Czy niedosłyszący chłopak to dla Was osoba drugiej kategori? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy niedosłyszący chłopak to dla Was osoba drugiej kategori?

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 166 do 220 z 247 ]

166

Odp: Czy niedosłyszący chłopak to dla Was osoba drugiej kategori?
Rumunski_Zolnierz napisał/a:

Właśnie, że mam problem. Ja rozumiem jakby się napiła np. jeden kieliszek wina raz w roku dajmy na to na sylwestra i na tym koniec, okej jestem w stanie to jakoś zaakceptować ale jakby kobieta miała co jakiś czas sobie pić procenty to niestety ale nie jestem w stanie tego zaakceptować ale nie dlatego, że ,,bo tak" tylko ja sam nie piję i po prostu kłóciłoby się to z moimi przekonaniami.

Oczywiście masz do tego prawo, ale moim zdaniem to podkreślone przeze mnie stwierdzenie dosyć wyraźnie pokazuje, że narzucasz drugiej osobie bardzo sztywne ramy. Przecież lampka wina do obiadu nie tylko nie czyni z nikogo przestępcy, ale nawet nie pozbawia go klasy, więc czy naprawdę ma aż tak wielkie znaczenie, by drugą osobę z tego powodu skreślać? Ja nie mówię tu o upijaniu się, ale o czymś, co nawet w oczach większości niepijących osób nikomu nie ujmuje.
Generalnie chodzi o to, że żadna skrajność nie jest dobra, a takie podejście wskazuje na tendencję do braku akceptacji dla wszelkich zachowań innych niż własne. Mogę się jednak mylić, a jeśli tak, to mnie, proszę, popraw.

Nawet gdy widzę kogoś pierwszy raz na oczy i ten ktoś coś powie w moim kierunku to jestem w stanie na luzie przechwycić temat, uśmiechnąć się, dopowiedzieć coś od siebie a nawet zadawać jakieś konkretne pytania związane z tokiem rozmowy.

No to nie jest z Tobą źle big_smile.
W takim razie przełóż to na randki i pomyśl, że jest Was dwoje i to od dwojga, nie tylko od Ciebie, zależy jak ta randka się potoczy. Zresztą wiele kobiet ma dokładnie ten sam problem - wydaje im się, że są nudne, nie wiedzą co powiedzieć, jak poprowadzić rozmowę, żeby mężczyzny do siebie nie zniechęcić - wtedy się spinają i urok pryska, nawet jeśli kiedy są naturalne, to potrafią być urocze.
Tobie proponuję, żebyś tych tematów nie szukał na siłę, nie starał się być oryginalny, w wymuszony sposób zabawny, bo w ten sposób się 'spalisz'. O wiele lepsze wrażenie zrobi szczerość w typie "wiesz, chyba trochę się tym spotkaniem stresuję, ale jest ono dla mnie ważne i mam nadzieję, że spędzony ze mną czas okaże się dla Ciebie miły" niż widok faceta, po którym i tak widać, że stres go zżera, ale robi dobrą minę do złej gry, a najchętniej zapadłby się pod ziemię.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."
Zobacz podobne tematy :

167

W sumie macie rację z tym piciem alkoholu takie rygorystyczne narzucane ramy nie są dobre i skrajność w obie strony również nie powinna występować.
,,I potrafię to światopoglądowo uzasadnić." - Ciekawe jakie są to światopoglądowe sprawy na niepicie alkoholu?
Jakby dziewczyna sobie tam coś piła ale z kulturą i normalnie to nie miałbym z tym problemu aczkolwiek w moim domu na pewno nie byłoby żadnych walających się butelek czy coś takiego bo bez przesady. Gdyby chciała sobie pójść z koleżankami na butelkę wina to może sobie iść ale żeby nie wracała jakaś pijana czy coś oraz by nie popijała w mieszkaniu bo to już wystaje poza ,,normę" - tak mi się wydaję.
Jeżeli chodzi np. o papierosy to temat nie do przeskoczenia, jak dziewczyna pali fajki to z automatu koniec tematu i nie jest to jakieś narzucanie swojego zdania po prostu nie toleruje smrodu i zapachów podobnych do szaletu na dworcu PKP (czyli dym tytoniowy)
Jakby dziewczyna tam sobie coś piła od czasu do czasu to nawet spoko ale szlugi to już kaplica, nie wyobrażam sobie całowania z kobietą, która pali albo by ją przytulić czy coś jeszcze, ubrania przesiąknięte smrodem, z ust daje czadu pet, no nie po prostu nie smile
I racja nie ma co się spinać przy rozmowach trzeba być naturalnym, zresztą to nie chodzi o to żebym tylko ja organizował jakieś rozrywki i fajnie rozmawiał, kobieta też to powinna dawać od siebie, powinno to być jakoś rozłożone 50/50 a nie, że tylko jedna osoba ciągle mówi, kokietuje, organizuje i rozmawia smile

168

cześć Rumunski_Zolnierz:) co do alkoholu to u mnie też kompletne 0, ale nie narzucam innym takiego zdania bo to mogłoby być uciążliwe, pamiętam np. u mnie w szkole jak nauczyciele zawsze interesowali się czy ktoś nie ma alkoholu:) a dla mnie sprawa była prosta:) ja nie lubię, a inni jak lubią to już nie moja sprawa:) ale hmm sądząc po tym co jeden chłopak zrobił to ich obawy były trochę zrozumiałe:P on podobno wypił całą butelkę 0.7 litra wódki, myślę że nalał sobie tam wody żeby zrobić wrażenie na innych:D no przynajmniej ja sobie nie wyobrażam funkcjonowania po takiej ilości i tak na logikę to mogłoby skończyć się szpitalem, ale może nie znam się:)

jest jakaś granica pomiędzy rozsądkiem i alkoholizmem i uważam że wszystko jest dobrze jeśli to nie jest przekroczone. Oczywiście możesz mieć też własne przekonanie, ale takie podejście ma wady i zalety, zbyt mocne stawianie na swoim tam gdzie są możliwe kompromisy, może spowodować utratę okazji do poznania fajnej dziewczyny która np. lubi alkohol sporadycznie.

Hej, również witam ponownie. Przeczytałem ten link do tematu, który tutaj wkleiłeś bardzo ciekawy, myślę, że właśnie w taki sposób wyglądałby związek ze mną big_smile
Prowadzenie rozmowy to jest tylko część sukcesu, trzeba też wiedzieć co robić podczas takiej rozmowy, jak już pisałem samo rozmawianie jedynie stojąc w jednym punkcie całkowitego sukcesu nam nie przyniesie. Rozmowa musi być dobrze dobrana z formą spędzanego czasu aby to wszystko miało jakieś ręce i nogi.
To fakt dostałem trochę pomysłów i na pewno będę (jeżeli w ogóle nadarzy się taka okazja) z nich jakoś korzystał.

Tak w ogóle to chciałbym być w związku ,,na weekendy" - czyli taki związek gdzie od poniedziałku do piątku każdy jest zajęty swoimi sprawami (praca, hobby, sprzątanie itp.) a spotkania są tylko i wyłącznie w sobotę i niedzielę (ew. jakieś wspólne urlopy wypadowe za miasto) - takie coś by mi najbardziej odpowiadało bo wtedy byłaby mniejsza szansa na brak pomysłów co do wspólnego spędzania czasu smile ale jak badam otoczenie to mało która kobieta zgodziłaby się na coś takiego, zawsze jak wychodzę z takim pomysłem związku na weekendy to z automatu jestem równany do pionu big_smile
W ogóle to jakbym miał teraz kobietę to chciałbym gdzieś z nią razem pojechać np. w góry by sobie chodzić po tych wszystkich szlakach, taka ładna pogoda zaczyna się robić na pewno byłoby to fajne przeżycie.)

wyrozumiała dziewczyna możliwe że zaakceptuje taki stan rzeczy:) przynajmniej przez jakiś czas bo kiedyś na pewno będzie lepiej:) nie zdążę już przeczytać wstecz Twojego tematu, ale masz na pewno różne zainteresowania albo rozrywki które lubisz? to dobre tematy do rozmów:) związek na weekendy - rzeczywiście z moich obserwacji też wynika że ilościowo większość dziewczyn nie chciałaby tak, ale mimo to jest możliwe poznanie kogoś kto ma podobne oczekiwania np. z powodów zawodowych albo rodzinnych, jeśli dobrze trafisz wtedy Twoje wyobrażenia nie będą problemem
Net-facet
Rumunski_Zolnierz

"Poznacie ich po ich owocach":D https://www.netkobiety.pl/viewtopic.php … 9&p=80 wszystko o randkach i związkach, a także wszystkie pytania do mnie, zapraszam:D

169 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2019-05-31 07:17:51)

,,I potrafię to światopoglądowo uzasadnić." - Ciekawe jakie są to światopoglądowe sprawy na niepicie alkoholu?

Swojego czasu jeździłam jako wolontariusz na różnego rodzaju wyjazdy i spotkania AA. Bardzo dużo z tymi ludźmi rozmawiałam, chociaż akurat w większości przypadków spotykałam takich, którzy byli już od lat trzeźwi. Uczestniczyłam też w bardzo dużej ilości spotkań dla abstynentów, wykładach na temat tego, jak pomagać alkoholikom i jak walczyć z kulturą picia, która jest w Polsce.
Uważam, że nie da się pomagać alkoholikom samemu pijąc alkohol, nawet w małych ilościach. Uważam, że bardzo dużo ludzi pije i jeżeli na spotkaniu/imprezie jest ktoś, kto nie pije, to często pomaga to tym, którzy pić nie chcą, ale robią to idąc za tłumem (osobiście spotkałam takich ludzi). Uważam, że abstynencja jest ogromną siłą, bo bardzo ciężko jest pokazać tym, którzy pić nie mogą, że można nie pić, kiedy samemu pije się alkohol choćby w niewielkich ilościach. Taki człowiek nie jest autentyczny.
Poczytaj sobie o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka smile

PS. O ile to nie będzie związek na odległość, to moim zdaniem żadna dziewczyna nie zaakceptuje spotykania się tylko w weekendy. Po pierwsze, to jest uciążliwe, po drugie, warto spotykać się częściej, zwłaszcza jak już faktycznie zaczynacie ze sobą być, a nie tylko badacie grunt na spacerach.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

170 Ostatnio edytowany przez Rumunski_Zolnierz (2019-05-31 22:46:36)

nudny.trudny napisał/a:

wyrozumiała dziewczyna możliwe że zaakceptuje taki stan rzeczy:) przynajmniej przez jakiś czas bo kiedyś na pewno będzie lepiej:) nie zdążę już przeczytać wstecz Twojego tematu, ale masz na pewno różne zainteresowania albo rozrywki które lubisz? to dobre tematy do rozmów:) związek na weekendy - rzeczywiście z moich obserwacji też wynika że ilościowo większość dziewczyn nie chciałaby tak, ale mimo to jest możliwe poznanie kogoś kto ma podobne oczekiwania np. z powodów zawodowych albo rodzinnych, jeśli dobrze trafisz wtedy Twoje wyobrażenia nie będą problemem

Hej, no widzisz u mnie tak samo zero alkoholu w ogóle nie piję. Fajnie, że są jeszcze takie osoby na świecie jak my smile
Wiadomo jakby był to mój pierwszy związek i dziewczyna by o tym wiedziała to na pewno jakąś tam granicę wyrozumiałości dla mnie by miała o ile byłaby chociaż trochę empatyczna.
Jakieś tam rozrywki mam ale są one chyba typowo męskie i nie wiem czy jakaś kobieta chciałaby o nich rozmawiać.
Co do tych związków na weekendy to też wybadałem rynek, że naprawdę mało która by się na coś takiego zgodziła a szkoda bo to idealnie by mi pasowało.
Jedna to mi powiedziała kiedyś, że taki związek na wizyty raz w tygodniu to trochę niedojrzałe byłoby z mojej strony ale ja uważam inaczej, to też jest jakaś forma związku tylko nie tak oklepana jak zwyczajne codzienne widzenie się nawzajem.

