Jaki kierunek prócz medycyny? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jaki kierunek prócz medycyny?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Jaki kierunek prócz medycyny?

Kochani mam problem. Otóż teraz muszę zacząć się logować na uczelnie. Moim wymarzonym kierunkiem jest lekarski, bardzo lubię pomagać innym, interesuje mnie to. Jednak rok temu się nie dostałam i boję się, że w tym roku też mogę mieć poślizg, w końcu nic w życiu nie może być pewne.
Tyle że prócz tej medycyny nie mam za bardzo na siebie pomysłu. Podobają mi się takie kierunki jak językoznawstwo (angielski i hiszpański), kosmetologia, turystyka i rekreacja oraz psychologia.
Tyle, że mam sporo wątpliwości. Po językach to raczej tłumacz albo nauczyciel, a żaden z tych zawodów za bardzo mi się nie podoba. Za granicą patrzą bardziej na certyfikaty międzynarodowe niż takie studia.
Turystyka i rekreacja oraz kosmetologia są ciekawe, ale można je skończyć bezproblemowo zaocznie, w weekendy, więc biorę to pod uwagę jako drugi fakultet (youtuberka nisssiax właśnie skończyła taką kosmetologię, teraz pracuje w NY jako kosmetolog).
Jeszcze jest psychologia, która wydaje mi się najsensowniejsza z wyżej wymienionych kierunków, ale ten kierunek wiele osób odradza. Nawet tutaj ktoś napisał "W szkole policealnej na techniku usług kosmetycznych nie jest źle, po kosmetyce można dużo rzeczy robić, ratownictwo medyczne na policealnej jest ciekawe, bo pensje też mają dobre. Jak ktoś lubi to nawet na bibliotekarkę może iść a lepsze to niż studiowanie takich beznadziejnych kierunków jak np. psychologia, bo ich jest pełno....." albo jeszcze ktoś inny napisał "Jak nie medycyna to pielęgniarstwo, które ma te same przedmioty na studiach. Psychologia jest beznadziejna....."
Te 2 opinie zapadły mi bardzo w pamięć. Z jednej strony zaniepokoiły mnie, z drugiej wydają mi się mało wiarygodne, bo nie wiem, czy można wierzyć osobie, która pisze, iż ratownicy medyczni mają dobre pensje (bo nie zarabiają dużo) albo że pielęgniarstwo to super kierunek (który odradzają bardzo moi rodzice medycy, gdyż wiedzą, że to niewdzięczna praca).
No mi się psychologia wydaje najporządniejszym kierunkiem, gdyż są to studia jednolite magisterskie (tak samo jak prawo, farmacja, stomatologia, architektura oraz lekarki- po lekarskim jest LEP nie mgr, ale to nieważne teraz), poza tym można zrobić specjalizacje typu psycholog dziecięcy, rodzinny...... z resztą dobrego psychologa też nie jest raczej tak łatwo znaleźć (chyba że się mylę).
No moi rodzice są po AM i też twierdzą, że ta psychologia wydaje się być logiczna, ale cały czas się waham.
Może jest ktoś po tym kierunku?
Proszę o poradę.

Reklama
Zobacz podobne tematy :
Odp: Jaki kierunek prócz medycyny?

Cześć.

Najważniejsze jest to, czego Ty chcesz. Nie kieruj się opiniami innych ludzi, bo daleko nie zajdziesz. Jeśli coś Ci się podoba, to po prostu to wybierz. To Ty decydujesz o swoim życiu i to Tobie ma sprawiać to życie radość. W dzisiejszych czasach wielu ludziom doskwierają jakieś problemy i poszukują pomocy u specjalistów. Uważam, że bycie psychologiem to bardzo odpowiedzialna i trudna praca, ale przynosząca dużo korzyści.

Wybierz to, co podpowiada Ci serce, nie patrz na innych, patrz na siebie! :-)

"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być."

3

zaklopotana123451 napisał/a:

Cześć.

Najważniejsze jest to, czego Ty chcesz. Nie kieruj się opiniami innych ludzi, bo daleko nie zajdziesz. Jeśli coś Ci się podoba, to po prostu to wybierz. To Ty decydujesz o swoim życiu i to Tobie ma sprawiać to życie radość. W dzisiejszych czasach wielu ludziom doskwierają jakieś problemy i poszukują pomocy u specjalistów. Uważam, że bycie psychologiem to bardzo odpowiedzialna i trudna praca, ale przynosząca dużo korzyści.

Wybierz to, co podpowiada Ci serce, nie patrz na innych, patrz na siebie! :-)

Bardzo pięknie to opisałaś, masz w 100% rację, dzięki wink

Reklama

4

Przy takich wątpliwościach wybierz najprostszy kierunek interdyscyplinarny. Co prawda może być gorzej dostać po tym pracę, ale to lepsze niż nieukończenie żadnych studiów.

