Sposoby by nie mieć w ogóle miesiączki? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Sposoby by nie mieć w ogóle miesiączki?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

1 Ostatnio edytowany przez Tifia (2018-06-02 19:51:42)

Temat: Sposoby by nie mieć w ogóle miesiączki?

Wiem ze ciągłe branie antykoncepcji rozwiązuje ten problem ale jest kosztowne wymaga pamiętania o tabletkach i inne niemiłe sprawy. Zastanawia mnie czy usuniecie macicy wraz z jajowodami i jajnikami nie jest skuteczniejszym i bezpieczniejszym sposobem usunięciem problemu? Bo jeśli zamierzałam podwiązać jajowody to czemu nie lepiej usunąć wszystkiego tak by mieć całkowity spokój.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sposoby by nie mieć w ogóle miesiączki?

Usuwając macicę przedwcześnie się postarzejesz.

Kobieta musi się oczyścić raz w miesiącu. Tak to wymyśliła natura i tak powinno być.

3

Cyngli napisał/a:

Kobieta musi się oczyścić raz w miesiącu. Tak to wymyśliła natura i tak powinno być.

miesiaczka to nie oczyszczanie wink
kobieta nie jest brudna, ani macica nie jest brudna, zeby sie musiala oczyszczac wink

4

Dlatego, ze usunięcie jajnikow powoduje zaprzestanie wytwarzania hormonow, czyli przedwczesną menopauzę i wszelkie konsekwencje zdrowotne menopauzy.

Po usunieciu jajnikow kobieta do konca zycia by byc zdrową musi przyjmowac syntetyczne hormony.

Radzę poczytać trochę o funkcjach jajnikow i hormonow (zresztą chyba o tym uczą w szkole?) Zanim się wpadnie na tak naiwny pomysł.

Macicę da się usunąć (teoretycznie), jednak by być pewnym, że krwawień nie będzie, należy ją usunąć wraz z szyjką macicy, a to moze prowadzic np do wypadania pochwy.

5

_v_ napisał/a:
Cyngli napisał/a:

kobieta nie jest brudna, ani macica nie jest brudna, zeby sie musiala oczyszczac wink

Nie napisałam, że jest brudna, to już Twoje dywagacje.

Miesiaczka to cykliczne złuszczanie się nabłonka szyjki macicy. Nazwałam to oszczyszaniem, bo tak to właśnie widzę.

6

Czytałam kiedyś jakąś pośrednią opinię nt. usunięcia macicy z przydatkami, że może to powodować nawet opadanie nerek, jelit itp. Tak jakby po usunięciu macicy została pusta przestrzeń i nic nie podtrzymywało pozostalych organów - taki luz. To podobno takie fajne nie jest.

7 Ostatnio edytowany przez Iceni (2018-06-02 20:28:55)

Cyngli napisał/a:
_v_ napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Miesiaczka to cykliczne złuszczanie się nabłonka szyjki macicy. Nazwałam to oszczyszaniem, bo tak to właśnie widzę.

Skoro nie ma macicy, to nie ma nablonka, z ktorego musialaby się oczyszczać. 
"Oczyszczanie" przez krew maciczną to hm... nieprawda.

Kobiety które stosują antykoncepcję hormonalną nie miesiaczkują czasem przez lata i w zaden sposob nie szkodzi to macicy.

Dawniej kobiety rowniez nie miesiaczkowaly LATAMI przez wielokrotne ciaze i dlugotrwale karmienie piersia - to wlasnie cywilizacja i zmniejszenie liczby dzieci + krótkie karmienie powoduje, że kobiety krwawia co miesiac i z perspektywy biologii to wlasnie jest nienaturalne smile

A już absolutnym mitem jest jakoby z krwią miesięczną kobieta pozbywała się jakichkolwiek toksyn z organizmu smile

8

Cyngli napisał/a:
_v_ napisał/a:
Cyngli napisał/a:

a czyscisz czyste miejsca?
czysci sie brudne miejsca
wiec skoro sie musi oczyscic to jest brudna

naprawdę wazne jest jakich słów sie uzywa
a w kwestii miesiaczki nie uzywa sie slowa oczyszczenie
bo wracamy do czasow biblijnych gdzie miesiaczkujaca kobieta była nieczysta i przed powrotem do społeczności po okresie musiala się oczyścić

9 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2018-06-02 21:22:59)

No ja bym wolała tego starego nabłonka jednak w sobie nie trzymać. Także cieszę się, że miesiączkuję. Tak kobietę stworzyła natura i tak powinno być.