Lady Loka napisał/a:

Swojego czasu jeździłam jako wolontariusz na różnego rodzaju wyjazdy i spotkania AA. Bardzo dużo z tymi ludźmi rozmawiałam, chociaż akurat w większości przypadków spotykałam takich, którzy byli już od lat trzeźwi. Uczestniczyłam też w bardzo dużej ilości spotkań dla abstynentów, wykładach na temat tego, jak pomagać alkoholikom i jak walczyć z kulturą picia, która jest w Polsce.
Uważam, że nie da się pomagać alkoholikom samemu pijąc alkohol, nawet w małych ilościach. Uważam, że bardzo dużo ludzi pije i jeżeli na spotkaniu/imprezie jest ktoś, kto nie pije, to często pomaga to tym, którzy pić nie chcą, ale robią to idąc za tłumem (osobiście spotkałam takich ludzi). Uważam, że abstynencja jest ogromną siłą, bo bardzo ciężko jest pokazać tym, którzy pić nie mogą, że można nie pić, kiedy samemu pije się alkohol choćby w niewielkich ilościach. Taki człowiek nie jest autentyczny.
Poczytaj sobie o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka smile

PS. O ile to nie będzie związek na odległość, to moim zdaniem żadna dziewczyna nie zaakceptuje spotykania się tylko w weekendy. Po pierwsze, to jest uciążliwe, po drugie, warto spotykać się częściej, zwłaszcza jak już faktycznie zaczynacie ze sobą być, a nie tylko badacie grunt na spacerach.

Bardzo ciekawe uzasadnienie z tym światopoglądem na alkohol w sumie można się zgodzić, że osoba niepijąca będzie bardziej przekonywująca dla osoby starającej się rzucić alkohol niż ktoś kto pije bo to wtedy wyglądałoby trochę na hipokryzję a tak to ktoś jest w 100% abstynentem i nie można takiemu człowiekowi czegokolwiek zarzucić, że stara się wyleczyć ludzi a sam pije kielona.
Z tym pomaganiem osobom, którzy nie chcą pić samemu nie pijąc też bardzo ciekawe nie zastanawiałem się nad tym, że jak ja nie piję to ktoś inny w podświadomości może mieć informację, że skoro jeden czy drugi nie pije to on sam też nie musi smile
No z tym związkiem na weekendy to faktycznie naprawdę mało która pójdzie coś takiego (jak mieszka się na miejscu) dlatego może najlepiej bym spotykał się z jakąś, która mieszka w zupełnie innym mieście tak żebyśmy mogli się spotykać tylko w soboty/niedziele i wtedy miałbym dobre uzasadnienie, że spotykamy się tylko raz w tygodniu bo mieszkamy daleko od siebie i jest to normalne, wtedy dziewczyna by może się na coś takiego zgodziła bo ciężko inaczej to uzasadnić jak mieszka się w tej samej miejscowości big_smile

171

Wiadomo jakby był to mój pierwszy związek i dziewczyna by o tym wiedziała to na pewno jakąś tam granicę wyrozumiałości dla mnie by miała o ile byłaby chociaż trochę empatyczna

nie wiem czy dobrze rozumiem że byłby to Twój pierwszy związek (mam wątpliwości ze względu na tryb przypuszczający) ale pomijając, na ten temat są różne opinie, niektórzy sądzą że lepiej nie przyznawać się do tego że jest się niedoświadczonym, ja wolę mówić zgodnie z prawdą i jeśli komuś odpowiada to super, a jeśli nie to też dobrze, wokół jest mnóstwo innych mężczyzn i dana dziewczyna na pewno ma szansę poznać kogoś bardziej odpowiedniego dla niej. W ten sposób możemy ograniczyć się pod względem liczby możliwości, ale za to potencjalnie zyskujemy pod względem samopoczucia jeśli już zwiążemy się z kimś, bo nie musimy udawać kogoś kim nie jesteśmy.

Co do tych związków na weekendy to też wybadałem rynek, że naprawdę mało która by się na coś takiego zgodziła a szkoda bo to idealnie by mi pasowało. Jedna to mi powiedziała kiedyś, że taki związek na wizyty raz w tygodniu to trochę niedojrzałe byłoby z mojej strony ale ja uważam inaczej, to też jest jakaś forma związku tylko nie tak oklepana jak zwyczajne codzienne widzenie się nawzajem
[...]
No z tym związkiem na weekendy to faktycznie naprawdę mało która pójdzie coś takiego (jak mieszka się na miejscu) dlatego może najlepiej bym spotykał się z jakąś, która mieszka w zupełnie innym mieście tak żebyśmy mogli się spotykać tylko w soboty/niedziele i wtedy miałbym dobre uzasadnienie, że spotykamy się tylko raz w tygodniu bo mieszkamy daleko od siebie i jest to normalne, wtedy dziewczyna by może się na coś takiego zgodziła bo ciężko inaczej to uzasadnić jak mieszka się w tej samej miejscowości big_smile

to zabawne (w pozytywny sposób) bo nie wiem czy czytałeś mój temat, ale też wolę gdy dziewczyna jest z dalekiego miasta, i uzasadnienie u mnie jest podobne - wtedy rzadkie spotkania są wymuszone przez sytuację i nie trzeba tłumaczyć:D aczkolwiek u mnie wynika to z innych przyczyn niż te które opisałeś, chodzi o relacje rodzinne, utrzymywanie dodatkowego mieszkania przy mojej ilości podróży i obowiązków byłoby bardzo nieekonomicznym rozwiązaniem. Tylko że u mnie to jest sytuacja zewnętrzna, natomiast u Ciebie z tego co widzę wynika to chyba z obaw że np. nie będziesz w stanie organizować czasu dla dziewczyny. Tutaj od razu mógłbym odpowiedzieć, że w dobrym związku moim zdaniem nie ma takich wymagań, obie osoby mogą coś inicjować żeby dobrze się bawić. Oprócz tego wtedy duża część czasu jest zajęta przez codzienne obowiązki, obie osoby mieszkające razem mają np. pracę, naukę, czynności związane z prowadzeniem domu, muszą też spać, więc ten czas wypełnia się samoistnie i to nie jest tak że musisz być cały czas aktywny. To tylko takie rozwinięcie pobocznego wątku, bo do Ciebie należy wybór jak będziesz żyć, zwłaszcza jeśli obecne miejsce stałego zamieszkania odpowiada Ci, słowo niedojrzałość które cytowałeś jest jak dla mnie mało odpowiednie. Może być tak że nie będzie to odpowiadało zbyt wielu dziewczynom i może to utrudnić poznanie kogoś, aczkolwiek znam dziewczyny mające podobne podejście do związku na odległość, ten wątek w wolnym czasie rozwinąłbym w moim temacie bo tu nie pasuje, ale piszę o tym żebyś widział że to nie jest coś nierealnego.

"Poznacie ich po ich owocach":D https://www.netkobiety.pl/viewtopic.php … 9&p=80 wszystko o randkach i związkach, a także wszystkie pytania do mnie, zapraszam:D

172

Żołnierzu
jeżeli kogoś bardzo polubisz i zakochacie się ze wzajemnością, to poza weekendami będziecie tęsknić i odległość będzie coraz większą przeszkodą, wraz ze wzrostem waszego zaangażowania.

Ponadto będzie przeszkodą, aby się poznawać ot tak, w codziennym życiu, a nie tylko na starannie aranżowanych weekendowych randkach.

Dlatego nie jest dziwne, że żadna dziewczyna nie będzie zainteresowana takim związkiem, za wyjątkiem tych, które się naprawdę mocno zauroczą, ale i one będą chciały zmienić szybko ten uciążliwy stan rzeczy. Wtedy jest problem, kto się do kogo przeprowadza, kto zostawia daleko swoją rodzinę i znajomych i dla miłości zaczyna życie w nowym miejscu.

A propos abstynencji, to nie znam w swoim otoczeniu osoby zupełnie niepijącej. O ile jestem w stanie zrozumieć niechęć do palenia, o tyle skreślanie kogoś, kto np. tak jak ja pije alkohol wyjątkowo okazjonalnie (np. grzaniec na stoku narciarskim, czy lampka szampana na sylwestra), jest dosyć rygorystycznym podejściem.

173

Szukanie związku na odległość to pchanie kobiety w ramiona innego.

-

174

nudny.trudny napisał/a:

nie wiem czy dobrze rozumiem że byłby to Twój pierwszy związek (mam wątpliwości ze względu na tryb przypuszczający) ale pomijając, na ten temat są różne opinie, niektórzy sądzą że lepiej nie przyznawać się do tego że jest się niedoświadczonym, ja wolę mówić zgodnie z prawdą i jeśli komuś odpowiada to super, a jeśli nie to też dobrze, wokół jest mnóstwo innych mężczyzn i dana dziewczyna na pewno ma szansę poznać kogoś bardziej odpowiedniego dla niej. W ten sposób możemy ograniczyć się pod względem liczby możliwości, ale za to potencjalnie zyskujemy pod względem samopoczucia jeśli już zwiążemy się z kimś, bo nie musimy udawać kogoś kim nie jesteśmy.

Jeżeli chodzi o taki normalny związek kobieta-mężczyzna to nie byłem jeszcze w takim i jakby się jakiś nadarzył to byłby właśnie moim pierwszym.
Zdaję sobie sprawę z tego, że przeważnie kobiety w każdym wieku wolą facetów doświadczonych w tych sprawach niż niedoświadczonych i gdybym kiedyś mając 30 lat powiedział np. jakiejś kobiecie, że nie jestem doświadczony w tych tematach to prawdopodobnie pożegnałaby mnie na dzień dobry smile
Lecz ja nie mam z tym problemu, nie będę kłamał, że jestem taki czy owaki, zawsze będę starał się mówić prawdę a jak komuś nie będzie ona pasowała to już nie mój problem, ja sobie w życiu poradzę tak czy siak.

nudny.trudny napisał/a:

to zabawne (w pozytywny sposób) bo nie wiem czy czytałeś mój temat, ale też wolę gdy dziewczyna jest z dalekiego miasta, i uzasadnienie u mnie jest podobne - wtedy rzadkie spotkania są wymuszone przez sytuację i nie trzeba tłumaczyć:D aczkolwiek u mnie wynika to z innych przyczyn niż te które opisałeś, chodzi o relacje rodzinne, utrzymywanie dodatkowego mieszkania przy mojej ilości podróży i obowiązków byłoby bardzo nieekonomicznym rozwiązaniem. Tylko że u mnie to jest sytuacja zewnętrzna, natomiast u Ciebie z tego co widzę wynika to chyba z obaw że np. nie będziesz w stanie organizować czasu dla dziewczyny. Tutaj od razu mógłbym odpowiedzieć, że w dobrym związku moim zdaniem nie ma takich wymagań, obie osoby mogą coś inicjować żeby dobrze się bawić. Oprócz tego wtedy duża część czasu jest zajęta przez codzienne obowiązki, obie osoby mieszkające razem mają np. pracę, naukę, czynności związane z prowadzeniem domu, muszą też spać, więc ten czas wypełnia się samoistnie i to nie jest tak że musisz być cały czas aktywny. To tylko takie rozwinięcie pobocznego wątku, bo do Ciebie należy wybór jak będziesz żyć, zwłaszcza jeśli obecne miejsce stałego zamieszkania odpowiada Ci, słowo niedojrzałość które cytowałeś jest jak dla mnie mało odpowiednie. Może być tak że nie będzie to odpowiadało zbyt wielu dziewczynom i może to utrudnić poznanie kogoś, aczkolwiek znam dziewczyny mające podobne podejście do związku na odległość, ten wątek w wolnym czasie rozwinąłbym w moim temacie bo tu nie pasuje, ale piszę o tym żebyś widział że to nie jest coś nierealnego.

