Jak czesto w tygodniu pijecie alkohol? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak czesto w tygodniu pijecie alkohol?

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 139 ]

Temat: Jak czesto w tygodniu pijecie alkohol?

Przejrzalam archiwum, wszedzie pelno tematów o facetach, albo rodzicach alkoholikach, ktorzy niszcza nam zycie.
Z badan wynika jednak, ze kobiety sa jeszcze bardziej podatne na alkoholizm.
Swoja droga tu pojawia sie tez pytanie, kiedy alkoholizm sie w ogole zaczyna.

Ale ja nie o tym.
Jak czesto w tygodniu pijecie alkohol? Liczy sie nawet lampeczka wina po pracy na rozladowanie stresu. Nie chodzi mi o upijanie sie.

Osobiscie nie wyobrazam sobie dnia bez w/w lampki czerwonego polwytrawnego + mentolowego papierosa na balkonie.

A jak to jest u Was?

Life is hard. After all it kills you.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak czesto w tygodniu pijecie alkohol?

Różnie.

???? ?? ?? ????? ??? ?? ??? ?????? ?? ?? ????.
???? ?? ??
???? ??? ??? ?? ??? ?????
?? ???????? ??????,???? ??? ???? ?...

3 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-05-20 19:37:06)

Piję zadziej niż raz na tydzien. Może raz na dwa tygodnie do miesiąca piwo lub kieliszek czegoś innego.

Ja sobie nie wyobrażam życia bez kawy, alkohol piję raczej dla smaku niż szumienia w głowie.

Kilka razy w roku zdarza mi się wypić butelkę wina w ciągu wieczoru lub kremu czy likieru.

4

Jestem facetem i nie piję wcale od Sylwestra, a wcześniej też rzadko... Mi do niczego alkohol nie jest potrzebny smile

5

Jeśli chodzi o mnie, piję rzadziej niż raz  w tyg. Raczej raz na 3, 4 tyg. smile No czasami zdarza się czesciej, ale z rozsądkiem.

Najtrudniejszy jest dialog z samym sobą.

6

Ktos wspomnial o kawie, dziennie tez wypijam jej duzo, bo przynajmniej 3-4 filizanki.
Alkoholu raczej nie pije dla "szumu" w glowie, chyba bardziej tez dla smaku, albo relaksu po calym dniu w pracy.
Wyskokowe, jak wodka czy gin raz na miesiac, dwa. Ale dzien bez wina (i kawy) to dzien stracony.

7

Loveallie, alkoholizm zaczyna się tam gdzie jest "nie wyobrażam sobie bez". I nieważne czy chodzi o codzienną lampkę wina czy upicie się w każdą sobotę. Jeśli "nie wyobrażasz sobie" dnia bez lampki wina to znaczy, że jesteś od tej lampki uzależniona. A przynajmniej bardzo blisko tej granicy.

Osobiście nie mam żadnej prawidłowości w piciu alkoholu. Są okresy kiedy piję częściej, są takie, kiedy rzadziej. Myślę, że statystycznie wyjdzie mi jakieś 2 piwa (lub inne porcje alkoholu) w tygodniu. Z założeniem, że czasem przez miesiąc nic, a czasem butelka wina na głowę podczas babskiej posiadówy.

8

Vinnga: Czy ja wiem? Z tym alkoholizmem to bym nie przesadzała. Mam podobnie jak loveaellie, uwielbiam usiąść wieczorem przy dobrej książce z kieliszkiem wina. Robię tak często i nie uważam się za alkoholiczkę smile
Według mnie alkoholizm zaczyna się w tym momencie kiedy alkoholem zapijamy smutki, a nie kiedy wypijemy kieliszek wina wieczorem dla smaku.

9 Ostatnio edytowany przez thepass (2014-05-20 20:35:26)

Wg Ciebie, ale to ma sie nijak do rzeczywistosci.
Często wg "mężów", którzy piją - oni tylko po obiedzie muszą sobie kilka piwek walnąć. Tak dla zasady. Do meczu też. Nie na smutki. Nie uważają się za alkoholików także.
Wytycznych co do uzaleznienia jest sporo więcej niz tylko "zapijanie stanu emocjonalnego", a nawet nie jestes swiadoma tego, bo w koncu MUSISZ sie napic i nie wyobrazasz sobie dnia/sytuacji (np co każdą imprezę) bez tego.

