Dlaczego Polki wolą obcokrajowców ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Dlaczego Polki wolą obcokrajowców ?

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 61 do 120 z 144 ]

61

Odp: Dlaczego Polki wolą obcokrajowców ?
Iami napisał/a:

Dlaczego? Jest wiele powodów, niektóre się przenikają, jedne wynikają z drugich...
- obcokrajowiec w Polsce = egzotyka. Zawsze będzie się "tą w związku z Latynosem, Anglikiem etc. A wciąż rodzi to dużą ciekawość w tym smutnym jak p%&^zda kraju
- obcokrajowiec za granicą = lepszy status materialny oraz społeczny, łatwiej wtedy "awansować" do miejscowej "elity"
- kompleksy wynikające z lat komuny; co z Zachodu to lepsze, co polskie, to zaściankowe.
- przekonanie o niższości polskich facetów w stosunku do zagranicznych. Polacy nie pasują do obecnego kanonu urody lansowanego w tv, często nie mają tyle kasy, by śledzić najlepsze trendy modowe itp.
- to, że kobiecie łatwiej znaleźć faceta niż vice versa, szczególnie w środowisku emigracyjnym mężczyźni są ograniczeni tylko do rodaczek bądź innych emigrantek

Czekam na hejty tongue

Egzotyka - racja. Zawsze to jakiś "szpan" być z obcokrajowcem wśród koleżanek (facet jak ma dziewczynę z innego kraju a do tego ładną, to też powód do dumy).

Lepszy status materialny - racja. Tubylec u siebie wkłada dużo mniej wysiłku niż emigrant, żeby osiągnąć ten sam poziom. Przeważnie jest lepiej postrzegany. John, Ludovic, Fernando w Polsce raczej nie zmywa garów. Leszek, Piotrek, Stefan w UK, Francji, Hiszpanii zmywa gary, pracuje na budowie, jest hydraulikiem (co nie jest żadną ujmą oczywiście).

Kompleksy wynikające z komuny - raczej bełkot. Chyba, że masz na myśli 50 letnią panią Gabrysię. Młode kobiety nie pamiętają komuny i nie mają takiego balastu, że coś zachodniego jest lepsze. Teraz mają przeświadczenie, że ma więcej kasy ale nie argumentowałbym tego komuną bo 25 latka jej nie pamięta.

To, że kobiecie łatwiej znaleźć faceta - prawda. Nawet brzydka dziewczyna zawsze kogoś znajdzie. Jak nie jest hiperotyła, nie ma paskudnej twarzy to na dyskotece ją zawsze ktoś zaczepi. Nawet po to, żeby ją zapiąć w kiblu. Facet musi się natrudzić, bajerować, czasem pokazać że ma kasę.

Zobacz podobne tematy :

62

Ciekawe, że wypowiadające się tutaj kobiety na prawdę dokładnie wytknęły błędy polskich facetów i większość mniejszym lub większym wysiłkiem da się poprawić. Ale chyba do panów to nie trafia, bo standardowo muszą uczepić się kasy czy czegokolwiek innego, zamiast wziąć się za siebie i trochę nad sobą popracować tongue

63

Prawda jest taka że kasę da się zarobić. Wystarczy chcieć. Fajnie mieć faceta, który lubi  przeczytać książkę od czasu do czasu czy pójść do teatru. Nie wszystkim musi balet klasyczny odpowiadać ale żeby się o tym przekonać trzeba choć raz spróbować.

???? ?? ?? ????? ??? ?? ??? ?????? ?? ?? ????.
???? ?? ??
???? ??? ??? ?? ??? ?????
?? ???????? ??????,???? ??? ???? ?...

64

Lily89 napisał/a:
Catwoman napisał/a:

Dlaczego? Jak pisałam: tak zauważyłam.
I tak do końca życia mają się stresować i nigdy nie wyluzować? To też jest chyba jeden z problemów: wielu Polaków nie wie, jak o siebie zadbać- mam na myśli sferę psychiczną. Najczęściej wybierają alkohol lub gapienie się w TV.

Ew. gadanie o samochodach, meczach... Nuda... Ubrać garnitur do teatru... A po co? Opera... Przecież to jest od internetu. A książkę w ręku ostatni raz miał przed maturą.

Pracowałem z obcokrajowcami, najczęściej z Anglikami. Anglik rozmawia właśnie o autach, a o meczach to potrafi na okrągło, tak samo Irlandczycy, poza tym lubią gadać o imprezach, laskach, często palą trawkę również i lubią wódkę z redbullem. Irlandczycy są zabawni, bo tam jest zakaz spożywania alkoholu publicznie, to grasują po miastach z butelkami alkoholu w papierowych torbach smile Typowy Anglik często ma spory brzuch, lubi hamburgery, bywa dosadny w słowach.

Co ich różni od Polaków? Ano to, że przeważnie mają pasztety w domu a przeciętna Polka to już gwiazda. Więc komplementami sypią na lewo i prawo smile Są też weselsi niż Polacy. Ale co się dziwić, każdy ma po kilka kart kredytowych i nie musi myśleć o oszczędzaniu.

Co zauważyłem będąc w Irlandii - byłem w pubie, a każda Irlandka w spódniczce, szpilki, wymalowana, zadbana, elegancka jakby na jakąś uroczystość się wybierała. A Polki i pub? Bez porównania... Daleko do tego. Bardzo daleko....

Raz się żyje, więc przestań patrzeć, na to co powiedzą inni tylko :
Rób to co uważasz za stosowne !

