Kawa rozpuszczalna czy sypana - którą pijecie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Kawa rozpuszczalna czy sypana - którą pijecie?

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 61 do 120 z 120 ]

61

Odp: Kawa rozpuszczalna czy sypana - którą pijecie?

Szczerze to ja wolę kawę rozpuszczalną z mlekiem nie kiedy dodaje do tego cukier . Ja piję kawę raz dziennie . W weekendy i dni wolne nie piję kawy tylko herbaty ziołowe albo zieloną wink

Zobacz podobne tematy :

62

Rozpuszczalną z wygody, ale świeżo mielona z ekspresu ciśnieniowego to jest to. Rozpuszczalna aromat kawy ma dodawany sztucznie, nieważne co mówią reklamy i etykiety. To po prostu wynika z procesu produkcji.

Fanka zielonej herbaty

63

jesli nie rozpuszczalna lub bezkofeinowa, to na pewno włoskie espresso i zawsze rano - to taka dawka kofeiny, która najpierw zwala z nóg by później dodać skrzydeł na cały dzień smile

64

Ja teraz tylko sypaną. Mniej obciąża wątrobę niż rozpuszczalna.

65

W pracy piję rozpuszczalną, bo innej nie mam. Ale zawsze z mlekiem, żeby nie obciążać wątroby. Jak jestem na mieście z koleżankami, to piję kawę z różnymi dodatkami - z syropem smakowym i bitą śmietaną. Lubię też espresso.

66

Mam tak samo jak Gothka, która wypowiadała się zupełnie na początku. Tzn. pić "prawdziwej" kawki nie mogę, ponieważ mam problemy z serduchem, ale do śniadania, czy do popołudniowego ciacha lubię wypić Inkę z dużą ilością mleka oraz dwiema łyżeczkami cukru. smile

67

pracuję w biurze. tylko sypana, prawdziwa biurwa nie pije rozpuszczalnej big_smile

68

"biurową" kawą rzeczywiście można nazwać tylko kawę sypaną i koniecznie z ekspresu - w pracy mamy dobry ekspres ciśnieniowy, który parzy pyszną kawę - dobra wymówką do pogaduszek w pracowniczej kuchni... w domu jednak wybieram zawsze coś "lżejszego" np latte big_smile

69

Jeśli w domu, to tylko z ekspresu, bez mleka i cukru. Natomiast jeżeli nie mam innej możliwości, to w grę wchodzi już tylko rozpuszczalna, bo nie znoszę zwykłej sypanej, zalanej wrzątkiem wprost w kubku czy filiżance. Wówczas wolę nie pić żadnej.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z niezależnych ode mnie przyczyn technicznych właściwy zobaczysz dopiero w moim profilu wink]

70

Ja dopiero niedawno zaczęłam pijac kawkę,ale tylko rozpuszczalną m.in.3 w jednym.
Z dodatkiem mleczka i cukru smile
Ostatnio piłam kawę pażoną z ekspresu....nie za bardzo mi smakowała,miała aż za bardzo intensywny smak:)

"Minuta, w której zaczynasz myśleć o tym jak inni Cię odbierają, jest minutą w której przestajesz być sobą... "-Meryl Streep.

71

Viki_86 napisał/a:

"biurową" kawą rzeczywiście można nazwać tylko kawę sypaną i koniecznie z ekspresu - w pracy mamy dobry ekspres ciśnieniowy, który parzy pyszną kawę - dobra wymówką do pogaduszek w pracowniczej kuchni... w domu jednak wybieram zawsze coś "lżejszego" np latte big_smile

Viki z jakiego ekspresu big_smile Tradycyjna to trzy łyżki arabiki parzone razem z tą łyżka w niezniszczalnej szkalnce duralex !

72

jedna kawa sypana wpływa na przemianę materii ,nawet  moja dietetyczka wykluczyła kawę rozpuszczalną!!!!

