zazdrosna o siostre prosze o rady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » zazdrosna o siostre prosze o rady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: zazdrosna o siostre prosze o rady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosze o rady bo chyba juz wariuje i nie mysle racjonalnie.Moj problem zaczal sie w sumie od 3 lat, zaczynam byc chorobliwie zazdrosna o siostre ktora jest mlodsza o 4 lata.Zawsze jest tak ze jak przyprowadzam do domu nowego chlopaka,to zaczyna we mnie pojawoac sie niepokoj .Siostra zawsze byla bardziej bezposrednia, śmielasza , dowcipniejsza.Ja nieraz probowalam taka byc lecz nie umiem.Js rowniez jestem wesola dziewczyna lecz mam wraznienie ze przy niej bledne.Mialam sporo chlopakow, i zawsze jak zapraszalam  jakiegos do domu to zaczynaly sie rozmowy , żarciki czasem bardzo odwazne a ja zawsze mialam wrazenie ze spadam na drugi plan.Za kazdym razem mam wrazenie ze ona sie bardziej podoba , ze faceci zaluja ze mna byli skoro mam fajniejsza siostre.Teraz spotykam sie z pewnym chlopakiem .I tu zaczyna sie problem .on swietnie sie rozumie z Aska maja podobne poczucie humoru.Jak on jest ze mna to jest zupelnie inny jak widzi ja to odrazu maja mnostwo jakis tematow do rozmow , nawet jakis glupich zarcikow ale umieja sie smiac , a ja sie robie zazdrosna , z fochowana i wiecznie nie zadowolona .Nie moge zrozumiec skoro tak sie swietnie rozumie z nia to dlaczego spotyka sie ze mna.Nieraz ich zarty doprowadzaja mnie do bialej goraczki.Z chlopakiem rozmawialam nieraz ze nie ktore takie zarty mnie rania , denerwuja itd.to samo mowie Asce a oni mowia ze poprostu maja podobne poczucie humoru i to jest silniejsze natomiast oboje twierdza ze poprostu sie lubia i to wszystko.Kazdy z moich facetow mowil ze ze mna jest cos nie tak , ze jak mozna byc zazdrosna o siostre , ze skoro ze mna sie spotykali to znaczy ze byli mna zainteresowani i ze powinnam byc zadowolona ze maja z z nia dobry kontakt (pisze w liczbie mnogiej dlatego ze chce przytoczyc opinnie paru osob).Ja juz tak nie moge , trace czas na zamartwianu sie .Chcialabym aby moj obecny chlopak tak samo sie zachowywal do mnie jak do niej.Dochodzi do tego ze non stop mu mowie ze jak mu sie nie podoba to niech odejdzie,  do niej  ,  a oni mysla ze jaestem jakas nienormalna , ze nie znam sie na ich zartach i takie tam.On czuje sie swobodniej przy niej bo ja zaczynam z zazdrosci robic sie okropna.Niewiem co robic , prosze nie piszcie ze jestem nienormalna ,prosze o jakies rady to dla mnie bardzo wazne , bo nie daje sobie z tym rady , czuje ze w koncu i ten zwiazek sie rozpadnie , ale ja juz sobie nie radze.Moj chlopak robi sie przy mnie spiety , wystarczy ze powie cos nie tak to zanowu zaczynam sie czepiac , ja chyba juz wariuje....

