Lampiony szczęścia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Lampiony szczęścia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Lampiony szczęścia

W przyszlym roku planuje w czerwcu slub i zamarzylo nam sie z narzeczonym aby urozmaicic nieco przyjecie weselne w zwiazku z tym mam pytanie, jaki jest Wasz stosunek do lampionow szczescia.  Poza tym, ze daja niezapomiane wrazenia, pieknie wygladaja te male swiatelka fruwajace na niebie, oddaja swietny klimat to czy sa bezpieczne, nie zagrazaja pozarem, albo czy pozostalosci nie zasmiecaja srodowiska. Czy ktos juz mial kiedys z tym stycznosc i moze mi powiedziec czy wymagane sa pozwolenia np ze strazy pozarnej i w jaki sposob sie to zalatwia, ewentualnie jaki jest koszt.

W internecie jest masa opinii na ten temat jednak ile ludzi tyle opinii, a nie chcialabym zeby w jakis sposob byly one szkodliwe dla srodowiska. Wiec zanim zdecydujemy sie na taki pokaz na weselu to chcialabym jak najwiecej sie o nich dowiedziec. Jezeli znacie jakas alternatywe do lampionow to tez prosze podpowiedzcie wink

"Cokolwiek zamierzasz zro­bić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość za­wiera w so­bie ge­niusz, siłę i magię."

Johann Wolfgang Goethe
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Lampiony szczęścia

Nikt nic na ten temat nie powie?

"Cokolwiek zamierzasz zro­bić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość za­wiera w so­bie ge­niusz, siłę i magię."

Johann Wolfgang Goethe

3

Lampiony szczęścia są super. My zawsze puszczamy na sylwestra . Slicznie to wyglada, nie grozi pozarem a zasmiecanie srodowiska to nie wiem ,nie widzialam zadnych resztek nigdy. Myślę,że one poprostu wypalaja sie w powietrzu a na zieme spada sam popiół.

4

One rzeczywiście przynoszą szczęscie. W ostatnie lato usiłowaliśmy z młodym wypuścić lampiony szczęścia i mieliśmy bardzo dużo szczęścia, że straż pożarna nie musiała przyjeżdżać. Trzy nam spłonęły doszczętnie przed jakąkolwiek próbą odlotu. smile
Później się okazało, że tego dnia wilgotność powietrza była stanowczo zbyt niska na odpalanie lampionów.
Zabawa jest świetna, ale zrób jakieś próby w okolicy domu weselnego w spodziewanych warunkach najpierw.

5

Wesele mamy w restauracji nad jeziorem, wiec wypuszczalibysmy je przy jeziorze moze to jest dodatkowy plus. Czytalam tez, ze wymagane sa pozwolenia wiec jak to u was bylo zglaszaliscie to to strazy ?

Johann Wolfgang Goethe

6 Ostatnio edytowany przez emde (2016-04-30 16:11:38)

amethyst_08 napisał/a:

Wesele mamy w restauracji nad jeziorem, wiec wypuszczalibysmy je przy jeziorze moze to jest dodatkowy plus. Czytalam tez, ze wymagane sa pozwolenia wiec jak to u was bylo zglaszaliscie to to strazy ?

Może zadzwoń do nich i zapytaj grzecznie?
Tylko nie podawaj daty i miejsca, bo jakby się okazało, że komendant akurat jest nie w humorze, to nie dość, że dostaniesz zakaz, to jeszcze w dniu wesela przyjadą sprawdzić.
W moim mieście oficjalnie nie wolno, ale raz w roku jesienią jest oficjalna impreza polegająca m.in. na wypuszczaniu lampionów. A w sezonie lampiony śmigają na prawo i lewo, szczególnie w okolicach rzeki.
Paranoja, jak z prawie wszystkim. smile

Edycja: zamiana prawa z lewym smile

7

amethyst_08 napisał/a:

Ja nie słyszałam o żadnym pozwoleniu nic :-)  najlepiej jest je puszczac wieczorem jak się sciemnia :-) efekt wow ! A puszczam je co roku z partnerem w sylwestra od 7 lat :-) moja 3  letnia córka była zafascynowana tym widokiem :-)

