Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 131 do 150 z 150 ]

131

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

No czasem te małe psy jeszcze bardziej szczekają i są aż zbyt odważne tongue Moja też taka była, bo jak pisałam 2 lata już jej z nami nie ma, żyła 15 lat. Też kundelek i taka nieduża w miarę, ważyła z 15 kg, ale miała trochę nadwagi, pewnie powinna ważyć tak 10-12 kg. No, a czasem startowała do dużych psów. Inne psy tolerowała niektóre, ale generalnie miała taki charakter, że nie była taka towarzyska jak wiele psów ogólnie czy kundelków, tylko bardziej niezależna jak na kundelka i do psów czasem też leciała, ale nie tak często, nie była jakaś super chętna do zabawy z psami, a jak już, to szybko zabawą z nimi się nudziła.

Zobacz podobne tematy :

132

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?
CatLady napisał/a:
cslady napisał/a:

Dość popularne jest stanowisko, że jeśli źle traktujemy zwierzęta, to nie mielibyśmy skrupułów, by źle potraktować człowieka.

Tu akurat wystarczy poczytać życiorysy słynnych seryjnych morderców. Wielu z nich zaczynało od torturowania i zabijania zwierząt. Zabijanie zwierząt otępia wrażliwość na cierpienie ogólnie, więc potem nie ma problemu, by zabić człowieka.

Reguły nie ma. Bywali też w historii zwyrodnialcy, którzy kochali zwierzęta. Oporów przed zabijaniem ludzi nie mieli.

133

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?
luc napisał/a:

Reguły nie ma. Bywali też w historii zwyrodnialcy, którzy kochali zwierzęta. Oporów przed zabijaniem ludzi nie mieli.

To prawda, ale znowu w drugą stronę ja nigdy nie powiedziałabym, że osoba krzywdząca zwierzęta może być dobrym człowiekiem, bo np. pomaga ludziom i nie chce robić im krzywdy. Dla mnie ten prosty fakt wystarcza, by taką osobę skreślić. Nie odczuwam w stosunku do tych ludzi żadnej empatii albo chęci resocjalizowania ich. Być może to naiwne i emocjonalne stanowisko, ale dla mnie człowiek krzywdzący bezbronne zwierzę lub dziecko jest nikim. Nie obchodzi mnie jego dzieciństwo, problemy psychiczne, złe relacje z mamusią, tatuś alkoholik itp.

134

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

Cóż wielu ludzi miało trudne życie, a nie każdy zabija... dlatego wciąż prowadzone są badania na temat dlaczego jeden nie zabija i wychodzi na ludzi choć dzieciństwo miał fatalne, a drugi to robi bez mrugnięcia okiem, udowodniono że przynajmniej jedną z takich przyczyn są różnice w budowie mózgu, drugą typ osobowości.

Tak czy siak ja również tego nie toleruję. Dziś kobieta w urzędzie gminy stwierdziła że u nas (w sensie u teściów bo to w ich sprawie interweniowałam) wyjątkowo często pojawiają się bezpańskie zwierzęta, co mogłam jej powiedzieć? Tyle że nam to nie jest obojętne i nie czekamy aż coś im się stanie, czy wpadną pod samochód, a wielu ludzi ma to w nosie.

135

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

Tutaj różnie bywa, jedni zabójcy mieli okropne dzieciństwo, inni niezbyt fajne, ale bez przesady, są też chyba tacy, którzy mieli zwyczajne dzieciństwo, a jednak zabijali. Dlatego myślę, że czasem może ktoś mieć dobrą rodzinę i zabijać, dlatego też rodzice nie mogą się wiecznie obwiniać jak np okaże się, że ich syn czy córka robią coś złego. Niektóre rzeczy zależą od wychowania, ale nie zawsze i nie wszystko. Coś na pewno jest inaczej w budowie mózgów u psychopatów chyba, typ osobowości. Kobiety dużo rzadziej były zabójczyniami, rzadziej mają typ osobowości psychopatyczny, ale czasem zabijały np z mężczyzną, z jakiejś chorej miłości, ale też myślę, że musiały być chore pod tym względem, coś mieć w sobie mocno nie tak, a ten mężczyzna był pewnie też katalizatorem, że robiły z nim to, co same może by nie chciały robić, ale patrzeć już tak i to też już jest chore moim zdaniem. Chociaż oczywiście w historii były i seryjne zabójczynie, wiadomo.