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zazdrosna o siostre prosze o rady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maju, po pierwsze się uspokój.
Wygląda to tak. Skoro Twój chłopak jest z Tobą, to znaczy że Ciebie kocha. Być może to nie on zachowuje się inaczej w pobliżu Twojej siostry, ale właśnie Ty? Zrozumiałam Twój post następująco: jesteś atrakcyjną, młodą kobietą, która jest bardzo miła i szczera, ale nie sypie żartami jak z rękawa i nie potrafi od razu bezpośrednio do kogoś zagadać. Uważasz to za swoje wady i z zazdrością patrzysz na to, jak Twoja siostra sobie dobrze radzi. Nie tak to powinno wyglądać! Przestań patrzeć na siostrę. Upatrzyłaś sobie w niej ideał i sama siebie wprowadzasz w kompleksy. Potrafisz być pewna siebie, gdy nie ma siostry w pobliżu? Więc pozostań sobą przy niej. Nie masz żadnych podstaw, by uważać, że jest lepsza. Może lepiej nawiązuje kontakty, OK. Ale Ty możesz lepiej, przykładowo, rozumieć ludzi. Nie porównuj się do niej, bo to nie ma najmniejszego sensu. To, że Ty widzisz w niej ideał, nie znaczy że każdy tak sądzi. Myślę, że onieśmiela Cię najbardziej jej pewność siebie. Tymczasem pierś do przodu i pamiętaj, że jesteś wyjątkowa. Pokaż swoje zalety, nie koncentruj się na wadach.

3

Dziekuje Kennedy , masz racje w tym co napisalas, nie raz probowalam sobie tlumaczyc, ze  je moge sie tak zachowywac , ze nastepnym razem juz taka nie bede .że czesciej bede sie usmiechac, ale wystarczy ze oni zbyt doobrze bawiqa sie w swoim towarzystwie zaczyna mi sie zapalac czaerwona lampka i znow to samo.Ja juz tak nie moge , mnie to poprostu meczy.Dzis zapoytalam go po co on jest wogle ze mna , bo mam wrazenie ze przyjezdza do niej , a on mi powiedzial ze dobrze mu ze mna.Narzie wiem ze mnie nie kocha my dopiero sie poznajemy , spotykamy sie od ponad miesiaca wiec tu nie mozna jeszcze mowic o konkretnych uczuciach.

Moze i nie można tu jeszcze mówic o milosci, ale chłopak spotyka sie z Tobą , a nie Twoją siostrą.
Widocznie masz w sobie coś takiego , co go przyciągneło i zauroczyło. Nie spinaj sie odrazu, gdy rozmawia z siostrą. A jeśli naprawde Ci to przeszkadza - pogadaj z siostrą o tym , żeby nie wchodziła do Was do pokoju , gdy Twój luby u Ciebie jest. Powiedz , ze Ci to nie odpowiada itp. Nie mów jej wprost w czym rzecz, bo moze jej sie zrobic przykro. Siostra zapewne robi to nieświadomie, nie rozmawia i nie żartuje z nim po to , aby Tobie bylo przykro.

'... Ja w Twoich ramionach nieistotny dysonas... '

5

to nie takie proste poniewaz mam pokoj z 2 ema siostrami wiec nie ma takiej prywatnosci , jasne ona robi to moze nieswiadomie ale jak rozmawiam z chlopakiem to on to bagatelizuje a ja mam przeczucie ze on w pewnym sensie z nia flirtuje i to jest najgorsze , poprostu to czuje:-(

6

A ja myśle że jeżeli siostra ciągle się wtrąca to weź ją na szczerą rozmowę bez kłótni czy wypominania na taką prostą siostrzaną rozmowę..I powiedz jej o swoich odczuciach że kochasz swojego chłopaka i źle się czujesz jak ona z nim żartuje a Ty jesteś na drugim planie..Ja miałam podobną sytuację byłam z chłopakiem wszystko nam się układało znakomicie aż zaczął przyjeżdżać do mojego domu i poznał siostrę co się okazało po pewnym czasie wziął sobie z mojego tel nr siostry i pisał do niej sms-y ...Tylko że trafił na dobrze rozumiejące się siostry i zaraz ja o tym się dowiedziałam na początku odpisywałyśmy mu razem chciałam się przekonać czy to są niewinne sms czy wróżą coś innego..I wróżby by się spełniły tylko zawczasu zareagowałam i zrobiła off total czyli koniec
Niektórzy faceci podkreślam niektórzy mają bujne fantazje i lepiej dmuchać na zimne...
jeśli Ci naprawdę na nim zależy to zacznij działać bo obudzisz się z ręką w zupie tak jak ja...
pozdrawiam

Często zdarza się tak ,że kochają nas Ci na których nam nie zależy a my kochamy tego dla którego nie istniejemy!!!