Ten Twój temat o tych portalach randkowych to tylko obejrzałem tak z grubsza bo on ma prawie 60 stron na chwilę obecną i musiałbym się chyba zwolnić z pracy aby go całego przeczytać smile
Ja zdaję sobie doskonale z tego sprawę, że w takim ,,codziennym" związku raczej częściej występują zwykłe codzienne obowiązki domowe aniżeli organizowanie jakichś super wyszukanych randek, aczkolwiek gdybym miał styczność z jakąś dziewczyną codziennie to moja inicjatywa do czegokolwiek była by znacznie mniejsza niż w sytuacji, w której widywalibyśmy się ok. raz na tydzień.
Dlatego fajnie by było jakby naprawdę jakaś dziewczyna była zainteresowana takim trybem aby wizyty były raz na te 5-6 dni bo wtedy byłby efekt takiego wyczekiwania na ten dzień spotkania i człowiek byłby bardziej nakręcony niż jakby miał się widywać z kimś codziennie, tak mi się wydaję smile i wiem, że są kobiety, którym taki stan rzeczy mniej więcej odpowiada (np. żony kierowców ciężarowych albo marynarzy), lecz takich dziewczyn jest jak na lekarstwo.

mallwusia napisał/a:

jeżeli kogoś bardzo polubisz i zakochacie się ze wzajemnością, to poza weekendami będziecie tęsknić i odległość będzie coraz większą przeszkodą, wraz ze wzrostem waszego zaangażowania.
Ponadto będzie przeszkodą, aby się poznawać ot tak, w codziennym życiu, a nie tylko na starannie aranżowanych weekendowych randkach.
Dlatego nie jest dziwne, że żadna dziewczyna nie będzie zainteresowana takim związkiem, za wyjątkiem tych, które się naprawdę mocno zauroczą, ale i one będą chciały zmienić szybko ten uciążliwy stan rzeczy. Wtedy jest problem, kto się do kogo przeprowadza, kto zostawia daleko swoją rodzinę i znajomych i dla miłości zaczyna życie w nowym miejscu.

Właśnie o to chodzi żeby poza weekendami za sobą tęsknić bo wydaje mi się, że będzie właśnie taki fajny efekt ,,wyczekiwania" na wizytę z drugą osobą a nie jak w przypadku codziennych wizyt, po których to temat stanie się ,,oklepany" i szybciej dopadnie ta zwykła codzienność.
Ale kto tutaj zaraz mówi o przeprowadzaniu się do kogoś? przecież nigdzie nie jest napisane, że każdy związek musi się kończyć wspólnym zamieszkaniem a potem ślubem, dziećmi itp.
Przecież można być w związku np. kupę lat (nawet do końca życia) po prostu zwyczajnie się spotykając ale cały czas zachowując pierwotny system, że każdy mieszka u siebie (osobno) itp.
Przecież można chyba się spotykać z kobietą dajmy na to 10 lat i przez cały ten okres każdy będzie mieszkał u siebie, nie dajmy się zwariować big_smile

mallwusia napisał/a:

A propos abstynencji, to nie znam w swoim otoczeniu osoby zupełnie niepijącej. O ile jestem w stanie zrozumieć niechęć do palenia, o tyle skreślanie kogoś, kto np. tak jak ja pije alkohol wyjątkowo okazjonalnie (np. grzaniec na stoku narciarskim, czy lampka szampana na sylwestra), jest dosyć rygorystycznym podejściem.

No widzisz ja np. alkoholu nie piję w ogóle, nic, kompletne 0
Ale doszedłem do wniosku, że jak ktoś tam sobie popija raz na jakiś czas i nie chodzi ciągle pod wpływem, nie walają się butelki tylko wszystko w 100% normalnie i kulturalnie to mógłbym nawet lekko przychylić oko na coś takiego, wiadomo wszystko ma swój umiar smile

Burzowy napisał/a:

Szukanie związku na odległość to pchanie kobiety w ramiona innego.

Okej zgodzę się w sytuacji jak facet jest kierowcą TIR'a i odwiedza dom tylko w jeden weekend miesięcznie albo jak ktoś jest marynarzem i widuje się ze swoją kobietą raz na pół roku to wtedy wiadomo, że bardzo często dochodzi do zdrad, rozpadów itd.
Lecz jakby był związek z widywaniem się raz na te kilka dni to bez przesady żeby zaraz kobieta szła w ramiona innego z powodu samotności czy coś smile zresztą nawet jakby kobieta nie potrafiła wytrzymać tych 5 dni rozterki to może lepiej żebyśmy nie byli razem i niech każdy idzie w swoją stronę.

175

Poczytaj tematy o przechodzonych związkach. Tam, gdzie ludzie po prostu się spotykają przez 10lat i związek się nie rozwija, tam szybko następuje jego rozkład. Związek musi się rozwijać.

176

"Właśnie o to chodzi żeby poza weekendami za sobą tęsknić bo wydaje mi się, że będzie właśnie taki fajny efekt ,,wyczekiwania" na wizytę z drugą osobą a nie jak w przypadku codziennych wizyt, po których to temat stanie się ,,oklepany" i szybciej dopadnie ta zwykła codzienność.
Ale kto tutaj zaraz mówi o przeprowadzaniu się do kogoś? przecież nigdzie nie jest napisane, że każdy związek musi się kończyć wspólnym zamieszkaniem a potem ślubem, dziećmi itp.
Przecież można być w związku np. kupę lat (nawet do końca życia) po prostu zwyczajnie się spotykając ale cały czas zachowując pierwotny system, że każdy mieszka u siebie (osobno) itp.
Przecież można chyba się spotykać z kobietą dajmy na to 10 lat i przez cały ten okres każdy będzie mieszkał u siebie, nie dajmy się zwariować big_smile"

Znam taki udany związek, trwa ze 3 lata, ale to są już ludzie dojrzali. Każdy z nich ma dorosłe już dzieci, on ma w swoim mieście firmę i bardzo dużo czasu spędza w delegacjach, ona pracę, gdzie chce dotrwać do emerytury i wnuka na miejscu. Odległość na 1,5 godziny drogi. Póki co ani on się nie może przenieść do niej, ani ona do niego, to zbyt skomplikowane. Poza tym on i tak jest w domu głównie w weekendy.

Młodzi tak nie funkcjonują.

177 Ostatnio edytowany przez nudny.trudny (2019-06-02 05:30:14)

Lecz ja nie mam z tym problemu, nie będę kłamał, że jestem taki czy owaki, zawsze będę starał się mówić prawdę a jak komuś nie będzie ona pasowała to już nie mój problem, ja sobie w życiu poradzę tak czy siak

zatem super;)

Dlatego fajnie by było jakby naprawdę jakaś dziewczyna była zainteresowana takim trybem aby wizyty były raz na te 5-6 dni bo wtedy byłby efekt takiego wyczekiwania na ten dzień spotkania i człowiek byłby bardziej nakręcony niż jakby miał się widywać z kimś codziennie, tak mi się wydaję smile

to też może być czasami prawda:) aczkolwiek w udanym związku zainteresowanie sobą może być nieustanne, niezależnie czy zamieszkanie jest wspólne czy osobne, poza tym całego czasu i tak nie spędza się razem - każdy ma własną pracę, rozrywki, zainteresowania, więc nieraz tego czasu jest nawet za mało bo np. zostają tylko wieczory i weekendy.

178

mallwusia napisał/a:

Właśnie o to chodzi żeby poza weekendami za sobą tęsknić bo wydaje mi się, że będzie właśnie taki fajny efekt ,,wyczekiwania" na wizytę z drugą osobą a nie jak w przypadku codziennych wizyt, po których to temat stanie się ,,oklepany" i szybciej dopadnie ta zwykła codzienność.
Przecież można chyba się spotykać z kobietą dajmy na to 10 lat i przez cały ten okres każdy będzie mieszkał u siebie, nie dajmy się zwariować big_smile

To co tu opisujesz, co by Ci odpowiadało koło związku nawet nie stało, bardziej pasowałoby do tego określenie układ na przykład.

179

W sumie to zauważyłem, że cokolwiek bym nie napisał to praktycznie każdy tutaj równa mnie do parteru.
Nie ważne co wymyślę, napiszę to już masa argumentów, że bawię się w jakieś dziecinady a nie dorosłe rzeczy.
Ew. użytkownik nudny.trudny w miarę po połowie się jakoś zgadza z tym co piszę a reszta od razu stawia moje wypowiedzi do pionu smile

Może faktycznie wymyślam jakieś głupoty nie mające związku z codziennym funkcjonowaniem ludzi.
Gadam o jakichś związkach na weekendy gdzie to normalnie tak nie wygląda, może bardziej by mi pasował jakiś układ aniżeli normalna relacja? Bo tak daję jakieś pomysły a koniec końców się okazuje, że jednak wypisuje jakieś wymyślane głupoty.

Zresztą jak idę sobie po parku albo po mieście, zwłaszcza teraz jak się robi ciepło i ludzie wychodzą na ulice to jak sobie popatrzę na te pary a potem spojrzę na siebie to normalnie... jakaś przepaść jest, zupełnie dwa różne światy jakbym zupełnie do tego nie pasował no i jeszcze ta niepełnosprawność.

Siedziałem na tych tinder i innych rzeczach dwa lata ani razu nie udało mi się skleić jakiejś normalnej rozmowy a potem znajomy mi powiedział, że co miesiąc sobie tam znajduje inną dziewczynę normalnie byłem w szoku, że mu tak gładko idzie a ja po 2 latach z wynikiem 0, może faktycznie ten cały temat jest bez sensu tylko zawracam ludziom dupę bo jak na to wszystko patrzę z dystansu to faktycznie powinienem iść gdzieś w jakieś książki, sklejanie statków z drewna a nie tam się pchać w dziewczyny, czy jakieś związki śluby itp.

180

Po prostu rób... nie myśl i nie rozkminiaj.

-

181

Burzowy napisał/a:

W punkt! Jak się Rumunski_Zolnierz zakocha, to i myślenie mu się zupełnie przestawi wink.

Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

182

Olinka napisał/a:
Burzowy napisał/a:

W punkt! Jak się Rumunski_Zolnierz zakocha, to i myślenie mu się zupełnie przestawi wink.

A tu pełna zgoda smile

183

Burzowy napisał/a:

Za dużo myślę i to jest prawdziwy problem, wszystko rozkładam na czynniki pierwsze i kombinuje, nie raz jak mam jakieś rozkminy to się budzę o 4 rano i myślę o danej rzeczy zamiast po prostu wrzucić na luz i na spokojnie jakoś się zabrać do tematu.