W życiu nie wolno iść na łatwiznę, trzeba odkryć siebie i dowiedzieć się czego chcemy.

"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być."
Reklama

6

Ale jeżeli jest niepewność, to znaczy brak wyraźnych zainteresowań. W takiej sytuacji bezpieczniej jest nie ryzykować bo można nie skończyć studiów.

7

Ta, to lepiej skończyć byle co i mieć bezwartościowy papier? Typowa filozofia wpajana młodym ludziom przez ich rodziny, których członkowie sami nie mają tytułu magistra. Autorka i tak już po banie, ale nie mogę pojąć jak można mieć taki rozstrzał celów - medycyna <-> turystyka i rekreacja (!). W innym temacie wklejałem ten link i wkleję go znowu: http://absolwenci.nauka.gov.pl Raport wynagrodzeń świeżo upieczonych absolwentów różnych kierunków. Przy swoich decyzjach radzę brać go pod uwagę, bo zderzenie z rynkiem pracy po latach studiów może być bolesne. I nie rezygnować z ambicji, bo lepiej trzy razy poprawiać maturę i stracić trzy lata by dostać się na medycynę, niż potem przez resztę życia pluć sobie w brodę i każdego ranka wstawać do roboty, która jest uosobieniem twojej porażki sprzed lat.

8

mrbart napisał/a:

Ta, to lepiej skończyć byle co i mieć bezwartościowy papier? Typowa filozofia wpajana młodym ludziom przez ich rodziny, których członkowie sami nie mają tytułu magistra. Autorka i tak już po banie, ale nie mogę pojąć jak można mieć taki rozstrzał celów - medycyna <-> turystyka i rekreacja (!). W innym temacie wklejałem ten link i wkleję go znowu: http://absolwenci.nauka.gov.pl Raport wynagrodzeń świeżo upieczonych absolwentów różnych kierunków. Przy swoich decyzjach radzę brać go pod uwagę, bo zderzenie z rynkiem pracy po latach studiów może być bolesne. I nie rezygnować z ambicji, bo lepiej trzy razy poprawiać maturę i stracić trzy lata by dostać się na medycynę, niż potem przez resztę życia pluć sobie w brodę i każdego ranka wstawać do roboty, która jest uosobieniem twojej porażki sprzed lat.

Nie zgadzam się z tym śmiesznym stwierdzeniem. Przecież sytuacja społeczna taka, że na kilkadziesiąt kierunków studiów tylko kilka daje wykształcenie do dostania pracy, to jest bardzo poważna sprawa. Zresztą w innych krajach nie jest tak źle, i akceptowanie tego świadczy o tym, że ma się bielmo na oczach. Do jakiego poziomu absurdu ma dojść życie społeczne w tym kraju, żeby ludzie się wreszcie zjednoczyli i zaprotestowali? To co proponujesz to jest wyścig szczurów co doprowadzi ją do katastrofy. Niech skończy takie studia na ile czuje się że da radę. Kryzys nie może trwać w nieskończoność. Stoimy na krawędzi katastrofy na całym świecie i gdy ona skończy studia, to sytuacja się wyjaśni i będzie można normalnie pracować po takich studiach.

9

Jeśli kręci Cię pomaganie innym i przy okazji kierunki medyczne to oprócz lekarskiego są opcje np. pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne... Moja kuzynka kończyła na UMEDZie pielęgniarstwo, pracę znalazła szybko w swoim mieście... jest zadowolona tylko jak mówi, w jej przypadku było ważne żeby znać od samego początku realia... myślę, że taki rozdźwięk jak medycyna-turystyka nic Ci nie da, ale medycyna-pielęgniarstwo to już lepszy do osiągnięcia cel.

Żyj tak, żeby innym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.

10

Moze warto rozwazyc weterynarie? Co prawda tez trzeba dobrze zdac mature, by dostac sie na studia...ale uwazam, ze lekarz weterynarii to odpowiedzialna praca, wbrew pozorom bardzo ciezka, bo masz stycznosc z roznymi zwierzetami- domowe, wiejskie, egzotyczne. No i mozna sie tez zajmowac np. kontrola chorob odzwierzecych czy produktow odzwierzecych.

11

MrSpock napisał/a:

Przy takich wątpliwościach wybierz najprostszy kierunek interdyscyplinarny. Co prawda może być gorzej dostać po tym pracę, ale to lepsze niż nieukończenie żadnych studiów.

Bzdura.
Lepiej rozwijać się bez studiów niż poświęcić 5 lat życia na najprostszy kierunek i za 5 lat zastanawiać się, gdzie po tym kierunku można pracować.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

12

Ale wiecie, że to temat sprzed roku?

"Nie żądajcie, bym wojnę doceniał!
Zbyt ciężka jest i surowa!...
Podobnie i kwiaty nie dźwigną kamienia
Na swych gwiaździstych głowach..."

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jaki kierunek prócz medycyny?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018