zagadka filmowa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » zagadka filmowa

Strony Poprzednia 1 211 212 213 214 215 275 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13,781 do 13,845 z 17,874 ]

13,781 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-03 22:13:17)

Odp: zagadka filmowa
paslawek napisał/a:

To anagram ma być?
jak anagram to  może "Roma" z 2018  Alfonso Cuaróna.
był jeszcze film "Mora" ale chyba jakiś bardzo "niszowy"

o, jak szybko się spełniło big_smile

Tak, Roma. 3 Oscary. Opinie mocno podzielone. Krytycy pieją z zachwytu, widzowie mniej ;-)

edit. Amor czytany od tyłu = Roma. Anagram i ananim w jednym, czyli bez kombinowania nawet, znaczy bez przestawiania liter :-)

Wiecie, że nawet nie wiedziałam, że są ananimy kołowe :-) Np. wyroby - wybory. Człowiek się uczy całe życie ;-)

Zobacz podobne tematy :

13,782

Odp: zagadka filmowa

Zgadza się, też chciałam podać ten tytuł. Ale już zaskoczyłam 'jak to się robi' smile

13,783 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-03 22:24:23)

Odp: zagadka filmowa

i zniknął Paslawek z zagadką ;-)

Misiulko, to wbrew pozorom, nie jest skomplikowane :-)

13,784 Ostatnio edytowany przez paslawek (2020-05-03 22:31:18)

Odp: zagadka filmowa

Myślę a to nie jest częsty widok smile

To na szybciutko i łatwiutko smile

https://img.besty.pl/images/404/27/4042723.jpg

Aaaa do tytułu niech będzie

13,785 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-03 22:53:39)

Odp: zagadka filmowa

no bez jaj, chyba nic z jeźdżcami w tytule big_smile
Tak to ja się nie bawię...


to moi oprawcy ;-)

https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2012/03/b312fe307d0aae6afb89f425ba7cfb7c.png

13,786

Odp: zagadka filmowa

jeźdźców nie ma w tytule

13,787

Odp: zagadka filmowa
paslawek napisał/a:

jeźdźców nie ma w tytule

uff, to uruchamiam ósmy zmysł.

13,788

Odp: zagadka filmowa

Czas start smile

13,789

Odp: zagadka filmowa

Apocalypto

13,790

Odp: zagadka filmowa

nie, nie, pod presją czasu nie umiem myśleć, działać, żyć :-)
Ale przyznam, że zaintrygowała mnie ta zagadka. Zwłaszcza w kontekście tej łatwości :-))

13,791

Odp: zagadka filmowa

Może - Czyż nie dobija się koni ?

13,792 Ostatnio edytowany przez paslawek (2020-05-03 23:01:11)

Odp: zagadka filmowa

Niedokładnie .

To jeszcze nie  pachnie jak zwycięstwo

może o poranku smile

13,793

Odp: zagadka filmowa

Czas apokalipsy?

13,794

Odp: zagadka filmowa

Tak przecież na obrazku jest papier toaletowy smile

13,795

Odp: zagadka filmowa

no tak papier... Jak się akurat skończy w kiblu to prawdziwa apokalipsa big_smile

13,796 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-03 23:19:55)

Odp: zagadka filmowa

no to zagadka. Trzeba odgadnąć film na podstawie innego filmu. Ale teraz naprawdę łatwiejsze będzie niż Zimna wojna :-)) Obracamy się tylko wokół tytułu. Film znany, a jaka obsada!

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcSSbE6WBaATVsQIlO5DXFur-NXCWzM4G2RQrX0lvGgP4khRkYur&usqp=CAU

13,797

Odp: zagadka filmowa

Bry wieczór.
Widzę, że jeszcze się bawicie.
Adiaphoro - jak głowa?

13,798

Odp: zagadka filmowa

Pan życia i śmierci ?

