Czy uda mi się zrzucic 10 kg? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1

Temat: Czy uda mi się zrzucic 10 kg?

Mam zamiar przejsc na diete, tzn.moze nie na diete ale ograniczac sie z wielkoscia posilków, zrezygnowac ze slodkich napojow, sokow, cukru do kawy i herbaty, slodyczy, bialego pieczywa, smazonych potraw, chipsow, paluszkow, ciast, lodow i jesc wiecej owoców, warzyw i pic wiecej wody ok.2l dziennie. I teraz moje pytanie czy mając 165cm wzrostu i wadze ok 66kg, udami sie schudnac 10 kg w ciagu 3-4 miesiecy? Jak myslicie?     
Dodam, że na siłowinie, basen i długie spacery nie mam czasu;/

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy uda mi się zrzucic 10 kg?

Trudno jest stwierdzić, czy ktoś schudnie lub nie. Na szybkość utraty wagi składa się wiele czynników takich jak wiek, płeć, aktywność fizyczna, uwarunkowania genetyczne itp.
Moja rada licz kalorie, na kilogram wagi przypada ok. 6000 kcal, kobieta spala dziennie w zależności od aktywności ruchowej od 2000 kcal do 2500 kcal. Myślę, że najlepiej sama przeliczysz ile jesteś w stanie schudnąć i w jakim czasie. Tabele z wartością kaloryczną pokarmów bez problemu znajdziesz w sieci, radzę też sprawdzać etykiety kupowanych produktów żywnościowych.

3

troche mnie rozczarował brak odpowiedzi... no ale coż...
pisze, ponieważ chciałam sie pochwalic:) przez niemal 1 miesiąc udało mi sie zrzucic 3,5 kg!! smile

4

etzi napisał/a:

forum to nie piekarnia lol
"przez niemal 1 miesiąc udało mi sie zrzucic 3,5 kg!"
- po prostu pozbyłaś się nadmiaru wody z organizmu, na początku najszybciej się chudnie smile
"na kilogram wagi przypada ok. 6000 kcal"
z tego co ja wiem 7.000kcal= 1kg. wagi
"Dodam, że na siłowinie, basen i długie spacery nie mam czasu"
dzięki ćwiczeniom ma się lepszą sylwetkę, ponadto szybciej się chudnie. Jeśli tylko będziesz ograniczała spożycie organizm po jakimś czasie się do tego przyzwyczai i wejdzie w "tryb oszczędny".
Jak najbardziej przez 4 miesiące możesz schudnąć 10 kg. przeszkodą byłyby np. problemy hormonalne.

5 Ostatnio edytowany przez ewelinaL (2011-01-14 08:59:49)

etzi napisał/a:

pisze, ponieważ chciałam sie pochwalic:) przez niemal 1 miesiąc udało mi sie zrzucic 3,5 kg!! smile

Zajrzyj tutaj może ta dieta będzie Ci odpowiadać, ja ją z powodzeniem stosuję, właściwie to już zakańczam. Ma pewną zaletę nie chodzi się głodnym:http://www.netkobiety.pl/t10123.html

Alaclaudiey Pisząc 6000 kalorii opierałam się na książce Tadeusza Mieczkowskiego, który odchudzał z powodzeniem polaków już w latach osiemdziesiątych. Wiem, że inne źródła podają inaczej jednak wolę powoływać się na znane mi publikacje.

6 Ostatnio edytowany przez London69 (2011-01-14 15:08:49)

Ja uważam, że powinnaś dać sobie radę. Jeśli nie masz czasu na siłownię, basen itd. wystarczy, że będziesz robiła sobie po 100-200 brzuszków dziennie. Wzmocnisz mięśnie i nie będzie problemu z oponką. Dobrze jest też kupić sobie w aptece herbatkę na trawienie i jeść potrawy bogate w błonnik- nie będzie wtedy problemu z procesami trawiennymi (wiadomo o co chodzi wink). Odstawić słodycze. Posiłki jeść normalnie ale zdrowiej. Mniej i częściej. smile

Na swoim przykładzie, powiem Ci, że przez miesiąc schudłam 10kg. Jakoś półtora roku wstecz to było. Podczas bilansu w szkole załamałam się. Zwykle ważyłam ok. 60kg, wchodzę na wagę, patrzę a tam 65 yikes Nie było tego aż tak bardzo widać, ale dla mnie sam fakt był załamką. Z dnia na dzień odstawiłam słodyczę (słodziłam tylko herbatę, bo jak wiadomo nie można całkowicie odcinać się od cukrów). Na początku było ciężko, bo jestem uzależniona od słodyczy (tak, można się od tego uzależnić wink). Przez miesiąc nie jadłam słodyczy, resztę posiłków normalne + codziennie 200brzuszków i nie ważyłam się. Szybko straciłam na wadze, co rzucało się w oczy. Gdy stanęłam na wagę oczom nie mogłam uwierzyć. big_smile Cudowne 55 kg smile Jednak musiałam dostarczyć organizmowi więcej cukru, bo miałam problemy zdrowotne i pani doktor nakazała mi przytyć przynajmniej 4kg. tongue No tak, 55 przy wzroście 172 to dosyć mało. Od tamtej pory słodycze jem normalnie, bo inaczej nie potrafię. tongue Co prawda nie tak często jak kiedyś. Aktualnie ważę 59-60 kg i czuję się z tym dobrze. smile Tak więc dla chcącego nic trudnego! smile

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

7

ewka3 i London69 bardzo dziękuje za odpowiedzi!! smile będę sie starała wytrwac w diecie i zrzucic te 10 kg, które jak starsznie mi przeszkadza

8

aha! dieta dukana odpada, zakwasza organizm i nie dostarcza odpowiednich skłądniekow odzywczych odpowiednich dla mojego wieku i wysiłku fizycznego....

