moja kuzynka wszystko ode mnie kopiuje - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » moja kuzynka wszystko ode mnie kopiuje

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: moja kuzynka wszystko ode mnie kopiuje

Generalnie dla niektórych problem może wydawać się bardzo błahy. Ale ,ze trwa odkąd pamiętam doprowadza mnie szewskiej pasji. Zaczęło się gdzieś tam w dzieciństwie - ja kupiłam skrzypce i zapisałam się do szkoły muzycznej - Ola , moja kuzynka , też. Ja poszłam na karate - Ola też, ja na tenis - Ola też, ja poszłam na kurs tańca - Ola też. Potem oczywiście ja kupiłam sobie jakiś fajny ciuch - ona za tydzień też go miała i tak w koło Macieju. Ja poszłam na studia ekonomiczne - Ola też. Dostałam pracę w fajnej firmie, gdzie jestem od dwóch miesięcy - i co ? Ola właśnie tutaj aplikuje, jak się dowiedziałam sad Nie wiem, rozmawiałam z nią o tym milion razy - ale nic nie działa na nią. Generalnie udaje, że nie wie o co mi chodzi. A ja już nie mogę. Doprowadza mnie do szału ,ze widzę ją w "moich ciuchach" i że wszystko za mną kopiuje. Poradzie co z nią zrobić. A może wina tkwi gdzieś we mnie ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: moja kuzynka wszystko ode mnie kopiuje

Jest to zapewne bardzo trudna i męcząca sytuacja, kiedy ktoś naśladuje każdy Twój ruch. Najprawdopodobniej problem nie leży w Tobie, lecz właśnie w Twojej kuzynce. Nie napisałaś w jakim wieku jest kuzynka, mogę się jedynie domyślać. Być może jest to osoba, która wciąż jeszcze poszukuje siebie, nie ukształtowała jeszcze własnej tożsamości i próbuje odnaleźć się w świecie poprzez naśladowanie innych. Radzę przemyśleć tę całą sytuacje jeszcze raz. Zastanowić się jaka jest relacja między Tobą, a kuzynką i czy na pewno w Twoim zachowaniu nie ma niczego, co mogłoby prowokować Twoją kuzynkę do naśladownictwa. Zastanów się także czy nie wyolbrzymiasz trochę problemu. Jeśli nie, a rozmowy nic tu nie pomagają, może warto się zastanowić czy Twoja kuzynka nie potrzebuje pomocy, na przykład rozmowy z psychologiem.

3

Witaj, rzeczywiście, Twoja sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Nie jest jednak sytuacją bez wyjścia. Pisałaś, że rozmawiałaś z kuzynką. O czym dokładnie? Powiedziałaś jej, że źle się czujesz z całą sytuacją? Może delikatnie powiedz jej, że nie życzysz sobie by Cię kopiowała? Może potrzebuje pomocy w znalezieniu swojej własnego stylu, swojego celu w życiu?
I nie ma tu Twojej winy - przecież nie karzesz jej kopiować siebie i jesteś do tego bardzo cierpliwa.
Trzymaj się ciepło!

4

Witaj Anne,
doskonale Cię rozumiem,bo byłam w podobnej sytuacji. Poskutkował krok ostateczny: powiedziałam kopiującej mnie osobie, że sobie tego nie życzę, że nie chcę utrzymywać relacji z kimś kto nie ma własnego zdania i że jeśli nic się nie zmieni-zerwę z nią kontakt.
Wiem,trudno to zrobić w przypadku kogoś z rodziny, ale taka szczera rozmowa i postawienie sprawy jasno może bardzo pomóc. Myślę, że masz prawo poprosić kuzynkę, by ubiegała się o pracę w innym miejscu. W rozmowie, którą ja odbyłam, najbardziej zaskoczył mnie powód, który tamta osoba przede mną odkryła. Powiedziała mi, że to dlatego, iż jestem dla niej autorytetem i chce mi w ten sposób to okazać. Być może tak jest też w Twoim przypadku. Jesli tak, wytłumacz kuzynce, że Wasza relacje będą lepsze, gdy każda będzie miała swoje życie i swój sposób na spędzanie czasu. Życzę powodzenia

5

Dzięki za rady. Ona jest dla mnie problemem, dlatego w końcu musiałam się komuś zwierzyć - jakoś tak padło na to forum smile. To na prawdę denerwuje - jak ktoś kopiuje twój styl ubioru - nad którym myślisz godzinami, albo życia - nad którym myślisz latami. Ja mam 25  a ona 24 lata ...wiec nie wiem czy to się zmieni. Ona po prostu nie chce rozmawiać. Albo mówi ,ze przesadzam bo przecież jej bluzka ma INNY ODCIEŃ czerwonego niż moja - więc co ja od niej chce ... i taka jest z nią rozmowa. Najgorsze, że się boje ,ze będe musiałą ją znosić w pracy. Ale może się nie dostanie - jest dużo kandydatów.