13,799

Odp: zagadka filmowa
luc napisał/a:

Bry wieczór.
Widzę, że jeszcze się bawicie.
Adiaphoro - jak głowa?

dzięki Luc, już nie czuję, że posiadam ;-)

13,800 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-03 23:50:15)

Odp: zagadka filmowa
paslawek napisał/a:

Pan życia i śmierci ?


skojarzenie bardzo dobre i w sumie pasuje jako tytuł, ale nie ten film :-)
W zagadkowym filmie są "większe" nazwiska. Nie jest to jednak żadne arcydzieło.

13,801

Odp: zagadka filmowa
adiaphora napisał/a:

dzięki Luc, już nie czuję, że posiadam ;-)

To migrenowe?

13,802

Odp: zagadka filmowa

Nie wiem od której strony podejść do zagadki wink
Coś z dyktatorem?

13,803 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-04 00:38:46)

Odp: zagadka filmowa
luc napisał/a:
adiaphora napisał/a:

dzięki Luc, już nie czuję, że posiadam ;-)

To migrenowe?

ta. Zawsze mowilam, że arystokratyczna krew we mnie płynie ;-)
Miewam migreny 2-3 dniowe. Czasem zduszę w zarodku a czasem przyduszę, jak tym razem. Dzisiaj na szczęście już nic mnie nie boli.

Do zagadki podejść poprzez skojarzenie z Dyktatorem/urą. Wbrew pozorom aż tak wiele nie ma skojarzeń :-)
Jeden tytuł już mamy wyeliminowany przez Paslawka.

13,804

Odp: zagadka filmowa
adiaphora napisał/a:

ta. Zawsze mowilam, że arystokratyczna krew we mnie płynie ;-)
Miewam migreny 2-3 dniowe.

To ja w sumie mam lepiej, bo mnie tylko czasem głowa ... wink

13,805

Odp: zagadka filmowa
luc napisał/a:
adiaphora napisał/a:

ta. Zawsze mowilam, że arystokratyczna krew we mnie płynie ;-)
Miewam migreny 2-3 dniowe.

To ja w sumie mam lepiej, bo mnie tylko czasem głowa ... wink

nie głowa a łeb... tak to leciało big_smile

13,806 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-04 00:48:12)

Odp: zagadka filmowa

dobra Luc, Ty mnie tu nie zagaduj, tylko dawaj ten tytuł, bo jutro chcę coś pozgadywać przy śniadaniu na obiedzie ;-)
Znaczy dzisiaj, bo dzisiaj jest jutro.... Albo jutro jest dzisiaj. Nieważne. Wiadomo, kiedy big_smile

13,807

Odp: zagadka filmowa

"Ostatni król Szkocji"?

13,808

Odp: zagadka filmowa
adiaphora napisał/a:

nie głowa a łeb... tak to leciało big_smile

Już nie chciałam być tak dosłowna big_smile

13,809 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-04 00:54:56)

Odp: zagadka filmowa

nie chodzi o konkretne postaci.e. Tylko o to, co się wiąże z pojęciem dyktatora/dyktatury.
Wymęczę od Ciebie ten tytuł, chocbym nie wiem co big_smile

13,810

Odp: zagadka filmowa

"Władza absolutna"?
big_smile

13,811

Odp: zagadka filmowa
luc napisał/a:

"Władza absolutna"?
big_smile

no, mówiłam! big_smile

To szykuj na jutrodzisiaj zagadkę.
Dobranocka :-)

13,812

Odp: zagadka filmowa

Dobranoc.
Wstań bez bólu g... a przepraszam - bez migreny wink


Coś wymodzę.

