Zycie w Niemczech. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Zycie w Niemczech.

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 111 do 165 z 234 ]

111

Odp: Zycie w Niemczech.

Ann, ja mam synka, w sierpniu skonczyl 2 lata. Od listopada bedzie chodzil do przedszkola. Mam nadzieje w tym czasie zrobic kurs i poszukac jakiegos zajecia. Poki co tez prowadze dom. W miedzy czasie ucze sie jezyka.
Moj przyszly maz tez cale dnie spedza w pracy...

Logika serca jest niedorzeczna.
Zobacz podobne tematy :

112

ann znam to uczucie. Kiedyś tak startowałam bez męża. Szukanie pracy + mocne postanowienie samodoskonalenia (w tym przez sport). Pozdrawiam!

113

Witam was serdecznie smile
Razem z meżem zastanawiamy się czy wyjechać do Niemiec na stałe czy pozostać w Polsce.Może zacznę od poczatku mamy 7 letnią córeczkę, która właśnie zaczęła naukę w klasie pierwszej ja niedawno dostałam papiery potwierdzające pochodzenie Niemieckie. Proszę mi powiedzieć, jak wygląda sytuacja na miejscu,jeżeli zjawię się w Niemczech, jak długo muszę czekać na mieszkanie socjalne?Czy muszę je sama znaleźć?Czy podstawą dostania mieszkania socjalnego jest wcześniejszy meldunek? Jak wygląda sprawa z pracą w Niemczech dla Polaka?Nie znamy języka niemieckiego, . Na początku wiem, że nie będzie łatwo, będziemy musieli skorzystać z pomocy państwa. Proszę o odpowiedź.Sama już sie w tym wszystkim gubie nie wiem od czego zacząć i czy w ogóle wszystko zaczynać? Proszę o jakiekolwiek rady z góry dziękuję i pozdrawiam.

114

Oj, z Socjalamtem to zawsze wszystko dlugo trwa. Najpierw meldunek. Na mieszkanie pewnie tez troche poczekacie. No i praca bez jezyka troche slabo, najpewniej jakas budowa/ zmywak/ sprzatanie.. Ale na pewno na poczatek bedziecie musieli wydac troche kasy. Kiedy zamierzacie sie sprowadzic? No i najwazniejsze,w ktora czesc Niemiec? Bo moze na polnocy jest jakos inaczej/latwiej niz u mnie w Bayernie wink

Life is hard. After all it kills you.

115

Witam smile
Dzisiaj odebrałam papiery potwierdzające pochodzenie smile Wiem że długa jeszcze droga przed nami jeszcze nie wiemy dokładnie wyjedziemy ale musimy wszystkiego się dowiedzieć co na początek możemy liczyć żeby się w tym wszystkim nie pogubić i logiczne jest że nie chcemy być cały czas na socjalu oj juz sama nie wiem czy życie w niemczech będzie nam się opłacało różne mysli mam hmm Pozdrawiam

116

Socjal to jest dobre rozwiązanie na początek , tylko najlepiej mieć kogoś kto wam w tym wszystkim pomoże, z tego co sie orientuje to jest potrzebny ten meldunek bez tego ani rusz , na portalu mypolacy.de jest dużo informacji o tym ale nie wszystkie niestety mile , jak sie zaaklimatyzujecie to na pewno znajdziecie prace , dziecko pojdzie do szkoly zalapie jezyk raz dwa i zacznie pomału sie układać , tylko ten początek będzie na pewno ciężki , bez znajomi języka ciężko wam będzie bo jak pozałatwiacie to wszystko w urzędach:(aa nie myśleliście o tym żeby np mąż na początku wyjechał przez jakies biuro pracy , moj chlopak tak wyjechał  miał załatwiony pokój  i meldunek i moze tak pomalu byście mogli ruszyć. Wiem ,ze przez pośrednictwa pracy nie jest zawsze kolorowo ale przynajmniej by zobaczył jak tutaj jest , jak sprawy wyglądają, po dowiadywał sie itp pozdrawiam i głowa do góry:)

117

Witam .Mam mozliwosc wyjechac do niemiec z dziecmi .Nie znamy jezyka nie wiem co ze szkola dla dzieci .Maz jest tam od 2 msc namawia do przyjazdu sama nie wiem co zrobic obcy kraj moze ktos byl w podobnej sytuacji .prosze o podpowiedz .