73

Ja nie piję kawy a jak już to wolę rozpuszczalną może raz na rok;) Nie wiem co jest takiego w kawie że wszyscy ją piją bo na mnie ona w ogóle nie działa a nawet mam wrażenie że wręcz przymula:o

Najlepiej jest milczeć

74

tak tak Wykałaczko, tradycji musi stac się zadosc big_smile jednak teraz wszystko się zmieniło, i tak zamiast szklanki z duralexu -> własny mulikolorowy kubek albo maleńka filiżanka z grubymi ściankami, idealna do zaparzenia włoskiego espresso i obowiązkowo wielofunkcyjny ekspres - tak od wyboru do koloru smile a co jest takiego w kawie, hmm dla mnie picie tego aromatycznego naparu wiąże się nie tylko z przyjemnością ale i z niewytłumaczalnym pożądaniem smile

75

mominka1 ,ja tez czasami po kawie zasypiam,a przeczytalam kiedys ,ze to zalezy w jakim jestesmy nastroju jak kawe pijemy,jezeli wypijemy kawe jak jestesmy spiacy i przymuleni,to ta kawa nas nie rozbudzi,a jeszcze bardziej przymuli,a jezeli wypijemy kawe w odpowiednim momencie,zanim poczujemy sie senni,to kawa nas wtedy rozbudzi.
ja lubie kawe z ekspresu,bez mleka i cukru,w ogole to lubie ten rytual przygotowania kawy,
rozpuszczalna czasami tez wypije,ale takiej sypanej w kubku (parzochy) to nie wypije,bo po prostu zle sie po niej czuje.

76

Gdy wstaję, to z reguły piję kawę rozpuszczalną ze śmietanką/mlekiem, a po południu sypaną (ale nie za mocną i ze śmietanką). smile

.

77

a co myślicie o wersji bezkofeinowej? Czy komuś przypadła do gustu?

78

Viki_86 napisał/a:

a co myślicie o wersji bezkofeinowej? Czy komuś przypadła do gustu?

Nie piłam nigdy, ale może kiedyś się skusze. Jestem taką kawoszką, że najchętniej piłabym tylko ten napój, ale sami wiecie - nadmiar kofeiny może być niebezpieczny, więc poprzestaję na 3 kawusiach dziennie. Z drugiej strony kawa bez kofeiny to jak żołnierze bez karabinu.

79

Jezeli kawa, to tylko taka z ekspresu mmmm...:) albo z wloskiej kafetery. i jest poza tym jest naturalna.. a w kawie rozpuszczalnej w polowie sklada sie z chemii, a tego nie lubimy.

80

sypana jest wg mnie lepsza bo "prawdziwsza" aczkolwiek te sypane robia coraz lepsze.

81

soledad77 napisał/a:

mominka1 ,ja tez czasami po kawie zasypiam,a przeczytalam kiedys ,ze to zalezy w jakim jestesmy nastroju jak kawe pijemy,jezeli wypijemy kawe jak jestesmy spiacy i przymuleni,to ta kawa nas nie rozbudzi,a jeszcze bardziej przymuli,a jezeli wypijemy kawe w odpowiednim momencie,zanim poczujemy sie senni,to kawa nas wtedy rozbudzi.
ja lubie kawe z ekspresu,bez mleka i cukru,w ogole to lubie ten rytual przygotowania kawy,
rozpuszczalna czasami tez wypije,ale takiej sypanej w kubku (parzochy) to nie wypije,bo po prostu zle sie po niej czuje.

ooo o tym nie pomyslałam;)

Najlepiej jest milczeć

82

rzeczywiście trudno było by przerzucić się całkowicie na kawę bezkofeinową, ale warto zastąpić nią 1 - 2 filiżanki, które wpijamy w ciągu dnia. Opiekunko13, popijam takowy napar (polecam cafe mag decaffeinato) i według mnie jest bardzo dobry, innych marek nie próbowałam. Na temat kawy bezkofeinowej czytałam także w necie - do ich produkcji stosuje się całkowicie naturalne metody neutralizowania kofeiny, więc nie jest to, jak twierdzą niektórzy, sama chemia smile

83

jak juz cos to lepsza natualna smile tylko trzeba pozniej pamietac o odpowiedniej dawce magnezu, aby nie zaszkodzic naszemu organizmowi wink

84

Hej netKobietki,
Ja osobiście zaczynam dzień od kawy - najchętniej rozpuszczalnej z mlekiem i bez cukru smile.
Wypijam zazwyczaj kilka w ciągu dnia.