13,813 Ostatnio edytowany przez luc (2020-05-04 02:07:42)

Odp: zagadka filmowa

Zagadka na dziś/jutro.
Będzie, albo bardzo łatwo, albo przeciwnie wink

do tytułu i do treści:

https://static.wirtualnemedia.pl/media/images/2013/images/miastoszpeciciel_4.jpg

13,814

Odp: zagadka filmowa

czyżbyś wymodziła Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri? Jak tak, to się nie postarałaś ;-)

p.s Nie, nie wstalam już. W ogole nie spałam. Kurka, chyba kompletnie się rozregulowałam :-( Za Chiny zasnąć nie mogłam. W desperacji oglądałam program o wróżkach, licząc, że mnie uśpi, ale gdzie tam...  Dzisiaj małż wraca to może zaciągnie mnie za kudły spać o normalnej porze, żebym się przestawiła ;-)

13,815

Odp: zagadka filmowa

Dzień dobry :-)

Nieco liche te billboardy, ale tytuł pasuje ;-)

13,816

Odp: zagadka filmowa

Dzień dobry

"Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri" - właśnie przed momentem się dowiedziałem o istnieniu tego filmu  smile

13,817

Odp: zagadka filmowa

pamiętam, że chyba Magdalena ten tytuł dawała w zagadce, nie tak odleglymi czasy :-)

13,818 Ostatnio edytowany przez random.further (2020-05-04 08:54:05)

Odp: zagadka filmowa
adiaphora napisał/a:

pamiętam, że chyba Magdalena ten tytuł dawała w zagadce, nie tak odleglymi czasy :-)

big_smile big_smile Mi się coś kojarzy że widziałam te billboardy 'na żywo' dawniejszymi czasy ... nie w okolicy Ebbing rzecz jasna big_smile

13,819 Ostatnio edytowany przez luc (2020-05-04 12:13:36)

Odp: zagadka filmowa

Dzień dobry.

adiaphora napisał/a:

czyżbyś wymodziła Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri? Jak tak, to się nie postarałaś ;-)

Postarałam się tongue
Jakby nie Ty, to coś czuję, że jeszcze nie byłaby odgadnięta wink
Nie pamiętam żeby ktoś zadawał, a sama o tym filmie dowiedziałam się kilka dni temu kiedy przypadkowo na niego wpadłam. Nie śledzę nowości, nie oglądam oskarów.
Film dla kinomanów z pozycji "konieczne" do obejrzenia. Obsada świetna, choć nie z tzw topu (cokolwiek to znaczy). Nawet do Woody'ego Harrelsona sie przekonałam, bo dotąd nie uważałam go za zbyt dobrego aktora.

adiaphora napisał/a:

p.s Nie, nie wstalam już. W ogole nie spałam. Kurka, chyba kompletnie się rozregulowałam :-( Za Chiny zasnąć nie mogłam. W desperacji oglądałam program o wróżkach, licząc, że mnie uśpi, ale gdzie tam...  Dzisiaj małż wraca to może zaciągnie mnie za kudły spać o normalnej porze, żebym się przestawiła ;-)

Ja też siedziałam do późna, ale dla mnie to normalka, bo ja lubię w nocy pracować. Choć teraz to jeszcze bardziej się wszystko poprzestawiało. Poszłam spać około 6 - słońce już bardzo ładnie świeciło smile
To jak przetrwasz dzień? Idziesz w ciągu dnia na jakąś drzemkę?

13,820

Odp: zagadka filmowa
MagdaLena1111 napisał/a:

Nieco liche te billboardy, ale tytuł pasuje ;-)

Znalazłam takie zdjęcie, ale chyba by było zbyt "dosłowne" wink
https://static.wirtualnemedia.pl/media/top/TrzybillboardyzaSieradzem-655.png

13,821

Odp: zagadka filmowa

Nie muszę chyba pisać, że teraz kolej na Adiaphorę? smile

13,822

Odp: zagadka filmowa

Jak Adiaphora się wyśpi to walnie TAKĄ zagadkę że ....