118 Ostatnio edytowany przez pomaranczowa 1 (2012-10-30 13:58:05)

LYLI napisał/a:

Witam .Mam mozliwosc wyjechac do niemiec z dziecmi .Nie znamy jezyka nie wiem co ze szkola dla dzieci .Maz jest tam od 2 msc namawia do przyjazdu sama nie wiem co zrobic obcy kraj moze ktos byl w podobnej sytuacji .prosze o podpowiedz .

Lyli, witaj,
jestem w Niemczech od dwudziestu lat.
Widzialam roznie: przyjezdzali znajac dobrze jezyk , mieli samochod, pieniadze na start. Skonczyli b. zle, Dlugi,sad itp...

Inni przyjezdzali z niczym, jedna walizka i dzieci. Dzis maja swoja firme, ich dzieci studiuja, radza sobie, pomagaja rodzicom w Polsce jeszcze.
Takze, ja zawsze jestem zdania, wszystko zalezy od czlowieka.

A jezeli chodzi o dzieci-to o to mialabym najmniejsze obawy. tutaj dzieci szybko sie aklimatyzuja, maja rozne kolka, dodatkowe lekcje niemieckiego. No i przedewszystkim nauczyciele! Oni bardzo pomagaja, znajomi maja dobre doswiadczenia. Ich corka nawet zostala najlepsza uczennica w klasie po dwoch latach
:-)

jestem w ciaglym stawaniu sie

Witajcie!

Znalazłam to forum szukając jakiegoś miejsca gdzie mogłabym podzielić się dolą/niedolą mieszkania na obczyźnie niemieckiej ;-)

Jestem tu 3 miesiące z planem zostania na długo, jeśli nie na stałę. Dwa lata temu byłam tu pół roku, ale nie dałam rady, za bardzo tęskniłam za domem i wróciłam. Tym razem mam nadzieje, że mi się uda pokonać tęsknotę i zadomowić się w Niemczech, bo możliwości realizacji zawodowej mam tu wspaniałe...

Problem tylko w tym, że jestem tu zupełnie sama, poza pracą jedynie tv i internet... mieszkam w małym miasteczku, a to sprawy nie ułatwia... Generalnie Niemcy jako kraj lubię, jednak uważam, że to zupełnie inna mentalność i bardzo ciężko o prawdziwą przyjaźń.

Jeśli, któraś z was mieszka w Niedersachsen to byłabym super szczęśliwa poznać jakąś dobrą, Polską duszę smile)

Pozdrawiam serdecznie!

120

w takim razie ja również dodam swoje trzy grosze smile jestem tu dopiero od miesiąca i na razie tylko zajmuje się domem. Mój S. pracuje całymi dniami także dla mnie najlepsze są wieczory, gdy wraca(zazwyczaj zmęczony) a ja mogę mu podać ciepły obiadek. Planuje pójść na intensiv kurs języka, tylko problem jest taki,że zapisy są tylko we wtorki o14:30. Ostatnio S. wziął urlop, abyśmy mogli to załatwić. Pech chciał,że kobieta która prowadziła zapisy była na  urlopie. ehh w takim razie muszę jeszcze troche poczekać smile
Mieszkamy w małym miasteczku Eningen. Krajobraz przepiękny! smile Pozdrawiam

Ślubowaliśmy 20.07.2013 smile

121 Ostatnio edytowany przez malwka (2012-11-08 19:09:17)

Lejdi napisał/a:

w takim razie ja również dodam swoje trzy grosze smile jestem tu dopiero od miesiąca i na razie tylko zajmuje się domem. Mój S. pracuje całymi dniami także dla mnie najlepsze są wieczory, gdy wraca(zazwyczaj zmęczony) a ja mogę mu podać ciepły obiadek. Planuje pójść na intensiv kurs języka, tylko problem jest taki,że zapisy są tylko we wtorki o14:30. Ostatnio S. wziął urlop, abyśmy mogli to załatwić. Pech chciał,że kobieta która prowadziła zapisy była na  urlopie. ehh w takim razie muszę jeszcze troche poczekać smile
Mieszkamy w małym miasteczku Eningen. Krajobraz przepiękny! smile Pozdrawiam