'She's the kind of girl you dream of'
"Mało pewne siebie kobiety zawsze będą biec za tym, czego nie mogą mieć, szukać czegoś czego nie ma."
Nie ma możliwości obdarzenia najgłębszym uczuciem jakim dysponuje człowiek, kogoś, kto nie jest dla ciebie dobry i traktuje cie nie tak jak byś chciał. Zakochanie w wyobrażeniach.
|Tylko pod mailem|

10

Alkohol pije tak raz na 2 msc.

11

vinnga napisał/a:

Osobiście nie mam żadnej prawidłowości w piciu alkoholu.

U mnie podobnie. Może być pół roku kiedy nie mam w ustach alkoholu, może być (jak w przedostatnim tygodniu) kiedy piliśmy wino codziennie.
W zasadzie alkohol mógłby dla mnie nie istnieć.
Co innego kawa....

12

thepass napisał/a:

Wg Ciebie, ale to ma sie nijak do rzeczywistosci.
Często wg "mężów", którzy piją - oni tylko po obiedzie muszą sobie kilka piwek walnąć. Tak dla zasady. Do meczu też. Nie na smutki. Nie uważają się za alkoholików także.
Wytycznych co do uzaleznienia jest sporo więcej niz tylko "zapijanie stanu emocjonalnego", a nawet nie jestes swiadoma tego, bo w koncu MUSISZ sie napic i nie wyobrazasz sobie dnia/sytuacji (np co każdą imprezę) bez tego.

Wypicie kilku piw=upicie się (dla większości). Lampką wina wypitą wieczorem się nie upijesz, a podobno nawet może ona ochronić Cię przed zawałem.

Myślę, że alkoholizm zaczyna się wtedy kiedy uciekasz w alkohol przed swoimi problemami. Bądź jest on twoim jedynym sposobem na odstresowanie się.

Poza tym we Francji normalnym jest podawanie wina do posiłków. Gdyby było tak jak piszesz większość Francuzów byłoby alkoholikami.

13

Lampka lampką, ale spytaj tych imprezowiczów cotygodniowych - prawie wszystkich studentów, czy oni siebie nazywają alkoholikami. A jednak "muszą", bo zabawa, bo tak wszyscy robią. Norma społeczna.
Alkoholizm od uzależnienia też myśle można jakoś rozróżnić. Alkohol zawsze wpływa na układ nerwowy, to nie jest herbata. Wzmacnia emocje, które w sobie trzymamy. Działa na układ współczulny, więc osoby neurotyczne i wrażliwe (w wiekszosci kobiety) są na uzależnienia podatne. Masz nawet lekką depresje, to alkohol Ci ją wzmocni. Ludzie z nerwicą i depresją po alkoholu mają bardzo spotęgowane objawy. Ukierunkowujesz dziennie mysl na alkohol: "dzis sobie odpoczne, to rozluznie się lampką wina. Bedzie sie lepiej myślało, spało. To mi pomoże." Dla mnie to jest schemat uzależnienia. Taki typowy alkoholizm ma problem duzo głębszy, bo człowiek albo nie radzi sobie ze swoimi emocjami, albo... się nudzi, czyli brak mu tych emocji, zajęć. Zupełnie zdrowy człowiek pije alkohol nieregularnie i nie ma żadnej potrzeby stosować go w życiu. Nie tłumaczy sobie, że przydaje się mu a na pewno nie w poprawie stanu zdrowia. Mysle, ze mity o zdrowotności spożywania alkoholu są już często obalane. Francuzi raczej piją młode wina, do obiadu - bo szybko sie strawi i byc moze na układ nerwowy nie mają takiego wpływu.
Piwa to też alkohole niskoprocentowe, a jednak od nich zaczynają się uzależnienia. Dla mezczyzny kilka piw to jest nic, powie, że to lekka faza. A znam dziewczyny, które sie zataczają po jednym słabym piwie, więc taka lampka wina tez może im nieźle namieszać w głowie i uzależnić. W koncu czują, że alkohol przynosi im realne korzyści i mają powód, by sie napić. Na pewno przy piciu trzeba byc swiadomym swojej psychiki i czy jednak nie potęguje różnych "humorków", słabości.

