Możesz poprzeglądać oferty pracy, przejść się do Urzędu Pracy, a nawet do Urzędu Miasta/Gminy i tam w odpowiednim wydziale porozmawiać z osobami, które orientują się jak to się kształtuje na rynku lokalnym.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

6

Uprawnień nie zrobię przez UP,  bo pracuję.
Jestem kierowcą kat B w drukarni i garmażerce.
Jeśli chodzi o rynek, to w mojej okolicy jest ogromne zapotrzebowanie na kierowców kat C. Rozeznanie już robiłam
Generalnie myślę, że mam szanse. Jakiś czas temu chciałam zmienić pracę i dzwoniłam do Pana, który szukał kierowców kat B i C. W danej chwili na kat B mial juz mnóstwa chętnych i pytał, czy mam C, bo brakuje ludzi.

Dziękuję Wam za opinie.
Na razie i tak czekam do jesieni, wtedy finansowo będę lepiej stała smile

7

W W-wie brakuje kierowców autobusów. Kiedyś słyszłam, że prawo jazdy kat D można zrobić w pracy  - jest to jakaś transakcja wiązna na zasadzie, że firma finansuje ci  prawko, ale przez ileś lat tam pracujesz, jeśli się zwolnisz, to musisz im zwrócić kasę za prawko.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

8

Do HDS'a potrzebują na składach budowlanych. Warto popytać, wtedy byłaby praca na miejscu.

Na Manitou w Polsce jest kiepsko, bo na takim sprzęcie nie pracuje się stale, trzeba wykonywać inne prace. W Polsce kobiety raczej nie jeżdżą, ale w Niemczech już tak i tam tak to działa, że kobieta jest przydzielona do brygady, ale wtedy ma zazwyczaj uprawnienia na różny sprzęt i to się sprawdza.

9 Ostatnio edytowany przez nieznajoma85 (2018-07-17 19:18:08)

Autobus do mnie nie przemawia smile
Raczej ciężarówka i sprzęt budowlany.
Gdybym nie miała lęku wysokości, zrobiła bym uprawnienia na żurawie wieżowe IŻ, ale niestety za wysoko jak dla mnie. Kilka metrów ok, ale nie kilkadziesiąt.
Na żurawiu miała bym pracę...

terk napisał/a:

Na Manitou w Polsce jest kiepsko, bo na takim sprzęcie nie pracuje się stale, trzeba wykonywać inne prace. W Polsce kobiety raczej nie jeżdżą, ale w Niemczech już tak i tam tak to działa, że kobieta jest przydzielona do brygady, ale wtedy ma zazwyczaj uprawnienia na różny sprzęt i to się sprawdza.

Dlatego nie chcę się ograniczać. Z czasem chciała bym zrobić więcej uprawnień,

10

nieznajoma85 napisał/a:

Uprawnień nie zrobię przez UP,  bo pracuję.

Nie chodziło mi o to, żebyś przez UP zrobiła uprawnienia, ale żebyś tam zorientowała się czy na lokalnym rynku jest określone i zgodne z Twoimi preferencjami zapotrzebowanie. Przecież gdzie jak nie tam, będą takie rzeczy wiedzieć najlepiej?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

11

Mam w rodzinie zawodowego kierowcę i twierdzi, że coraz więcej kobiet spotyka za kółkiem ciężarówek na drogach. Także z tym myślę, że nie będzie aż takiego problemu.
Inna kwestia to warunki pracy i płaca, ale jak widzę po wpisach, tym akurat się nie martwisz smile

12

Hej, jestem kierowcą zawodowym od 3 lat. Ogólnie pracy jest bardzo dużo i bez większego znaczenia jest płeć. Jeżeli Cię interesuje ta branża, to myślę że warto zrobić sobie takie uprawnienia. Co prawda koszty kursów są dość wysokie ale to szybko się zwraca. Czemu akurat chcesz zrobić kurs na HDS? Chcesz pracować na składzie budowlanym? Jeżeli mogę Ci polecić to proponuję wyrobienie uprawnień na przewóz materiałów niebezpiecznych i na obsługę napełniania i opróżniania zbiorników (jeżeli gdzieś w okolicy ktoś przewozi paliwa). Praca z paliwami jest dość łatwa (mało fizyczna) i zdecydowana większość firm oferuje codziennie powroty do domu.

13

Hej, dziewczyny, dotarłam na to forum, ponieważ piszę pracę magisterską dot. niewłaściwych zachowań w pracy i potrzebuję, by osoby z określonej branży wypełniły moją ankietę potrzebną do moich badań. Kierowcy zawodowi są jedną z tych grup, a kobiet, jak wiecie, jest mało...
Dlatego byłabym wdzięczna za wypełnienie ankiety, jako nowy użytkownik nie mogę dodać linków, więc osoby chętne pomóc proszę o kontakt na priv. 

Żeby nie offtopować, dodam, że przy okazji zgłębiania tematu czytałam kilka artykułów i wywiadów z kobietami kierowcami, więc one jak najbardziej istnieją i są zatrudniane. Co więcej, całkiem sobie chwaliły tę pracę.
No i swego czasu pracowałam w agencji personalnej i pamiętam, że ludzie ogólnie bardzo szukali kierowców, bo jest ich mało, więc płeć powinna mieć coraz mniejsze znaczenie.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Kobieta w męskim zawodzie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018