Bardzo często korzystam też z kawiarni i kupnych, z ekspresu kaw o różnych smakach, z różnymi syropami, mniammm...

85

WITAM
Ja osobiście kawki już nie piję i się cieszę - rzuciłam dwa nałogi papieroski i kawka a było to 1 lipca 2011 smile
jak piłam w pracy to sypaną mocną i to bardzo a w domu to tylko rozpuszczalną smile
więc chyba większość w pracy pije kawę sypaną - lepiej smakuje i szybciej na nogi stawia smile
pozdrawiam

86

Bardzo ograniczam ostatnio kawę i piję wyłącznie świeżo mieloną. Rozpuszczalnych się nie da pić! Kwaśne są.

87

ja też uwielbiam kawe sypaną, z mlekiem bez cukru. Kiedyś piłam po ok 5 kaw na dzień, a dziś niestety tylko 2 ze względów zdrowotnych. Smakują mi również kawy aromatyzowane, z dobrym syropem.. ale te ostatnie to są mega kaloryczne:/ Co do kawy rozpuszczalnej to nie lubię aczkolwiek jest jedna jedyna, która mi smakuje - Nescafe creme ( pozostałe rozpuszczalne są dla mnie kwaśne)

88

Lubię najbardziej z expresu - mam w domu. Ale jak brakuje mi kapsułek to piję rozpuszczalną.Polecam kawę sypaną parzoną w tygielku  z dodatkiem kardamonu lub chili  działa bardzo korzystnie na samopoczucie a jeszcze do tego kawałek gorzkiej czekolady lub szczypta kakao....mmm  rozmarzyłam się !

89

Uwielbiam kawę - czasami robię sobie przerwę, ale zawsze wracam. Odkad mam ekspres na kapsułki i spieniacz do mleka, moje życie jest lepsze smile Uwielbiam przychodzić wieczorem do domu i wyjadać mleczną piankę znad pysznej kawy. Rozpuszczalnej się brzydzę i tylko, kiedy naprawdę muszę sięgam po nią w robocie

90

Oczywiście, że sypana z cukrem bez mleka, koniecznie jedną, czasem 2 filiżanki smile

Witamy w świecie kryształowych upominków smile
jagodowa napisał/a:

Wielbię dobrze uparzoną, mocną, sypaną kawę! Co najmniej 1 dziennie. Ma na mnie zbawienny wpływ.
Kawa wbrew pozorom ma całkiem sympatyczny wpływ na nasz organizm (m.in. przeciwutleniacze), polecam jakas dobra lekturę nt. kaw.
Ostatnio podpijam napój kawopodobny - Jacobs velvet - smaczna niesamowicie smile

Pozdrawiam

ja tylko sypaną, parzoną w kawiarce, albo w kawiarni z ekspresu,
ani rozpuszczalnych ani 3w1 nie pijam, uważam że są zbyt przetworzone, sztuczne

i zgadzam się zę kawa ma walory zdrowotne dla nas, przeciwutleniacze to jedno, dodatkowo mala ilosc cukru zabija wolne rodniki, a sama kawa przyspiesza spalanie tluszczu

Dziękuję za pomoc smile

92

Ja bardzo rzadko pije kawę. Jak już się zdarzy to raz po raz jak już jestem w gościach i akurat mam apetyt na coś innego. Jak już jest to kawa rozpuszczalna z maks 1 płaskiej łyżeczki i zalana tylko do połowy a reszta to mleczko i dużo cukru. Dla nie których to pewnie nawet nie jest kawa he he. Sypanej nie rusze za żadne Skarby...!