'She's the kind of girl you dream of'
"Mało pewne siebie kobiety zawsze będą biec za tym, czego nie mogą mieć, szukać czegoś czego nie ma."
Nie ma możliwości obdarzenia najgłębszym uczuciem jakim dysponuje człowiek, kogoś, kto nie jest dla ciebie dobry i traktuje cie nie tak jak byś chciał. Zakochanie w wyobrażeniach.
|Tylko pod mailem|

14

W tygodniu to tak nie piję, nie przepadam i nie ciągnie mnie. Piję raczej raz na parę miesięcy, czasem raz na parę tygodni.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

15

Ja osobiscie nie pije zeby zabic smutki, czy sie odstresowac.. To po prostu jakos tak "samo sie". Moja mama, od kiedy pamietam, zawsze po przyjsciu do domu z pracy nalewala sobie lampke wina, odpalala papierosa i zaczynala gotowac kolacje. Chyba to przez nia mam taki schemat w glowie. Nie umiem zabrac sie za smazenie piersi z kurczaka wieczorem, jesli nie wlacze sobie dobrej muzyki i nie naleje lampki wina.
Naprawde rzadko sie upijam.
Moze chodzi o smak, moze o sam fakt picia. Ale mentolowe malboro i czerwone/biale polwytrawne po pracy musi byc.

16 Ostatnio edytowany przez Vian (2014-05-21 05:59:44)

U mnie żadnych reguł, czasami kilka miesięcy w ogóle nie piję, czasami piję codziennie czy co drugi dzień, zależy od ochoty i jak się składa. Lubię pić w towarzystwie, ale nie mam problemu, żeby nalać sobie szklaneczkę do filmu czy książki.

Też uważam, że problem zaczyna się, kiedy sobie dnia bez drinka nie wyobrażamy. Mam kumpla, dobroci facet, upija się raz na ileś lat i to jak go kumple z pracy szantażem w wódkę wrobią (do której ma bardzo słabą głowę). Ale dzień bez piwa, a dokładniej paru, nie istnieje. Nie było problemu, póki nie przyszedł gorszy okres, wydatki, i żona poprosiła go, żeby z piwa zrezygnował na jakiś czas. I się okazało to niemożliwe, wolał chomikować część wypłaty (która była potrzebna "na dom") zmuszając tym samym żonę do pożyczki niż zrezygnować z tych kilku piw. To też alkoholizm.

Z kolei inny przypadek - dziewczyna miała ostro imprezującego (czyt. pijącego) faceta, co weekend wódka lała się strumieniami, ona piła razem z nim, często gęsto do upadłego. Ale rozstała się z facetem, skończyły się alkoholowe weekendy i skończyło się jej picie. Zero problemu. Może się napić, może nie, w ogóle jej do alkoholu nie ciągnie. Innymi słowy, zero problemu. (Ale już ten facet jak dla mnie problem ma, bo dla niego w głowie relaks=wódka, impreza=dużo osób pijących wódkę, wakacje=wódka w plenerze, urlop=wódka etc)

Ach, no i moja niemiecka rodzina - na zachodzie w ogóle jest całkiem inna kultura picia. U nas się pije od okazji do okazji za to dużo, u nich codziennie, do obiadu, dla smaku, ale mało kto się tam upija. Nie pamiętam u nich obiadu bez wina, a mimo to nikt nie jest alkoholikiem. Może to kwestia mentalności i podejścia do alkoholu...

17

thepass napisał/a:

Lampka lampką, ale spytaj tych imprezowiczów cotygodniowych - prawie wszystkich studentów, czy oni siebie nazywają alkoholikami.

Studenci, co prawda piją sporo, ale najczęściej wraz z końcem studiów kończą się balangi. Nie powiem, od imprez też nie stronie. Może nie pije na wszystkich, ale często sięgam na nich po alkohol. 

A jednak "muszą", bo zabawa, bo tak wszyscy robią. Norma społeczna

Gdybym miała robić to co wszyscy, już dawno byłabym nałogową palaczką - nie chodzi mi tylko o papierosy.