65

Remi napisał/a:

Co zauważyłem będąc w Irlandii - byłem w pubie, a każda Irlandka w spódniczce, szpilki, wymalowana, zadbana, elegancka jakby na jakąś uroczystość się wybierała. A Polki i pub? Bez porównania... Daleko do tego. Bardzo daleko....

Irlandczycy spędzają życie w pubach, więc nie dziwi, że Irlandki, które tam były tak wyglądały smile

Nobody Is Born Gay - GOD

66 Ostatnio edytowany przez srebrny (2014-04-09 21:23:32)

Lily89 napisał/a:

Prawda jest taka że kasę da się zarobić. Wystarczy chcieć. Fajnie mieć faceta, który lubi  przeczytać książkę od czasu do czasu czy pójść do teatru. Nie wszystkim musi balet klasyczny odpowiadać ale żeby się o tym przekonać trzeba choć raz spróbować.

Ja lubię iść do teatru, balet też ujdzie, nawet opera. Kiedyś dużo czytałem książek teraz więcej ustaw smile Kasę też da się zarobić trzeba dużo szczęścia w tym kraju albo zaangażowania w edukację i wyjazd z kraju tongue

67

marioosh666 napisał/a:
Remi napisał/a:

Irlandczycy spędzają życie w pubach, więc nie dziwi, że Irlandki, które tam były tak wyglądały smile

A Polki myślisz, że w teatrach czy filharmoniach?  wink Bo tam bywają wystrojone raz na całe często życie...
No też w Kościele lub na rozmowie o pracę smile

68

srebrny napisał/a:
Lily89 napisał/a:

Ja lubię iść do teatru, balet też ujdzie, nawet opera. Kiedyś dużo czytałem książek teraz więcej ustaw smile

Mówisz o poznaniu kobiety, potem pójściu z nią na imprezę, a na końcu o seksie...?

69

Iami napisał/a:

Jak na moje to wszystko sprowadza się do sytuacji ekonomicznej panującej w Polsce. Na Zachodzie nawet zarabiający minimalną krajową są w stanie żyć na poziomie, mogą pozwolić sobie na rozrywki. Lecz pewnie masz inne zdanie tongue

Zrozum w końcu, że tu nie chodzi tylko o kasę ale o całokształt Polaków!! Bo czy każdy obcokrajowca ma kasę? Ile to ja znam Polek co związały się z Anglikami, mimo, że ci nie mają ani kasy ani swojego domu i pracują razem bo z jednej pensji(Anglika) by nie przeżyli!? A Ty klepiesz w kółko to samo i zamiast wziąć do siebie to co Ci piszemy to użalasz się nad swoim losem obwiniając za wszystko "Polską biedę" hmm

21.12.2011- ...You're My Life now...
20.09.2013- happy event
20.04.2014- wedding
08.08.2014-Emily,

70

blank napisał/a:

Ciekawe, że wypowiadające się tutaj kobiety na prawdę dokładnie wytknęły błędy polskich facetów i większość mniejszym lub większym wysiłkiem da się poprawić. Ale chyba do panów to nie trafia, bo standardowo muszą uczepić się kasy czy czegokolwiek innego, zamiast wziąć się za siebie i trochę nad sobą popracować tongue

Po co popracować?
Przecież łatwiej i szybciej wymyślić kilka argumentów z dupy wziętych.
Po co się wysilać i ZROZUMIEĆ o co tym kobietom chodzi?
Lepiej zwalić własne niedbalstwo i lenistwo na sytuację w Polsce i na kobiety które lecą na kasę.

71

Ile kobiet tyle opinii smile Mnie tam wcale nie zależy by mój Polak chodził do filharmonii, teatru czy na wystawy-sama tam nie chodzę. Nie chodzę też w szpilkach, wystrojona nie bywam nigdzie; zatem Kościół i rozmowa o pracę również odpada wink

72

Remi napisał/a:
srebrny napisał/a:
Lily89 napisał/a:

Ja lubię iść do teatru, balet też ujdzie, nawet opera. Kiedyś dużo czytałem książek teraz więcej ustaw smile

Mówisz o poznaniu kobiety, potem pójściu z nią na imprezę, a na końcu o seksie...?

Mówię o teatrze, gdzie ty tam masz seks Remi...?
A z poznawaniem kobiet to mam trudności nie wiem dlaczego? Może powinienem wyjechać do Anglii tamtejsze dziewczyny sympatyczniejsze smile

73

srebrny, może! Może trzeba Ci 5-minutowej lekcji pewności siebie smile

74

Catwoman napisał/a:

srebrny, może! Może trzeba Ci 5-minutowej lekcji pewności siebie smile

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam tongue

75

Polki wolą cudzoziemców ponieważ Polacy często zdradzają, są hipokrytami, egoistami, chamami i prostakami.

Boże chroń państwo Izrael !

76

MartaVogel napisał/a:

Polki wolą cudzoziemców ponieważ Polacy często zdradzają, są hipokrytami, egoistami, chamami i prostakami.

Też kocham Izrael smile

77

MartaVogel napisał/a:

Niestety Grecy, Włosi i Hiszpanie również mają niewierność we krwi smile Jeśli mamy uogólniać smile

78

Zaraz się okaże, że jakaś nacja w ogóle nie zdradza. Hm chyba ta, która pozwala na wielożeństwo...

