Różne oczekiwania narzeczonych - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Różne oczekiwania narzeczonych

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Różne oczekiwania narzeczonych

Za 2 lata biorę ślub. Z narzeczonym mieliśmy z grubsza te same oczekiwania - ślub cywilny, małe przyjęcie bez dzieci, niewiele alkoholu.
Problem w tym, że dla nas obojga oznacza to różne rzeczy.
Oboje zdecydowaliśmy się na ślub cywilny, ja jestem niewierząca i apostatka, jemu obojętne.
Ja rozumiem małe przyjęcie (ale nie obiad i do domu, tylko rzeczywiście przyjęcie) na jakieś 20 osób (rodzice, rodzeństwo, dziadkowie + przyjaciele). On chce zaprosić tego wujka, tamtą ciotkę, tą kuzynkę, tego kuzyna.. i tak nam się robi przyjęcie na 50 osób.
Ja na przyjęciu chciałam tylko wino (dużo osób z jego rodziny lubi DOBRZE wypić), on mówi, że bez wódki to nie przyjęcie.
Ja na weselu chciałam jakieś bardziej wyszukane potrawy (nie mówię o jakiś malutkich porcyjkach, które nie wiadomo jak zjeść), np. zamiast rosołu - krem borowikowy lub krem z dyni (oboje uwielbiamy), zamiast schabowego dać np. pieczony filet z łososia albo kieszonki z piersi kurczaka. Oczywiście klasycznie do tego tort, zimne przystawki.
Nie podobają mi się też wszelkiego rodzaju "tradycje", typu rzucanie kieliszkami, picie wódki (za to na powitanie chciałabym dla wszystkich kieliszek szampana), całowanie chleba..
Ja chciałabym zrezygnować z filmowania przyjęcia, bo po co ktoś ma filmować jak ciiocia Jadzia je kotleta, on chciałby mieć taką pamiątkę. Ja chciałabym mieć na filmie tylko ślub (na pewno będzie  to ślub w plenerze, nie w obskurnym urzędzie).
CO do reszty się zgadzamy.
Nikt nam nie sponsoruje wesela, za wszystko płacimy sami.
Jak przekonać faceta do moich racji?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Różne oczekiwania narzeczonych

Heheh.. slub za 2 lata a ci sie kloca czy na slubie ma byc 20 czy 50 osob ... Brawo...

3

Dlatego ja nie chciałam wesela, nie ma wesela nie ma problemu tongue
Twoich racji, a jego racje są jak rozumiem nieważne? Sztuka kompromisu jest bardzo ważna, a jej brak źle wróży na przyszłość.

4 Ostatnio edytowany przez samotnax4 (2016-05-02 13:47:58)

Twoich racji? Wiesz co to jest kompromis? Rozumiem, ze to TWOJ ślub i ma być po TWOJEMU. A gdzie w tym wszystkim jego marzenia,  jego plany?

Juz mu współczuję

5

Mi rowniez sie nie podoba to, ze masz zamiar pozbawic go jego marzen o slubie na rzecz Twoich. Tak jak wczesniej bylo napisane uwazam ze tu liczy sie kompromis, powinniscie razem wybrac takie rozeiazanie, zebyscie byli zadowoleni. Ubzduralas sobie swoja wizje i nie dopuszczasz, ze moze byc inaczej. Nie licz, ze ktos Ci tu bedzie pisal w jaki sposob masz zmusic swojego narzeczonego do zrealizowania jedynie Twoich slubnych marzen...

"Cokolwiek zamierzasz zro­bić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość za­wiera w so­bie ge­niusz, siłę i magię."

Johann Wolfgang Goethe

6

Ale wy jesteście złe kobiety. Dziewczyna przyszła na kobiece forum poradzić się jak ustawić faceta do pionu, a wy prawicie Jej jakieś morały, a gdzie solidarność jajników, he?