Ukierunkowujesz dziennie mysl na alkohol: "dzis sobie odpoczne, to rozluznie się lampką wina. Bedzie sie lepiej myślało, spało. To mi pomoże."

Jeżeli czekasz cały dzień na to wino i wmawiasz sobie, że ten kieliszek ma Ci w czymś pomóc- to faktycznie możesz mieć problem. Co innego jest jak pijesz to wino tylko dla smaku.

Nie tłumaczy sobie, że przydaje się mu a na pewno nie w poprawie stanu zdrowia.

Wspomniałam we wcześniejszym poście o zawale, nie po to aby się tłumaczyć. Tylko po to aby dać przykład, że alkohol nie jest taki zły jak go przedstawiasz. Nie raz lekarze polecają np. piwo na neki, bądź wino na serce. Na pewno żaden lekarz nie wpychał by siłą pacjentów w uzależnienie.

Zupełnie zdrowy człowiek pije alkohol nieregularnie i nie ma żadnej potrzeby stosować go w życiu.

Jeżeli alkohol jest potrzebą- mamy problem, jak tylko zwykłym dodatkiem-nie mamy problemu. Można pić regularnie i nie wpaść w alkoholizm. Wszystko zależy od twojego podejścia.

Na pewno przy piciu trzeba byc swiadomym swojej psychiki i czy jednak nie potęguje różnych "humorków", słabości.

Z tym się w całości zgodzę wink

18 Ostatnio edytowany przez Beyondblackie (2014-05-21 20:35:10)

Piję gin z tonikiem przed kolacją i lampkę wina z takową, codziennie. W weekend ze dwa- trzy piwa. Okazyjnie, raz na rok, zdarza mi się zechlać jak świnia.

Ale normalnie nie traktuję alkoholu jako środka znieczulającego.

19

Dokładnie. Jak pisałam sama bardzo rzadko piję alkohol, nie przepadam za nim ogólnie, ale też uważam, że problem jest dopiero, gdy ktoś czuje przymus, że musi koniecznie, nieważne, co by się działo, zaniedbuje obowiązki. Jeśli traktuje alkohol często jako środek na problemy, to też nie jest dobrze. Co innego oczywiście raz na jakiś czas napić się na rozluźnienie, na lekką poprawew nastroju, tak jak czasem można zjeść czekoladę, byle nie ciągle, z umiarem. Jeśli tak nie jest, to nawet jeśli pije często, regularnie, ale nie jest to jakiś przymus czy coś, to jest ok, większość ludzi chyba sama wyczuwa takie granice, ale niektórzy to lekceważą po prostu, wiadomo, każdy ma inny charakter, jeden ma silniejszą wolę, inny słabszą, to też ma wpływ. Zwykle jest chyba moment ostrzegawczy, w trakcie którego po prostu człowiek powinien powiedzieć stop, bo powoli dzieje się niebezpiecznie. Wtedy jeszcze pewnie jak człowiek się zaweźmie to nie jest tak łatwo przystopować, bo człowiek uzależniony jeszcze nie jest, choć bliski tego. Jak już jest uzależniony, to jest ciężej, mogę się domyślić, jak z każdym uzależnieniem. Tak mi się wydaje.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

20

Generalnie nie tknę ani kropli kiedy jestem chora, nawet tylko przeziębiona, albo kiedy mam coś ważnego na głowie. Pomijając, że jak człowiek zajęty to zapomina nie tyle o lampce wina ale o całej kolacji big_smile

21

Kiedyś jak byłam w dołku piłam prawie codziennie sad teraz może raz na dwa tygodnie się zdarzy, znów nie mam potrzeby picia i jest cudownie smile
(tylko kawę przydałoby się jeszcze ograniczyć)

22

Codziennie piwo, ilość różna.

Zabiję się z miłości do ciebie. Gdybym kochała siebie, zabiłabym ciebie.

23

Tak sobie to przemyślałem i wychodzi dosyć rzadko. Bywają okresy że nie piję alkoholu ( jakiegokolwiek ) wcale. Zdarza mi się wypić jakieś piwo albo dwa ( musiałbym się mocno wysilić by sobie przypomnieć kiedy wypiłem więcej niż 3 czytam 4 jednego dnia ) - chyba w Sylwestra to było ostatni raz.