Co do tematów biblijnych, to nie podejmuję dyskusji, uważam, że niepotrzebnie mnie łapiecie za słówka.

10

Tifia, z całym szacunkiem do Ciebie i Twoich decyzji, patrząc na Twoje poprzednie posty, powinnaś udać się do psychologa albo do seksuologa bo masz problem ze swoją seksualnością.
Idź choćby po to, żeby porozmawiać dlaczego chcesz pozbyć się macicy.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

11

Po prostu dla zarodka lepiej jest mieć jak najnowsze, najświeższe wyposażenie mieszkania niż doinwestowane stare. To nie oczyszczanie, tylko zmiana wystroju.

12

Lady Loka napisał/a:

Tifia, z całym szacunkiem do Ciebie i Twoich decyzji, patrząc na Twoje poprzednie posty, powinnaś udać się do psychologa albo do seksuologa bo masz problem ze swoją seksualnością.
Idź choćby po to, żeby porozmawiać dlaczego chcesz pozbyć się macicy.

W sumie to ze jestem popieprz.. to to wiem ale nie zamierzam iść bo nie mam ochoty opowiadać zbytnio o sobie. Dość ciężko przechodzę miesiączkę. Macice itd traktuje gorzej niż wyrostek którego nie mam a wiadomo że da się bez niego żyć. Dla mnie macica itd jest jak zbędnym narządem dodatkowo sprawiający problemy. A samym starzeniem się nie martwię jak zaczynam myśleć ze mogło by to oznaczać koniec z miesiączką.

13

Cyngli
ustami nie miesiaczkujesz. Ani zoladkiem, jelitem, woreczkiem zolciowym. Wszedzie tam jest nablonek.
Sa opracowane metody antykoncepcji wstrzymujece calkowicie miesiaczke. Ale te preparaty nie sa rejestrowane dzieki uporowi lekarzy, ktorzy uwazaja ze kobieta musi.
W sumie caly ten cykl jest szkodliwy - utrata krwi (anemia) mozliwosc zakazenia, prawdopodobnie endometrioza. Choc co do tego ostatniego to nie jest pewne jak powstaja - fakt ze krew miesiaczkowa moze sie wylewac do jamy brzusznej i jest prawdopodobienstwo ze te zluszczone nablonki sie tam dalej rozwijaja.

14

histerektomia częściowa usuniecie macicy wraz z trzonem macicy. W sumie i tak wydaję mi się dobrym rozwiązaniem brak miesiączki, ciąży i brak raka macicy. Z tego co podobno jest prawdą kobiety które nie rodziły są bardziej narażone na raka macicy. A same tabletki by niemieć miesiączki są jak dla mnie niedostępne i raczej trudno by mi było je sprowadzać z zagranicy bo nawet nie wiem z skąd i nawet nie wiem czy wiązało to by się z konsekwencjami prawnymi za sprowadzanie substancji/leków niedozwolonych.

15

Tifia czy rozmawiałaś z psychologiem o swojej niechęci do kobiecości?
Wątpię, żebyś mogła tak po prostu usunąć sobie macicę.

16

Lady Loka napisał/a:

Nie uważam ze brak macicy sprawi ze będę mniej kobieca a jakbym zachorowała na raka piersi też bym je usunęła i też bym nie uważała ze będę przesz to mniej kobieca. Usuniecie wyrostka wcale nie sprawiło ze jestem mniej ludzka. Przypominam ze przetłuszczone włosy i żółte zęby są czymś naturalnym tak samo jak owłosienia na nogach a jednak sądzę ze większość tu osób myję zęby, włosy i goli nogi i jakoś nie słyszą ze walczy z czymś naturalnym kobiecym i ludzkim i powinni pójść porozmawiać z psychologiem. Uważam ze wiązanie posiadania macicy itd z wyznacznikiem kobiecości jest irracjonalne.