Olinka napisał/a:
Burzowy napisał/a:

assassin napisał/a:
Olinka napisał/a:

A tu pełna zgoda smile

Najpierw to bym musiał się w ogóle zakochać, a tak najpierw najpierw to musiałbym pewnie kogokolwiek do tego znalezć - i tu Was mam, haha big_smile
Właśnie zauważyłem, że nie mam żadnego statku z drewna do sklejania to wpadłem na pomysł, że może znowu zainstalowałbym jakiegoś Tinder czy coś w tym stylu i zabrał się do tego jakoś na poważnie z Waszymi radami, mam nadzieję, że to będzie ok.

184

Rumuński_żołnierz - Taki nick, a tutaj tej dyscyplinarki nie widzę wink
Żołnierz ma robić swoje, bo przy braku zdecydowania towarzysze mogą paść przegrać mecz... nie wiem czy grałeś w ASG, ale polecam wink

Rób to co uważasz za słuszne - jeżeli widzisz dystans, czujesz się wyobcowany... wycofaj się i podbuduj swoją pewność siebie.
Znajdź typowe pasje, o których bez problemu będziesz mógł mówić... poszukaj klubów gier, żeby z towarzystwem pograć (i przy okazji może i jakaś panna się trafi).
Praca organiczna mój drogi - nie próbuj zbudować domu zaczynając od dachu.

We all make choices. But in the end, our choices make us.

185

Wrócę jeszcze do tego posta, a w zasadzie jego fragmentu:

Może faktycznie wymyślam jakieś głupoty nie mające związku z codziennym funkcjonowaniem ludzi.
Gadam o jakichś związkach na weekendy gdzie to normalnie tak nie wygląda, może bardziej by mi pasował jakiś układ aniżeli normalna relacja? Bo tak daję jakieś pomysły a koniec końców się okazuje, że jednak wypisuje jakieś wymyślane głupoty. (...)

Siedziałem na tych tinder i innych rzeczach dwa lata ani razu nie udało mi się skleić jakiejś normalnej rozmowy a potem znajomy mi powiedział, że co miesiąc sobie tam znajduje inną dziewczynę normalnie byłem w szoku, że mu tak gładko idzie a ja po 2 latach z wynikiem 0, może faktycznie ten cały temat jest bez sensu tylko zawracam ludziom dupę bo jak na to wszystko patrzę z dystansu to faktycznie powinienem iść gdzieś w jakieś książki, sklejanie statków z drewna a nie tam się pchać w dziewczyny, czy jakieś związki śluby itp.

Moim zdaniem masz prawo do własnych oczekiwań, nawet jeśli dla większości z nas mogą być one niezrozumiałe czy nawet dziwne, ale jesteśmy różni, a to jest Twoje życie i wyłącznie Twoja decyzja co z nim zrobisz i jakie poniesiesz ewentualne konsekwencje. Jeśli czujesz, że czegoś nie chcesz, bo Cię to unieszczęśliwi, to się w to nie pchaj, ale też powinieneś być szczery w stosunku do drugiej osoby, bo to też nie może z kolei odbywać się kosztem jej szczęścia. 

Podstawowy problem jest jednak taki, że w ten sposób ogromnie zawężasz sobie grono osób, które potencjalnie mogłyby Cię zainteresować i z którymi mógłbyś stworzyć związek. To dlatego albo musisz znaleźć kogoś z podobnym do Twojego spojrzeniem na jego (związku) model, albo iść na kompromisy, albo zostać samemu. Co prawda realizując opcję numer jeden masz szansę 'dostać' dokładnie to, czego potrzebujesz, przynajmniej na dzień dzisiejszy, ale może być ona bardzo, bardzo trudna do spełnienia, a nie wiem czy w ogóle możliwa, jednak to dwójka wydaje się najbardziej sensowna. Poza tym nie jest powiedziane, że jak już trochę bardziej zejdziesz na ziemię, to w końcu nie stwierdzisz, że to czego od związku oczekuje większość z nas ma jednak sens.
Dlaczego tak uważam? Bo znam takie osoby, które twierdziły, że na związek nie mają czasu, że będzie je ograniczał, odbierał swobodę w dysponowaniu dniem (bo przecież praca, hobby, znajomi...), że coś tam jeszcze, że dobrze jakby ktoś był, ale nie było go za dużo. Jednak tylko do czasu, bo kiedy w końcu poznały tę właściwą osobę, to samo życie ten pogląd zweryfikowało i ciągle im było/jest mało wink.

186

rozumiem że interesujesz się statkami z drewna, kiedyś próbowałem takie robić, ale z plastiku wychodziły mi lepiej (w dodatku mowa o gotowych częściach) więc podziwiam:) dość często zgadzam się z Tobą ponieważ w wielu rzeczach myślisz podobnie do mnie, ale staram się też pokazać inny punkt widzenia, inne rozwiązanie niż takie które zauważasz, zresztą post głównej redaktor jest dobry. Jeśli masz chęć na działania na portalach, oczywiście możesz próbować, aczkolwiek jest więcej ciekawych miejsc gdzie można kogoś poznać:)

187

Lucyfer666 napisał/a:

Rumuński_żołnierz - Taki nick, a tutaj tej dyscyplinarki nie widzę wink
Żołnierz ma robić swoje, bo przy braku zdecydowania towarzysze mogą paść przegrać mecz... nie wiem czy grałeś w ASG, ale polecam wink

Rób to co uważasz za słuszne - jeżeli widzisz dystans, czujesz się wyobcowany... wycofaj się i podbuduj swoją pewność siebie.
Znajdź typowe pasje, o których bez problemu będziesz mógł mówić... poszukaj klubów gier, żeby z towarzystwem pograć (i przy okazji może i jakaś panna się trafi).
Praca organiczna mój drogi - nie próbuj zbudować domu zaczynając od dachu.

No widzisz, nick powinien być bardziej typu Rumunski_Dezerter albo partyzant czy coś w tym stylu ale nie chce już mi się pisać o zmianę nazwy big_smile
Nie grałem w ASG ale fajnie to wygląda, podobno jest to strasznie wyczerpujące ale również daje mnóstwo frajdy.
Dokładnie tak jak mówisz, trzeba robić wszystko po kolei, akurat mam znajomych, z którymi tam się widuję raz/dwa w miesiącu i jakoś tam sobie organizujemy czas tak więc jest naprawdę duży skok w tym temacie ponieważ wcześniej było kompletne 0, widzę zmiany z roku na rok i pomalutku zaczyna wszystko iść w dobrym kierunku z czego się bardzo cieszę ale jeszcze sporo jest do przerobienia.

Olinka napisał/a:

Moim zdaniem masz prawo do własnych oczekiwań, nawet jeśli dla większości z nas mogą być one niezrozumiałe czy nawet dziwne, ale jesteśmy różni, a to jest Twoje życie i wyłącznie Twoja decyzja co z nim zrobisz i jakie poniesiesz ewentualne konsekwencje. Jeśli czujesz, że czegoś nie chcesz, bo Cię to unieszczęśliwi, to się w to nie pchaj, ale też powinieneś być szczery w stosunku do drugiej osoby, bo to też nie może z kolei odbywać się kosztem jej szczęścia. 

Podstawowy problem jest jednak taki, że w ten sposób ogromnie zawężasz sobie grono osób, które potencjalnie mogłyby Cię zainteresować i z którymi mógłbyś stworzyć związek. To dlatego albo musisz znaleźć kogoś z podobnym do Twojego spojrzeniem na jego (związku) model, albo iść na kompromisy, albo zostać samemu. Co prawda realizując opcję numer jeden masz szansę 'dostać' dokładnie to, czego potrzebujesz, przynajmniej na dzień dzisiejszy, ale może być ona bardzo, bardzo trudna do spełnienia, a nie wiem czy w ogóle możliwa, jednak to dwójka wydaje się najbardziej sensowna. Poza tym nie jest powiedziane, że jak już trochę bardziej zejdziesz na ziemię, to w końcu nie stwierdzisz, że to czego od związku oczekuje większość z nas ma jednak sens.
Dlaczego tak uważam? Bo znam takie osoby, które twierdziły, że na związek nie mają czasu, że będzie je ograniczał, odbierał swobodę w dysponowaniu dniem (bo przecież praca, hobby, znajomi...), że coś tam jeszcze, że dobrze jakby ktoś był, ale nie było go za dużo. Jednak tylko do czasu, bo kiedy w końcu poznały tę właściwą osobę, to samo życie ten pogląd zweryfikowało i ciągle im było/jest mało wink.

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz, zawsze mam tak, że jak czytam Twoje posty to mam wrażenie, że nagle wszystko się robi jakieś takie proste i bardzo logiczne, jakby problemu w ogóle nie było.
Tak jakby żołnierz był na polu walki, wszędzie granaty czołgi i nagle zjawia się taki człowiek, który spokojnie z uśmiechem powie, że tam jest schron i można się uchronić przed bombą a tam jest apteczka w razie czego itp. smile
No dokładnie jest tak jak piszesz ja tutaj już więcej nic nie skleję w Twojej wypowiedzi.
Każdy ma prawo do własnych ,,dziwactw" ale im więcej ich jest tym możliwości się zamykają, najlepiej być w sumie takim uniwersalnym bo im więcej rygorów i nakazów tym mniejsze prawdopodobieństwo sukcesu w temacie. W sumie racja, że ,,dwójka" jest najbardziej normalną opcją, trzeba w życiu iść na jakieś kompromisy, inaczej zostaje się starym zatwardziałym kawalerem, który nie ustąpi w zdaniu nawet na krok wink
Dziewczyna może tam sobie od czasu do czasu coś golnąć, nawet możemy się widywać częściej niż weekendy ale... papierosów i tak nie zaakceptuję, koniec kropka big_smile
Ja od dzisiaj zabrałem się za ,,szukanie" zobaczymy co z tego wyjdzie.

nudny.trudny napisał/a:

rozumiem że interesujesz się statkami z drewna, kiedyś próbowałem takie robić, ale z plastiku wychodziły mi lepiej (w dodatku mowa o gotowych częściach) więc podziwiam:) dość często zgadzam się z Tobą ponieważ w wielu rzeczach myślisz podobnie do mnie, ale staram się też pokazać inny punkt widzenia, inne rozwiązanie niż takie które zauważasz, zresztą post głównej redaktor jest dobry. Jeśli masz chęć na działania na portalach, oczywiście możesz próbować, aczkolwiek jest więcej ciekawych miejsc gdzie można kogoś poznać:)

W sumie to nigdy nie kleiłem statków z drewna, tylko tak podałem jako przykład nowego zainteresowania podczas nadmiernego singielstwa big_smile
Kiedyś kleiłem modele ale nie były z drewna tylko jakieś inne bzdurki i było to bardzo dawno temu, również polecam bo jest to super forma na spędzanie wolnego czasu.
Zaczynam szukać na jakichś portalach właśnie tylko, że tym razem zabieram się za to zupełnie inaczej, mam zupełnie inną taktykę, zobaczymy co z tego wyjdzie smile

188

W sumie to nigdy nie kleiłem statków z drewna, tylko tak podałem jako przykład nowego zainteresowania podczas nadmiernego singielstwa big_smile
Kiedyś kleiłem modele ale nie były z drewna tylko jakieś inne bzdurki i było to bardzo dawno temu, również polecam bo jest to super forma na spędzanie wolnego czasu.
Zaczynam szukać na jakichś portalach właśnie tylko, że tym razem zabieram się za to zupełnie inaczej, mam zupełnie inną taktykę, zobaczymy co z tego wyjdzie smile

super;) czyli chyba z plastiku, też miałem, jakieś XX wieczne okręty wojenne, albo XVIII wieczne żaglowce:) zatem spróbuj zastosować w praktyce Twoją taktykę (to jak opis działań wojennych) i napisz jak było:D ja niedługo napiszę u siebie aktualizację, jeśli wystarczy mi czasu odniosę się też do Twojego tematu.