7

Masz jeszcze dwa lata na dyskusje wink Ty trochę ustąp, on też niech trochę ustąpi. Taki trening przed wspólnym życiem, które będzie wymagać też niejednego kompromisu

8

Odnoszę wrażenie, że źle postawiłaś pytanie. Zamiast radzić się: "Jak go przekonać do swoich racji", lepiej pomyśl w jaki sposób możesz zbudować z narzeczonym kompromisy. To zrozumiałe, że masz pewną wymarzoną wizję ślubu, jednak pamiętaj, że bierzesz ślub Z partnerem i że to Wy razem, we dwoje, jesteście tego dnia ważni. Kiedy czytałam Twojego posta, pomyślałam sobie, że wyobrażasz sobie wesele idealne, a partner jest tylko w tle - a chyba nie o to chodzi.

Ja rozumiem małe przyjęcie (ale nie obiad i do domu, tylko rzeczywiście przyjęcie) na jakieś 20 osób (rodzice, rodzeństwo, dziadkowie + przyjaciele). On chce zaprosić tego wujka, tamtą ciotkę, tą kuzynkę, tego kuzyna.. i tak nam się robi przyjęcie na 50 osób.

Z jakich względów chcesz tylko 20 osób, czy są to względy finansowe czy po prostu taka wizja? Może te osoby są dla niego ważne, chciałby je mieć tego dnia przy sobie? Jak dla mnie powinniście razem usiąść z listą i przedyskutować dlaczego daną osobę on chce/Ty nie chcesz, podzlelić się swoimi obawami i troskami.

Ja na przyjęciu chciałam tylko wino (dużo osób z jego rodziny lubi DOBRZE wypić), on mówi, że bez wódki to nie przyjęcie.

Tutaj faktycznie trudno o ugodę - wódka może być albo nie. Rozumiem, że obawiasz się pijanych gości i nieprzyjemnej atmosfery?

Ja na weselu chciałam jakieś bardziej wyszukane potrawy (nie mówię o jakiś malutkich porcyjkach, które nie wiadomo jak zjeść), np. zamiast rosołu - krem borowikowy lub krem z dyni (oboje uwielbiamy), zamiast schabowego dać np. pieczony filet z łososia albo kieszonki z piersi kurczaka. Oczywiście klasycznie do tego tort, zimne przystawki.
Nie podobają mi się też wszelkiego rodzaju "tradycje", typu rzucanie kieliszkami, picie wódki (za to na powitanie chciałabym dla wszystkich kieliszek szampana), całowanie chleba..

Twój narzeczony chce z kolei tradycyjnie, tak? To czemu nie zamówić klasycznego rosołu, ale drugie danie bardziej wytworne, po Twojemu wink?

Ja chciałabym zrezygnować z filmowania przyjęcia, bo po co ktoś ma filmować jak ciiocia Jadzia je kotleta, on chciałby mieć taką pamiątkę. Ja chciałabym mieć na filmie tylko ślub (na pewno będzie  to ślub w plenerze, nie w obskurnym urzędzie).

Trochę przykre, że chcesz go pozbawić pamiątki. Wydaje mi się, że teraz trochę inaczej te filmy się nagrywa i już nie ogląda się kilkugodzinnej taśmy, a film składa się z ciekawszych kadrów, w których widać, że ktoś tańczy, bawi się... Na dobrą sprawę nawet nie musiałabyś przecież tej taśmy oglądać, a narzeczony miałby do czego wracać big_smile

9 Ostatnio edytowany przez McMiodek (2016-05-10 12:08:24)

Myślę, ze nie masz jeszcze zielonego pojęcia, o czym mówisz.
Przeglądałaś oferty menu weselnego? Dzisiaj to już nie jest tylko schab i rosół.  Za miesiąc biorę ślub i mam i rosół i krem borowikowy i kieszonki i przystawki z łososia... i nawet świnię z rusztu na 3 danie. Więc histeryzujesz na wyrost. Zorientuj się najpierw w ofercie menu weselnych.

Chcesz na 20 osób. okej. Ale jeśli te 20 osób to w głównej mierze np Twoja familiada i znajomi, to zrozumiałe, że on ma prawo zaprosić "swoich"? Może to są bliskie osoby?

Z tą wódką to różnie bywa. Porozmawiaj z narzeczonym, że DOBRZE można pić również miody, whisky, koniak, nalewki, brandy, likiery... no bo samo wino też egoistycznie z twojej strony, gdy on chce i wódkę.. więc albo kompromis, albo wszyscy kompot.