'She's the kind of girl you dream of'
"Mało pewne siebie kobiety zawsze będą biec za tym, czego nie mogą mieć, szukać czegoś czego nie ma."
Nie ma możliwości obdarzenia najgłębszym uczuciem jakim dysponuje człowiek, kogoś, kto nie jest dla ciebie dobry i traktuje cie nie tak jak byś chciał. Zakochanie w wyobrażeniach.
|Tylko pod mailem|

79 Ostatnio edytowany przez Katariina (2014-04-10 10:14:05)

A skąd w ogóle wniosek, że Polki wolą cudzoziemców?
Na podstawie moich znajomych (a mam wiele koleżanek zafascynowanych Azją, tak jak ja) stwierdzam, że jedne wolą z założenia cudzoziemców, inne Polaków.
Cudzoziemki też nie zawsze wolą swoich krajan.
Inna rzecz, że Polki są postrzegane przez cudzoziemców jako atrakcyjne. Ponad połowa cudzoziemców (Chińczycy, Brazylijczycy, Rosjanie), z którymi rozmawiam na portalach obcojęzycznych robi "oo" na wieść, że jestem Polką. A skoro cudzoziemcy na Polki lecą, one z tego zainteresowania korzystają.
Może warto się zastanowić, dlaczego Polacy nie wywołują takich reakcji w cudzoziemkach ;]

Ciekawe jest też dla mnie spostrzeżenie, że Polki w Anglii poślubiają Anglików, a Polacy poślubiają Polki (skąd je biorą, skoro one już się wydały za obcokrajowców?).

Od siebie dodam, że podobają mi się Azjaci z uwagi na typ urody, ale też dbałość o wygląd, większą niż u Polaków (chociaż od każdej reguły są wyjątki).
I wcale nie chodzi o typ "geja" lub "metro" i makijaż na twarzy.
Mogłabym pokazać o co mi chodzi zestawiając zdjęcie mojego nauczyciela-Japończyka ze znajomymi Polakami, ale nie mam zgody na wykorzystanie wizerunku.

Zadbajcie o siebie zamiast biadolić. Nie spotkałam się z tym, żeby dobrze ubrany, zadbany facet-Polak narzekał w Polsce na brak zainteresowania ze strony kobiet. Również lubię zawiesić oko na mężczyźnie, który jest dobrze ubrany i uczesany mimo, że nie ma skośnych oczu. Ale tych dobrze wyglądających jest naprawdę niewielu.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej".
Albert Einstein

80

Catwoman napisał/a:
MartaVogel napisał/a:

Niestety Grecy, Włosi i Hiszpanie również mają niewierność we krwi smile Jeśli mamy uogólniać smile

Bzdura! Może i panowie z wymienionych przez Ciebie narodów słyną z większego temperamentu jednak nie robi to z nich urodzonych kochasiów wink

21.12.2011- ...You're My Life now...
20.09.2013- happy event
20.04.2014- wedding
08.08.2014-Emily,

81

Ja zostałam zdradzona, facet nie chciał chciał po 3 dziecku bo pierwsze to była ciąża bliźniacza. Chciał wymusić na mnie aborcję bo on chciał chłopaka, a omówiliśmy się na góra trójkę dzieci
Podsłuchałam go jak obgaduje mnie przy swojej kochanicy nazywając mnie rozkrzyczanym pasożytem (zarabiam więcej od niego) na dodatek kłamiąc iż go zdradziłam.
Nie chciał zmienić się się na lepsze gdy go prosiłam jako warunek powrotu tj zająć się domem jako że jego praca jest mniej płatna mniej odpowiedzialna i lżejsza (pracownik biurowy). O uczuciach z jego strony mogłam zapomnieć, i jeszcze kolejny fakt to zupełny brak szacunku do swojej matki ona trafiła do szpitala w stanie krytycznym  z kamieniami i nowotworem skakała wokół niego do czasu... Gdy trafiła do szpitala to udawał wtedy kochającego synusia a za plecami wyśmiewał się jej naiwności i dobrego serca. Więc wyrzuciłam go zmieniając w swoim domu zamki. Teraz pilnuję go zaprzyjaźniając się z jego nowymi nabytkami mówiąc  jaki on naprawdę jest.
Wcześniej nie chciał nawet zaręczyn a teraz na gwałt pragnie ślubu bo nie ma kto wokół niego skakać. Takich właśnie ludzi niestety jest na pęczki.
A jeszcze chcą nami rządzić uważając się za panów i władców więc moi mili faceci no passaran to my coraz częściej rządzimy wink

Boże chroń państwo Izrael !

82

Julia UK napisał/a:
Catwoman napisał/a:
MartaVogel napisał/a:

Bzdura! Może i panowie z wymienionych przez Ciebie narodów słyną z większego temperamentu jednak nie robi to z nich urodzonych kochasiów wink

Urodzonych nie. Tę umiejętność nabywają później, drogą ścisłej empirii big_smile

83

Dokładnie, takich LUDZI jest na pęczki. Z namiętnym podkreśleniem tego słowa. Niestety temat nie jest o ludziach ; )

'She's the kind of girl you dream of'
"Mało pewne siebie kobiety zawsze będą biec za tym, czego nie mogą mieć, szukać czegoś czego nie ma."
Nie ma możliwości obdarzenia najgłębszym uczuciem jakim dysponuje człowiek, kogoś, kto nie jest dla ciebie dobry i traktuje cie nie tak jak byś chciał. Zakochanie w wyobrażeniach.
|Tylko pod mailem|

84

Katariina napisał/a:

Mogłabym pokazać o co mi chodzi zestawiając zdjęcie mojego nauczyciela-Japończyka ze znajomymi Polakami, ale nie mam zgody na wykorzystanie wizerunku.