Gdzie mieszkacie? Ja mieszkam w okolicach (wieksze miasto) Rheine Niedersachsen.
Jestem w DE juz 2 miesiace i powiem Wam kobitki ( i mezczyzni, o ile tu jacys zagladaja), ze mi dobrze smile jezyk poznaje po swojemu narazie, bo nie chodze na zaden sprachkurs (od grudnia zaczne) ale zaczynam sie powoli w pracy dogadywac smile
dzisiaj ide zobaczy mieszkanko (oby klaplo smile ) caly dzien siedze jak na szpilach big_smile hehe czuje sie jakbym szla na jakas rozmowe kwalifikacyjna na prezesa zarzadu tongue haha
Za tydzien przyjezdza moj menio i razem jz bedziemy sobie tutaj tupac grunt smile

A tak z innej beczki NIE MOGE SIE DOCZEKAC WEIHNACHTSMARKT'ow xD

http://www.weihnachtsmarkt-deutschland.de/bilder/weihnachtsmarkt-frankenthal-pfalz.jpg

Spokojnie mozna sie ze mna kontaktowac mailowo smile

122

jest to miasteczko w pobliżu Reutlingen. Powodzenia z mieszkaniem! smile

123

No i bylam wczoraj ogladac to mieszkanie WOOOOOOW fajne takie, TANIE przedewszytskim xD, nie za duze ale jest duzo miejsca smile 2 pokoje, lazienka, kuchnia i taka komorka na pierdoly big_smile Mieszkanie jest na 1 pietrze w takim 4 rodzinnym bloczku smile fajnei bo jak wczoraj tam podjechalam z wujkiem (tlumaczem) to sobie zajaczki kicaly na polance przed domkiem big_smile wogole fajna okolica smile oddalona od centrum jakies 1km moze 1,5km no i od glownej ulicy tez oddalony jest budynek smile no i o ile mi firma maklerska nie bedze robila problemow to najwczesniej za 2 tygodnie bede sie juz tam wprowadzac (za mieszkanie place tylko kaucje bez prowizji maklerskiej) smile yeeeey ale mi sie micha cieszy xD

Spokojnie mozna sie ze mna kontaktowac mailowo smile

124

No to malwka super z mieszkaniem, szczególnie że udało Ci się bez prowizji smile aż miło czytać, jak się komuś układa:)

125

Hej Dziewczyny:)

W przyszłym roku chcemy z moim narzeczonym wyjechać do Niemiec , ale ja sie troszke obawiam że nie dam sobie rady no i jest rzecz która mnie blokuje to jest bariera językowa;/. Jak to było w Waszym przypadku? No i jak tam wygląda zycie? czy naprawde jest tam tak dobrze? Pozdrawiam i licze na jakies wiadomości:) Pozdrawiam

126

Izabelka skoro to dopiero w przyszłym roku, to masz kupę czasu na naukę języka - nie zmarnuj tego czasu. Oto moja rada. Bez języka jesteś wszędzie jak zagubiony turysta i znaleźć pracę jest cudem.

127

Izabelka - zycie w każdym kraju wygląda podobnie. Niemcy to bardziej rozwinięty kraj niż polska. Ale nie licz na to, że tam będziesz mieć jak w raju. chcesz żyć na wyższym poziomie i mieć luksusy - musisz sobie na nie zapracowac, a to w niemczech też wymaga dużego wysiłku. Moja rada jest taka sama jak Lydia - ucz się języka, poczytaj jeszcze o ich kulturze, to może lepiej się bedziesz umiała wpasować.

128

Witam was wszystkie. Mieszkam w Niemczech od trzech miesiecy, razem ze swoim partnerem. Wynajelismy juz mieszkanie, ale jest maly problem... Nie mam meldunku i chcialabym wiedziec czy musze koniecznie wziasc slub z nim zeby otrzymac meldunek?Jego siostra mi tak wlasnie powiedziala, ale wole prosic was o porady dotyczace mojego zycia tutaj, poniewaz nie za bardzo uklada mi sie z rodzina mojego partnera.

