Toksyczny ojciec dlatego jestem sama - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Toksyczny ojciec dlatego jestem sama

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Toksyczny ojciec dlatego jestem sama

Witam mam 30 lat jestem samotnie wychowujaca matka. Mieszkam z rodzicami. Od dwóch lat w domu zaczął sie koszmar ojciec chce mną dyrygować pracuje na dwie zmiany córka chodzi już do szkoły. Od pewnego czasu postanowilam sie usamodzielnić znalazłam mieszkanie podpisałam umowę. No to przyszedł czas poinformowania rodziców o naszej wyprowadzce mama ok ciężko jej było ale powiedziała rób jak uważasz ale tato szok ze on sie nie zgadza ze złoży wniosek o odebranie mi córki ze się mnie wyrzeka ze nie wypusci mnie do domu i ze nigdy sie do mnie nie bedzie odzywal ze on nie zgadza sie na to. Ze nie zabroni mojej mamie odbierac mi córke ze szkoky
Mam dosc.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Toksyczny ojciec dlatego jestem sama

Izo, nie zwracaj uwagi na ten szantaż emocjonalny ojca, bo inaczej będzie nadal tyranizował całą rodzinę. Jesteś dorosłą osobą, Ty odpowiadasz za swoje decyzje, nikt nie ma prawa Ci niczego narzucać, to jest jak elementarz. I nie daj sobie wmówić jakiegoś poczucia winy z tego powodu. Jeśli Ty się wyzwolisz psychicznie od tyranii ojca to możliwe że z czasem i Twoja mama pójdzie w Twoje ślady.

3

A w jaki niby sposób on chce odebrać Ci córkę? Na jakiej podstawie?

W ogóle go nie słuchaj, rób swoje! Podjęłaś dobrą decyzję i sie jej trzymaj.

Bardzo dobra decyzja. Nie możesz całe życie mieszkac z rodzicami. Udało Ci się z mieszkaniem i to jest krok do przodu i to bardzo duży. Będziesz niezależna. Najważniejsza jesteś Ty i Twoje dziecko to Wam ma być dobrze. Mama jeśli Ci pomaga to na pewno będziesz mogła liczyć na Jej pomoc dalej, a co do ojca - gra Ci na emocjach, może sądzi że przez zastosowanie szantażu będzie mógł mieć wpływ na Twoje życie. Nie pozwól sobie na na to.

5 Ostatnio edytowany przez Animus (2017-06-21 20:21:45)

izawoj napisał/a:

No to przyszedł czas poinformowania rodziców o naszej wyprowadzce [...]
Mam dosc.

Pierwsza sprawa: poinformowanie o przeprowadzce. Pewnie, że lepiej późno, niż wcale, ale taka informacja to grom z jasnego nieba, jak to nazywa mądrość ludowa.

Druga sprawa: obecność mężczyzny w wychowaniu dziecka. Dziadek miał prawo poczuć się jak ktoś potrzebny Ci jako oparcie, a tu zrobiłaś Mu niespodziankę i nieoczekiwanie Go z tej roli zwolniłaś. A może Jego reakcja ma jakiś związek z uczuciami do Ciebie i do Twojej Córki? A może to nie jest tylko irracjonalne narzucanie się, ale jest w tym pewna pozytywna informacja dla Ciebie? Oczywiście, że mógłby to zrobić inaczej, niż "wyrzekać się" Ciebie, ale czy to nie Ty wcześniej dostarczyłaś Mu podobnej emocji wykluczenia?

Trzecia sprawa: 30.stka to nie za wcześnie na samodzielność i być może Twoja decyzja ma wiele wspólnego z warunkami w domu. Aż mi się ciśnie na klawiaturę pytanie, czy Twoje rodzeństwo też w taki sposób burzliwy odchodziło z domu, czy może jesteś "ostatnią nadzieją" na starość i wszystko miało być dla Ciebie....  ?

Czwarta sprawa: obwinianie Ojca o samotność i toksyczność. Przerażające jest to spustoszenie, który w umysłach czyni pojęcie toksyczności, a przecież w oryginalnej wersji nie ma mowy o "ludziach toksycznych", ale o "RELACJACH TOKSYCZNYCH". A to wielka różnica, bo zrzucamy ciężar odpowiedzialności na jedną stronę, podczas gdy przeważnie mamy poważny udział w budowaniu toksycznej relacji i bez rozwiązania własnych problemów idziemy w życie i spotykamy następną "toksyczną osobę", i kolejną, i tak bez końca, bo nasza zdolność do relacji toksycznej nie pozwala nam na zbudowanie innego typu relacji.

Wniosek: weź odpowiedzialność pełną za swoje życie. Samo wyprowadzenie jest tylko wstępem i w dodatku nie jest wstępem koniecznym, a jedynie usunięciem pozornej przyczyny niepowodzeń. Prawdziwy powód jest w Tobie i gdziekolwiek pójdziesz, zabierzesz go ze sobą i znajdziesz nowego winnego, który uwolni Ciebie od odpowiedzialności. Samodzielność jest tylko wstępem do dojrzałości, więc powodzenia w dojrzewaniu do wzięcia odpowiedzialności życzę.

BÓG jest wzorem mądrości: mnóstwo dzieci, żadnych alimentów, żadnej żony i żadnej teściowej. Objawia się wybranym, rozmawia z nielicznymi i wpuszcza do swoich wielu mieszkań kogo chce.  I dzięki tej Bożej Mądrości niektóre dzieci darzą Go Zaufaniem, Uwielbieniem i Miłością. Pozostali próbują rzucać kamieniami Panu Bogu w okna i trafiają kulą w płot swojego własnego ograniczenia.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Toksyczny ojciec dlatego jestem sama

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018