Co za różnica? Wstaw zdjęcie jakiegokolwiek Japończyka. Oni wszyscy wyglądają tak samo!

Nobody Is Born Gay - GOD

85 Ostatnio edytowany przez marek_romek (2014-04-10 11:24:36)

Iami napisał/a:

Dlaczego? Jest wiele powodów, niektóre się przenikają, jedne wynikają z drugich...
- obcokrajowiec w Polsce = egzotyka. Zawsze będzie się "tą w związku z Latynosem, Anglikiem etc. A wciąż rodzi to dużą ciekawość w tym smutnym jak p%&^zda kraju
- obcokrajowiec za granicą = lepszy status materialny oraz społeczny, łatwiej wtedy "awansować" do miejscowej "elity"
- kompleksy wynikające z lat komuny; co z Zachodu to lepsze, co polskie, to zaściankowe.
- przekonanie o niższości polskich facetów w stosunku do zagranicznych. Polacy nie pasują do obecnego kanonu urody lansowanego w tv, często nie mają tyle kasy, by śledzić najlepsze trendy modowe itp.
- to, że kobiecie łatwiej znaleźć faceta niż vice versa, szczególnie w środowisku emigracyjnym mężczyźni są ograniczeni tylko do rodaczek bądź innych emigrantek

Czekam na hejty tongue

100% racji, sam lepiej tego bym nie ujął. Tu nie mają do rzeczy żadne kompleksy i nie jest to użalanie się nad sobą, bo sam uważam, że Polscy faceci w dużej mierze są do bani.

Prawdą jest, że Polacy (jakaś część, być może duża): nie potrafią się ubrać, są maminsynkami, nie myją zębów big_smile i tak dalej i tak dalej.
Jeśli jednak chcemy być sprawiedliwi to niektóre z tych cech występują u innych narodów z potrójną siłą (np. skrajna niezaradność południowców).

Przypomniała mi sie historia Hiszpanów z którymi pracowałem. W czasie jak byłem w hiszpańskiej siedzibie, kilku z nich musiało odbyć delegację do Polski. Jeden tak ujął to co widział na imprezie (pierwszy raz w PL, facet 160 cm, spory brzuszek, twarz średniawa, serio big_smile ): Polki są przepiękne, 80% z nich to modelki. Miałem wrażenie, że Polki mają dwie twarze - dla miejscowych facetów i dla obcokrajowców. Ja nic nie musiałem robić same do mnie podchodziły.

86

Polacy to w ogóle są cacy smile jak to się mówi najciemniej jest pod latarnią tongue do mężczyzn można się przyczepić ale do kobiet również. Jest bardzo wiele polek, które myślą, że jak mają ładną buzie to dużo mogą, a kończy się jak zawsze wink

87

marek_romek napisał/a:

Miałem wrażenie, że Polki mają dwie twarze - dla miejscowych facetów i dla obcokrajowców.

Nie tylko Polki tak mają. Ta cecha jest ogólnoświatowa. W dużej mierze wynika to z faktu, że obcokrajowiec nie jest traktowany w kategoriach długoterminowych.

Nobody Is Born Gay - GOD

88

Oczywiście, że dotyczy to również kobiet smile Z tym, że one atrakcyjniejsze dla cudzoziemca, bo o ile niekoniecznie wyglądem się wyróżniają, to na przykład (najczęściej!) o dom zadbają, obiad ugotują.

Catwoman napisał/a:
MartaVogel napisał/a:

Nie sądzę, aby niewierność była uwarunkowana genetycznie. Zaliczam ją do zachowań nabytych. A czy Polki rzeczywiście wolą obcokrajowców? Uważam, iż jest to kwestia indywidualna.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

90

ja wyjechalam z kraju do faceta, ale uwaga, polaka. i nie narzekam big_smile jest polakiem, mieszkamy we francji a urode ma wlocha big_smile to jest dopiero mieszanka... wink

życie nie jest zepsute... ma tylko słodko gorzki smak...

91 Ostatnio edytowany przez Remi (2014-04-10 21:15:44)

marek_romek napisał/a:

Przypomniała mi sie historia Hiszpanów z którymi pracowałem. W czasie jak byłem w hiszpańskiej siedzibie, kilku z nich musiało odbyć delegację do Polski. Jeden tak ujął to co widział na imprezie (pierwszy raz w PL, facet 160 cm, spory brzuszek, twarz średniawa, serio big_smile ): Polki są przepiękne, 80% z nich to modelki. Miałem wrażenie, że Polki mają dwie twarze - dla miejscowych facetów i dla obcokrajowców. Ja nic nie musiałem robić same do mnie podchodziły.

Ja będąc na disco powiedziałem angielkom, że jestem holendrem, było zainteresowanie i pytania skąd. Kiedy indziej powiedziałem, że jestem polakiem. Była cisza... Więc mówię - to duży kraj. Co jest między Niemcami a Rosją( znały te kraje) a one - Nic... Hahahaha.
Potem był jedyny konkretny wniosek - że jestem inny, że super zabawa. A inny, bo język znałem i tyle...
Podejrzewam, że jakbym pojechał do Hiszpanii i rozmawiał tylko po angielsku, to nie byłoby wcale gorzej niż ci Hiszpanie w Polsce...