Z filmowaniem też nie bardzo masz pojęcie, jak to wygląda. Obecnie filmy ślubne są czarujące, aczkolwiek my tez zrezygnowaliśmy z tego- ze względów finansowych. Moim zdaniem lepiej zainwestować w dobre jedzenie i muzykę żeby goście się bawili wink Płacimy za ślub sami, a nie chcieliśmy przekraczać wyznaczonego budżetu. Mój brat jest fotografem, więc wystarczy, ze nam zdjęcia zrobi. Poza tym mamy pomysł pozbierać zdjęcia od gości i zrobić z tego fotoksiążkę. Ślub z różnych perspektyw wink

Wiesz, spokojnie można iść na kompromisy, ślubu nie bierzesz sama.

- Dokąd idziesz?
- Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy.

10

Zgadzam się trzeba też patrzeć na ta druga osobę sama osobiście miałam ślub kościelny skromny ale był:) Kamerzysta to drobnostka ale dekoracje sali bukiet ślubny itp.  tez jest ważne jakoś gości trzeba ugościć w końcu to ma być wasz wyjątkowy dzień. Ja aby się w to już nie bawić to skorzystałam z usług takiego butiku florystycznego Amarant zajmują się i dużymi weselami i też tymi mniejszymi. Wszystkie dekoracje były przepiękne naprawdę warto w to zainwestować:) A co do ilości, wielkości można z nimi się dogadać, również jeżeli chodzi cenowo też nie ma problemu.

11

kobieta020 napisał/a:

Zgadzam się trzeba też patrzeć na ta druga osobę sama osobiście miałam ślub kościelny skromny ale był:) Kamerzysta to drobnostka ale dekoracje sali bukiet ślubny itp.  tez jest ważne jakoś gości trzeba ugościć w końcu to ma być wasz wyjątkowy dzień. Ja aby się w to już nie bawić to skorzystałam z usług takiego butiku florystycznego Amarant zajmują się i dużymi weselami i też tymi mniejszymi. Wszystkie dekoracje były przepiękne naprawdę warto w to zainwestować:) A co do ilości, wielkości można z nimi się dogadać, również jeżeli chodzi cenowo też nie ma problemu.

A możesz coś więcej o usługach tego butiku napisać? Jakiś namiar dać? Będę świadkową na dość sporym ślubie i weselu w przyszłym roku i chętnie skorzystam jeśli to sprawdzona firma

12

Na ich stronie możesz znaleźć kontakt do nich itp. [spam] Ogólnie to działają na terenie Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Warszawy i okolic. A dowóz w obszarze 50 km mają zupełnie za darmo. Zajmują się m. in dekoracjami na ślub sali , kościoła bukietów ślubnych nawet robią wianki ze świeżych kwiatów itp. A jak będziesz świadkową to i na pewno ładną wiązankę ci zrobią smile

13

O rany, zakochałam się w ich wiankach. Szkoda, że jako świadkowa nie mogę w takim iść, bo są naprawdę cudowne

14

Myślę, że to zależy jaki będzie miała Panna młoda. Mi się tez taki marzy. A Amarant robi je po prostu GENIALNE!nie wiem jak je opisać, ale są idealne. I taki być powinny. Warto im zaufać.

15

Może zamiast usiłować przerkonać faceta wypracujecie kompromis?

16

Biorąc pod uwagę takie butiki kwiatowe jak Amarant, które organizuja oprawę kwiatową każdej imprezy od A do Z nie będzie problemu z kompromisem smile Pewnie wystarczy tylko wyrazić swoje zdanie i oni pomogą wszystko dopasować, żeby był wilk syty i owca cała smile

17

może razem ze ślubem cywilnym w plenerze połączcie ślub humanistyczny smile
piękny plener, romantyczne otoczenie, indywidualna przysięga zamiast oklepanej formułki
z urzędu zrekompensują narzeczonemu brak tamtej cioci czy tego wujka.
słyszałam z celebranci z Wrocławia prowadzą takie śluby i podobno
organizują fajne ceremonie.
sama się zastawiałam na takim rodzajem ślubu ale mój narzeczony jest akurat
bardzo kompromisowy wiec zobaczymy co z tego wyjdzie smile
jest duża szansa ze da się przekonać.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Różne oczekiwania narzeczonych

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018