No i ja też nie mam tolerancji dla tych, którzy krzywdzą dzieci i zwierzęta. One są bezbronne. Widziałam ostatnio sprawę o skatowaniu psa, a dostali karę w zawieszeniu. Ostatnio była kara 5 lat już lepiej, ale kara w zawieszeniu to ogromna niesprawiedliwość i kpina. Jak tylko spojrzałam na zdjęcie psa, to od razu cisnęły mi się łzy do oczu i poczułam złość jak tak można postępować. Nie umiem nie czuć emocji w takich sytuacjach, reaguje emocjonalnie, uważam, że należą się oczywiście wysokie kary albo chociażby więzienie nawet krótko, ale zawsze już lepiej niż kara w zawieszeniu. No jeszcze była kara w zawieszeniu i zakaz chyba posiadania zwierzęcia na okres lat 5.

136

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

Tzn. ja nie napisałam, że każda osoba krzywdząca zwierzęta miała złe dzieciństwo. Chodziło mi raczej o to, że nie uznaję takich rzeczy jako okoliczności łagodzących. Nie wierzę też w resocjalizację i cudowne zmiany przestępców. Fakt, niektórzy mogą się zmienić, bo coś zrozumieli albo boją się kary, ale to niewielki procent. Błąd można popełnić raz, bo jeśli więcej razy, to już nie rokuje.

137

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

Wydaje mi się,że najważniejsze dla faktu jak człowiek traktuje zwierzęta jest to jak te zwierzęta traktowano w jego rodzinie,wśród znajomych,w jego środowisku.
Jesli dziadek mojej uczennicy każdy miot ich suczki topi to ona mówi o tym zupełnie bez emocji.Dla niej to norma.A mnie robi się słabo jak to słyszę.
Moja córka powiedziała,że gdyby się o czymś takim dowiedziała to nie do końca życia ni odezwałaby się do swego dziadka.
Raz już nam się udało uratować trzy maluchy porzucone na polu w pudle w zimowy poranek.

138

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

Na pewno korzystnie wpływają dobre wzorce. Jeśli dziecko jest nauczone szacunku do zwierząt, to raczej nie powinno ich krzywdzić w swoim dorosłym życiu. Jednak z tym wpływem złych wzorców bym nie przesadzała. Małe dziecko może faktycznie nie zdawać sobie sprawy, że topienie psów jest złe, skoro dziadek tak robi. Ale to dziecko później dorasta i idzie między ludzi, z których nie każdy topi małe psy. Można się zetrzeć z różnymi światopoglądami. Dorosła osoba ma świadomość, że robi krzywdę i nie usprawiedliwia jej to, że w jej domu źle traktowano zwierzęta. Chociaż jakieś 3 lata temu zszokował mnie fakt, że bardzo inteligentny wykładowca przyznał się do tego, że nie chciało mu się sterylizować psów, więc pozwalał, by suka zabijała maleństwa. Gdyby nie zabijała, to sam by "rozwiązał problem". Wcześniej dał się nam poznać jako ogarnięty, bardzo inteligentny, stawiany wręcz za wzór, a na koniec takie wyznanie. Nie wiem szczerze mówiąc czyja tu jest wina, że nawet świadoma wielu rzeczy osoba jest w stanie być tak bezwzględna. No chyba, że to był jakiś eksperyment badający nasze reakcje, ale mnie już niesmak pozostał i w jednej chwili straciłam jakikolwiek szacunek do niego.

139

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

Moi rodzice lubią zwierzęta ale nie aż tak jak ja, ja mam fioła, kiedy idziemy na spacer czy do sklepu, mijam takiego psiaka, siedzi zawsze w bramie ja na niego zawsze cmokam i gadam do niego, ten pies na wszystkich szczeka jak ktoś przechodzi, na mnie nie, cieszy się. Przy poczcie jest piesek którego nazywam "daj kapcia" bo kiedyś jak na niego patrzyłam to przyszedł jego właściciel i powiedział że pani mu powie żeby dał kapcia a on mi przyniósł klapek żeby mu porzucać i od tej pory jak jestem w okolicy to mu rzucam. W swoim życiu uratowałam sporo zwierząt, kotki, pieski, ale i jeże, bociany... Mój pies śpi ze mną w łóżku, ma swoje pluszaki do zabawy, je najlepszą karmę, a nie jestem bogaczem, ale dbam o nią jak mogę, żadnego świństwa psu nie podaje, daje jej buziaki, przytulam do spania, ktoś kto zwierząt nie lubi popukałby się w czoło, a i ten co lubi stwierdzi że przesadzam, może, ale mój pies wyraźnie daje mi do zrozumienia jak bardzo nas kocha (tak kocha). Kiedy jadę samochodem przeżywam każde rozjechane zwierzątko jakie mijam. Kiedy idę na spacer do lasu to gapie się jak wariat po drzewach, bo uwielbiam ptaki.