Ja mam chlopaka obcokrajowca, ale jestem z nim ze wzgl na to jakim jest czlowiekiem, a nie skad jest. Swoja droga zadnego fajnego chlopaka polaka w londynie nie spotkalam. Znaczy kolegow kilku, ale kandydata na chlopaka raczej nie... No ale ci co zyja za granica, to wiedza ze polak polakowi wilkiem....

93

O, może to jest to! Piszecie o tym, jak ciężko ma facet-Polak zagranicą z kobietami-Polkami... Powiem szczerze: ilekroć spotykałam zagranicą jakiegoś Polaka, okazywał się niewart uwagi. Nieciekawy, napalony, foszasty, prostacki, zadufany w sobie, przeciętny...

94

Remi napisał/a:

Ja będąc na disco powiedziałem angielkom, że jestem holendrem, było zainteresowanie i pytania skąd. Kiedy indziej powiedziałem, że jestem polakiem. Była cisza... Więc mówię - to duży kraj. Co jest między Niemcami a Rosją( znały te kraje) a one - Nic... Hahahaha.
Potem był jedyny konkretny wniosek - że jestem inny, że super zabawa. A inny, bo język znałem i tyle...
Podejrzewam, że jakbym pojechał do Hiszpanii i rozmawiał tylko po angielsku, to nie byłoby wcale gorzej niż ci Hiszpanie w Polsce...

Otóż to. Z czym kojarzy się za granicą nasz kraj? Z komuną, wódką i hydraulikiem. Żadnego powszechnie utożsamianego symbolu. Z drugiej strony są miejsca, gdzie zachodnie kobiety lecą na Ruskich jak muchy do światła - ale to są luksusowe kurorty nad M. Śródziemnym

95

A jak kiedyś przyjeżdżali na nasze poligony żołnierze NATO to miejscowe dziewuchy sypały się jak domy w Sarajewie z nimi. Słyszałem historie jak Włosi płacili im w lirach za seks (wysokie nominały jakby ktoś był młody i nie pamiętał tych czasów) a polskie zaściankowe dziewczęta myślały, że to majątek po czym były zdziwione jak się okazało, że obciągały i dawały d.... za 10 złotych wink Ot taki przykładzik zainteresowania Polek obcokrajowcami.

96

Nie mowie, ze Polacy sa zli, ale po prostu nie dla mnie. Pewnie znalazl by sie jakis wyjatek, ale nigdy nie szukalam szczerze mowiac.
Po prostu czuje sie inaczej, nie wiem jak to okreslic. Latwiej mi mowic po angielsku w domu.
Nie jestem milosniczka osobiscie egzotyki z urody, mimo, ze moj maz jest czarny tongue
Tak po prostu sie stalo, ze facet ktory wzbudzil moj szacunek i podziw swoja klasa i intelektem wyglada tez bardzo egzotycznie.
Mysle ze to , ze wychowal sie w UK ma duzy wplyw na to, ze mi sie podoba bo to tez go przeciez uksztaltowalo kulturowo.

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

97 Ostatnio edytowany przez Remi (2014-04-11 18:35:29)

NinaLafairy napisał/a:

Nie mowie, ze Polacy sa zli, ale po prostu nie dla mnie. Pewnie znalazl by sie jakis wyjatek, ale nigdy nie szukalam szczerze mowiac.
Po prostu czuje sie inaczej, nie wiem jak to okreslic. Latwiej mi mowic po angielsku w domu.
Nie jestem milosniczka osobiscie egzotyki z urody, mimo, ze moj maz jest czarny tongue
Tak po prostu sie stalo, ze facet ktory wzbudzil moj szacunek i podziw swoja klasa i intelektem wyglada tez bardzo egzotycznie.
Mysle ze to , ze wychowal sie w UK ma duzy wplyw na to, ze mi sie podoba bo to tez go przeciez uksztaltowalo kulturowo.

Życzę najlepszego, nie zastanawiam się, czy któryś z polaków by się znalazł, tak samo jak nie zastanawiam się, czy byłabyś w stanie zaciekawić polaka...
Masz swojego faceta i to cieszy mnie smile

98

NinaLafairy napisał/a:

Ojej łamiesz serduszka wrażliwych polskich mężczyzn ale będziemy musieli sobie poradzić jakoś z tą stratą wink
Życzę szczęścia w miłości big_smile

99 Ostatnio edytowany przez NinaLafairy (2014-04-11 18:52:59)

Nie lubie silnie zakorzenionej kultury u partnera zyciowego. I tak jak nie przeszkadza mi, a nawet bardzo mi sie podoba silna kultura narodowa u znajomych czy przyjaciol to nie lubie miec tego na codzien.
Moj maz nie jest przywiazany do zadnej kultury, do zadnych swiat narodowych czy religijnych. Nie jest zakochany w Anglii nie jest zakochany w historii swoich przodkow ktorzy byli niewolnikami. On to wszystko zna i mozna z nim o tym rozmawiac. Ale nie ma w tym silnego rysu emocjonalnego.
Polacy w wiekszosci nie sa tacy, Anglicy w wiekszosci nie sa tacy.
Rodzina mojego meza od dawna zyla w UK,  ale oni ani nie przyjeli tutejszych zwyczajow ani nie zatrzymali wlasnych.

A co do przytyku jak mi sie zdaje, to nieustannie Polacy prawie zawsze sa mna zainteresowani jak ich spotykam wink Jest to bardzo mile.

Poza tym nie rozumiem tej drazliwosci, ktora jest znow denerwujaca u was, bo nie napisalam nic obrazliwego.
Moj kolega uwielbia Japonki i jest Polakiem i mowi, ze Japonki sa sto razy lepsze od Polek i ladniejsze i jakos ja osobiscie nie czuje sie obrazona. Trudno podobac sie kazdemu na swiecie.