Czekamy "na sygnał z Centrali ,Centrala nas ocali"

13,823

Odp: zagadka filmowa

Paslawku myślisz, że Adiaphora poszła w kimono? Pewno tak, bo chyba nic nie gotuje, choć pora obiadowa. Przecież nagotowała już dla pułku wojska big_smile

13,824 Ostatnio edytowany przez paslawek (2020-05-04 13:13:45)

Odp: zagadka filmowa
luc napisał/a:

Paslawku myślisz, że Adiaphora poszła w kimono? Pewno tak, bo chyba nic nie gotuje, choć pora obiadowa. Przecież nagotowała już dla pułku wojska big_smile

Ba dla Brygady nawet smile

Mnie po nocy nieprzespanej np po dyżurze to o tej porze dnia 13-14 często bierze chęć na kimono
nie zawsze po przyjściu z pracy do domu kładę się spać, u mnie rytm dnia i nocy jest mocno skomplikowany.

13,825

Odp: zagadka filmowa

Mnie w kimono bierze zawsze po obiedzie.
I zwykle ulegam big_smile
A noce mam zwykle nieprzespane, bo chodzę bardzo późno spać. Lubię pracować w nocy.

13,826 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-04 14:14:08)

Odp: zagadka filmowa

sorki za zwłokę. I zwłoki ;-) Bo tak się czuję i pewnie wyglądam. Poszłam na drzemke, wstałam i Luc wykrakała mi chyba ból głowy ;-).
Nie ma mowy o gotowaniu dzisiaj. Pomijając, że mam jeszcze kociołek, to wczoraj piekłam udka z kurczaka, hah.
Nie dość, że jestem niewyspana, czuję się jak zombi i boli mnie głowa to jeszcze dostałam ostrzeżenie od moderacji za off top. Kumulacja szczęścia normalnie ;-) Za ktorym podejsciem jest ban, trzecim?

Zaraz zagadkę dam. Niech chwilę pomyślę...

13,827 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-04 14:54:30)

Odp: zagadka filmowa

dobra, wymyśliłam. Na więcej chyba mnie nie stać teraz ;-)

do tytułu. W roli głownej jedna z gwiazd Holiłudu.


https://courtneymillerauthor.files.wordpress.com/2012/10/canis_lupus_pack_surrounding_bison.jpg

13,828 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-05-04 15:35:07)

Odp: zagadka filmowa

Parę tytułów przychodzi mi do głowy. Choćby Osaczony, albo Epoka lodowcowa. Też słyszałam o serialu Wataha.

PS. No Wataha odpada, bo bez amerykańskich gwiazd :-D
Epoka lodowcowa chyba też ;-)

PS2 Może być jeszcze Bez wyjścia

PS3 W sumie to jeszcze mogłyby być takie tytuły jak W obliczu przeznaczenia, W obliczu śmierci
Brrr...zapracowała mi wyobraźnia.

13,829

Odp: zagadka filmowa

"Tańczący z wilkami" ?

13,830

Odp: zagadka filmowa
Misiulka napisał/a:

"Tańczący z wilkami" ?

O właśnie szukałam tego tytułu :-)
Bo mi się z książką „Biegnąca z wilkami” mieszało.

13,831

Odp: zagadka filmowa

adiaphora, a gdzie Ty się w ten offtop wdałaś? Przeważnie sam offtop przechodzi bez ostrzeżeń co najwyżej z pouczeniem, pod warunkiem, że nie wydałaś się w dyskusję z moderatorką. Wtedy następuje obraza majestatu i jest przekichane. Wiem coś o tym :-D
Tak, ban otrzymujesz za 3 razem, najpierw są 2 ostrzeżenia.

13,832 Ostatnio edytowany przez Misiulka (2020-05-04 16:23:32)

Odp: zagadka filmowa
MagdaLena1111 napisał/a:

adiaphora, a gdzie Ty się w ten offtop wdałaś? Przeważnie sam offtop przechodzi bez ostrzeżeń co najwyżej z pouczeniem, pod warunkiem, że nie wydałaś się w dyskusję z moderatorką. Wtedy następuje obraza majestatu i jest przekichane. Wiem coś o tym :-D
Tak, ban otrzymujesz za 3 razem, najpierw są 2 ostrzeżenia.

Jestem w szoku, chyba komuś coś tam tego... Co do bana, to gdy byłam modem na pewnym forum dla "kulawych" to bana za offftopy się nie dawało.