17

Tifia napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Nie uważam ze brak macicy sprawi ze będę mniej kobieca a jakbym zachorowała na raka piersi też bym je usunęła i też bym nie uważała ze będę przesz to mniej kobieca. Usuniecie wyrostka wcale nie sprawiło ze jestem mniej ludzka. Przypominam ze przetłuszczone włosy i żółte zęby są czymś naturalnym tak samo jak owłosienia na nogach a jednak sądzę ze większość tu osób myję zęby, włosy i goli nogi i jakoś nie słyszą ze walczy z czymś naturalnym kobiecym i ludzkim i powinni pójść porozmawiać z psychologiem. Uważam ze wiązanie posiadania macicy itd z wyznacznikiem kobiecości jest irracjonalne.

Ale Ty nie masz problemu ze swoją macicą tylko z tym, że masz miesiączkę. A to już zakrawa na zaburzenie na tle psychologicznym.
Tak czy inaczej nikt Ci nie usunie zdrowego organu, więc nawet jeżeli z taką prośbą do kogoś pójdziesz, to zostaniesz odesłana do psychiatry.

18 Ostatnio edytowany przez MuseHudson (2018-06-15 16:34:06)

Tifia podjęłaś decyzję, masz do niej prawo. Pójdź do lekarza i mu wyjaśnij jakie są twoje motywy i co chcesz zrobić. Bardzo jestem ciekawa jego reakcji. Większość lekarzy lubi wiedzieć czemu ma służyć ich praca i podejmować decyzje w oparciu o swoje wykształcenie, a nie widzimisię pacjenta. Naprawdę szczerze wątpię, że znajdziesz kogokolwiek kto się zgodzi, bo "ci się nie podoba miesiączka" (nawet lekarze medycyny estetycznej odsyłają swoich pacjentów kiedy mają zbyt wydumane pomysły i sprawiają wrażenie zaburzonych, więc to nie działa zawsze na zasadzie "płacę to wymagam". Sorki). Obstawiam że zasugeruje ci kupienie Nospy w aptece i to tyle.

Dla mnie macica itd jest jak zbędnym narządem dodatkowo sprawiający problemy.

Przy okazji możesz zasugerować mu amputacje lewej ręki jeśli jesteś praworęczna. Też wydaje się zbędna jeśli jesteś praworęczna. Spala niepotrzebne kalorie, zwiększa masę ciała, a do tego musisz kupować więcej rękawiczek. Inną kwestią jest wątroba i nerki. Nie korzystasz z nich w całości więc na luzie możesz oddać cześć do przeszczepu. Dla ciebie to zbędne narządy, a może kogoś ucieszą? No i szpik kostny. Możesz zostać dawcą szpiku, skoro tak lubisz pozbywać się niepotrzebnego balastu ze swojego organizmu.

A co do raka. Jesteś w grupie zwiększonego ryzyka? Kobiety w Twojej rodzinie zapadały na nowotwory? Jeśli tak, to możesz się dostać do programu profilaktyki w lokalnym centrum onkologicznym i co roku robić tam sobie kompleksowe badania(Za darmoszkę, jupi jej!!) w ramach badań osób z predyspozycjami genetycznymi do zachorowań na nowotwory.

19 Ostatnio edytowany przez Tifia (2018-06-16 13:10:35)

MuseHudson napisał/a:

Tifia podjęłaś decyzję, masz do niej prawo. Pójdź do lekarza i mu wyjaśnij jakie są twoje motywy i co chcesz zrobić. Bardzo jestem ciekawa jego reakcji. Większość lekarzy lubi wiedzieć czemu ma służyć ich praca i podejmować decyzje w oparciu o swoje wykształcenie, a nie widzimisię pacjenta. Naprawdę szczerze wątpię, że znajdziesz kogokolwiek kto się zgodzi, bo "ci się nie podoba miesiączka" (nawet lekarze medycyny estetycznej odsyłają swoich pacjentów kiedy mają zbyt wydumane pomysły i sprawiają wrażenie zaburzonych, więc to nie działa zawsze na zasadzie "płacę to wymagam". Sorki). Obstawiam że zasugeruje ci kupienie Nospy w aptece i to tyle.

Dla mnie macica itd jest jak zbędnym narządem dodatkowo sprawiający problemy.

Przy okazji możesz zasugerować mu amputacje lewej ręki jeśli jesteś praworęczna. Też wydaje się zbędna jeśli jesteś praworęczna. Spala niepotrzebne kalorie, zwiększa masę ciała, a do tego musisz kupować więcej rękawiczek. Inną kwestią jest wątroba i nerki. Nie korzystasz z nich w całości więc na luzie możesz oddać cześć do przeszczepu. Dla ciebie to zbędne narządy, a może kogoś ucieszą? No i szpik kostny. Możesz zostać dawcą szpiku, skoro tak lubisz pozbywać się niepotrzebnego balastu ze swojego organizmu.