Jakby co to nie mowie, ze Polacy sa drazliwi, akurat drazliwosc to cecha chyba wiekszosci ludzi ktorzy chca byc kochani i uwielbiani i chciani przez kazda jedna zyjaca osobe.

Kochanka to mozna miec kazdej narodowosci, ale malzenstwo to juz jest wybor na cale zycie i trzeba wybrac kogos z kim sie dobrze dopasuje.

With the wrong tune

100

Ja już ronię łzy. Nina - rzuć tego czarnego i bądź z polakami, brakuje nam ciebie... sad

101 Ostatnio edytowany przez NinaLafairy (2014-04-11 19:06:28)

Musze przyznac , ze nie rozumiem Remi o co Ci chodzi zupelnie?

Uslyszalam cos takiego od  kolesia kilka miesiecy temu 'ten twoj to spoko jest, ale to czarnuch. rzuc go i wez sobie jednego z naszych chlopakow taka ladna dziewczyna nie powinna sie marnowac, no bo go chyba nie kochasz?'
I w przeciwienstwie do Ciebie ten kolega nie zartowal i on ze swoim kumplem ciagle mnie zaczepiali gdzie mnie tylko nie zauwazyli i gadali mi takie glupoty.
Nie powiem, ze swietna reklame sobie zrobili, napewno takie teksty kazda by przekonaly. Gdybym byla glupia to bym pomyslala ze wszyscy Polacy tacy sa.

Pytacie w tym temacie czemu wybieraja kobiety Polki obcokrajowcow. Odpowiedz moja : nie wiem, ale poniewaz jestem z obcokrajowcem a nie z Polakiem to odpowiedzialam na pytanie w szczery sposob i tyle.
Ludzie wam pisza, ze Polacy sa brudni, brzydcy i seksisci a ja napisalam tylko, ze wole ludzi bez silnego przywiazania do jakiejkolwiek kultury, a tu takie zale big_smile

Musze dodac, ze moj maz nie bylby sarkastyczny ani zlosliwy, jakby mu ktos powiedzial, ze czarnych nie lubi bo ich kultura nie jest w jego typie. Bo byloby mu szkoda czasu na zastanawianie sie nad gustami innych ludzi i chyba z czystego szacunku do cudzego zdania. I to tez w nim lubie.

With the wrong tune

102

NinaLafairy napisał/a:

Musze przyznac , ze nie rozumiem Remi o co Ci chodzi zupelnie?

Uslyszalam cos takiego od  kolesia kilka miesiecy temu 'ten twoj to spoko jest, ale to czarnuch. rzuc go i wez sobie jednego z naszych chlopakow taka ladna dziewczyna nie powinna sie marnowac, no bo go chyba nie kochasz?'
I w przeciwienstwie do Ciebie ten kolega nie zartowal i on ze swoim kumplem ciagle mnie zaczepiali gdzie mnie tylko nie zauwazyli i gadali mi takie glupoty.
Nie powiem, ze swietna reklame sobie zrobili, napewno takie teksty kazda by przekonaly. Gdybym byla glupia to bym pomyslala ze wszyscy Polacy tacy sa.

Pytacie w tym temacie czemu wybieraja kobiety Polki obcokrajowcow. Odpowiedz moja : nie wiem, ale poniewaz jestem z obcokrajowcem a nie z Polakiem to odpowiedzialam na pytanie w szczery sposob i tyle.
Ludzie wam pisza, ze Polacy sa brudni, brzydcy i seksisci a ja napisalam tylko, ze wole ludzi bez silnego przywiazania do jakiejkolwiek kultury, a tu takie zale big_smile

E tam zaraz żale wink nie wiem jak Remi? ale ja Ci tam szczerze kibicuje, a właściwie Wam kibicuje w dalszej wspólnej drodze smile

Doskonale wiem o co wam chodzi z tymi Polakami smile ale ja się za Polaka nie uważam co najwyżej za obywatela polskiego, a to różnica big_smile

103

Nina, to nikogo w Polsce tak naprawdę nie obchodzi, kogo jedna Polka tam sobie wybrała na faceta, czy czarny, żółty, biały... Po co więc piszesz, że pewnie jakiś jeden by się znalazł co by zaciekawił, ale szczerze to nawet nie szukałaś?
Jest w Polsce wielu facetów i spokojnie by ciebie zauroczyli, wierz mi.
Piszesz tak jakby - dziewczyna z Ukrainy, Rosji, Ugandy lepiej mnie zrozumie niż Polka...

104

Jestem w związku małżeńskim z rodowitym Włochem ( na południu It się wychowal) mieszkającym od kilku lat w Polsce. Najbardziej on mi przypasował do moich oczekiwań,a ja jemu. Tworzymy zgodne małżeństwo, uzupełniamy się ( temperamenty mamy skrajnie różniące się ) Z wcześniejszymi partnerami a to było cos z nimi nie tak, a to ze mną, bywały awantury , z moim obecnym mężem nie kłócimy się w ogóle

105 Ostatnio edytowany przez NinaLafairy (2014-04-11 19:15:28)

Dziekuje za zyczenia dobre. W kazdym razie jestem zbyt praktyczna zeby kibicowac milosci naszej, haha raczej przetrwaniu. Juz dlugo przetrwalismy i watpie zebysmy sie rozwiedli szczerze mowiac, nawet gdyby byly jakies problemy duze.