Adiaphoro - jesteśmy z Tobą, wracaj do zdrowia na przekór wszystkiemu.

13,833 Ostatnio edytowany przez luc (2020-05-04 16:23:58)

Odp: zagadka filmowa
adiaphora napisał/a:

Poszłam na drzemke, wstałam i Luc wykrakała mi chyba ból głowy ;-).

Niech już będzie na mnie wink
Ale, dalibóg, nic nie krakałam. Zwłaszcza Tobie.
Za cóż to ostrzeżenie?

Co do zagadki, to padło już sporo propozycji. Poczekam aż autorka się wypowie.
Mogłaby jeszcze być "Matnia", ale to przecież nie holiłud.

13,834 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-04 17:16:36)

Odp: zagadka filmowa

tak, wdalam się w dyskusję, ale naprawdę krotką, z moderatorką, bo nie zgodzilam się, z personalnym upomnieniem a moja krotka odpowiedz na to zostala wykasowana i potraktowana jak off top. Nie lubię, gdy się kogoś upomina publicznie i tak naprawdę bez wyrażnego powodu, podciagając to pod regulamin, bo ktoś może żle się poczuł, że ja się skrzywilam, na to, co napisał.  Moje upomnienie zostało usunięte w końcu. Ostrzeżenie jednak mam. Dziwi mnie tylko reakcja, nieadekwatna do sytuacji.   
Ja i tak przestalam już udzielać się na forum, glownie tutaj przychodzę. Bo forum zrobiło się mdłe i nijakie. Mierzi mnie ta poprawność, gdzie - w skrocie - czlowiek w dyskusji nie może nawet napisać komuś, że głupoty pisze, nawet, jesli pisze, bo należy liczyć się z uczuciami innych.. Rozumiem ewidentne przejawy uporczywej zlosliwosci, dokuczania i chamstwa. Ale bez przesady. Jesteśmy na forum dyskusyjnym dla doroslych a nie życiowych ofiar i ciamajd, ktore nalezy traktować jak ludzi specjalnej troski. 
Nie skarżę się, ale zwyczajnie mnie to irytuje. Stworzono sztuczny szablon i probuje się w niego wpasować wszystkich, co dusi często nieraz ciekawe, żywe dyskusje. Tam, gdzie są emocje, tam są i ludzie. Moderacja chyba zapomina o tym. Gdy się flekuje za mocno ludzi bez wyrażnej przyczyny, to zostają same grzeczne i bez wyrazu mimozy, które dyskutują jak na akademii szkolnej, pod czujnym okiem pani nauczycielki, klepiąc komunały i lepiej popełnić seppuku, niż wdać się w nimi w dyskusję i umrzeć z nudów ;-)

W kwestii zagadki, Magdalena zgadła. To Osaczony z Brucem Willisem, moim kochanym ulubieńcem. Jednym z wielu zresztą big_smile

p.s a teraz wybaczcie, idę walnąć się na wyrko. Jestem jakaś niedorobiona dzisiaj ;-)
Tylko boję się, że jak przysnę, to znowu będę się snuć po nocy. Ale nie wie, czy wytrzymam. 18 dopiero... Chyba, że kawy się nażłopię. Nie przepadam, ale już się poświęcę ;-)

13,835

Odp: zagadka filmowa
adiaphora napisał/a:

Moderacja chyba zapomina o tym. Gdy się flekuje za mocno ludzi bez wyrażnej przyczyny, to zostają same grzeczne i bez wyrazu mimozy, które dyskutują jak na akademii szkolnej, pod czujnym okiem pani nauczycielki, klepiąc komunały i lepiej popełnić seppuku, niż wdać się w nimi w dyskusję i umrzeć z nudów ;-)

Masz rację. Na forum, którym byłam, zaistniała taka sytuacja, zrezygnowałam z moda, bo zauważyłam podobną rzecz.
Takie spijanie sobie z dzióbków i blokowanie inaczej postrzegających rzyczywistość jak dla mnie było nudne i jednostronne.
Usunęłam tam swoje konto po 15 latach działalności. Forum owe dogorywa.