9 Ostatnio edytowany przez London69 (2011-01-18 23:05:13)

Od kiedy zaczynasz? smile Nie radzę "od poniedziałku" tylko najlepiej jak sobie postanowisz tak zacznij. smile Np. "zaczynam jutro" i koniec! Im szybciej zaczniesz tym lepiej... Jak lubisz słodkości, to radzę nie odstawiać wszystkiego gwałtownie, tylko stopniowo odzwyczajać organizm.

Jak masz jakieś pytania konkretne to śmiało pisz na e-mail. smile Powodzenia i wytrwałości w postanowieniu życzę! smile

10

ciężko to określić. gdybyś dołączyła ruch to pewnie by ci się udało. a tak to możesz schudnąc 5 kg a potem waga ci stanie.

"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." A.Einstein

11

A, i pamiętaj, że wprowadzając dietę do swojego organizmu wprowadzasz przynajmniej jakiś składnik na stałe. smile Nie ma czegoś takiego, że odchudasz się od marca do kwietnia. Jak już zaczynasz to powinna być to trwała zmiana. smile I żadne diety owocowe, warzywne, bo organizm potrzebuje WSZYSTKICH składników do prawidłowego funkcjonowania.

12

London69 zgadzam sie z Toba....
ja juz hoho zaczynałam diety i niestety zawsze przegrywałam sad((
musze zrzucic 10 kg po ciazy .....
Moim zdaniem to trzeba pic duzo wody zeby oczyscic organizm... nie jest maxymalnie 2 h przed snem i cwiczyc dwa razy w tyg na poczatek , pozniej mozna zwiekszyc cwiczenia ....:)) ja zaczynmam dzis z tamilee webb.... mam nadzieje ze tym razem mi sie uda smile)))
trzymajcie kciuki

Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód Twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.

13

ktos odwiedza to forum ?? ten wątek??? bo myslałam ,ze cos ktos poradzi , ze jakies odpowiedzi beda a tu pusto sad(

Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód Twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.

14

ja mam 170cm i 60kg chce schudnac 5 kilo natomiast stoi wszystko w miejscu nawet kilo nie spadła mi wage mimo ze chodze na areobik3 razy w tygodniu  , orgraniczam jedzenie nie jem po 18 i jestem coraz bardziej załamana

Michalinka:* - ur. SN 27.08.2012 g.10.16  3350g 55 cm

15

Witam:)
Etzi myślę że na poczatek te ograniczenia w jedzeniu starcza. Pewnie pomogło by bardziej gdybyś wyeliminowała, węglowodany pszenne, ale nie staraj się drastycznie zmniejszyć ilości kalorii bo kiedy tylko przerwiesz i wrócisz do poprzedniego trybu żywienia waga wróci.

Kobietka89 Mamy te same wymiary, ale przy naszym wzroście 55kg to już niedowaga tak więc ie musisz się katować i załamywać:D I szczerze nie wiem dlaczego to robisz, ja noszę rozmiar 36-38 spodnie, a góra 38-40 (to przez biust DD) i uważam że jak dla mojego wzrostu to idealny rozmiar. Przed ciaża ważyłam 54kg i sama skóra i kości, nie wygladało to dobrze

AAaa i nie wiem czy to ważne ale dodam że ja jestem na diecie, gdzie wskazane sa tylko 45 minutowe spacery, nie muszę wykonywać ćwiczeń, tyle że musiałam podjać treningi na brzuch, bo ciaża i ubytek wagi spowodował że skóra trochę obwisła na brzuchu, ale jest coraz lepiej:) Ale ćwiczę tylko brzuch, no i chodzę z dzieckiem na basen ale to się chyba nie liczy bo tylko chodzę w ta i z powrotem:D

Wzrost: 170cm
Bylo:78kg
Jest:59,5kg

16

Dotty  no własnie duzo zalezy od figury . kiedys wazyłam mniej i nie ukrywam ze lepiej sie czułam smile moze 55 to przesadziłam ale chociaz57:)

Michalinka:* - ur. SN 27.08.2012 g.10.16  3350g 55 cm

17

Trudno powiedzieć.Dobrze,abyś jednak oprócz ograniczeń żywieniowych dołaczyła troszke ruchu.Chociażby rowerek stacjonarny,dla przykładu.:) Przemiana materii Ci się zwiększy.

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021