129

kasiunia1479 napisał/a:

Witam was wszystkie. Mieszkam w Niemczech od trzech miesiecy, razem ze swoim partnerem. Wynajelismy juz mieszkanie, ale jest maly problem... Nie mam meldunku i chcialabym wiedziec czy musze koniecznie wziasc slub z nim zeby otrzymac meldunek?Jego siostra mi tak wlasnie powiedziala, ale wole prosic was o porady dotyczace mojego zycia tutaj, poniewaz nie za bardzo uklada mi sie z rodzina mojego partnera.

Nie musisz , ja nie jestem po ślubie ,a tez tutaj dojechałam do chłopaka i nie musiałam brać ślubu żeby mieć meldunek smile

130

ja też dojechałam tu do chłopaka i wtedy wynajęliśmy mieszkanie, z tym, że ja obecnie nie pracuje. Problemu nie było, tylko w urzędzie dowiedzieliśmy się, że meldunek załatwia się do 7 dni.

131

Ślub nie jest warunkiem. Ja załatwiłam meldunek od ręki, nie sprawdzano nawet umowy najmu, ale z tego, co wiem zwykle trzeba ja pokazać.

132

Witam.
Chcialabym rowniez wyjechac do Niemiec.
I zastanawiam sie czy to w ogole w mojej sytuacji mozliwe.
Tylko moj syn ma pochodzenie niemieckie. Ja nie mam zadnych takich dokumentow.
Jedni mi mowia, ze skoro on ma pochodzenie to ja jako opiekun sprawujacy nam nim opieke mam prawo do mieszkania i pomocy socjalnej w niemczech, a drudzy mowia, ze jesli ja nie mam to jego pochodzenie nic mi tu nie daje i musze przepracowac pol roku zeby czegokolwiek sie domagac / liczyc na cos.
Coz.. takze kobity moje mile jesli wiecie powiedzcie mi czy mam szanse na jakas pomoc na start bo oczywiste ze cale zycie na tylku nie chce siedziec darmo czy mam se to po prostu darowac.
Kazdy mowi co innego. Nie wiem juz kogo sluchac. Mnostwo znajomych w przerozne sposoby powyjezdzalo, ale nikt nie powie nic sensownego jakby to byla jakas mega tajemnica.
Bardzo prosze o rady.
Pozdrawiam

133

Witam!!! Mój mąż pracuje w Niemczech od pół roku na budowie. Ja siedzę z naszymi dwoma córkami w Polsce. Chcę wyjechać tam do niego z dziećmi, póki są jeszcze małe i nie chodzą do szkoły. Problem w tym, że nie orientuję się co do mieszkań. Chcielibyśmy wynająć tam mieszkanie, mój mąż jak na razie mieszka z czterema innymi osobami w Rheinbollen. Czy któraś z Was mieszka w tej miejscowości lub nie opodal i orientuje się co do mieszkań. Mogą to być okolice lub w samym Bingen. Bardzo proszę o pomoc!!!
Pozdrawiam :-)

134

Niech Twój mąż w piątki kupuje prase tam jest mnóstwo ogłoszeń więc będzie w czym wybierać. Powodzenia

135 Ostatnio edytowany przez simpleKarolina (2013-01-23 17:46:20)

Hej dziewczyny...
Dawno nie zagladalam ale w sumie nie bylo za bardzo o czym pisac.
18stego lutego zaczynam kurs jezykowy smile 4razy w tyg po 3 albo 4h. 4 lutego mam tzw kurze test ktory ma pokazac moje dotychczasowe umiejetnosci jezykowe:) sama jestem ciekawa co z tego wyniknie smile
Moj maluch juz prawie pol dnia zostaje bez problemow w przedszkolu a i ja mam kolejna prace smile
Mam tylko nadzieje ze jak juz w pelni zaczne sie uczyc, zdolam ogarnac wszystko bo i nauke i dom i prace i male dziecko....ehh trzymajcie kciuki smile