8

Ja nigdy tego na zywo nie widzialam, tylko tv, ale wierze, ze efekt na zywo jest wow. Pomyslalam, ze bylby to mily przerywnik zapawy weselnej, szczegolnie, ze wesele przypada nam w noc po nocy swietojanskiej dlatego tak sie na to nakrecilismy smile. Nie pozostaje mi nic innego jak faktycznie zadzwonic do restauracji najpierw czy w ogole oni sie na to godza, potem.do strazy pozarnej zadzwonie, zeby czasem nie bylo niemilej niespodzianki w postaci mandatu smile

Johann Wolfgang Goethe

9

Dwa lata temu byłam na ślubie, na którym mieliśmy wypuścić w niebo lampiony. To miała być niespodzianka, o której para młoda nic nie wiedziała. Niestety nic z tego nie wyszło, bo nie zostało to wcześniej z nikim uzgodnione - organizator atrakcji nie wpadł na to, że wypadałoby wcześniej zapytać, a właściciele lokalu nie wyrazili zgody. Prawdę mówiąc trochę im się nie dziwię, bo było bardzo ciepło, wokół sporo drzew, gdyby coś poszło nie tak, to można było doprowadzić do zagrożenia pożarem lub samego pożaru.
Same lampiony wykorzystaliśmy dwa tygodnie później, właśnie podczas wspomnianej tutaj Nocy Świętojańskiej. To była spora impreza i straż ją zabezpieczała.
To dlatego nie należy nikogo stawiać przed faktem dokonanym i wcześniej wszystko uzgodnić, także przedzwonić do straży pożarnej czy aby na pewno nie jest potrzebne jakieś zezwolenie. Być może nie, ale lepiej dmuchać na zimne. Potem szkoda byłoby Waszego rozczarowania.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

10

amethyst_08 napisał/a:

szczegolnie, ze wesele przypada nam w noc po nocy swietojanskiej

Skoro wesele jest nad jeziorem to może bezpieczniej i bardziej zgodnie z polską tradycją puścić po wodzie wianki z zapaloną świeczką. Efekt powinien być fajny, wydarzenie bardziej oryginalne i ryzyko pożaru zerowe.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

11

Nie chcę być psują - ale moim zdaniem, lampiny dobrym pomysłem nie są.

Po pierwsze, nie ma sposobu na to, by je kontrolować, lecą tam, gdzie akurat wiatr zawieje i potrafią przelecieć całkiem sporą odległość (kilka kilometrów). Nawet jeśli nie ma lasu tuż za domem weselnym, to nic nie zagwarantuje, że lampiony do lasu nie dolecą. Albo do placu zabaw, parku, czy cudzego ogródka - i czy wtedy wciąż będą płonąć.

Po drugie, materiały, z których zrobione są lampiony nie rozkładają się szybko. Zużyty lampion to w najlepszym wypadku śmieć, którego przecież po sobie nie posprzątasz, bo nie będziesz biegała po ślubie po okolicy i szukała swoich lampionów. W dodatku na takiego śmiecia mogą natknąć się zwierzęta i zrobić sobie krzywdę drutami.

Lampiony wyglądają efektownie, to prawda. Ale moim zdaniem więcej z nimi problemów niż warta jest chwilowa frajda.

12

bbasia napisał/a:

Skoro wesele jest nad jeziorem to może bezpieczniej i bardziej zgodnie z polską tradycją puścić po wodzie wianki z zapaloną świeczką. Efekt powinien być fajny, wydarzenie bardziej oryginalne i ryzyko pożaru zerowe.

O, i to jest doskonały pomysł! smile

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

13

Wszelkie rodzaje folii sa niebezpieczne dla zwierzat. Polkniete blokuja przewod pokarmowy, np. wywoluja niedroznosc jelita. Moga byc wciagniete przez skrzela (ryby) i powodowac uduszenie. Sznurki, nitki zylki tez sa polykane - jelita niejako nanizuja sie na nie, czasem sa przeciete. Albo zwierzeta placza sie w te nitki.
Male kawalki plastiku sa polykane.
To, ze lampiony poleca nad jezioro tez przed niczym nie chroni - beda przyczyna smierci ryb a potem ptakow.
Ludzie nie zdaja sobie sprawy ze nawet butelka plastikowa moze byc przyczyna smierci zwierzecia.Nie che zamiszczac linkow, bo mi wytna. Ale mozna sobie wyguglac.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Lampiony szczęścia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018