189

Ze względu na nieregulaminowy link to nie jestem w stanie sprawdzić tego co wysłałeś :D ew. mógłbyś przekopiować to co tam było napisane i wkleić tutaj ale jednocześnie samemu trochę przerobić by nie było plagiatu łamiącego regulaminu :)

JA mam "przerobić listę emocji"? Dobre, dobre :D
Link nie mógl być lepiej opisany. Po wpisaniu w wyszukiwarkę "lista emocji" na pewno byś miał duży wybór. Traktuję to zatem jako unik z Twojej strony, żeby nie zgłębiać tego tematu.
Nie lepiej powiedzieć wprost, że nie chce Ci się czytać jakichś bzdetów (z Wikipedii btw)?

Wiesz... To, że wzbudzam pozytywne emocje u kobiety przez 5-10 minut rozmowy w pracowniczej kuchni to nie oznacza, że w związku miałaby ze mną tak cały czas.

Niewątpliwy osobisty sukces z pozbyciem się jąkania i nieśmiałości względem kobiet również osiągnąłeś dzięki takiemu pomniejszania/negowania swoich zalet i mniejszych, pośrednich sukcesików?

Niestety nie mogę się z Tobą do końca zgodzić.

Ok, przyjmuję do wiadomości.

p.s. Ale popracuj jednak nad kondycją, jak chcesz robić "coś" z dziewczyną, to naprawdę się przyda;)

190

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz, zawsze mam tak, że jak czytam Twoje posty to mam wrażenie, że nagle wszystko się robi jakieś takie proste i bardzo logiczne, jakby problemu w ogóle nie było.
Tak jakby żołnierz był na polu walki, wszędzie granaty czołgi i nagle zjawia się taki człowiek, który spokojnie z uśmiechem powie, że tam jest schron i można się uchronić przed bombą a tam jest apteczka w razie czego itp. smile
No dokładnie jest tak jak piszesz ja tutaj już więcej nic nie skleję w Twojej wypowiedzi.
Każdy ma prawo do własnych ,,dziwactw" ale im więcej ich jest tym możliwości się zamykają, najlepiej być w sumie takim uniwersalnym bo im więcej rygorów i nakazów tym mniejsze prawdopodobieństwo sukcesu w temacie. W sumie racja, że ,,dwójka" jest najbardziej normalną opcją, trzeba w życiu iść na jakieś kompromisy, inaczej zostaje się starym zatwardziałym kawalerem, który nie ustąpi w zdaniu nawet na krok wink
Dziewczyna może tam sobie od czasu do czasu coś golnąć, nawet możemy się widywać częściej niż weekendy ale... papierosów i tak nie zaakceptuję, koniec kropka big_smile
Ja od dzisiaj zabrałem się za ,,szukanie" zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dziękuję, to miłe smile. I cieszę się, że coś z tego wynosisz, a choć mam nadzieję, że nawet jeśli nie uda nam się zupełnie uchronić Cię przed tymi wszystkimi granatami (tak przy okazji, to brawo za bardzo fajny, obrazowo przedstawiony opis smile), to przynajmniej niech te odniesione rany będą jak najmniej dotkliwe.

Naprędce napisał/a:

Niewątpliwy osobisty sukces z pozbyciem się jąkania i nieśmiałości względem kobiet również osiągnąłeś dzięki takiemu pomniejszania/negowania swoich zalet i mniejszych, pośrednich sukcesików?

To jest bardzo ważna uwaga.
Dlaczego zamiast skupiać się i cieszyć tym, co Ci się udaje, tak bardzo umniejszasz wszelkie swoje osiągnięcia, a nawet drobne sygnały świadczące, że jak najbardziej masz co zaproponować drugiej osobie? Sam sobie w ten sposób robisz krzywdę.

Już pisałam, że ogólnie wydajesz się być całkiem ogarnięty, zdeterminowany w zdobywaniu określonych przez siebie celów, masz do siebie dystans, z Twoich wypowiedzi przebija inteligentne poczucie humoru. Na moje oko to jest całkiem sporo. Więcej wiary w siebie proszę, a na pewno pracy nad poczuciem własnej wartości. To na pewno nie stanie się z dnia na dzień, bo budowanie pewności siebie bywa ciężką harówką, ale małymi kroczkami masz szansę dojść w końcu do celu. Ważne, abyś szedł we właściwym kierunku i zaczął zauważać nawet te drobne sytuacje czy zachowania, na których możesz się oprzeć. Myśląc w ten sposób kiedyś sam się przekonasz, że z czasem z małych kamyczków, będących składnikiem fundamentu, powstanie całkiem solidny filar smile.

191

nudny.trudny napisał/a:

super;) czyli chyba z plastiku, też miałem, jakieś XX wieczne okręty wojenne, albo XVIII wieczne żaglowce:) zatem spróbuj zastosować w praktyce Twoją taktykę (to jak opis działań wojennych) i napisz jak było:D ja niedługo napiszę u siebie aktualizację, jeśli wystarczy mi czasu odniosę się też do Twojego tematu.

No dokładnie kiedyś się sklejało takie różne plastikowe zabawki, dużo frajdy przy tym było bo człowiek nie miał zdolności manualnych i połowa modelu była upaćkana klejem smile
Widziałem właśnie, że coś tam wspomniałeś w swoim temacie o tym randkowaniu.
W sumie napisałem tam już o swoich sukces...ywnych porażkach smile
No ale to dopiero 2gi czy tam 3ci dzień to też nie ma co oczekiwać jakichś kokosów, zresztą nie od razu Rzym zbudowano i takie tam.
Dopiero po wakacjach może coś więcej na ten temat napiszę ale na razie jakoś zbytnio temat nie rokuje, zobaczymy.

Naprędce napisał/a:

JA mam "przerobić listę emocji"? Dobre, dobre big_smile
Link nie mógl być lepiej opisany. Po wpisaniu w wyszukiwarkę "lista emocji" na pewno byś miał duży wybór. Traktuję to zatem jako unik z Twojej strony, żeby nie zgłębiać tego tematu.
Nie lepiej powiedzieć wprost, że nie chce Ci się czytać jakichś bzdetów (z Wikipedii btw)?

Skoro wpisany link został usunięty z powodu łamania regulaminu to tylko zasugerowałem, że wkleisz tę listę tutaj na forum skoro znalazłeś taką super stronę wartą uwagi i byłem przekonany, że być może to zrobisz ale do tego jednak nie doszło i przez to teraz piszesz, że ja robię jakieś uniki smile
Myślałem, że masz jakąś naprawdę dobrą stronę z tymi emocjami i tu nie chodziło o to żebym wpisał coś w google i wszedł na pierwszą lepszą stronę aby odbębnić temat no ale ok.

Naprędce napisał/a:

p.s. Ale popracuj jednak nad kondycją, jak chcesz robić "coś" z dziewczyną, to naprawdę się przyda;)

No ja rozumiem ale u mnie kondycyjnie raczej nie jest zle, jestem wysoki i szczupły, trochę sportu też tam zażywam więc jakimś trupem pod względem wydajności nazwać mnie nie można smile
Zresztą na razie jestem na innym etapie niż robienie ,,coś" z dziewczyną tak więc z tym to może pózniej.

Olinka napisał/a:
Naprędce napisał/a:

To jest bardzo ważna uwaga.
Dlaczego zamiast skupiać się i cieszyć tym, co Ci się udaje, tak bardzo umniejszasz wszelkie swoje osiągnięcia, a nawet drobne sygnały świadczące, że jak najbardziej masz co zaproponować drugiej osobie? Sam sobie w ten sposób robisz krzywdę.

Już pisałam, że ogólnie wydajesz się być całkiem ogarnięty, zdeterminowany w zdobywaniu określonych przez siebie celów, masz do siebie dystans, z Twoich wypowiedzi przebija inteligentne poczucie humoru. Na moje oko to jest całkiem sporo. Więcej wiary w siebie proszę, a na pewno pracy nad poczuciem własnej wartości. To na pewno nie stanie się z dnia na dzień, bo budowanie pewności siebie bywa ciężką harówką, ale małymi kroczkami masz szansę dojść w końcu do celu. Ważne, abyś szedł we właściwym kierunku i zaczął zauważać nawet te drobne sytuacje czy zachowania, na których możesz się oprzeć. Myśląc w ten sposób kiedyś sam się przekonasz, że z czasem z małych kamyczków, będących składnikiem fundamentu, powstanie całkiem solidny filar smile.

Ja się z tym zgadzam, że trzeba doceniać to co już tam gdzieś się osiągnęło to fakt ale po prostu tu nie chodzi o to, że ja niby jestem jakiś maczo i to umniejszam.
Zauważam, że inni faceci mają znacznie więcej do zaoferowania niż ja, bo co z tego, że coś tam fajnie porozmawiam jak poza tym nie będzie jakichś fajerwerków?
Okej coś tam się udało, nie jąkam się już i mogę normalnie porozmawiać, no super okej z tym się zgadzam smile ale do upieczenia tego chleba jeszcze dużo brakuje, lata mijają, potrzeby jakie były takie są i tak to się kręci.
Gdzieś czytałem, że najgorzej jest do 30 r.ż. bo wtedy człowiek biologicznie z roku na rok ma ciśnienie wewnętrzne na znalezienie drugiej połówki, podobno w wieku 30 lat jest już kulminacja i wtedy najbardziej w człowieku odzywają się te wszystkie braki spowodowane wiecznym singielstwem ale po tym okresie ponoć z roku na rok już to wszystko zaczyna puszczać i już człowiek nie ma takiego parcia na związki jak wcześniej, zobaczymy czy to prawda smile

192

Legionisto - w sprawie zajęć jak coś to PMkę wysłałem parę dni temu tongue

193

Post z serii ,,podrywamy" big_smile

Tak nawiązując do moich ,,podrywów":

Czasami sprzedaje pewnie rzeczy na internecie
W ogłoszeniach mam, że istnieje możliwość odbioru osobistego.
Siedzę sobie fajnie, dzwoni telefon, w głosie słyszę, że jakaś młoda kobieta pyta się czy produkt jeszcze jest aktualny bo jak tak to chciałaby podjechać i kupić smile
No to ja mówię, że jasne można podjechać itp.
Pomyślałem sobie, że z głosu fajna to może jakby wizualnie też wpadłaby mi w oko to już zacznę coś kręcić, no bo numer mam, ona mój też no to tylko trzeba znalezc jakiś pretekst no ale dobra nie ma co się napalać bo nawet na oczy ją nie widziałem.
Minęło kilka godzin, przyjechała po odbiór osobisty, poszedłem do niej, widzę, że fajna babka to pomyślałem sobie: ,,skoro jest okazja, to trzeba chociaż spróbować"
No ale wiadomo nie będę mówił wprost żeby się umówić czy coś tylko tak dyskretnie chciałem zrobić coś w stylu: ,,niech mi pani jeszcze wyśle SMS czy na pewno wszystko działa" no i potem krok po kroczku wiadomo smile byłem już gotowy.
No i tak sobie rozmawiamy a ona nagle mówi, że... kupuje ten przedmiot dla swojego chłopaka...
Koniec historii smile jak zwykle zajęta.
Pozdrawiam, miłego wieczoru.