93

Jesli juz to tylko rozpuszczalna z mlekiem bez cukru. Sypanej nie lubie

94

rzadko pijam, ale tylko sypaną smile

dla mnie rozpuszczalna to nie kawa tongue

sypana jest pyszna w smaku (pijam tylko z mlekiem), a rozpuszczalna smakuje dla mnie jak ścieki wink

95

Ja rano rozpuszczalną, w niej w sumie jest "mało kawy w kawie", ale dla mnie to akurat bardzo dobrze, do tego najlepiej bez cukru ale za to ze śmietanką smile

96

Sypanej nie toleruje moja wątroba wiec zostaje mi rozpuszczalna... ew. z ekspresu bo po tej mi nic nie jest wink
Chociaż ostatnio nawet nie muszę pić kawy, jakoś sie oduczyłam jak nie mogłam i teraz mnei nie ciągnie... wiec jak mam z kim to pije a jak sama jestem to nie wink

97

Zdecydowanie rozpuszczalana, choć podobno jest niezdrowa, a w pracy oczywiście z ekspresu smile.

98

Z ekspresu jest zdecydowanie najlepsza i najbardziej aromatyczna. Pod warunkiem,że wybierzemy odpowiednią kawę i mamy dobry ekspres. Sypana też ma swój urok,ale oczywiście bez cukry i mleka.

99

Sypana wydaje mi się mocniejsza czyli ta fusiasta. natomiast rozpuszczalna z mlekiem jest całkiem smaczna jednak wolę tę opcję nr dwa:D Jedna kawa dziennie. Stawiam bardziej na czerwona herbate.

100

Prawdziwa kawa,to kawa sypana,najlepiej kupowana w ziarenkach,mielona na miejscu przed zaparzeniem smile z odrobiną cukru + śmietanka smile Średnio mocna,2 x dziennie - pychota! A dla uzupełnienia niedoboru magnezu - tabletki wink
Wszystkie inne kawy - raz na jakiś czas można posmakować wink

"Nie wystarczy tylko posiadać dobry umysł. Najważniejsze jest, by go dobrze używać."

101

Mam bzika na punkcie dobrej kawy.Kupuję w "Pożegnaniu z Afryką" arabicę wyłacznie,mielę  w ręcznym młynku (elektryczny może kawę przypalić) tyle ile akurat potrzebuję i parzę w ekspresie ciśnieniowym.Koniecznie ze spienionym mlekiem i przyprawą do kawy Kamisa:)
Kawę nie zmieloną trzymam w lnianym woreczku w lodówce

Tylko czasem wśród mroku,straszy i krąży wokół zamyślony marabut, w lepkich błotach błądzący ptak
Lecz dzień lęki wymiecie,wiec spokojnie możecie drzwiami trzasnąć i zasnąć gdy "dobranoc" powiemy wam

102

parzona, mocno palona, ewentualnie espresso. bez cukru, za to z dużą ilością mleka
dwa, trzy kubki dziennie to miniumum, chociaż czuję, że kawa na mnie nie działa zbyt pobudzająco, pomimo, że piję ją często i to dosyć mocną. Magnez w doskonałej formie pomimo lat przyjaźnie z czarnulką big_smile
ostatnio też przekonałąm się do zbożowej po przeczytaniu jakiegoś artykułu na jej temat w sieci. ma bardzo dużo witamin i wpływa korzystnie na nasz organizm. to dla mnie fajna odskocznia od zwykłej kawuchy big_smile

live your life.

103 Ostatnio edytowany przez vinnga (2012-05-14 19:30:57)

Od lat mam ekspres ciśnieniowy, z którym jesteśmy mocno zaprzyjaźnieni. Co rano budzi mnie dźwięk mielonego ziarna i aromat kawy unoszący się w całym domu. Diabelskie espresso pomaga mi rozpocząć dzień. Delikatne cappuccino pieści zmysły przed południem, a lekka latte dodaje energii popołudniu. Kilka dni temu pierwszy raz po latach wzięłam łyk kawy rozpuszczalnej. Przysięgam, że moje kubki smakowe nie były w stanie tego zaakceptować. Choć wcześniej taką kawę pijałam z apetytem.

