Jakim krajem powinna być Polska, czyli Twoja wizja kraju. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Jakim krajem powinna być Polska, czyli Twoja wizja kraju.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Jakim krajem powinna być Polska, czyli Twoja wizja kraju.

Ostatnio sporo demonstracji i tego typu rzeczy. Wszyscy zdają się wiedzieć, co im się nie podoba i czego nie chcą, ale czy my wiemy czego chcemy? Jakim krajem według nas, obywateli, powinna być Polska? Co powinien robić rząd, żeby polepszyć sytuację ludzi w kraju i sprawić, żebyśmy byli zadowoleni? Jakiejego kraju pragniemy?

Pomyślałam, że to mógłby być ciekawy temat na dyskusję.

Zobacz podobne tematy :
Odp: Jakim krajem powinna być Polska, czyli Twoja wizja kraju.

Oprócz tego, co jak sądzę powinno być standardem w wolnym kraju, czyli demokracja, praworządność, uczciwość - chciałabym, żebyśmy nauczyli się poszanowania kultury i drugiego człowieka. Mam wrażenie, że politycy, dziennikarze i inni tylko prześcigają się w wyzwiskach, nowomowie, chamskich odzywkach, itp. Boleję nad tym, że w życiu publicznym brakuje wyważonego, kulturalnego głosu i szacunku dla innych - także, a może zwłaszcza osób o przeciwnych poglądach.

3

Oby temat nie zamienił się w temat o polityce, bo to będzie jego koniec ;P.

Jesiennowiosenna napisał/a:

demokracja, praworządność, uczciwość

W samo sedno. Ostatnio wszystkie z tych 3 pojęć są w naszym kraju wybitnie deficytowe.

Oen_242 napisał/a:

Oby temat nie zamienił się w temat o polityce, bo to będzie jego koniec ;P.

demokracja, praworządność, uczciwość

W samo sedno. Ostatnio wszystkie z tych 3 pojęć są w naszym kraju wybitnie deficytowe.

Demokracja zwłaszcza. Ale to nie temat o polityce smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
polis napisał/a:

Ostatnio sporo demonstracji i tego typu rzeczy. Wszyscy zdają się wiedzieć, co im się nie podoba i czego nie chcą, ale czy my wiemy czego chcemy? Jakim krajem według nas, obywateli, powinna być Polska? Co powinien robić rząd, żeby polepszyć sytuację ludzi w kraju i sprawić, żebyśmy byli zadowoleni? Jakiego kraju pragniemy?

No cóż, takiego jakiego "pragniemy", pragnę chyba nie da się stworzyć, bo z obserwacji wnioskuję, że automatycznie byłby to kraj, jakiego ktoś inny by nie chciał... A każdy kompromis w tej materii powodowałby (i powoduje), że nikt nie jest zadowolony.
Na pytanie - tak proste - "Co powinien robić rząd, żeby polepszyć sytuację ludzi w kraju i sprawić, żebyśmy byli zadowoleni?" moją pierwszą odpowiedzią byłoby: podać się do dymisji lub "wybyć" w całości do Korei Północnej lub na San Escobar smile Bo mój kraj z ich "wizji" to dla mnie ...piekło.
Z obserwacji poczynionych ostatnimi laty, a szczególnie w ostatnich dwóch widzę, że nie ma innego panaceum na polską rzeczywistość niż to, co napiszę poniżej. Nie da się pogodzić, pomieszać "wody z ogniem" - nie da się współistnieć "pokojowo" ludzi chcących spokojnego życia w wolnym kraju, z ludźmi chcącymi mieć nad sobą "pana" i czuć bat na plecach. To se ne da.
Jedynym panaceum byłoby ...podzielenie Polski na dwa państwa, proporcjonalnie do liczby zwolenników: Polskę europejską, wolną, demokratyczną i przestrzegającą prawa i wartości demokratycznych i Polskę pisowską pełną nakazów, zakazów, podatków, obelg, dewocji, hipokryzji, fałszywych modlitw i sączącego się jadu nienawiści... Coś na kształt Niemiec po II wojnie światowej. Zbyt daleko zaszło to całe spolaryzowanie pośród Polaków by teraz próbować zapomnieć i jak wcześniej, przed pojawieniem się drabinkowego Nienawistnika I Mlaskającego żyć obok siebie niepomnym tego, co z Polaków powyłaziło.
Oczywiście ja w Polsce europejskiej big_smile