Oj Remi, zauroczyli.
Jestem ciezka do zniesienia, bardzo zlosliwa i trudna kobieta ktora ma takie zwyczaje i taki sposob zycia, ze zauroczyc to mnie moze Polak wiadomo i zauroczyl nie raz. Ale zauroczenie to nic nie znaczy, podobnie jak zakochanie nic nie znaczy. Bo zeby zyc razem to trzeba czegos wiecej. Mojego bylego kochalam bardzo mocno i on mnie kochal i nadal kocha po takim czasie, ale to nie znaczy ze mialam kiedykolwiek mysli, ze nasz zwiazek przetrwa bo po prostu nasza natura sie razem nie godzi a ja wiem i zawsze wiedzialam czego chce. A na samej milosci nie zajedziesz 20 lat.
I nie nigdy nie szukalam tego wyjatkowego Polaka, bez przywiazania do kultury narodu i historii. Nigdy nie szukalam zadnego mezczyzny ani kobiety w Polsce czy za granica . Sam sie trafil, a gdyby sie nie trafil to trudno.

With the wrong tune

106

A ja mam pewne słowa - by poznać dom swój trzeba go obejść z każdej strony.... Rozumiem kobiety, które nie chcą, ja po nich nie płaczę, każda osoba ma wolny wybór.

107

"Nie lubie silnie zakorzenionej kultury u partnera zyciowego. I tak jak nie przeszkadza mi, a nawet bardzo mi sie podoba silna kultura narodowa u znajomych czy przyjaciol to nie lubie miec tego na codzien.
Moj maz nie jest przywiazany do zadnej kultury, do zadnych swiat narodowych czy religijnych." - nazwałaś coś, o co i mnie tak naprawdę chodziło! Mój mąż-Polak właśnie tak nie ma; jest bardzo otwarty, akceptujący innych, nie dyskutuje z ich życiowymi przekonaniami, nie próbuje nikogo zmieniać, nawracać. Nie jest też religijnym hipokrytą. Takiego faceta chciałam, ale wiele lat NAPRAWDĘ nie mogłam go w Polsce znaleźć. Jakoś każdy okazywał się taki....stereotypowy.

108

NinaLafairy napisał/a:

Oj Remi, zauroczyli.
Jestem ciezka do zniesienia, bardzo zlosliwa i trudna kobieta ktora ma takie zwyczaje i taki sposob zycia, ze zauroczyc to mnie moze Polak wiadomo i zauroczyl nie raz. Ale zauroczenie to nic nie znaczy, podobnie jak zakochanie nic nie znaczy. Bo zeby zyc razem to trzeba czegos wiecej. Mojego bylego kochalam bardzo mocno i on mnie kochal i nadal kocha po takim czasie, ale to nie znaczy ze mialam kiedykolwiek mysli, ze nasz zwiazek przetrwa bo po prostu nasza natura sie razem nie godzi a ja wiem i zawsze wiedzialam czego chce. A na samej milosci nie zajedziesz 20 lat.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Wielką miłość często kobiet.
smile

109

Równie dobrze można zapytać czemu polacy wolą kobiety z zagranicy. Przecież nie każda kobieta chce obcokrajowca np. ja wolę polaków wink

110

sophie2 napisał/a:

Równie dobrze można zapytać czemu polacy wolą kobiety z zagranicy. Przecież nie każda kobieta chce obcokrajowca np. ja wolę polaków wink

Bo to dodaje facetowi splendoru. Każdy myśli - o jaki gość, ma dziewczynę zza granicy. Jak on ją zdobył...
Coś na zasadzie że jak facet idzie do kawiarni z dziewczyną to ma większe powodzenie niż jeśli idzie sam... Po prostu jest lepiej postrzegany.

Ja uwielbiam Polki, choć Słowaczki czy Czeszki im nie ustępują smile Tylko tyle Polek, to aż grzech by interesować się innymi... smile
"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

111

Mnie u Polaków często nie pasuje mentalność. Sporo jest w Polsce facetów bardzo zamkniętych w głowach i nietolerancyjnych, a ja tego nie lubię.

Lubię obcokrajowców, ale nie z południa, tylko z północy. Lubię Duńczyków, Szwedów i Norwegów. Po pierwsze podobają mi się faceci w takim typie urody, po drugie odpowiada mi tamtejsza mentalność, podejście do życia. Lubię tam być po prostu. Południowcy zaś w ogóle mnie nie interesują, nie moja bajka po prostu.

Są też fajni Rosjanie, Niemcy, Ukraińcy. Fajni Chorwaci i Czesi. Wszędzie można na kogoś trafić, grunt żeby się nie zamykać na ludzi.
Kulturowo nie dałabym rady być z Hindusem i jakiejkolwiek narodowości muzułmaninem. Z gorliwym katolikiem też byłby problem.

"Si vis pacem - para bellum"
WitchQueen napisał/a:

Mnie u Polaków często nie pasuje mentalność. Sporo jest w Polsce facetów bardzo zamkniętych w głowach i nietolerancyjnych, a ja tego nie lubię.

Lubię obcokrajowców, ale nie z południa, tylko z północy. Lubię Duńczyków, Szwedów i Norwegów. Po pierwsze podobają mi się faceci w takim typie urody, po drugie odpowiada mi tamtejsza mentalność, podejście do życia. Lubię tam być po prostu. Południowcy zaś w ogóle mnie nie interesują, nie moja bajka po prostu.