Powód edycji - usunięcie linku

104

Ogólnie rozpuszczalną, ale uważam, że nie ma lepszej kawy niż świeżo zmielona sypana. Piłam taką ostatnio w Tchibo. Poezja!

105

od roku z ekspresu ciśnienowego  dla mnie najlepsza na swiecie .Ten zapach mielonej kawy uuuuuuuuuu uwielbiam

106

ja pije nescafe rozpuszczalną i dodaje mleczko:)
Ewentualnie Nescafe Creme gold smile pyszne obydwie big_smile

"Najtrudniej przeżywa się żałobę, gdy nie ma możliwości zobaczenia ciała zmarłego". -22.09.2012 r. Kruszynka sad

21 marzec 2014 r . urodziła sie Julia :*
CC , 2525 g , 52 cm , 10 punktów Apgar big_smile

107

Ja pije tylko rospuszczalną z dużą ilością mleka i cukru:)Jedną dziennie. Czasem pokawie dostaje jak to nazwać ...może tak serce tak mi bije ręce trzęsą że cały dzień nie moge dojść do siebie.Mimo iż biore magnez;/

"Zdolność bystrej obserwacji jest nazywana cynizmem przez tych, którzy jej nie posiadają."

108

Oglądałam ostatnio program, w którym mówili, że kawa 3w1 to sama chemia, jest w niej tylko 12%kawy, reszta to 50kilka% cukru, barwniki,  smietana w proszku.

109

ja wcześniej nie piłam w ogóle, jakoś mnie sam zapach odrzucał, ale ostatnio polecono mi Cellini, kupiłam na prezent, ale nie dałam całego zestawu i sobie zostawiłam rozpuszczalną, spróbowałam najpierw łyczek od męża a teraz sama sobie robię bo jest przepyszna. w składzie jest 80% Arabika, 20% Robusta, do tego jest wolna od toksyn które w kawach zazwyczaj siedzą, spróbujcie polecam smile

110

Mi wystarczy w zupełności Jacobs Velvet smile

.....w życiu mam różnie, raz na wozie, raz pod wozem, ale próbuje żyć najlepiej jak umiem ...w końcu nie muszę być idealna smile ....wystarczy, że jestem wyjątkowa smile

111

ja jak na razie jestem wierna MK CAFE premium,innej raczej nie ruszę,no chyba że gdzieś w gościach,cały czas zastanawiam się nad kupnem ekspresu ale ceny kaw do niego mnie przerażają,jeszcze pół biedy gdybym sama miała pić ta kawę,ale często mam gości więc kończyłaby się szybko:)

112

sypana

113

rozpuszczalna smile

114

Tylko sypaną. Po naturalnej miewam bóle brzucha. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale wolałam odstawić wszelkie kawy rozpuszczalne.

115

Rano piję kawę sypaną, a po południu małą rozpuszczalną. Jaka by nie była zawsze czarna bez mleczka, cukru i śmietanki.

Kochająca ko­bieta wy­bacza wszys­tko, lecz nie za­pomi­na niczego.

116

Najchętniej latte, uwielbiam ją big_smile

117

2-3 rozpuszczalne dziennie jeśli jestem w domu, bo nie mam w domu ekspresu. Tam gdzie mam dostęp do ekspresu, np w pracy przeważnie latte

118

Bez dwóch zdań sypana jest zdrowsza od rozpuszczalnej i ma lepsze działanie i właściwości.

119

wiem, że rozpuszczalna to syf, ale nie mam ekspresu i taką piję, bo nie cierpię pić kawy z fusami, które zostają na języku bleh hmm

120

Sypana big_smile Ten aromat porannej kawy smile W rozpuszczalnej wydaje się mi że dużo chemii jest.

Posty [ 61 do 120 z 120 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Kawa rozpuszczalna czy sypana - którą pijecie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021