Jak mogę zdobyć praktykę dziennikarską? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Jak mogę zdobyć praktykę dziennikarską?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1 Ostatnio edytowany przez Perełka80 (2016-08-07 12:55:10)

Temat: Jak mogę zdobyć praktykę dziennikarską?

Witam
Proszę o poradę. Chciałabym rozpocząć pracę w charakterze dziennikarza/redaktora. Jednak praktycznie wszystkie etaty wymagają jakiegokolwiek doświadczenia w tym kierunku. Poszukuję więc możliwości nawet nieodpłatnego pisania tekstów i artykułów do portali lub czasopism w celu zdobycia doświadczenia, ponieważ dotychczas pracowałam w innych zawodach. Posiadam wyższe wykształcenie techniczne. Interesuję się sportem ( głównie kolarstwem), fitnessem, a także kolekcjonerstwem oraz historią mojego miasta, jednak mogę pisać także na każdy inny temat. Szukam możliwości praktyki, która nie wymagałaby wyjazdu lub zmiany miejsca zamieszkania.
Dziękuję i pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak mogę zdobyć praktykę dziennikarską?

Witam koleżankę ponownie smile Sprawdź PW.

I choose not to choose life, I choose something else.

Jestem bytem nadmiarowym.

3

W wielu miejscowościach są redakcje małych, lokalnych gazetek. Nie mają dużego nakładu, utrzymują się głównie z reklam, czasem dotacji z urzędu,  nie są w stanie płacić zbyt wiele redaktorom, często robią to hobbistycznie aby rozpropagować swój region, teren. Tam zapewne byłabyś mile widziana jeśli nie oczekujesz  zbyt wiele finansowo i masz lekkie pióro. Można tam nabrać doświadczenia, można skorzystać z warsztatów dziennikarskich oferujących naukę zawodu. Moja znajoma tak zaczynała, w lokalnej gazetce jako wolontariuszka po polonistyce, za kubek kawy i bułkę dziennie. Potem została skierowana na warsztaty dziennikarskie z rabatem w opłacie za nie, pierwsze, potem kolejne. Pięła się po szczeblach kariery, pracowała w redakcjach kilku czasopism jako dziennikarka, jeździła w teren aby zrobić fotoreportaż.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

4

W warszawie jest sporo miejsc gdzie można nieodpłatnie odbyć staż albo praktyki, wystarczy poszukać.

5

W internecie są serwisy gdzie piszesz artykuły na tematy wymagane przez zleceniodawców. masz np. temat do napisania "Jak duży wpływ mają na zdrowie POMIDORY" na 500-600 wyrazów. Piszesz, piszesz i się podpisujesz. Możesz sobie to później wpisaćw CV i  podać swoj login. Jest to zawsze jakiś start jak nie masz startu smile

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

6

Najlepiej jest poszukać portali internetowych, które zajmują się tematyką, która Cię interesuje i zapytać ich po prostu czy nie potrzebują kogoś do pisania. Z tego co wiem bardzo dużo portali cierpi na brak rąk do pracy i z chęcią przyjmą kogoś, kto chciałby się podszkolić i popraktykować za darmo.

7

Przede wszystkim to trzeba zabrać się za szlifowanie warsztatu i pisarskiego, i dziennikarskiego bo ludzi piszących albo chcących dobrze pisać jest naprawdę sporo, a i tak znaleźć osobę, która dobrze pisze i zręcznie graniczy z cudem

8

Lokalne, małe gazety. W nich najwięcej się nauczysz, ale pamiętaj, że to niełatwa praca

9

W internecie jest pełno takich miejsc, gdzie możesz pisać jako wolontariusz, wystarczy się zgłosić. Myślę tu głównie o sporcie, co nie oznacza, że na inne tematy takich miejsc nie ma.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Jak mogę zdobyć praktykę dziennikarską?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018