Z racji tego że koncernówki są wybitnie nijakie, słabe ( nie chodzi mi o procenty ) i generalnie 'ble' to jeśli już to częściej wychodzi jakieś wino, wódka czy inny mocniejszy trunek ( + rzecz jasna domowe wyroby wszelkiej maści ). Może nie codziennie ani co tydzień ale coś tam dla odprężenia się trafia. Do jakiekolwiek nałogu jeszcze daleko. wink

*** Ojciec jest dla ciebie uosobieniem Boga. A jeśli nie znasz swojego ojca, jeśli twój ojciec dał nogę albo nigdy nie ma go w domu, to jakie jest twoje wyobrażenie o Bogu? *** You never know how strong you are until being strong is the only choice You have. ***

24

jeśli piję to raczej towarzysko, na koncercie (ulubiony sznaps gruszkowy  big_smile), czy w plenerze raz na jakiś czas. Za mocnymi alkoholami nie przepadam, wolę coś lżejszego

25

Wcale

26

Ja czasami kieliszek wina, albo szklaneczkę bourbona. Rzadziej jakaś wódka. Ale nie ma w tym żadnej regularności - mogę nie wypić ani kropli alkoholu i przez kilka miesięcy, w ogóle nie mieć ochoty. Nigdy nie było tak żebym musiała się napić, bo nie wytrzymam. Raczej dla towarzystwa mi się zdarzy niż tak z własnej inicjatywy.

"Si vis pacem - para bellum"

27

Pije 4,5 drinków w tygodniu.

Jedno cialo dwa oblicza. Raz aniolek raz diablica.

28

Piwko i słabszy alkohol, lubię te smakowe, słodkie i nie słodkie ale smakowe smile Sznaps jest fajny, jest nie słodki ale taki rześki wink

29

mikrus napisał/a:

Piwko i słabszy alkohol, lubię te smakowe, słodkie i nie słodkie ale smakowe smile Sznaps jest fajny, jest nie słodki ale taki rześki wink

Sznapsnięcie dobra rzecz smile próbowałaś obu smaków?

30

Tylko gruszkowy smile

31

Nie pijam a jak juz, to od czasu do czasu,wole inne uzywki, poza tym kocham kawe bez cukru z mlekiem

Najwieksze szczescie ktore mi dajesz, to szczescie ze Cie nie kocham. Wolność

32

mikrus napisał/a:

Tylko gruszkowy smile

jabłko też bardzo dobre, nie za słodkie i nie trzeba popijać wink
Devil70- kawę bez cukru z mlekiem też kocham wink

33 Ostatnio edytowany przez ziemniaczana (2014-06-13 23:45:19)

Hmm bedąc szczerą big_smile

Nie pamiętam piątku/soboty bez piwa czy drinka big_smile.
W tygodniu różnie.. Czasem moge  nie mieć ochoty wcale a czasem zdarza sie  wypić codziennie po dwa-trzy piwka.,

Kwestia nastroju ^^

W zasadzie chyba to nawet nie chodzi o "alkohol". Po prostu lubię smak piwa:D

34

Kurcze, ja zdecydowanie nie umiem zyc bez wina.

35

Kiedyś prawie w ogóle nie pilam alkoholu. Teraz zdarza się piwko raz lub 2 razy w tygodniu, ale też tak symbolicznie po meczącym dniu w pracy. Wracam, kąpiel, łóżeczko i piwko przed TV. A jak się miło zasypiaaaaa... wink Inne trunki to już raczej rzadziej, bardziej od okazji, ale też nie zawsze bo przeważnie jestem kierowcą tongue

The Day I Realized You're Gone...

36

loveaellie napisał/a:

Kurcze, ja zdecydowanie nie umiem zyc bez wina.

Uwielbiam białe wino smile wiec nie jesteś sama smile
Nie pijam piwa (ewentualnie desperados), ale dobre wino, to jest to. Lubię do obiadu, czasem wieczorkiem... zależy od sytuacji.

To smutne, że głupcy są tak pewni siebie... a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości

37

Jaaa tochleejeee soziennnnie!