Én egy érett férfi

6 Ostatnio edytowany przez szakisz (2017-07-22 09:37:20)

Przede wszystkim Rząd powinien (i Polski i Europejski) powinien przestać zajmować się 90% spraw, nad którymi teraz mocno i zaciekle debatuje, oczywiście za nasze jako obywateli pieniądze tongue Aborcja, in vitro, związki partnerskie, przyjęcie emigrantów i milion innych rzeczy... to są wszystko sprawy światopoglądowe, sprawy osobistych preferencji i chęci. To nawet nie powinno podpadać pod jakiekolwiek regulacje.

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

7

szakisz napisał/a:

Przede wszystkim Rząd powinien (i Polski i Europejski) powinien przestać zajmować się 90% spraw, nad którymi teraz mocno i zaciekle debatuje, oczywiście za nasze jako obywateli pieniądze tongue Aborcja, in vitro, związki partnerskie, przyjęcie emigrantów i milion innych rzeczy... to są wszystko sprawy światopoglądowe, sprawy osobistych preferencji i chęci. To nawet nie powinno podpadać pod jakiekolwiek regulacje.

Po pierwsze Rząd nad niczym zdaje się nie debatować, sprawa toczy się w Sejmie.
Po drugie przyjęcie emigrantów, to sprawa światopoglądowa? Myślę, że jednak ważna sprawą dla państwa jest fakt, kto spoza Unii jest umieszczany i to wbrew swojej woli w naszym pięknym kraju.

8

balin napisał/a:

Po drugie przyjęcie emigrantów, to sprawa światopoglądowa? Myślę, że jednak ważna sprawą dla państwa jest fakt, kto spoza Unii jest umieszczany i to wbrew swojej woli w naszym pięknym kraju.

Ja mówię o całym tym procederze: przyjmowanie, przymusowe rozlokowywanie, naciski itp. To nie powinno mieć miejsca. Jeśli ktoś chce na własną rękę się zaangażować to OK, jest wiele organizacji które zajmują się pomocą ludziom z terenów najbardziej zagrożonych. Natomiast w żadnym razie nie powinno być nacisków w imię szeroko pojętej "solidarności" a'la UE.

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

9 Ostatnio edytowany przez polis (2017-07-23 08:40:44)

Oprócz tego, co jak sądzę powinno być standardem w wolnym kraju, czyli demokracja, praworządność, uczciwość - chciałabym, żebyśmy nauczyli się poszanowania kultury i drugiego człowieka. Mam wrażenie, że politycy, dziennikarze i inni tylko prześcigają się w wyzwiskach, nowomowie, chamskich odzywkach, itp. Boleję nad tym, że w życiu publicznym brakuje wyważonego, kulturalnego głosu i szacunku dla innych - także, a może zwłaszcza osób o przeciwnych poglądach.

No właśnie, ale co możemy zrobić, żeby stworzyć takie społeczeństwo? Najlepszym wyjściem wydaje się być dobra edukacja. Tylko trzeba się zastanowić czym jest dobra edukacja w dzisiejszym świecie? Myślę, że na to powinniśmy próbować znaleźć rozwiązanie.

Można oczywiście też podejrzeć, jak to wygląda w krajach takich jak np. Finlandia, gdzie edukacja stoi na wysokim poziomie.