136

Hej simplekarolina!
Jak fajnie , że napisałas;)
Wiesz ja zaraz dostaje motywacji jak widze że innym sie udaje(wtedy mam taka nadzieje ,ze i w końcu mi sie uda)
Tez teraz jestem w trakcie załatwiania  sobie Integrationskurs, trochę mam z tym latania ,ale pomału jestem przy końcówce.
Pewnie kogoś poznasz na kursie , na pewno będą tez Polacy:)
Pozdrowionka

137 Ostatnio edytowany przez simpleKarolina (2013-01-23 23:44:18)

Carbone, dokładnie ten sam kurs będę robić big_smile
Trzeba wierzyć w siebie choć trochę, wtedy wszystko może się udać smile

Właśnie doczytałam gdzie mieszkasz, oj niestety 330km ode mnie sad jak dobrze,że chociaż net jest smile zawsze to razniej smile

138

Co do życia w Niemczech to nie mam, żadnych informatorów ale widzę po koleżankach, znajomych, że dużo małżeńst/związków się rozpadło gdy mężowie wyjeżdzali w tamte rejony. Ale to chyba nie jest zależne od tego, tylko po prostu od rozłąki.

Ale sama chętnie poczytam waszych opinii bo planuję wyjazd za miedzę smile

139

Migotko, a co chcesz tu, w DE robić? Masz jakieś plany?

140

Cześć dziewcyny!
Mieszkam i pracuje w Mannheim od ponad 3 miesięcy (wcześniej ponad rok w Hamm pod Dortmundem).
I praca i życie tu jest całkiem ok.
Jedyny minus to rozłąka z rodziną.
Mimo że ten kraj mi się podoba i standard życia jest dużo wyższy niż w Polsce to jednak nie planuje tu życia na stałe. Nigdy poważnie nie myślałem o przeprowadzeniu się gdzieś do innego kraju razem z rodziną. To nie dla mnie. Moje więzy z Polską są silne.

Chcę wiedzieć , nie tylko wierzyć... Nauka zawsze wygra z wiarą.
Bóg- mityczna fantasmagoria stworzona przez człowieka. Tak samo prawdziwa jak smoki , elfy i krasnoludki...
GOTT IST TOT - Fryderyk Nitzche

141

Przemo77 napisał/a:

Cześć dziewcyny!
Mieszkam i pracuje w Mannheim od ponad 3 miesięcy (wcześniej ponad rok w Hamm pod Dortmundem).
I praca i życie tu jest całkiem ok.
Jedyny minus to rozłąka z rodziną.
Mimo że ten kraj mi się podoba i standard życia jest dużo wyższy niż w Polsce to jednak nie planuje tu życia na stałe. Nigdy poważnie nie myślałem o przeprowadzeniu się gdzieś do innego kraju razem z rodziną. To nie dla mnie. Moje więzy z Polską są silne.

Heja Przemo smile
Ja z rodziną od Ciebie pomieszkuję cirka 20km wink
Tak samo jak Ty nie zamierzam tu pozostać für die Ewigkeit.
Moje miejsce jest w Polsce ,tu tylko dla zarobkowania.

142

Cześć smile Bardzo się cieszę, że znalazłam to forum i Was z takim tematem. Mieszkam z mężem w DE od października 2011. Niby wszystko się super układa, mamy fajne mieszkanie, nowych znajomych i rodzinę (dalsi krewni męża)...ale...Właśnie jest to, ale i ciągle brakuje mi Polski. Doszło to już do tego stopnia, że zastanawiam się nad powrotem. Niestety mój luby się zgermanizował i już nie chce wrócić hmm Czasem jest mi bardzo ciężko i chętnie bym z kimś poklikała na forum. Mam nadzieję, że temat jeszcze nie umarł wink Jeśli któraś z Was potrzebuje info odnośnie załatwienia mieszkania, kursu językowego to chętnie pomogę wink Pa!

143

Hej hej PL86:)
A gdzie dokladnie mieszkasz?