A tak serio, to wtedy gdy mam ochotę, czyli nie ma reguły. Mogę iść do znajomych i ciągnąć cały wieczór na coli, a mogę przy książce wypić kieliszek wina - albo na odwrót. Czasami mam ochotę wypić coś mocniejszego i więcej, np. whiskey, a czasami wystarczy mi jedno słabe piwo lub całkiem rezygnuję na rzecz soku. Ile razy w tygodniu? Różnie, ale zazwyczaj raz.

38

Też nigdy nie umiałam określić, kiedy to już nie zabawa tylko uzależnienie. Sam fakt, że się nad tym zastanawiałam dawał do myślenia.

Znam jednego AA, który nie pije od 2 lat i mówił mi że w wknd pil do odcięcia, a w tygodniu po piwie. Uświadomił sobie jak bardzo sprawa jest poważna, gdy szukał przyczyny swoich dolegliwości. Okazało się, ze tzw kac utrzymywał się  nawet kilka dni i to nawet bez picia. Do tej pory jak siedzi z innymi pijącymi znajomymi to musi pójść na spotkanie grupy, bo odczuwa "suchego kaca".

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego." Marek Aureliusz
Walczę z boreliozą i bartonella https://boreliozalyme.blogspot.com/

ja pije okazyjnie np. na Sylwestra, w święta itp. ogolnie nie lubie pic czesciej bez okazji smile

40

Nie piję często, mam swoje ulubione alkohole , piwo koniecznie  zimne, kolorowe smakowe alkohole, ostatnio właśnie sznaps gruszkowy i jabłkowy, lubię też whiskey.

41

ja kupuje przeważnie butelke winka i pije ją caly tydzień. czyli jedna lamkpa dziennie wyjdzie,
ale to tez nie zawsze, bo np w tym tygodniu nie kupilam nic i juz drugi tydzień nie piję. więc rozni to u mnie bywa smile

42 Ostatnio edytowany przez Amethis (2014-07-30 19:44:51)

to jest dla mnie trochę kiepskie pytanie, które może ewentualnie świadczyć o pytającym big_smile

ja rok temu piłem dużo, znaczy często, z racji obowiązków
często nie znaczy dużo
ale mała nawet dawka cieszyła sad
od pewnego czasu powiedzmy rok bo aż tak skrupulatny nie jestem
pije np w jeden dzien mocno
ale nie pije 3 miechy
u mnie problem jest z emocjami nagromadzonymi

teraźniejszość jest taka że wiem że nawet jak bym rok nie pił, póki w pełni się nie uświadomie
takie samo świadectwo dam

także skłaniam się nie ilość tylko jakość

no nie którzy wogole nie powinni pić, czy to butelka na tydzien
czy to tylko weekend

jesli tylko wiąże się to z tym że czekają na to
to jest to samo
tylko może stopień "wtajemniczenia" inny
ale każdy level w górę plus coś w życiu do jednego prowadzi, chyba to forum nie świeci pustkami przykładów

dla mie to taka różnica jest na chwile obecną, jak ktos zada pytanie
czy ktoś ci sie wpier  w życie czy ci pomaga, mozesz miec dwie odpowiedzi, a reali daje takie same, sad
zalęzy z której na to strony patrzysz, strony uświadomienia big_smile

pozdr

"Wędrowcze, droga przepadła; trzeba ją idąc, odkrywać"
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

43

A ja właśnie weekendowe piwko mam zamiar odstawić, bo mi brzuszek zaczął rosnąć big_smile a tak przy grillu to piwko wiadomo obowiązkowo,  piłam jedno czasem dwa. Tylko na co się tu przestawić...

44

Na schłodzone wino. wink

*** Ojciec jest dla ciebie uosobieniem Boga. A jeśli nie znasz swojego ojca, jeśli twój ojciec dał nogę albo nigdy nie ma go w domu, to jakie jest twoje wyobrażenie o Bogu? *** You never know how strong you are until being strong is the only choice You have. ***

45

Metyl napisał/a:

Na schłodzone wino. wink

Lubię, ale bardziej białe wink

46 Ostatnio edytowany przez Amethis (2014-07-31 07:21:42)

wiórka.ck napisał/a:

A ja właśnie weekendowe piwko mam zamiar odstawić, bo mi brzuszek zaczął rosnąć big_smile a tak przy grillu to piwko wiadomo obowiązkowo,  piłam jedno czasem dwa. Tylko na co się tu przestawić...