Tutaj kawałek rozmowy Taru Konst, pedagog z Uniwersytetu w Turku w Finlandii.
Na czym polega główna różnica między Finlandią a resztą Europy?
- Nie uczymy dla sprawdzianów, kartkówek, ale dla życia. Przede wszystkim chodzi o to, żeby nauczyć młodych ludzi uczenia się. Czasy są takie, że człowiek musi się uczyć całe życie. Nawet jak skończy studia, musi dalej się kształcić. Nauka się nigdy nie kończy, więc trzeba nauczyć młodych ludzi samodzielności, krytycznego myślenia, kreatywności. Nie trzeba już się uczyć nazw wszystkich rzek w Finlandii na pamięć..
No tak: w Polsce to lewo- i prawobrzeżne dopływy Wisły i Odry. Kułem to swego czasu na blachę!
- Pamiętasz je dziś?! To można znaleźć, wygooglować. Chodzi o to, żeby uczeń potrafił znaleźć informację i potrafił ocenić, czy jest wiarygodna, czy nie. Nie można zawsze wierzyć Wikipedii…

Jak ktoś chce przeczytać więcej to całość znajdzie wpisując ten tytuł: Reforma edukacji. Jak to się robi w Finlandii

Poza tym dobra edukacja przyciągnie i pozwoli stworzyć firmy oparte o wysokie technologie, czyli takie w których można znaleźć dobrze płatną pracę, a także jest dobrym zabezpieczeniem przed Rosyjską propagandą, więc są dodatkowe plusy.

Można poczytać o tym więcej jak się wrzuci do wujka google taki temat: Why Is Finland Able to Fend Off Putin’s Information War?

polis napisał/a:

No właśnie, ale co możemy zrobić, żeby stworzyć takie społeczeństwo? Najlepszym wyjściem wydaje się być dobra edukacja. Tylko trzeba się zastanowić czym jest dobra edukacja w dzisiejszym świecie? Myślę, że na to powinniśmy próbować znaleźć rozwiązanie.

Zgadzam się z Tobą. Czasami mam też jednak wrażenie, że potrzebna jest pokoleniowa zmiana. PRL wyrządził wiele krzywdy Polsce - mam wrażenie, że brak zaufania do drugiego człowieka, zaufania do władz, do służb porządkowych wynika właśnie z tego. Oszustwa podatkowe są na porządku dziennym - często staramy się "walczyć z państwem,", mimo że przecież państwo to my.

Odnoszę wrażenie, że na siłę szukamy sobie wrogów - a to padają oskarżenia o bycie agentem niemieckim, a to rosyjskim, niektórzy prześcigają się w oskarżenia o "antypolskość". Prof. Norman Davies w wywiadzie z 2010 roku stwierdził, że zwłaszcza społeczeństwa post-totalitarne łatwo ulegają takim manipulacjom ze strony władzy - łatwo oskarżyć kogoś o "anty-narodowość", bo ludzie nie ufają sobie, nie wierzą że mają dobre intencje (nie mogę wkleić linka do wywiadu, ale można znaleźć w internecie). Odnoszę wrażenie, że bardzo łatwo jako społeczeństwo zostaliśmy zmanipulowani i duża część z nas rzeczywiście wierzy w to, że zwolennicy przeciwnej opcji politycznej to "zdrajcy", "antypolacy", i tak dalej...

Cieżko jest coś takiego przeskoczyć, zwłaszcza że rodzice przekazują swoje niechęci dzieciom.

11

Mi się obecnie Polska podoba, nawet bardzo. Bo i porządek jest i rozrywka z frajer, aby korzystać z tych dobrodziejstw hojnie rozdawanych przez rodaków.

12 Ostatnio edytowany przez Racibor (2017-08-18 14:01:01)

Ja bym chciał przede wszystkim przycięcia biurokracji, coś na wzór przywrócenia "Ustawy Wilczka" i w ogóle reform wolnorynkowych. Może nie w skrajnym "korwinowskim" stylu ale coś takiego jak proponuje Centrum im. Adama Smitha, czyli np. zlikwidować podatek dochodowy, CIT zastąpić 1% podatkiem obrotowym, możliwie przyciąć VAT i podatki akcyzowe itp. No i wprowadzić w tym kraju praworządność, zwiększyć odpowiedzialność za błędy dla urzędników i sędziów, wziąć się za przestępców, a normalnym ludziom dać żyć. Zaprowadzić autentyczne "państwo prawa" a nie jego parodię.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Jakim krajem powinna być Polska, czyli Twoja wizja kraju.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018