144

Cześć, mieszkam w Dormagen, niedaleko Koeln smile

145

mieszkałam przez rok w Monachium i zdecydowanie chce tam wrócic smile

146

Dobry wieczor wink

Mieszkam we Frankfurcie nad Menem od 2 lat. Troche pracowalam, ostatnio wzielam sie jednak dosc powaznie za podnoszenie kwalifikacji wink Zrobilam Integrationskurs i mysle, ze po swietach pojde na kolejny poziom. Mieszkam tu z moim prawie 8-letnim synkiem i przyjacielem. Jakis czas temu szukalam normalnego forum, gdzie mozna popisac z ludzmi normalnie, o codziennych sprawach i mam nadzieje, ze tu to znajde smile

Pozdrawiam.

147

Witam
mój mąż pracuje w niemczech od paru lat ma stala prace a ja z dziecmi mieszkam w pl Niestety nasze małżenstwo powoli zacyna niewytrzymywac tego rozstania jest nam coraz ciężej  tak życ zastanawiamy sie co zrobic czy nie wyjechac  Lecz nie jest to prosta decyzja rozwazamy za i przeciw i nie potrafimy podjac decyzji Ja bylam juz pare razy u meza lecz trudno mi sie dostosowac do zycia w wielkim miescie (w pl mieszkamy na wsi) Czy jest ktos w podobnej sytuacji?

148 Ostatnio edytowany przez simpleKarolina (2013-02-17 22:45:15)

talumis napisał/a:

Dobry wieczor wink

Mieszkam we Frankfurcie nad Menem od 2 lat. Troche pracowalam, ostatnio wzielam sie jednak dosc powaznie za podnoszenie kwalifikacji wink Zrobilam Integrationskurs i mysle, ze po swietach pojde na kolejny poziom. Mieszkam tu z moim prawie 8-letnim synkiem i przyjacielem. Jakis czas temu szukalam normalnego forum, gdzie mozna popisac z ludzmi normalnie, o codziennych sprawach i mam nadzieje, ze tu to znajde smile

Pozdrawiam.

Witaj, mieszkamy w sumie blisko siebie, bo ja w Ingelheim Am Rhein. Mieszkam tu razem z rodzina. W maju zaczynam ten sam kurs smile Pozdrawiam serdecznie.

149

SimpleKarolina smile kurs bardzo mi sie podobal, nawet nie tyle ze wzgledu na wiedze, co na super ludzi ktorych poznalam. Rzeczywiscie integracja wielokulturowa byla smile

150

Witam  mam pytanie odnosnie pracy legalnej w niemczech. Czy jest to mozliwe  z mieszkamiem. Jakie warunki trzeba spelniac zeby np rodzine sciagnac do niemiec. Bo obecnie poszukuje pracy z zawodu jestem kucharz lecz moge nawet zamiatac i sprzatac zeby tylko miec pieniadze na utrzymanie rodziny bedacej w polsce. Moze mi ktos pomoc.

151

Mariusz, to zalezy od branzy. Moj szwagier np pracowal w niemieckiej firmie i mial zapewnione mieszkanie. Znajomy z kolei wynajmowal mieszkanie od wlasciciela restauracji w ktorej pracowal pracowal. Trzeba pytac o takie rzeczy po prostu.

152

Wszystko zalezy od pracodawcy. Ja sobie dorabiam w nieduzej restauracji i wlasciciel ma 1-pokojowe mieszkanie, gdzie mieszkaja jego kucharze (wymieniaja sie co 3-4 tygodnie). Musisz sie dowiadywac, tak jak pisala Karolina smile

153

Dziewczyny !
A możecie mi wytłumaczyć jak działa tutaj służba zdrowia?
Znaczy się dentysta i ginekolog?
Napiszcie wszystko co ważne istotne i dokładnie co i jak. Czy oprócz tego co place miesięcznie , musze dopłacić coś do wizyty u ginekologa itp.
Bo ja place dużo za ubezpieczenie a i tak w Polsce się leczę prywatnie bo nie wiem jak tutaj to wygląda(wiem głupota).

154

Carbone a kartę EKUZ masz?

