Test na predyspozycje/uzdolnienia zawodowe - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Test na predyspozycje/uzdolnienia zawodowe

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1 Ostatnio edytowany przez Deadpool (2017-06-21 23:05:48)

Temat: Test na predyspozycje/uzdolnienia zawodowe

Byłem ostatnio w gabinecie psychologicznym i widziałem w "menu" że robią tam (za 300zł) testy określające predyspozycje zawodowe. Test ten przeprowadza psycholog, nie dałem rady się dowiedzieć jaki to rodzaj testu, wpisali tylko "test określający predyspozycje i uzdolnienia zawodowe" i nic więcej nie chcieli powiedzieć. Zastanawiam się czy go sobie nie zrobić ale szkoda mi kasy na jakieś byle gówno kupionego kota w worku, nie znam się na tego typu testach.

Rozwiązywaliście tego typu test u psychologów kiedyś? Warto je robić? A jeżeli tak to jakie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Test na predyspozycje/uzdolnienia zawodowe

Masz 35 lat?
Po co ci ten test? nie wiesz w czym jesteś dobry, co lubisz, a czego nie, jakie masz możliwości w znalezieniu pracy?
Chcesz zmienić swoją pracę, życie?

Moim zdaniem 300 to dużo, chyba lepiej 2x  iść do psychologa i pogadać o problemach.
Jeśli mieszkasz w dużym mieście, gdzie możesz podjąć dowolną pracę, to może ma to większy sens, chociaż w dużych miastach, często rekrutacja odbywa się przez firmy head-hunter - twoje CV zostanie odrzucone z powodu braku doświadczenia, nawet jeśli masz predyspozycje tongue

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

3

Test testowi nie równy. Myślę, że jeśli chcą aż 300 za przeprowadzenie testu i diagnozę, to pewnie jest to coś więcej, niż standardowy kwestionariusz, który można było sobie wypełnić u szkolnego psychologa. Chociaż powiem szczerze, że kwestionariusz, który wypełniłam właśnie w szkole skierował mnie na dobrą drogę. Nie powiedział mi wielu nowych rzeczy, tylko potwierdził to, co podejrzewałam - które rzeczy lubię i w jakich zawodach mogłabym się odnaleźć. Takie też wybrałam kierunki studiów i jest mi z tym dobrze. Pewnie bez tego testu nie przyszłoby mi do głowy studiowanie psychologii, a cieszę się, że to zrobiłam.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

4

Monoceros - to jest ta różnica, zupełnie inaczej robi się test mając naście lat i wybierając sobie jakieś ścieżki życiowe, a inaczej gdy już ma się jakieś doświadczenie, być może lepiej poszukać sposobu na przezwyciężenie trudności, no chyba, że ktoś chce zupełnie zmienić swoje życie... chyba w tym przypadku Deadpool musi sam sobie odpowiedzieć do czego mu potrzebny ten test.
To co mnie dziwi - że nie chcą nic o samym teście powiedzieć, o metodzie przeprowadzania testu, o analizie wyników, itd.  Nie pamiętam strony, ale jest portal z dużą bazą testów psychologicznych, chyba za niewielką opłatą można zamówić interpretację wyników. Z tego co pamiętam są to testy przygotowywane przez psychologów-specjalistów (nie jakaś tam psychozabawa)

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

5 Ostatnio edytowany przez Deadpool (2017-06-23 02:39:43)

No chcę zmienić, od 6 lat wykonuję pracę biurową która jest wyjątkowo niezgodna z moim temperamentem, wcześniej pracowałem w działach handlowych ale teraz zatrudnienie jest mocno niepewne bo zależy od prowizji przede wszystkim (za podstawę nie spłacisz kosztów życia nawet a jak sprzedaż kiepsko idzie i szkolenia nie pomagają to wylatujesz), poza tym w zdecydowanej większości firm używa się własnego samochodu, który zaszywają w GPS. W międzyczasie wyrosły setki fotoradarów które są największym wrogiem w takiej pracy, jak stracisz prawko za punkty grozi ci dyscyplinarka. Ta robota to nie to samo co jeszcze kilka/kilkanaście lat temu, od niej zaczynałem ale zbyt niepewna się zrobiła teraz.

Mam też robotę dodatkową i jej nie rzucę, super jest ale nie utrzymam za to rodziny (pracuję jako strażak w OSP) ale główną na umowę o pracę muszę zmienić (kasa jest ładna ale kasa to nie wszystko). Kurde kiedyś też spawałem MIG/MAG i TIGiem ale teraz oferty na tą robotę totalnie poznikały z rynku, Ukraińcy wszystko zmietli.
Mechanik motocyklowy jeszcze by dał radę ale to robota sezonowa na jakieś 4, 5 miesięcy w sezonie motocyklowym. W tym też trochę dorabiałem ale na pracę stałą się nie nadaje.

Rozważam teraz detektywa, to też robota w ruchu, trochę stresu, a to zarąbiście napędza smile

Muszę cholera się jakoś sensownie ukierunkować, rynek pracy zmienia się ciągle z roku na rok inne trendy są. Na pewno nie mogę mieć pracy bezstresowej, wymagającej dbałości o drobne szczególiki, gdzie cały dzień siedzę i piszę albo myślę (umieram psychicznie w takiej) Im więcej ruchu i stresu tym lepiej. No i żeby nie było korporacyjnego prania mózgu dosłownie określającego każdy twój ruch lub gest.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Test na predyspozycje/uzdolnienia zawodowe

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018