194

mallwusia napisał/a:

Żołnierzu

dokładnie taka sytuacja:

https://www.netkobiety.pl/t118593.html

195

mallwusia napisał/a:
mallwusia napisał/a:

Żołnierzu

dokładnie taka sytuacja:

https://www.netkobiety.pl/t118593.html

Przeczytałem ten temat ale jest on na tyle specyficzny, że pomiędzy nim a jego dziewczyną dzieli ich bite 200 km.
Mi bardziej chodziło o sytuację typu gdzie dziewczyna byłaby w innym mieście jakieś kilkanaście km gdzie można nawet rowerem podjechać smile
Ale morał z tego jest taki, że tak czy siak najlepiej szukać dziewczynę, która mieszka najbliżej a kwestie częstotliwości spotkań ugadać osobno.

196

W dniu dzisiejszym mijają pełne 4 lata od momentu powstania tego tematu

W sumie niedawno zauważyłem, że zbliża się rocznica więc postanowiłem dzisiaj coś napisać. Co prawda ten temat nie jest tak popularny jak pozostałe, które mają po kilkadziesiąt stron (jak nie lepiej) i nie ma co się dziwić, że został wypalony bo tych smętów, które opisuję nawet sam czasami nie mam ochoty czytać, ale niech będzie traktowany jak to było wcześniej z góry założone – jako pamiętnik.

Swego czasu myślałem o tym aby zostać księdzem ponieważ miałbym już spokój jeżeli chodzi o te całe ,,związki” itp. Nikt by się nie pytał czemu nie mam żony no bo wiadomo, że księża nie mogą. Stwierdziłem, że moje poglądy różnią się od tych, które są głoszone w KK dlatego raczej pomysł w dłuższej perspektywie czasu by nie wypalił, a szkoda.

Mimo tego, że mam na karku już 25 lat to również uświadomiłem sobie, że nigdy nie trzymałem dziewczyny za rękę, mało tego – nigdy nie byłem w związku – a na dodatek – mimo swojego wieku nigdy nie miałem nawet koleżanki (nie mówiąc w ogóle o przyjaciółce).
Ktoś może pomyśleć, że jak to możliwe nie mieć koleżanki ani teraz ani w przeszłości?
Pożyczanie zeszytu czy długopisu dziewczynom w czasach szkolnych raczej nie można nazwać koleżeństwem. Dawanie notatek na uczelni czy mówienie na szybko o czym były poprzednie wykłady też nie można nazwać koleżeństwem. Dla mnie mieć koleżankę to wspólne wychodzenie gdzieś, spotykanie się w wolnym czasie, na spacer, kino, jakieś wspólne aktywne spędzanie czasu ale nigdy czegoś takiego w moim życiu nie było.

No i co tu dużo mówić tak jak chodziłem sam na wesela bez osoby towarzyszącej tak chodzę dalej, już nawet nie pytają dlaczego znowu przyszedłem sam na wesele, chyba dali już sobie spokój smile W sumie taka ciekawostka bo ostatnimi czasy udało mi się poznać ileś tam kobiet, sam nie wiem jak do tego doszło.
Nie wiem jak to jest zrobione na tym świecie ale 70-80% z tych dziewczyn jest zajęta/zaklepana na ,,dzień dobry”. No co nie poznaję jakiejś nowej to albo ma chłopaka albo jest na etapie ,,kręcenia” z jakimś innym a nawet jak się wydaje być singielką to nagle coś gada o swoim wieczorze panieńskim, mam wrażenie, że wolnych dziewczyn po prostu już nie ma.

Jeżeli już jakimś dziwnym cudem się trafi jakaś wolna dziewczyna to niestety ale zawsze, zawsze musi być coś nie tak, np.:

• Duża różnica wieku

• Samotne matki

• Dziewczyna pali papierosy (nie toleruję smrodu, raka, chorób układu krążenia oraz wyniszczenia własnego organizmu)

• Branie narkotyków (!)

• Pomiędzy mną a dziewczyną jest naprawdę ładne kilkadziesiąt kilogramów różnicy

• Różnica ,,światów” - dziewczyna jest fanką metalu/punk, słucha tej muzyki na okrągło, non-stop koncerty tego typu, pokój w plakatach metallica, do tego specyficzny ubiór – po prostu jesteśmy z innych bajek

• Dziewczyny, których jedynym sensem życia jest upijanie się w 4 litery do nieprzytomności co weekend

No ale nawet jeżeli jakimś cudem trafi się samotna dziewczyna, która jest w miarę normalna to się okazuje, że albo w ogóle nie jest mną zainteresowana (nawet nie patrzy na mnie gdy do niej mówię), albo nie jestem kompletnie w jej typie (i vice versa). Ja naprawdę nie jestem wybredny, nie szukam modelki, dziewczyna może mieć parę kilogramów więcej, nawet mi się to podoba (serio), ale parę kg to nie znaczy 50kg więcej, ja jakoś dbam o swoje ciało codziennie więc chyba mam prawo wymagać podobnej rzeczy – sprawiedliwe.

Czyli podsumowując:
80% zajętych, zostaje 20% wolnych
z tych 20% wolnych jakieś 18% to dziewczyny, które wymieniłem w punktach powyżej, czyli narkomanki, imprezowiczki, zbyt duża różnica wieku, samotne matki, palenie papierosów itp.
No to z tych wszystkich kobiet zostaje jakieś 2% z czego 1,5% to kobiety, które w ogóle nie są mną zainteresowane, po prostu 0 jakiejkolwiek reakcji na moją osobę.
Czyli zostaje jakieś 0,5%, które mogłyby być moimi potencjalnymi partnerkami – tylko, że one chyba chowają się gdzieś w lesie bo nie mogę ich znaleźć.

Mało tego – pamiętam, że również na studiach była podobna sytuacja
Na uczelni 80% kobiet miało chłopaka albo już z kimś kręciła
Pozostałe ,,wolne” nie były kompletnie zainteresowane, tak jakbym nie istniał nawet gdy człowiek zwracał się do takiej dziewczyny wprost.

Mam kilku kolegów, którzy są ode mnie młodsi. Oni zmieniają dziewczyny jak rękawiczki i ich telefony non-stop brzęczą od powiadomień, co chwila chodzą na jakieś randki, zapraszają dziewczyny do siebie itp. Kiedyś myślałem aby się ich zapytać jak oni to robią, że mają takie powodzenie ale z drugiej strony stwierdziłem, że tego nie zrobię.
No bo skoro ja starszy miałbym się spytać młodszego jak ,,wyrywać” to automatycznie byłoby coś nie tak, na starcie straciłbym pozycję w grupie jako ten starszy rocznikiem, bardziej doświadczony itp. To młody łepek powinien się pytać starszego o porady w tych tematach a nie na odwrót bo to wygląda komicznie.

W sumie też tak sobie myślałem, że nawet jakbym miał dziewczynę to nie mógłbym np. jej przytulić albo pocałować przy znajomych.
Nie wiem dlaczego ale miałbym jakieś tego typu opory i ja wiem to już teraz, że gdyby człowiek siedział gdzieś w towarzystwie to po prostu nie potrafiłby tego zrobić.

Najgorszy okres dnia to gdy kładę się spać wtedy odpalają mi się same czarne myśli. Jak w dzień jest dobrze to przed snem normalnie jakieś cyrki, mam same złe wizje.
Przykładowo, że ciężarówka rozjedzie mnie na drodze i będę sparaliżowany do końca życia, bądź jadąc samochodem ktoś nagle z naprzeciwka uderzy we mnie albo podbiegnie ze strzykawką i mi coś wstrzyknie nią i ucieknie sobie, do tego mam paranoję, że jak gdzieś się skaleczę i lekko leci mi krew to od razu myślę, że mogłem się przez to zarazić HIV i też o tym myślę, że np. na jakimś szkle czy na czymś mogły być tego typu choroby i właśnie może je złapałem przez lekkie zadrapanie i że jestem nosicielem jakiejś choroby, którą kiedyś złapałem a objawów nie widać i nie jestem tego nawet świadomy. Myśli typu, że może niedługo zachoruję na raka i umrę w męczarniach. Do tego tymi wieczorami mam non-stop myśli, że z dnia na dzień mnie wyrzucą z pracy, że nie będę mieć przez to pieniędzy w przyszłości. Mam myśli, że wybuchnie jakiś konflikt, wojna i wezmą mnie do armii gdzieś na froncie zasztyletują albo zabiorą do niewoli i będą mnie torturować. Zaśnięcie przed drugą w nocy graniczy z cudem. Same najgorsze wizje jak tak dalej będzie to w wieku 40 lat zamkną mnie w wariatkowie.

Nie wiem czemu znowu się tak rozpisałem, niepotrzebnie, szczerze mówiąc nawet mi by się nie chciało tego wszystkiego czytać smile no ale jak pamiętnik to pamiętnik.

197

Przykładowo, że ciężarówka rozjedzie mnie na drodze i będę sparaliżowany do końca życia, bądź jadąc samochodem ktoś nagle z naprzeciwka uderzy we mnie albo podbiegnie ze strzykawką i mi coś wstrzyknie nią i ucieknie sobie, do tego mam paranoję, że jak gdzieś się skaleczę i lekko leci mi krew to od razu myślę, że mogłem się przez to zarazić HIV i też o tym myślę, że np. na jakimś szkle czy na czymś mogły być tego typu choroby i właśnie może je złapałem przez lekkie zadrapanie i że jestem nosicielem jakiejś choroby, którą kiedyś złapałem a objawów nie widać i nie jestem tego nawet świadomy. Myśli typu, że może niedługo zachoruję na raka i umrę w męczarniach. Do tego tymi wieczorami mam non-stop myśli, że z dnia na dzień mnie wyrzucą z pracy, że nie będę mieć przez to pieniędzy w przyszłości. Mam myśli, że wybuchnie jakiś konflikt, wojna i wezmą mnie do armii gdzieś na froncie zasztyletują albo zabiorą do niewoli i będą mnie torturować. Zaśnięcie przed drugą w nocy graniczy z cudem. Same najgorsze wizje jak tak dalej będzie to w wieku 40 lat zamkną mnie w wariatkowie.

Psychiatra.

198

No, no, no Legionisto. To nie brak kobiet jest tutaj Twoim problemem, a co najwyżej rezultatem. Masz w cholerę rzeczy do przepracowania.

199

Mozesz miec nerwice kolego wiec radze poradzic sie lekarza.

'Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.'

200

Swoją drogą jesteś pewien tych 80% zajętych kobiet?
Bo nijak mi się to nie kalkuluje jak patrzę na moje koleżanki z najbliższego otoczenia i moje koleżanki ze studiów. Raczej bym powiedziała, że jak studiowaliśmy to tendencja była zupełnie odwrotna, 80% było wolnych. Teraz już po studiach to tak 50/50 prawdopodobnie. Ale to też kwestia kilku lat, bo raczej widzę takie związki, żę 2-3 lata bycia razem i ślub, więc wszystko się zmienia bardzo dynamicznie.

I dalej będę twierdzić, że jedną z przyczyn jest Twój całkowity brak koleżanek i niezdolność do stworzenia z kobietą relacji koleżeńskiej. Jak facet się obraca w większym gronie dziewczyn to ma większe szanse na znalezienie sobie dziewczyny. Jak on na dziewczyny patrzy tylko przez pryzmat potencjalnej relacji, to te dziewczyny uciekają.

201

(...) tych smętów, które opisuję nawet sam czasami nie mam ochoty czytać (...)

Nie wiem czemu znowu się tak rozpisałem, niepotrzebnie, szczerze mówiąc nawet mi by się nie chciało tego wszystkiego czytać (...)