A co do raka. Jesteś w grupie zwiększonego ryzyka? Kobiety w Twojej rodzinie zapadały na nowotwory? Jeśli tak, to możesz się dostać do programu profilaktyki w lokalnym centrum onkologicznym i co roku robić tam sobie kompleksowe badania(Za darmoszkę, jupi jej!!) w ramach badań osób z predyspozycjami genetycznymi do zachorowań na nowotwory.

Nie za darmo tylko na fundusz a to jest duża różnica.W sumie kiepskie są twoje przykłady bo jakoś z nerek, wątroby i lewej ręki mama pożytek. Twoja odpowiedz o przeszczepach i upór w obronie macicy natchnęły mnie do poszukania pewnych informacji.Już czytałam o przeszczepie macicy więc jeśli będzie taka możliwość to z chęcią zostanę dawcą, mi jest ona niepotrzebna ale może komuś do pełni szczęścia jest potrzebna możliwość przejścia ciąży. Poza tym być może jest to sposób na przejście zabiegu usunięcia macicy za darmo.

20 Ostatnio edytowany przez MuseHudson (2018-06-16 21:12:56)

Żeby wykonać jakikolwiek zabieg, musi go przeprowadzić lekarz: naprawdę wątpię, że znajdziesz kogokolwiek, kto się na coś takiego zgodzi. Do tego przekona swojego przełożonego i innych pracowników placówki medycznej, że to ma sens.
Otóż można być żywym dawcą części narządów, co dusza zapragnie.

Nie bronię macicy, tylko ciebie przed Twoją ignorancją. Czy próbowałaś jakichkolwiek metod mających na celu zmniejszenia bólu/niedogodności miesiączki?
Stosowałaś wszystkie możliwe metody dbania o higienę w tym czasie i środki przeciwbólowe i nic Ci nie pomogło?
Jakiej natury są Twoje problemy związane z miesiączką? Dlaczego zakładasz że nie da się ich rozwiązać mniej inwazyjnie?
Mogłabyś dokładnie opisać co ci dolega i na ile, w jaki sposób jest uciążliwe?
Wiesz nie tylko ciebie to wkurza, są na tym forum o wiele starsze kobiety i żadna nie podjęła się takiego zabiegu samowolnie, więc może jak opiszesz dokąłdnie w czym rzecz ktoś będzie w stanie ci pomóc? Chodzi o emocje z tym związane, czy fizyczne symptomy?

21

Muse, ale tu nie chodzi o fizyczne dolegliwości miesiączki tylko o sam fakt, że ona jest.
Autorka ma ogromne problemy psychiczne ze swoją seksualnością i zamiast je wyleczyć to się poddaje chorobie.

22

No właśnie nie wiem o co Tu chodzi, bo ona w niektórych miejscach uzasadnia to jakimiś semi-medycznymi przesłankami(że skoro nie chce mieć dzieci, że skoro to ryzyko zachorowania na raka, że to same problemy....).
Jasne że taka reakcja nie jest normalna i na bank wiąże się z jakimś głębszymi problemami, ale chciałam usłyszeć coś więcej od niej na ten temat niż: "to same problemy. koniec. amputować." powtarzane z uporem maniaka wink

23

przypomnial mi się wątek Celn18, ktora cierpiala chyba na podobny syndrom, co autorka.  Ciekawe, co tam u niej....

24

Wizyta u psychiatry bedzie konieczna. Wedlug prawa nie wolno lekarzom okaleczac ludzi nawet na ich wlasne zyczenie.
Ale z drugiej strony nawet zmiana plci jest mozliwa.

25

Jestem przekonana, że żaden szanujący się lekarz nie podejmie się takiej operacji, byłoby to bowiem nieetyczne i wbrew przysiędze Hipokratesa. Być może trafisz jednak na jakiegoś, który ponad dobrem pacjenta stawia własny biznes, ale wówczas musisz liczyć się z ryzykiem i bardzo wysokimi kosztami, bo przecież NFZ takiej operacji nie zrefunduje.