13,836 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-05-04 18:28:15)

Odp: zagadka filmowa

adiaphora, jak ja doskonale rozumiem to, o czym piszesz :-)
Sytuację, którą przedstawiasz dobrze znam, a spostrzeżenia dotyczące forumowego kółka wzajemnej adoracji jak najbardziej podzielam. I też coraz rzadziej mam ochotę pisać tu coś więcej. Generalnie od jakiegoś czasu jestem przygotowana na bana, bo się nie wpisuję w obrazek układnego użytkownika forum :-D

Potrzebuję chwili, żeby zastanowić się nad zagadką. Ma być łatwiejsza czy trudniejsza?



Zagadka jest do fabuły i wykorzystam formułę autorstwa Tycho, czyli „innymi oczyma”

Jestem pisarką i w poszukiwaniu inspiracji do napisania książki postanowiłam udać się w odległe miejsce. Podróż zamierzałam przespać, gdy niespodziewanie coś mnie wybudziło. Wtedy poznałam jego, on także nie mógł spać.

13,837 Ostatnio edytowany przez paslawek (2020-05-04 19:43:19)

Odp: zagadka filmowa
MagdaLena1111 napisał/a:

adiaphora, jak ja doskonale rozumiem to, o czym piszesz :-)
Sytuację, którą przedstawiasz dobrze znam, a spostrzeżenia dotyczące forumowego kółka wzajemnej adoracji jak najbardziej podzielam. I też coraz rzadziej mam ochotę pisać tu coś więcej. Generalnie od jakiegoś czasu jestem przygotowana na bana, bo się nie wpisuję w obrazek układnego użytkownika forum :-D

Ty nigdzie "nie idziesz" MagdaLeno smile bana to sobie wybij z głowy - pisz tak żeby go ominąć nawet na złość.Tyle ciekawych osób już zbanowano lub same odeszły w imię jakiejś racji niby nic a jednak to tylko forum a jednak jakaś przestrzeń jakaś
cząstka czasu i uwagi.
To jest sztuka bez lawirowania i zgodnie z regulaminem .Ja tam się nawojowałem na audiostereo.pl teraz mi się już nie chce za specjalnie.Obiektywizm jakiejkolwiek moderacji jest utopią i czymś nie do osiągnięcia niektórzy moderatorzy na forach są mniej więcej tak niezwiśli jak niektórzy sędziowie w naszych sądach to źle a nawet bardzo źle tylko co z tego.Ostrzeżenie dla Adiaphory to fanaberia bo wypowiedź ta pierwsza w wiadomym wątku, od której się zaczęło była w temacie a forum to różne opinie i to nie mityng AA gdzie są inne zasady, reszta mi umknęła nie zdążyłem przeczytać - nadgorliwość bywa gorsza od sabotażu a niektóre uprzedzenia u ludzi bywają bardzo ukryte niemal podświadome moderator nawet najlepszy nie jest od czegoś takiego wolny nie ma to tamto.
Czasem było warto a czasem nie warto bywa że trafia się na mur po prostu i koniec.Z innej strony to na starość coraz mniej mnie ludzie irytują a właściwie pewne przekonania jakoś je oddzielam od osoby mogę się nie zgadzać i nie mieć obowiązkowej niechęci do tej osoby z odmiennym spojrzeniem.
Nawiasem mówiąc to jak by się tak dokładnie przyjrzeć różnym forumowym regulaminom to konstytucjonaliści mięli by trochę zastrzeżeń co do wolności słowa cenzury itp.jakby się uparli ale nikt się nie upiera bo internet to taka bańka w bańce niedoceniona i przereklamowana jednocześnie. 
Tyle że udział na każdym forum jest dobrowolny niejako na własne ryzyko więc nikt tym się nie przejmuje wirtualnym światem.