Bez komentarza.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

202

Lady Loka napisał/a:

Bo nijak mi się to nie kalkuluje jak patrzę na moje koleżanki z najbliższego otoczenia i moje koleżanki ze studiów. Raczej bym powiedziała, że jak studiowaliśmy to tendencja była zupełnie odwrotna, 80% było wolnych. Teraz już po studiach to tak 50/50 prawdopodobnie. Ale to też kwestia kilku lat, bo raczej widzę takie związki, żę 2-3 lata bycia razem i ślub, więc wszystko się zmienia bardzo dynamicznie.

I dalej będę twierdzić, że jedną z przyczyn jest Twój całkowity brak koleżanek i niezdolność do stworzenia z kobietą relacji koleżeńskiej. Jak facet się obraca w większym gronie dziewczyn to ma większe szanse na znalezienie sobie dziewczyny. Jak on na dziewczyny patrzy tylko przez pryzmat potencjalnej relacji, to te dziewczyny uciekają.

Raczej nie kłamie, ja poznałem ostatnio pierwsza wolna dziewczynę. Na jakieś 200 jakie znam 200 jest w relacjach różnego typu.

-

203

Lady Loka napisał/a:

Na "babskich" kierunkach tak było, na tych bardziej mieszanych już nie.

Zaś Autor najzwyczajniej nie lubi siebie i tylko trudno jest powiedzieć ze stuprocentową co było pierwsze, jajko czy kura. Problemy z płcią przeciwną czy z nielubieniem własnej osoby.

204

Jeden z kierunków które studiowałem był babski, jakieś 90% babek. Pod koniec 2 roku nie było już wolnych.

-

205

Burzowy napisał/a:

Jeden z kierunków które studiowałem był babski, jakieś 90% babek. Pod koniec 2 roku nie było już wolnych.

Coś w tym jest. Jak sporo działałem z dziewczynami z ASP (projekty) to większość nie była wolnych, a te wolne to cóż... Zaburzone jak diabli, że tak powiem.

206

Burzowy napisał/a:

No u mnie też najwięcej w związki weszło w czasie studiów. Bo w sumie w czasie studiów najłatwiej jest kogoś poznać. I nawet niekoniecznie z roku. Taką parę mieliśmy tylko jedną na ponad 100 osób na roku. Reszta znalazła drugą połówką poza własnym rokiem/kierunkiem.

207 Ostatnio edytowany przez assassin (2019-08-18 08:36:40)

Bardzo sympatyczne dziewczyny przyjeżdżają do nas ze wschodu czy to do pracy czy uczyć się, może pora położyć lagę na Polki, skoro z nimi same porażki macie...

208 Ostatnio edytowany przez Burzowy (2019-08-18 09:18:15)

Ale to przyjeżdżają głównie takie ekhm... Chociaż szacunek do mężczyzn maja.

-

209

Burzowy napisał/a:

Ale to przyjeżdżają głównie takie ekhm...

Oprócz ekhm są i w porządku dziewczyny, na poziomie. Sytuacja identyczna jak Polki na Zachodzie, też wyjeżdżają od nas dziewczyny takie i takie.

210

Lady Loka napisał/a:

Dziwne, bardzo. Coś chyba było nie tak z tymi dziewczynami, skoro aż tyle wolnych było... Nawet ciężko mi to sobie wyobrazić, bo na studiach zazwyczaj to właśnie 80 procent dziewczyn jest już zajętych. U mnie na roku było może parę tylko dziewczyn wolnych, ktore były bardzo nieśmiałe I zamknięte. Dużo było też ciąż I ślubów w okresie studiów.

Rumuński, to na prawdę wygląda na nerwicę lękową. Mam przyjaciela, który jest bardzo podobny do Ciebie. On nie chce sobie pomóc, woli marudzić jak to wszystko jest nie tak. ma już 32 lata, tysiac wymowek, i nadal jest w tym samym punkcie życia co 10 lat temu. I niestety się nic nie zmieni, dopóki nie pójdzie na terapię.

211

Jak mam być szczery to terapia za bardzo nie pomaga, jeżeli źródło jest zewnętrzne, a nie wewnętrzne.

212

Lucyfer666 napisał/a:

Jak mam być szczery to terapia za bardzo nie pomaga, jeżeli źródło jest zewnętrzne, a nie wewnętrzne.

A z tym stwierdzeniem się zgodzę oczywiście.

213

Czyli jeśli dziewczyna jest już matką to taka felerna wg Ciebie żołnierzu?

214 Ostatnio edytowany przez Rumunski_Zolnierz (2019-08-18 15:15:45)

Lucyfer666
Jakie niby rzeczy mam do przepracowania, jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem smile można ew. bardziej rozwinąć swoją myśl.

Winter.Kween
Też mi się tak wydaję, że mogę mieć nerwicę i to na pewno bo się szybko denerwuję, ogólnie przez cały dzień jest ok tylko właśnie najgorsze są te wieczory kiedy człowiek kładzie się spać, wtedy są same złe myśli i nie można zasnąć sad

Lady Loka
Napisałem o 80% zajętych kobiet ,,z automatu" aby nie zakłamywać statystyki.
Ale jak teraz siedzę i to obliczam w głowie to spokojnie mógłbym napisać nawet, że zajętych jest 90% kobiet, które spotykam w swoim życiu.
Lecz wydaje mi się, że gdybym wziął długopis, jakąś kartkę i na spokojnie wszystko wyliczył to wyszłoby nawet 95-97% ale tego nie potwierdzam bo jak napisałem musiałbym obliczyć.

Ja studiowałem co prawda na takim męskim kierunku ale było na nim dużo kobiet.
Pamiętam, że już w połowie studiów były rozmowy o ślubach, wieczorach panieńskich itp. Jak kończyłem studia to dosłownie wolne kobiety można było policzyć na palcach jednej ręki, chociaż i tak pewnie było ich jeszcze mniej bo np. przez całe studia wydawało mi się, że jedna dziewczyna jest ciągle wolna dopóki nie zobaczyłem jej jak się obściskiwała na przerwie z jakimś gościem tak więc mógłbym wysunąć nawet tezę, że ok 1-2 (max 3) kobiety na koniec studiów były singielkami, cała reszta kobiet w jakichś relacjach, związkach, już po ślubie z dziećmi itp.
Widzisz nawet użytkownik marta2101 potwierdził moją tezę big_smile

Ciekawostka:
Zauważyłem, że jak kobieta jest chociaż troszeczkę atrakcyjna to na 90% jest już zajęta, na te bardzo atrakcyjne w ogóle nawet nie patrzę bo jestem w stanie się założyć o wszystkie swoje pieniądze, dobra, rzeczy, o całe swoje ciało i przyszłe pięcioletnie zarobki, że na 100% jest zajęta - i tak jest za każdym razem smile

Ale tu nie chodzi o atrakcyjność
Bo nawet widzę, że jak dziewczyna ma kilkadziesiąt (!) kilogramów nadwagi, tłuste włosy niczym smalec i niemyte zęby to i tak zawsze kręci się wokół niej jakiś gach.
Zaś znam też kilku facetów, którzy naprawdę są ogarnięci (siłownia, dobra praca, wygląd, ubrania, asertywny charakter, poczucie humoru) a mimo tego i tak z kobietami niektórzy średnio wychodzą.

Naprawdę za cholerę nie rozumiem jak to jest zrobione na tym świecie, że jak kobieta chce uprawiać seks to wystarczy, że podejdzie do kogoś na ulicy i za 3cim razem dostanie zgodę (były robione badania) a jak facet by wyszedł na ulicę i zaczął się tak pytać kobiety to po 3cim razie co najwyżej przyjechałby radiowóz.

W sumie to masz rację, że brak koleżanek w jakimś stopniu ogranicza moje szanse.
Bo jak gdyby nie patrzeć facet obracający się w gronie dziewczyn ma większe szanse na znalezienie dziewczyny, czy to właśnie w tym gronie czy może nawet poprzez koleżankę jakiejś koleżanki z tego grona itp. taki łańcuch. Lecz jak się nie ma w ogóle koleżanek to jeszcze ciężej. Jak mieć koleżanki skoro dziewczyny jakoś tak kładą na mnie lachę?

Burzowy
Jakby ktoś w czasach szkoły średniej powiedziałby mi, że na 200 poznanych dziewczyn 200 jest zajęta to bym wybuchnął śmiechem
Zaś teraz jak już pokończyłem edukację i zacząłem zarobek to mogę się pod tym podpisać obiema rękoma.
Ja jak poznaję jakąś dziewczynę i się okazuje, że jest wolna to momentami wpatruję się w nią jak w obrazek bo to tak jakby zobaczyć bursztynową komnatę smile

assassin
Dlaczego uważasz, że nie lubię samego siebie? proszę o szczegółowe wyjaśnienie poglądu.

marta2101
Dokładnie na studiach jak sobie przypominam to właśnie minimum 80% było zajęte
Pamiętam nawet miałem takiego znajomego, który chodził i gadał w kółko: ,,poznałem fajną dziewczynę ale jak zwykle k....a wszystko zajęte" lol
Pamiętam, że na roku mieliśmy też parę takich naprawdę cichych i nieśmiałych kobiet, które chyba się nawet ani razu nie odzywały na głos i mimo to one miewały nawet po kilka chłopaków przez cały tok studiowania, zaś jak facet był cichy i nieśmiały to zaraz brano go za jakiegoś dziwaka, piwniczaka itp.

Ja wiem, że mam jakąś nerwicę ale nie jest to na tyle aby przeszkadzało mi w funkcjonowaniu, normalnie wszystko robię, pracuję i jem obiady bez problemu, spotykam się z ludźmi po prostu tylko te nieszczęsne wieczory ale wszystko pozostałe jest na swoim miejscu smile

wrobelkarolina
Jeżeli jakaś dziewczyna jest matką to nie jest dla mnie felerna, mało tego - jest dla mnie zwykłym normalnym człowiekiem.
Mam sąsiadkę, która czasami bierze swoją trójkę czy czwórkę dzieci i idzie z nimi na ogródek, siadają razem po czym grają w jakieś gry i malują coś tam, jest to naprawdę wspaniały widok, lubię patrzeć jak matki opiekują się swoimi dziećmi nie wiem dlaczego i nie ma to żadnego kontekstu ale po prostu taki widok mnie uspokaja.

Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że nie chciałbym się związać z samotną matką - dlaczego miałbym wychowywać cudze dziecko, skoro mogę mieć swoje?
Tylko nie pisz proszę czegoś w stylu: ,,no to przecież możesz sobie zrobić z samotną matką swoje własne dziecko" bo i tak to nic nie da, dalej musiałbym wychowywać to drugie, nie swoje.