polecam rowerek, ja mimo szczupłej sylwetki, wzrostu okolo 195, przez 3 tygodnie pozbyłem się 10 kg,
w rzeczywistości, mieśnie się obudziły, brzuch nie lata jak, galareta, i z 97 na 87 sie spadło

jedyny minus, ciuchy cos za duze w pasie big_smile

godzian rowerkiem co drugi dzien, tylko ze intensywnie
po takim wysiłku ąz wiadomo co by się napić, ale odkrywam inne smaki i przyzwyczajenia

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

47

tenniedobry2 napisał/a:
wiórka.ck napisał/a:

polecam rowerek, ja mimo szczupłej sylwetki, wzrostu okolo 195, przez 3 tygodnie pozbyłem się 10 kg,
w rzeczywistości, mieśnie się obudziły, brzuch nie lata jak, galareta, i z 97 na 87 sie spadło

po takim wysiłku ąz wiadomo co by się napić, ale odkrywam inne smaki i przyzwyczajenia

Wiedziałam, że gdy to przeczytasz to polecisz mi rower big_smile niestety, nie lubię jezdzić na rowerze, ale męczę się na stepperze wink
Pzdr.

48

wiórka.ck napisał/a:
tenniedobry2 napisał/a:
wiórka.ck napisał/a:

Wiedziałam, że gdy to przeczytasz to polecisz mi rower big_smile niestety, nie lubię jezdzić na rowerze, ale męczę się na stepperze wink
Pzdr.

no wiadomo każdy coś tam innego, preferuje, sądząc po wypowiedzi   że "się męczysz" big_smile, wiem o co chodzi,
nie zmieniając więcej sedna postu
u mnie rowerek stoi w domu drugi rok, stacjonarny, zakupiony przez zone, i jego uzywanie konczy sie wylacznie na tym, ze ja po 3 miechach wynosze na tak zwany strych, a za tyfzien zona go przynosi z powrotem
w sumie taki mebelek dodatkowy, główna funkcja wieszak big_smile

moze byc wieszak na białe wino big_smile np

49

tenniedobry2 napisał/a:
wiórka.ck napisał/a:
tenniedobry2 napisał/a:

Pzdr.

no wiadomo każdy coś tam innego, preferuje, sądząc po wypowiedzi   że "się męczysz" big_smile, wiem o co chodzi,
nie zmieniając więcej sedna postu
u mnie rowerek stoi w domu drugi rok, stacjonarny, zakupiony przez zone, i jego uzywanie konczy sie wylacznie na tym, ze ja po 3 miechach wynosze na tak zwany strych, a za tyfzien zona go przynosi z powrotem
w sumie taki mebelek dodatkowy, główna funkcja wieszak big_smile

moze byc wieszak na białe wino big_smile np

No mój mąż identycznie, traktuje mój stepper jako wieszak na koszulę...
Mówi, że przecież i tak stoi to niech się choć do czegoś przyda big_smile
A zaczęło się od piwa..

50

ostatnio to więcej okazji jest do jakiegoś sznapsnięcia, wiadomo grille, jakieś wakacyjne spotkania ze znajomymi smile

51

Bo sznaps dobrze smakuje latem smile U nas w lodówce zawsze w pogotowiu jest butelka smile

52

Miałem okres że codziennie przez dobre dwa lata. Teraz rzadziej. Raz na tydzień, czasem raz na miesiąc

53

W weekend zawsze parę/paręnaście piw. W tygodniu zdarza się 1-2 piwka. Kiedyś praktycznie codziennie piłem 2-4 piwa, ale to już dawne czasy.

Do utraconego raju
Nie powinno się wracać,
Zwłaszcza jeżeli nie ma się pewności,
Że był on naprawdę rajem.

54

Co? Rachunki się podliczyło? Ja jak podliczyłem to spadłem z dywanu na podłogę:P

55

No rachunki, to główny powód, ale i rosnący brzuszek wink

Do utraconego raju
Nie powinno się wracać,
Zwłaszcza jeżeli nie ma się pewności,
Że był on naprawdę rajem.

Posty [ 1 do 55 z 139 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak czesto w tygodniu pijecie alkohol?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018