Jednak choć wielu ludzi zarzuca osobom takim jak ja że kochają zwierzęta, a człowiekowi nie pomogą, to absolutnie tak nie jest, nie przejdę obojętnie ani obok cierpienia zwierzęcia, ani obok cierpienia człowieka jeśli tylko mogę coś zrobić.

140

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?
cslady napisał/a:

Na pewno korzystnie wpływają dobre wzorce. Jeśli dziecko jest nauczone szacunku do zwierząt, to raczej nie powinno ich krzywdzić w swoim dorosłym życiu. Jednak z tym wpływem złych wzorców bym nie przesadzała. Małe dziecko może faktycznie nie zdawać sobie sprawy, że topienie psów jest złe, skoro dziadek tak robi. Ale to dziecko później dorasta i idzie między ludzi, z których nie każdy topi małe psy. Można się zetrzeć z różnymi światopoglądami. Dorosła osoba ma świadomość, że robi krzywdę i nie usprawiedliwia jej to, że w jej domu źle traktowano zwierzęta. Chociaż jakieś 3 lata temu zszokował mnie fakt, że bardzo inteligentny wykładowca przyznał się do tego, że nie chciało mu się sterylizować psów, więc pozwalał, by suka zabijała maleństwa. Gdyby nie zabijała, to sam by "rozwiązał problem". Wcześniej dał się nam poznać jako ogarnięty, bardzo inteligentny, stawiany wręcz za wzór, a na koniec takie wyznanie. Nie wiem szczerze mówiąc czyja tu jest wina, że nawet świadoma wielu rzeczy osoba jest w stanie być tak bezwzględna. No chyba, że to był jakiś eksperyment badający nasze reakcje, ale mnie już niesmak pozostał i w jednej chwili straciłam jakikolwiek szacunek do niego.

Cslady-uczennica o której pisałam ma 14 lat.Jakieś dwa lata temu mówiła,że ich suczka uciekła jak miała cieczkę.Suczka wróciła a młoda zauważyła,że chyba jest w ciązy.Zapytała więc mamy co zrobią.A mama na to: jak to co? Dziadek potopi...
Ludzie mieszkają kilkanaście km ode mnie a mam wrażenie,że tam jest jakiś inny świat bo nikogo nie szokuje,że ktoś topi szczeniaki...

141

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

I nasuwa się pytanie, po co? Akurat szczeniaki, nawet kundelki nie mają większych problemów ze znalezieniem domu.

142

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?
Małpa69 napisał/a:

I nasuwa się pytanie, po co? Akurat szczeniaki, nawet kundelki nie mają większych problemów ze znalezieniem domu.

A po co ludzie przywiązują psa gdzieś w lesie, by zdechł, zamiast oddać do schroniska? Znalezienie domu szczeniakom oraz zawiezienie do schroniska to jest problem nie do przeskoczenia dla tego typu "ludzi".

143

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?
Małpa69 napisał/a:

I nasuwa się pytanie, po co? Akurat szczeniaki, nawet kundelki nie mają większych problemów ze znalezieniem domu.

Małpa-a skąd Ty masz takie info?
Moje znajome prowadzące domy tymczasowe albo zgarniąjące szczeniaki z wiejskich gospodarstw są zgoła innego zdania.
Jak masz chętne domy na szczeniaki kundelki to daj znać.

144 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-05-19 12:17:57)

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

Powiedz mi jakie szczeniaki (przewidywana wielkość, umaszczenie), popytam wśród znajomych chociaż nie znam tu dużo ludzi, mieszkam tu od raptem kilku lat z czego większą część praktycznie wcale nie wychodziłam z domu, ale mogę spróbować, mogę też zostawić ogłoszenia w domu kultury np do którego jestem zapisana smile Mogę też popytać dziewczynek które tam chodzą, bo niegłupie są i kochają zwierzaki, więc może ktoś by chciał.