Zresztą jak to jest, że taka kobieta w wieku 18-20 lat nawet nie spojrzy na takiego cichego i spokojnego chłopaka tylko szlaja się wieczorami z jakimiś łobuzami.
Jest to okres kiedy ta dziewczyna jest najmłodsza, najseksowniejsza, ma piękne młode ciało, żadnych zmarszczek, idealną skórę i właśnie w tym czasie spotyka się na prawo i lewo z bad boyami (i nie są to spotkania na grę w szachy)
Zaś jak zaciąży, urodzi dziecko, zostanie samotną matką to potem taka kobieta kiedy już nie jest tak seksowna jak kiedyś, nie ma tego młodego ciała jak wcześniej, np. przytyła kilkanaście kilogramów, straciła swoje pierwotne piękno to ona nagle teraz z dzieckiem chce mieć tego miłego, spokojnego cichego i wrażliwego mężczyznę (a wcześniej nawet nie marnowała śliny by splunąć na niego)
lol lol lol lol

Sorry ale nie kupuję tego, kiedyś takie dziewczyny pogardliwie na mnie patrzyły w gimnazjum a teraz jak widuję je na ulicy z wózkiem to się uśmiechają do mnie smile

A teraz tak bardziej na serio
Podaję powody, dla których nie tylko ja ale i miliony facetów na świecie nie chcą się wiązać z samotnymi matkami, uwaga:

1. Częściowe zużycie biologicznego potencjału kobiety na rzecz obcego samca - sorry ale biologi nie oszukasz. Każdy człowiek ma w podświadomości zaprogramowane (mniej lub bardziej) to aby iść i rozmnażać gatunek ludzki. Dlaczego np. lwy i masa innych zwierząt najpierw zabija młode potomstwo po poprzednim samcu zanim zacznie ,,produkować" swoje własne? smile takie są instynkty, biologia tak to urządziła, że człowiek jest bardziej skłonny pokochać swoje własne dziecko niż obce.
    Natura tak to ustaliła aby ludzie szli w takim kierunku: kobieta + mężczyzna -> związek -> wspólne potomstwo (pełne wykorzystanie i pełna realizacja potencjału biologicznego)
    Jeżeli spotykamy się z samotną matką to jej ,,rola biologiczna" jest już częściowo zużyta ponieważ spełniła swoją ,,rolę jako człowiek" i już posiada własne potomstwo, a facet nie będzie z taką kobietą tworzył czegoś nowego od podstaw tylko będzie niczym doczepiony wagon smile Rozumiecie? to tak jakby zamiast rozpocząć swoją własną nową grę, wczytać cudzego save'a smile Albo jakby zrobić sobie kanapki na talerzu, który ktoś przed chwilą na nim jadł smile
    Zaś spotykając się z bezdzietną singielką unikamy tego, budujemy swoją historię ,,na nowo" - od początku smile Najważniejsza rzecz - budujemy od podstaw swoją własną rodzinę, to tak jakby wsiąść do auta z salonu i samemu ściągać folię z siedzeń - wiem, że mam debilne porównania ale wiecie o co mi chodzi smile
    `

2. Spotykając się z samotną matką trzeba mieć na uwadze, że w tle (dalej bądź bliżej) zawsze będzie gdzieś biologiczny ojciec tego dziecka - czyli zaczyna robić nam się taki mały trójkącik big_smile Okej są sytuacje, że kobieta zostaje wdową bo facet jej umarł w wypadku itp. ale tutaj skupimy się na sytuacji kiedy prawdziwy ojciec żyje.
    Spotykając się z samotną matką do końca życia w tle będzie biologiczny tata, może być tak, że będzie przyjeżdżał na wizyty co tydzień a Ty grzecznie będziesz się uśmiechał i mówił dzień dobry (serio jakikolwiek facet tego chce?) albo może być tak, że w ogóle się nie będzie kontaktował i np. przyjedzie po 30 latach bo nagle stwierdzi, że chce naprawić swoje relacje z dzieckiem albo okaże się, że jest jakimś psycholem i wybije Ci wszystkie zęby bo ,,zabrałeś" mu kobietę - kombinacji jest tyle ile gwiazd na niebie, pytanie tylko czy ktokolwiek chce się bawić w oglądanie tego na własne oczy? lol
    Zaś spotykając się z bezdzietną singielką unikamy tego smile mamy pewność, że nie będzie żadnego biologicznego ojca jej dziecka w tle, mamy o wiele więcej świętego spokoju, unikniemy wielu cyrków itp. zresztą jest wiele sytuacji - dajmy na to facet nigdy na oczy nie zobaczy biologicznego ojca ale np. będzie od niego mocno uzależniony - dziewczyna nie będzie chciała pójść z facetem do kina bo jej ex. mocno popsuje jej humor tego dnia i najlepsze w tym wszystkim jest to, że na humor dziewczyny będzie wpływał jakiś obcy Ci facet big_smile
    `

3. Wiele samotnych matek jest zdesperowanych finansowo - tu nie chodzi o to czy ktoś jest bogaty/biedny. Wiele samotnych matek nie ma po prostu pieniędzy, są spłukane bo np. pracują na 3/4 etatu aby mieć czas zajmować się synem/córką do tego własne potomstwo to skarbonka bez dna. Okej są takie kobiety będące kierowniczkami, dyrektorkami itp. ale większość to zwykłe przeciętne osoby. Dla kobiety z potomstwem najważniejsze jest to aby jej dzieci miały jak najlepsze warunki rozwoju (udowodnione biologicznie) dlatego szukają zasobów, które im to umożliwi. Jest wiele historii gdzie faceci robią za bankomaty bo co chwilę trzeba ,,pomagać" dziecku (nowy tornister, Kamilka tak bardzo lubi rysować i trzeba jej kupić nowe farbki to już masz misiu pomysł na prezent dla naszego skarbeńka jak coś hihi)
    Jeżeli spotykamy się z bezdzietną to tego problemu nie ma smile w przypadku samotnej matki albo musimy pomagać finansowo albo nie, w przypadku bezdzietnej w 100% nie musimy jej pomagać finansowo z dziećmi bo ich po prostu nie ma smile Można sobie zrobić własne potomstwo, w które będziemy inwestować zasoby (czas, pieniądze, energia itp.) a nie w cudze.
    `

4. Non-stop dzieciak ,,na tapecie" - no i tutaj jest prawdziwy problem ponieważ w kółko jest to obce Tobie dziecko.
    Cały czas facet będzie słuchał o tym, że Kamilek ma grypę i mamusia musi z nim jechać do przychodni dlatego nie spotka się z Tobą dzisiaj na obiedzie albo Kamilka dostała paskudnej wysypki i musi z nią jechać do szpitala więc dzisiaj nici z kina i kolacji przy świecach, a może Ty pojedziesz pomóc swojej ukochanej kobiecie i zawieziesz Kamilkę do szpitala?
    Który facet tak chce mieć z obcym potomstwem? ręce do góry! liczę po kolei haha lol
    z bezdzietną tego nie ma smile u kobiety bez potomstwa masz normalnie czas i szansę by ją poznać, jej zainteresowania, pasje itp. w przypadku samotnych matek często będą odwoływane randki z powodu choroby dziecka i tego typu rzeczy.
    `

5. Interes samotnej matki jest zawsze sprzeczny z interesem mężczyzny - czysta biologia moi państwo smile
    Jak bezdzietny facet spotyka się z bezdzietną kobietą to ona jest dla niego najważniejsza i on dla niej też jest najważniejszy.
    W przypadku samotnej matki najważniejsze jest dla niej najpierw jej potomstwo a dopiero później Ty smile zawsze będziesz na drugim miejscu. Facet spotykający się z samotną matką spotyka się z nią dla niej a nie dla tego dziecka smile a mimo tego zawsze będzie na drugiej pozycji.
    Gdyby taka matka miała do wyboru poświęcić swoje dziecko a Ciebie to jak myślisz kogo by wybrała? oczywiste - prawda? smile gdyby to było Twoje dziecko i poświęciłaby Ciebie to cieszyłbyś się z tego ale to nie jest Twoje dziecko, sorry tongue
    `

6. Spotykając się z samotną matką skaczesz na głęboką wodę - I tak to jest, bo nie masz tego okresu ,,przygotowawczego" w przypadku własnego potomstwa masz jakieś te 9 miesięcy aby się zmobilizować psychicznie, potem po porodzie wychowujesz swoje dziecko dzień po dniu, widzisz jak się rozwija, jak reaguje na otoczenie, czego lubi a czego nie lubi itp.
    W przypadku samotnej matki od razu skaczesz na głęboką, zawsze będziesz jakimś drugim ojcem tego dziecka i od razu musisz zacząć się odnajdywać w tej wielkiej machinie jako mały trybik. Na początku nie wiesz nic o zachowaniu tego dziecka, nie wiesz czy jest grzeczne czy nie, nie masz pojęcia czy lubi jeść brukselkę czy nie, nie wiesz też czy woli piłkę nożną od siatkówki - to tak jakby ktoś Cię obudził o 3 nad ranem, dał w ręce gitarę i od razu masz grać do rytmu smile
    `

7. NIE JESTEŚ MOIM OJCEM! - ups, ale o co chodzi?
    No niestety, facet związuje się z samotną matką, która ma np. 5 letnie dziecko, chłop wychowuje je jak swoje przez następne 15 lat, łoży na nie swoje zasoby (czas, energię, pieniądze, zaangażowanie) a potem jak dziecko ma 20 lat może podejść do tego faceta i powiedzieć mu prosto w twarz: ,,chłopie, kim Ty jesteś? dlaczego mi rozkazujesz? przecież nie jesteś moim ojcem gościu, nie masz nic do gadania, wyp...j z tego mieszkania już"
    wiadomo, że z biologicznym dzieckiem też może nie być zawsze różowo ale na pewno nigdy nie usłyszysz takich słów jak powyżej.
    `

8. Geny, geny i jeszcze raz geny - nie swoje potomstwo to nie wiadome geny.
    Nie wiesz nic o linii genetycznej biologicznego ojca tego dziecka, może w jego rodzinie co druga osoba umierała genetycznie na jakiegoś raka albo chorowała na straszliwe choroby, serio chcesz aby ,,Twoje" wnuki dziedziczyły takie prezenty? Ja bym wolał aby moje dziecko było moje smile aby płynęła w nim moja krew, kości z moich kości, moje geny, ciało z mojego ciała.
    Zresztą nie wiem dlaczego ale czułbym cholernie duże upokorzenie gdybym np. przedstawił moim rodzicom nową wybrankę, która ma już dziecko..

215 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-08-18 18:09:24)

Wiesz co? Twój problem w dużej mierze polega na tym, że nie traktujesz kobiet jak ludzi.
Chciałbyś taką listę dlaczego kobieta nie chciałaby głuchoniemego chłopaka?
Wiesz- nie, nie przejdzie mi jednak przez klawiaturę- bo tak o ludziach niepełnosprawnych jak Ty o samotnych matkach myśleć nie umiem i wcale Ci tego spojrzenia nie zazdroszczę.

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

216

Zgadzam się z Elą. Coś podobnego pisali już Rumuńskiemu inni użytkownicy. Ale on woli szukać przyczyn samotności w niedosłuchu i że jest za mało dominujący. Trochę ręce opadają.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

217

Żaden facet nie chce, taka nasza natura.

-

218

Wszyscy chcemy być szanowani, ale czy potrafimy szanować innych... ?
To mogłoby być nawet zabawne gdyby nie było tragiczne, że człowiek z "defektem" w przedbiegach odrzuca możliwość związku z kobietą z "bagażem". Wydawać by się mogło, że ludzie doświadczeni przez życie powinni mieć w sobie trochę więcej empatii oraz nieco szersze horyzonty myślowe...

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

219

Volver, ale przecież wiadomo, że jeśli ktoś zrzuca problemy - brak związku na taki "defekt", to prawdziwy problem leży gdzie indziej. Mnie ta lista Rumuńskiego jakoś nie zaskoczyła. A na to, że w kobietach nie widzi ludzi, tylko jakiś inny gatunek lub obiekty do zdobycia, zawsze w jednym kontekście, zwracało mu już uwagę paru użytkowników, w tym inni mężczyźni.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

220

Ale nie porownujcie świadomych decyzji, do rzeczy na które ktoś miał wpływu. A kobiety z dzieckiem też nie traktują facetów poważnie, tylko szukają portfela dla dzieci przeważnie.

-

Posty [ 166 do 220 z 247 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy niedosłyszący chłopak to dla Was osoba drugiej kategori?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018