Są też fajni Rosjanie, Niemcy, Ukraińcy. Fajni Chorwaci i Czesi. Wszędzie można na kogoś trafić, grunt żeby się nie zamykać na ludzi.
Kulturowo nie dałabym rady być z Hindusem i jakiejkolwiek narodowości muzułmaninem. Z gorliwym katolikiem też byłby problem.

Dla równowagi są, też w Polsce mężczyźni z otwartymi głowami, chłonnymi najróżniejszych poglądów i tolerancyjni. Oby, było ich jak najwięcej.
Dziękuję Ci za miłe słowa o Chorwatach.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

113

No pewnie, że są Polacy z otwartymi umysłami. Tylko, że dużo trudniej ich znaleźć z jakiejś przyczyny. Natomiast kanon urody germańsko - skandynawski to jest to, co wiedźmy lubią najbardziej wink i tutaj niestety sporo Polaków nie ma szans. Jeszcze jedna sprawa, że Polacy często nie dbają o siebie. Nie mówię tu o sztafirowaniu się godzinami przed lustrem, czy chodzeniem do kosmetyczki, ale o zwyczajnie zdrowym i aktywnym trybie życia i dbaniem o swój wizerunek.

114

Ja zaś nie wyobrażam sobie bym mogła być w związku z obcokrajowcem chyba ze względu właśnie na różnice kulturowe, jestem tradycjonalistką, lubię Polskę, co nie znaczy, że nie akceptuje i jestem nietolerancyjna wobec innych kultur, jednak na życie wybieram naszą polską drogę. Tak tu panie na forum narzekają na naszych panów, że brudni, że źle ubrani, ostatnio sporo się rozglądałam aż i jakoś wśród młodych facetów tego nie widzę.. troszkę gorzej jest w wieku 40+.Ja tam uważam, że mamy sporo fajnych facetów w Polsce;) Obcokrajowcy zaś podpadli mi mocno, podchodząc do mnie z pewnością, że jak Polka to "łatwa"..

115

MagdaK25 napisał/a:

Ja zaś nie wyobrażam sobie bym mogła być w związku z obcokrajowcem chyba ze względu właśnie na różnice kulturowe, jestem tradycjonalistką, lubię Polskę, co nie znaczy, że nie akceptuje i jestem nietolerancyjna wobec innych kultur, jednak na życie wybieram naszą polską drogę. Tak tu panie na forum narzekają na naszych panów, że brudni, że źle ubrani, ostatnio sporo się rozglądałam aż i jakoś wśród młodych facetów tego nie widzę.. troszkę gorzej jest w wieku 40+.Ja tam uważam, że mamy sporo fajnych facetów w Polsce;) Obcokrajowcy zaś podpadli mi mocno, podchodząc do mnie z pewnością, że jak Polka to "łatwa"..

A ja właśnie ma bardzo dobre doświadczenia z mężczyznami z północnej Europy - zawsze mili, ale nie wylewni, jak już mówią komplementy to szczere, nie narzekają z byle powodu, są zadowoleni z siebie. U nas wszyscy narzekają. Jak już mówiłam tamtejszy sposób bycia bardzo mi pasuje.

Zapewniam Cię, że w Polsce jest masa nie dbających o siebie i nie potrafiących się ubrać młodych facetów. Garściami by można zbierać.

116

WitchQueen napisał/a:

Zapewniam Cię, że w Polsce jest masa nie dbających o siebie i nie potrafiących się ubrać młodych facetów. Garściami by można zbierać.

Nie musisz mnie zapewniać smile, żyję w Polsce i widzę, może kwestia otoczenia, może kwestia uznania co dla nas znaczy "dbać o siebie, potrafić się ubrać" Poznaje ludzi, różnych i jakoś z moich statystyk wynika, że Ci niedbający w moim miejscu to mniejszość.

117

WitchQueen napisał/a:

A ja właśnie ma bardzo dobre doświadczenia z mężczyznami z północnej Europy - zawsze mili, ale nie wylewni, jak już mówią komplementy to szczere, nie narzekają z byle powodu, są zadowoleni z siebie.

Taa. Szczególnie Anders Breivik był bardzo miły...

118

Remi napisał/a:
WitchQueen napisał/a:

A ja właśnie ma bardzo dobre doświadczenia z mężczyznami z północnej Europy - zawsze mili, ale nie wylewni, jak już mówią komplementy to szczere, nie narzekają z byle powodu, są zadowoleni z siebie.

Taa. Szczególnie Anders Breivik był bardzo miły...

Anders Breivik postrzelił na tej wyspie mojego dobrego znajomego (też Norwega) i zabił jego dziewczynę. Oczywiście to czyni wszystkich Norwegów psychopatami, prawda?
Rozumiem, że wszyscy Niemcy i Austriacy są źli, bo Hitler
Rosjanie bo Stalin
A Amerykanie, bo Charles Manson.

Tylko my Polacy narodem wybranym tongue

119

No a Jezus nie był Polakiem? big_smile

Cała ta dyskusja jest efektem wpadania w stereotypy i kierowania się nimi smile

120

Ludzie w końcu na partnera wybiera się, a nie cały naród...

No a Jezus nie był Polakiem?

I matka boska też...

???? ?? ?? ????? ??? ?? ??? ?????? ?? ?? ????.
???? ?? ??
???? ??? ??? ?? ??? ?????
?? ???????? ??????,???? ??? ???? ?...

Posty [ 61 do 120 z 144 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Dlaczego Polki wolą obcokrajowców ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021