6

Anne, cieszy nas, ze zdecydowalas sie wlasnie tutaj zwierzyc. Jestesmy po to by sobie pomagac!

Pamietajmy o tym, ze wiele zachowan, rowniez tych, ktore moga wydawac nam sie zlosliwe/perfidne nie zawsze sa zamierzone, bardzo czesto sa nieuswiadomione! Wnioskuje z Twojego opisu zachowan kuzynki, iz ona nie robi tego swiadomie. Rozumiem Twoja irytacje w sytuacji, w ktorej czujesz sie "okadziona" ze swojej osobowosci. Postaraj sie zmienic sposob patrzenia na poczyniania Twojej kuzynki. To ona zmaga sie z problemami, nie Ty. Zazwyczaj dzieje sie tak, iz osoba nasladowana jest bardzo podziwiana, lubiana i ceniona przez osobe nasladujaca.

Pamietaj rowniez, o tym iz istnieje wiele cech, ktore posiadasz, zalet i specyficznych aspektow Twojego stylu i charakteru, ktorych nikt nie jest w stanie "podrobic"! Osobowosc to nie tylko sposob ubioru i wyksztalcenie!

Psycholog z wyksztalcenia.
Obszar zainteresowan: piękno człowieka.

7

Witam, mam podobny problem do Anne.
Sytuacja wyglada mniej wiecej tak: z moja kopią znam sie od trzech lat, przydzielono nas do tego samego pokoju w akademiku i od tego momentu zaczął sie mój problem. Paradoksalnie: cały czas z nia mieszkam(nie moge sie uwolnić) a nie znam jej w ogóle:ona nie ma osobowości. Wydaje mi sie ze mam za miekkie serce bo nie moge odważyc sie zeby powiedziec JEJ ze bardzo mi przeszkadza kiedy ona mnie nasladuje. Nie chodzi mi juz o Ciuchy itd to najmniejszy z problemów. Najgorsze jest to ze sama juz nie wiem jaka ja jestem. Zaczęłam hamować swoje własne charakterystyczne zachowania byle tylko nie słyszec 10 tysiecy razy na dzien jak moja kopia powtarza je z ta sama intonacja gestykulacja itd. robi te same miny, smieje sie jak ja, używa tych samych słów(np jestem z Torunia i dla mnie normalnym jest mówienie slowa "jo" przestałam go używac bo moja kopia je bez przerwy powtarza mimo ze nawet nie jest z tamtych okolic).Nawet mój chłopak powiedział mi ze wie ze bez sensu ale zdarza sie ze mu przeszkadza jak mówie cos po swojemu. Okropne jest to ze niektórzy myslą, że to ja ją kopiuje i ze to ze mna jest cos nie tak.Ogólnie pisze bo mam nadzieje ze mi ktos pomoże a może zna sposób jak to delikatnie rozwiazac. Nie wiem czy to nie jest jakis rodzaj choroby psychicznej albo upośledzenia?Nie chce sie z nia kłócić. Chce po prostu być sobą i móc spokojnie funkcjonować. Ale nie wiem czy jest inna opcja poza powiedzeniem wprost jak to wygląda (obawiam sie ze wtedy sie załamie nie bedzie sie do mnie odzywac itd) i zerwaniem kontaktu. POMOCY!!

8

Przepraszam ale dla mnie to jest bardzo śmieszna sytuacja. Poprostu powiedz swojej kuzynce, że Ci się to nie podoba a jak nie to mów, że to do niej nie pasuje, że brzydko w tym wygląda.

Never, never give up wink

9

Zgadzam się z poprzedniczką - trzeba powiedzieć "kopii" wprost, co myślisz na temat takiego zachowania. Zresztą, w głowie mi się nie mieści, jak można bezmyślnie kogoś naśladować, nie mieć swojej osobowości? To zazdrość o życie drugiej osoby??

10

Według mnie trzeba być oryginalnym nie umiałabym kopiować, gdy idę do sklepu to sama wybieram co mi się podoba i ewentualnie sie pytam czy jest mi w tym dobrze wink

Never, never give up wink

11

zgadza się, ale jak wytlumaczyc komuś, żeby znalazl swoj wlasny styl, a nie nasladowal Ciebie na kazdym kroku?

Odrzucać i doświadczać.
Sięgać wciąż po nowe.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » moja kuzynka wszystko ode mnie kopiuje

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018