A info, no to z obserwacji jak u nas to wygląda, w przytulisku szczeniaczki szybko znikają, gorzej jest z psami starymi i kotami niezależnie od wieku.

Aczkolwiek to małe przytulisko u nas nie ma schroniska i generalnie jest problem z przybłędami na okolicznych wsiach, u teściów właśnie notorycznie pojawiają się pieski, a urząd giminy ma to w nosie, a też teściowie nie mogą przygarnąć każdego psa jaki się tam pojawi bo już by ich ze 20 lekko było, w tej chwili siedzi u nich pies który jak przyszedł tak został, ale pojawiła się też ciężarna suka, która sama w sobie nie byłaby problemem gdyby nie to że nie lubi kotów, a teściowe mają dwa w tym starą kocicę która się teraz boi wychodzić hmm

145

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

Ze znalezieniem domów szczeniakom to też nie jest taka prosta sprawa, ale wówczas one przynajmniej mają jakąś szansę. Najgorsze jest to, że tych wszystkich biednych zwierząt by nie było, gdyby ludzie byli odpowiedzialni i kastrowali/sterylizowali oraz decydowali się na zwierzaka świadomie. To jest bardzo proste rozwiązanie, ale jednak trudno je sobie wyobrazić, bo ludzie jako gatunek widocznie nie są lepsi od zwierząt.

146 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-05-19 23:18:09)

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

Gojko ja mówię serio jeśli macie konkretne pieski do wydania to ja popytam smile

PS dziś spotkałyśmy na spacerku jeża smile Niestety długo sobie nie popatrzyłam bo moja by go zeżarła przy pierwszej lepszej okazji.

147

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?
Małpa69 napisał/a:

Gojko ja mówię serio jeśli macie konkretne pieski do wydania to ja popytam smile

PS dziś spotkałyśmy na spacerku jeża smile Niestety długo sobie nie popatrzyłam bo moja by go zeżarła przy pierwszej lepszej okazji.

Małpo,z tym że oddawanie szczeniaków z domów tymczasowych nie wygląda tak,że popytasz dziewczynek.Muszą ich rodzice zgodzić się na wizytę przed i poadopcyjną.No i muszą mieć warunki na psa,na parę pytań odpowiedzieć i spełnić jeden z podstawowych warunków adopcji-poddać psa sterylizacji.
Jesli masz takich chętnych to napisz skąd są a ja popytam czy mają kogoś w tym miejscu do wizyt PA.

148 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-05-20 10:37:58)

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

To ja wiem jak to wygląda ale ja zapytam dziewczynek, powiem im że musiałyby porozmawiać z rodzicami, spełnić takie warunki i może ktoś będzie chciał, popytam też znajomych choć jak mówię nie znam tu dużo osób, ale nic mnie to nie kosztuje żeby zapytać, a nóż a może chociaż jeden znajdzie dom smile

A procedura o której mówisz jest mi znana, u nas przytulisko działa podobnie i w wielu miejscach tak to właśnie wygląda.

Odezwę się jak uda mi się kogoś znaleźć (co może chwilę potrwać, bo chwilowo moja noga odmówiła mi posłuszeństwa i dziś raczej na zajęcia nie pójdę)

149 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2015-05-20 12:47:36)

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?
Małpa69 napisał/a:

To ja wiem jak to wygląda ale ja zapytam dziewczynek, powiem im że musiałyby porozmawiać z rodzicami, spełnić takie warunki i może ktoś będzie chciał, popytam też znajomych choć jak mówię nie znam tu dużo osób, ale nic mnie to nie kosztuje żeby zapytać, a nóż a może chociaż jeden znajdzie dom smile

A procedura o której mówisz jest mi znana, u nas przytulisko działa podobnie i w wielu miejscach tak to właśnie wygląda.

Odezwę się jak uda mi się kogoś znaleźć (co może chwilę potrwać, bo chwilowo moja noga odmówiła mi posłuszeństwa i dziś raczej na zajęcia nie pójdę)

Dobra,daj znać.Z tego co wiem są cztery szczeniaki zabrane z suką z łańcucha.Nie są w dobrym stanie ale powoli dochodzą do siebie.
Jakby było zainteresowanie to wrzucę fotki.

150

Odp: Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

Okey. Nie mogę niczego obiecać, ale zrobię co mogę.

Posty [ 131 do 150 z 150 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Animal studies - kolejna szatańska ideologia czy potrzeba zmian?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024