Co do zagadki jestem przekonany że film jest znany i go oglądałem tylko pusto w głowie na razie się przyczaję jak mój lampart mazowiecki .

13,838

Odp: zagadka filmowa

tak na szybko, bez gugla, to mi na mysl przyszły filmy - Pod sloncem Toskanii, gdzie gra przecudnej urody Diane Lane, ktora do tego ma takie ciepło w oczach i powalajacy usmiech, że dla niej moglabym zostać lesbijką big_smile Tylko, że za Chiny ona nikogo w czasie tej podrozy nie poznała. Tylko na koncu filmu. Odpada więc.
Drugi, to Miłość, szmaragd i krokodyl, z też ładniutką (wtedy) Kathleen Turner. No, ale ona wyjechała nie szukac inspiracji a ratować swoją siostrę :-)
I to by było tyle, jeśli chodzi o moja pamięć filmow, gdzie jakieś pisarki są ;-)

Trzeba będzie chyba zaprzęgnąć do roboty wujka gugla...

13,839

Odp: zagadka filmowa

Kobieta na skraju dojrzałości

z  Charlize Theron gra pisarkę widmo taką od seryjnych "gniotów masowych". Poszukiwanie przez nią natchnienia się jakby pojawia trochę.

tylko w tym filmie nawet "innymi oczami" nie wiem o co z tym spaniem i przebudzeniem może chodzić

13,840 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-04 20:47:51)

Odp: zagadka filmowa

Paslawek, odnosnie tego, co wyżej, rady dobre, ale czlowiek to nie cyborg, czasem może się unieść w dyskusji, napisać coś dosadniej, czy ukłuć złośliwą szpileczką, co jednak nie jest tożsame z żadnym hejtem i łamaniem regulaminu. Ale w odczuciu przewrazliwionej moderacji, może być. Krotko mówiąc, nie ma rady.
Uważam, że dyscyplinowane winny być osoby nagminnie nadwyrężające cierpliwość moderacji, ktore ślizgają się po bandzie,  prowokując swoimi głupimi komentarzami. Resztę zostawić i nie wtrącać się zbytnio i nadgorliwie między wódkę a zakąskę.  Bo nawet gdy się ludzie nieco poprztykają w dyskusji, w jednym wątku, to w drugim mogą spiewać tym samym głosem. Co innego, gdy ktoś raportuje. Wtedy trzeba  rozważyć zasadność i się wtrącić, albo nie ;-) Na pewno nielatwa to robota. Ale nie ma przymusu.

13,841

Odp: zagadka filmowa

Jeszcze nie padł właściwy tytuł.
A to spanie i przebudzenie jest istotne :-)




paslawek napisał/a:

Ty nigdzie "nie idziesz" MagdaLeno smile bana to sobie wybij z głowy - pisz tak żeby go ominąć nawet na złość.

Może się to okazać zadaniem nie do przebrnięcia dla mnie ;-), pasławku
Póki co nigdzie się nie wybieram, ale widzę, że brakuje mi cierpliwości i stoickiej aprobaty pewnych zjawisk. Zresztą raczej nie chcę się „stępiać”. Czasami chyba trzeba wypalić do cna, żeby na popiołach budować od nowa. Bo to wszystko, co opisujesz, czyli nadgorliwość, brak obiektywizmu, pokusy, które niesie z sobą namiastka władzy i którym tak łatwo jest ulec, to tylko fragment tej rzeczywistości. Jest jeszcze niezgoda na pewne koleje rzeczy. Do niektórych autorów dramatów i małych tragedyjek łatwiej trafić poprzez ciepłe wsparcie, ale niektórymi trzeba wstrząsnąć, żeby wybić z marazmu, w który zazwyczaj sami się wpakowali. I tu się zaczynają problemy :-/

13,842 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-04 21:14:34)

Odp: zagadka filmowa

myślę i szukam...
O kurczaki, ale polecialam z rozmiarem. Muszę zmniejszyć.
https://d.allegroimg.com/s400/03f224/c98f5a9345e58f1208e434698ded/Naklejka-na-samochod-TRWA-LADOWANIE-TURBO-wlepa

jeny, jak ten gugiel mnie wnerwia, ja mu każę filmy z pisarkami szukać a ten mi wypluwa z pisarzami.