155

Witam, ja mam kartę AOK. Do dentysty dzwonię, umawiam się na termin i idę. Za pierwszym razem byłam 1 raz z mężem. Jestem ubezpieczona "na nim" dlatego musiał wypełnić ankietę odnośnie ubezpieczenia. Wizyta miła i przyjemna, ściągnięty miałam tylko kamień. Do dentysty trzeba pójść przynajmniej raz w roku. Wtedy dostaje się pieczątkę na karcie ze zniżkami. U mojego dentysty muszę mieć 5 pieczątek. Dopiero wtedy mam zniżkę na np. białe plomby. Płacimy też ubezpieczenie na przyszły gibis wink po 5 euro na miesiąc. Co do ginekologa tak samo, dzwonisz umawiasz się. Nie wiem jak jest z innymi kasami u nas w AOK jest właśnie tak, że tylko wystarczy, że przedstawiamy kartę kiedy gdzieś idziemy. Mąż w PL też został na nią przyjęty i nic tutaj nie musieliśmy za to dopłacać. Pozdrawiam smile

156

Mam pytanie czy Niemcy mówią po angielsku? w sensie czy z reguły znają ten język i chętnie odpowiedzą na pytanie po angielsku jeśli ktoś zada im pytanie o drogę, cenę etc? Ktoś mi mówił, że starsi ludzie trochę mniej, ale młodzi owszem.
Pytam bo wyjeżdżam do Kolonii na jakiś czas (nie do pracy) a język niemiecki znam tylko na poziomie podstawowym, natomiast angielski na zaawansowanym. Chodzi mi o pytania o informacje/pomoc np. w trakcie zwiedzania czy zakupów:)

157

Spokojnie się dogadasz. To zależy tylko od tego na kogo trafisz, tak jak w Polsce, ale myślę, że nie będziesz miała problemu smile

158

Lydia napisał/a:

Carbone a kartę EKUZ masz?

Hej
Chodzi Ci o Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ?
Nie mam takiej karty . Jestem prywatnie ubezpieczona tutaj w Niemczech  w DKV

PL86 dzięki za odpowiedz , a jaki jest koszt ok  białej  plomby?

159

Hej, za plombę od 25-40 wszystko zależy od jej wielkości  i tego który to ząb smile

160

hej!
Ja mieszkam od ok 8 lat w niemczech, od 5 lat w hessen, niedaleko Herborn(to pewnie nic nikomu nie mowi;)),mam prace na caly etat, mieszkam z facetem ,mamy pieska z polskiego schroniska,zyje nam sie calkiem niezle, jednak brakuje mi polskich znajomych.W duzych miastach jest pewnie latwiej poznac jakis ludzi.

161

Witam,

dziewczyny mam pytanie poniewaz planujemy przeprowadzke do DE wraz z chlopakiem (mamy dziecko) i chcialabym sie dowiedziec czy jak zarejestrowalibysmy zwiazek partnerski to musialby placic tzw. bykowe czy to juz jest traktowane jak slub cywilny.
dzieki za pomoc

162

Hey ludziska.
Zycze wam Wesolego Alleluja..

Jedno cialo dwa oblicza. Raz aniolek raz diablica.

163

aniusia25212 napisał/a:

Witam,

dziewczyny mam pytanie poniewaz planujemy przeprowadzke do DE wraz z chlopakiem (mamy dziecko) i chcialabym sie dowiedziec czy jak zarejestrowalibysmy zwiazek partnerski to musialby placic tzw. bykowe czy to juz jest traktowane jak slub cywilny.
dzieki za pomoc

czy w ogole mozna zarejestrowac zwiazek partnerski? Myslalam, ze tylko pary homoseksualne.

164

witam chce wyjechac w wakacje do niemiec na stale do swojego partnera.ktory tam pracuje i mieszka,co i gdzie musze załatwic by otrzymac ubezpieczenie,zasiki rodzinne na dzieci,i szkole ,jezeli na razie nie ,mialabym tam pracy

165

O ile wiem, to żaden socjal ci nie przysluguje. Chociaż cholera wie, bo niemcy się robią takie jak francja.

Posty [ 111 do 165 z 234 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Zycie w Niemczech.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018