7

...nie chce nikogo straszyc,ale w mojej rodzinie był taki przypadek...do kuzynki przyjeżdżał chłopak,ale wyraźnie ciągnęło go do jej siostry...po pół roku zaczął przyjeżdżać do tej drugiej i są już razem ponad dwa lata...

8

Tygrysiak, nie zapeszaj wink. Mam nadzieję, że to uczciwy facet.
Maju. Jeszcze raz doradzam Ci, abyś nie patrzyła na to jak bawi się siostra. I nie zadręczaj chłopaka pytaniami "po co ze mną jesteś?". To naprawdę potrafi być irytujące. Siostrę poproś żeby przystopowała. I wyluzuj. To nie takie trudne:)

9

Hej Maju:) Hmm...czytając twojego posta od razu wybiły mi sie na plan pierwszy dwie rzeczy: chcialabyś nabyć pewne cechy siostry i....dlaczego (do cholery) nie rozmawiasz o tym, ze swoja siostra!!!:)
Naprawde powinnaś to zrobić. Taka rozmowa pozwoli CI rozładować to napięcie, które jest całkowicie normalne w takiej sytuacji, bo sama się nakręcasz. Skoro to jakiś problem dla Ciebie to porozmawiaj z siostrą;) !!! Taka rozmowa nie tylko pozwoli CI z siebie to wyrzucic, a o ile siostra zrozumie, to i pozwoli to również, aby ona inaczej torszke się zachowywała. Pozwoli to takze Tobie na to,zeby sie bardziej zmienić. Moze, gdy nawiązecie lepszy kontakt......nauczysz sie czegos od siostry!!!:) Byłoby fajnie, gdybyś Ty też była bardziej otwarta i nie miała w tej sferze jakichś kompleksów!! Serio...z własnego doświadczenia wiem!!
Tylko, że z mamą:P (poważnie!!) Od kąd jednak nauczyłam sie z nia lepiej rozmawiać, mniej sie buntuje przed wzorowaniem sie na niej, czy też w słuchaniu jej porad!!:) Powodzenia  słodka Złośnico;):P

10

dziekuje Wszystkim za rady , ale o to chodzi ze ja z siostra czesto na ten temat rozmawialam , my mamy ze soba dobry kontakt , ale ona to wszystko bagatelizuje, twierdzi ze przesadzam .Oni mowia ze poprostu maja podobne poczucie humoru i czaesto lubia sobie zartowac i takie tam ale tak byc nie moze , bo spadam na drugi plan.Dochodzi do tego ze jak siostra wychodzi to nawet nie mamy o czym ze soba rozmawiac , juz niewiem co robic.

11

Ja tylko sie ciesze,ze mam brata tongue

Ale..hm. Ja bym sprobowala rozluznic  z nim znajomosc i sprawdzi,czy bedzie chcial sie wtedy zblizyc do siostry. Jesli bedzie nadal bardziej zainteresowany toba,to wtedy mozna olac obawy. Ale teraz to naprawde nie wiadomo,na czym stoisz - szczegolnie,ze 'nie macie o czym rozmawiac' czasem.

Screw gravity.

12

Eh, to nie wporządku ze strony siostry!! Nie mniej jednak musisz sie nauczyc radzić w takim sytuacjach. No i co z tego ze spadasz na II plan?? W życiu będziesz miala takich sytuacji 1000 i sobie nie poradzisz:(

13

Dziekuje Wszystkim za rady:-)\

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » zazdrosna o siostre prosze o rady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018