13,843

Odp: zagadka filmowa
Misiulka napisał/a:
adiaphora napisał/a:

Moderacja chyba zapomina o tym. Gdy się flekuje za mocno ludzi bez wyrażnej przyczyny, to zostają same grzeczne i bez wyrazu mimozy, które dyskutują jak na akademii szkolnej, pod czujnym okiem pani nauczycielki, klepiąc komunały i lepiej popełnić seppuku, niż wdać się w nimi w dyskusję i umrzeć z nudów ;-)

Masz rację. Na forum, którym byłam, zaistniała taka sytuacja, zrezygnowałam z moda, bo zauważyłam podobną rzecz.
Takie spijanie sobie z dzióbków i blokowanie inaczej postrzegających rzyczywistość jak dla mnie było nudne i jednostronne.
Usunęłam tam swoje konto po 15 latach działalności. Forum owe dogorywa.

to chyba bolączka niejednego forum.
To też nie jest moje pierwsze. Tamto zlikwidowano bo zmienila się polityka firmy, ktora postawiła ma platformę handlową. Ale problemy podobne były, choć może nie w takim stopniu. TWA czyli towarzystwa wzajemnej adoracji mi nie przeszkadzają, każdy ma jakies sympatie i antypatie. W necie jak i w realu. I nie oszukujmy się, jednak z większą pobłażliwością, przez palce, patrzymy na wybryki tych, ktorych lubimy. Ale musi być rownowaga. I danie ludziom trochę swobody, nawet w wyrażaniu emocji, jakie często towarzyszą dyskusjom, gdzie ścierają się przeciwstawne poglądy. A nie zaraz grożenie paluszkiem, że ktoś między wierszami zaklął. Czasem to przeklenstwo, odzwierciedla więcej niż długi komentarz ;-) Albo jak podsumujesz czyjeś wywody dosadnie, jako bajkopisarstwo. Czy to jakieś bluznierstwo?  Nie chce już mi się pisać, szkoda klawiatury ;-)

13,844

Odp: zagadka filmowa
adiaphora napisał/a:

tak na szybko, bez gugla, to mi na mysl przyszły filmy - Pod sloncem Toskanii, gdzie gra przecudnej urody Diane Lane, ktora do tego ma takie ciepło w oczach i powalajacy usmiech, że dla niej moglabym zostać lesbijką big_smile Tylko, że za Chiny ona nikogo w czasie tej podrozy nie poznała. Tylko na koncu filmu. Odpada więc.
Drugi, to Miłość, szmaragd i krokodyl, z też ładniutką (wtedy) Kathleen Turner. No, ale ona wyjechała nie szukac inspiracji a ratować swoją siostrę :-)
I to by było tyle, jeśli chodzi o moja pamięć filmow, gdzie jakieś pisarki są ;-)

Trzeba będzie chyba zaprzęgnąć do roboty wujka gugla...

Pani Diana Lane, piękna jest.
W tej ruinie do remontu zwłaszcza. I polscy robotnicy przy tym. smile

13,845 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-05-04 22:36:45)

Odp: zagadka filmowa

tak, polski akcent był w Toskanii :-)
Przeglądam sobie wlasnie zdjęcia Lane za czasow Toskanii i nie oddają jej uroku tak, jak film. A jak bardzo urocza musi być na żywo, skoro w filmie taki wdziek i czar kamera uchwyca? Posągowa uroda i figura. A na tym filmie miała już prawie 40 lat.  No po prostu, nie mogę wyjść z zachwytu :-))

Posty [ 13,781 do 13,845 z 17,874 ]

Strony Poprzednia 1 211 212 213 214 215 275 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » zagadka filmowa

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024