Swoją drogą byłoby dobrze, abyś porozmawiała z jakimś konkretnym fachowcem, który bez ogródek naświetli Ci wszelkie konsekwencje tak rozległej ingerencji w ciało, bo przecież sam fakt, że nie masz zamiaru zostać matką niewiele tu zmienia. Pomijam przy tym kwestię, że nie znam ani jednej kobiety, która lubi mieć miesiączkę, a mimo to świadomość jak ważny jest to proces powoduje, że takich operacji się NIE wykonuje. Weźmy pod uwagę choćby brak jajników i rozwaloną w wyniku tego braku całą gospodarkę hormonalną. Ja sama po odstawieniu antykoncepcji przez kilka lat walczyłam, by wszystko wróciło na właściwy tor i nigdy więcej nie chciałabym przez to przechodzić, a i tak miałam ogromne szczęście, że trafiłam na fachowca (ginekolog-endokrynolog), który bez eksperymentowania wiedział co z tym zrobić.
Moja szwagierka macicę i jajniki straciła w wyniku choroby nowotworowej, ale tu trzeba było wybierać mniejsze zło. Jeśli sądzisz, że jakość jej życia jest taka jak przed operacją, to się grubo mylisz.

W każdym razie polecam dobrą terapię, bo problem wydaje się być poważny.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

26

Olinka napisał/a:

Jestem przekonana, że żaden szanujący się lekarz nie podejmie się takiej operacji, byłoby to bowiem nieetyczne i wbrew przysiędze Hipokratesa. Być może trafisz jednak na jakiegoś, który ponad dobrem pacjenta stawia własny biznes, ale wówczas musisz liczyć się z ryzykiem i bardzo wysokimi kosztami, bo przecież NFZ takiej operacji nie zrefunduje.

Swoją drogą byłoby dobrze, abyś porozmawiała z jakimś konkretnym fachowcem, który bez ogródek naświetli Ci wszelkie konsekwencje tak rozległej ingerencji w ciało, bo przecież sam fakt, że nie masz zamiaru zostać matką niewiele tu zmienia. Pomijam przy tym kwestię, że nie znam ani jednej kobiety, która lubi mieć miesiączkę, a mimo to świadomość jak ważny jest to proces powoduje, że takich operacji się NIE wykonuje. Weźmy pod uwagę choćby brak jajników i rozwaloną w wyniku tego braku całą gospodarkę hormonalną. Ja sama po odstawieniu antykoncepcji przez kilka lat walczyłam, by wszystko wróciło na właściwy tor i nigdy więcej nie chciałabym przez to przechodzić, a i tak miałam ogromne szczęście, że trafiłam na fachowca (ginekolog-endokrynolog), który bez eksperymentowania wiedział co z tym zrobić.
Moja szwagierka macicę i jajniki straciła w wyniku choroby nowotworowej, ale tu trzeba było wybierać mniejsze zło. Jeśli sądzisz, że jakość jej życia jest taka jak przed operacją, to się grubo mylisz.

W każdym razie polecam dobrą terapię, bo problem wydaje się być poważny.

Można usunąć macice zraz z trzonem macicy bez jajników.

27

W sumie chciała bym zamknąć ten wątek bo niema ochoty słuchać głownie krytyki, obrońców macicy i miesiączki bo tak natura kobietę stworzyła i ona musi się z tym zmagać. Najwyraźniej na tym forum nie ma osób po usunięcia macicy które mogły by opowiedzieć jak zmieniło się ich życie ale za to jest dużo osób które dają za prawie pewniak ze życie takich kobiet zmieniło się na gorsze. Jak ktoś lubi upławy, miesiączkę i bule to nikogo nie bronię by się przyzwyczajał do takich uroków życia. Żaden lekarz też nie wypisze zwolnienia z powodu miesiączki a żaden pracodawca nie będzie szczęśliwy z powodu kilku dniowej nie obecności. Z mojej miesiączki jedynie producenci podpasek się czeszą. W ciąże aby niemieć miesiączki tez nie zamierzam zachodzić (propozycja lekarki ze jak nie chce miesiączki to mogę zajść w ciąże) ani na drastyczne diety by jej niemieć tez nie zamierzam przechodzić. taka upartością można się zwykle spotkać kiedy kobieta powie że nie chce dzieci a rodzina i społeczeństwo opowiada o tym jak będziesz mieć swoje to polubisz i o tej legendarnej szklance wody na starość.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Sposoby by nie mieć w ogóle miesiączki?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018