wpływ toksycznych ubrań na nasze zdrowie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » wpływ toksycznych ubrań na nasze zdrowie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: wpływ toksycznych ubrań na nasze zdrowie

Witam,

Własnie obejrzałam dokument pt "toksyczne ubrania"... Trochę mnie to zaniepokoiło. Oczywiście miałam świadomość, że większość ubrań które mam w szafie są produkowane w fabrykach znajdujących się w Chinach, Indiach... Słyszałam już nie raz o wykorzystywaniu dzieci przy produkcji, nieludzkich warunkach...a dzisiaj jeszcze dowiedziałam się o tej całej chemii. ZARA, H&M... kurcze nigdy nie miałam na skórze jakiś niepokojących objawów. Niestety nie zawsze piorę to co nowe...raczej szybko to zakładam i się ciesze z nowo nabytej rzeczy...a jednak powinno się prać nowe rzeczy...mimo, że pranie też nie jest wstanie zlikwidować tej całej toksyczności...

Kochane Netkobietki...czy miałyście może kiedyś jakieś niepokojące objawy, alergie od noszenia ubrań ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: wpływ toksycznych ubrań na nasze zdrowie

Nic mi się takiego nie przydarzyło, moze po prostu trzeba mieć alergie na pewne substancje

3 Ostatnio edytowany przez adiafora (2016-10-04 14:30:26)

piore rzeczy po zakupie,  ktore bezposrednio maja kontakt z cialem. A juz w ogole nie wyobrazam sobie np. zalozyc nowe  majtki, nie uprawszy ich wczesniej..
Nie tak dawno kupilam m.in czarne i wieczorem wrzucilam je do miski z plynem, woda zrobila sie momentalnie czarna. Plukalam kilkakrotnie, woda dalej czarna. Pralam dwa razy i plukalam z 10, zeby woda miala normalny kolor... I teraz wez zaloz na tylek takie nowki nasączone chemia... Skondensowany balsamik od Mendelejewa wink

4

adiaphora, a nie przyszło Ci do głowy, że po prostu barwnik był kiepskiej jakości, dlatego gatki farbowały?
Nie piorę nowych rzeczy przed założeniem. I nie miałam nigdy żadnych problemów skórnych z tego powodu. Może też dlatego, że staram się kupować rzeczy z naturalnych włókien, przede wszystkim z bawełny. Jedyne co mnie raz kiedyś uczuliło to jakieś chińskie buty z pseudoskóry.
A chemia jest wszędzie wokół nas... i nie każda chemia nas od razu zabija.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

5 Ostatnio edytowany przez adiafora (2016-10-04 18:35:14)

no pewnie, że nie zabija od razu, papierosy też przecież nie wink
A uważasz bbasia, że barwniki to czym są jak nie chemią?  A że ciuchów się nie je to nikt specjalnie nie dba o jakość i normy, jak choćby w przemyśle spożywczym, chocciaż teraz to  i tutaj hulaj dusza.... I czytamy ciągle o wzroscie zachorowań na nowotwory, i się dziwimy...
Wszystkie ubrania przechodzą szereg obróbek chemicznych, stąd należy prać te, które mają bezpośrednio kontakt ze skórą, bo pod wpływem ciepła i potu skóra absorbuje tę tablicę Mendelejewa...
Naturalna bawełna powiadasz, ha, ha. Może lepiej nie czytaj w jakiej ilości i czym są traktowane plantacje bawełny, bo niewinny t-shirt będzie Cię przyprawiał o dreszcze tongue
Wiadomo, że nie usunie się całego syfu z ubrania, bo to niemożliwe - niektóra chemia wiążę się z włoknami na bardzo długo i utrzymuje się pomimo wielokrotnych prań, po to właśnie, aby ubrania zachowały kolor i kształt. Konsekwencją tego wcale nie muszą być problemy skórne. Można mieć dolegliwości wcale nie ze strony dermatologicznej. Nie będę się rozpisywać, bo w necie jest wszystko na ten temat.
Chemia jest wszędzie wokól nas, masz rację, ale w takim przypadku chyba rozsądniej jest eliminować lub ograniczać ją, jeśli mamy taką możliwosć, zamiast dokładać sobie na kupkę. Zawsze to jakieś gówno mniej, zdrowie wszak mamy jedno. Ja nawet robiąc zakupy spożywcze, czytam etykiety. Po to właśnie, aby tą chemię ograniczać w życiu i żyć zdrowiej smile

6

adiaphora, masz same białe ubrania? Ups... białe też są traktowane chemią - wybielacze...
Moim zdaniem bardziej szkodzi stres jaki sobie fundujemy zastanawiając się co też tam producenci ubrań za chemię wpakowali niż sama chemia. Zresztą samo życie to jest proces chemiczny smile
Etykiet na żywności też nie czytam. Bo jak bym czytała, to bym nic nie jadła. A w końcu na coś umrzeć trzeba... wink

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

7 Ostatnio edytowany przez Volver (2016-10-05 00:08:08)

Zawsze piorę nowe ubrania przed założeniem. Niestety znaczna część z tych ubrań jest wcześniej przymierzana przez inne osoby. Ponadto zbyt dużo słyszę historii z "wypożyczaniem" ciuchów ze sklepów, żeby ryzykować noszenie odzieży po kimś obcym.
Co do toksyczności ubrań, to przyznam, że żadnych specjalnie widocznych objawów w tym względzie nie doświadczyłam. Staram się jednak na ile oczywiście mogę, unikać sztucznych włókien w nadmiarze, ponieważ kiepsko się w takiej odzieży czuję. Wszystko mnie zaraz swędzi i czuje się jakby brakowało mi tlenu. Niestety w sklepach 99,9 % ubrań  wykonana jest ze sztucznych włókien, w związku z czym od pewnego czasu wszelkie zakupy odzieżowe, są dla mnie mordęgą...
Etykiety żywności czytam zawsze. Nieśmiertelność mi się nie marzy wink ale do swojego końca chciałabym dociągnąć w miarę dobrej kondycji i samopoczuciu, a po mocno chemicznym jedzeniu fatalnie się czuję...

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

8

To proponuje jeszcze nie używać mięciutkiego papieru do pupek, bo ten też jest traktowany masą chemii, tylko szary i zdzierający naskórek papier jest bezpieczny wink

9

Nie jest przecież tak, że jak się zacznie czytać składy, to zaraz się zeświruje i człowiek niczego już nie tknie, póki sobie tego nie wyhoduje sam... na bezludnej wyspie, z dala od spalin... ze starych nasion wykradzionych z banku nasion big_smile Jak mam ochotę na parówki o składzie tak podejrzanym, że istnieje po nich możliwość świecenia w ciemności - to je kupuję i zjadam. Chodzi o to, aby z codziennego żywienia pozbyć się tego, co zbędne - mniej w takim przypadku znaczy lepiej wink
A ciuchy piorę najpierw, jednak jakiejś dodatkowej "obróbki" u mnie nie przechodzą.

I am Jack's complete lack of surprise.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » wpływ toksycznych ubrań na nasze zdrowie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018