duch mojego dziadka ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » duch mojego dziadka ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

1

Temat: duch mojego dziadka ?

Ta historia zdarzyła się w ostatnie Boże Narodzenie. Całą rodziną pojechaliśmy do mojej babci, żeby tam spędzić ostatnie święta. Moja babcia mieszka na Mazurach, w małej miejscowości na obrzeżach, pod lasem. Generalnie, byłam u babci pierwszy raz od  czasów kiedy umarł dziadek (czyli dwa lata temu) Przyjechali moi rodzice, a także siostra z mężem i dziećmi, no i my, także w domu było pełno ludzi. Ja i mąż dostaliśmy do spania pokój po dziadku, tzw. jego gabinecik. W sumie to cóż, powiem ,że od początku wyczułam w tym pokoju coś dziwnego, ale nie umiałam powiedzieć co. W końcu wpadłam na to, że choć w całym domu jest bardzo ciepło, to w tym pokoju jest jakoś tak nie, że chłodno, no ale inaczej. Parę stopni mniej, choć grzejniki były odkręcone na maxa. Kiedy poszliśmy spać, dalej czułam ten dziwny niepokój, ale nikomu o tym nie mówiłam bo rodzina by mnie wyśmiała.  Zresztą co miałam powiedzieć, że wyczuwam w tym pokoju czyjąś obecność ? W nocy ktoś mnie obudził,szturchnięciem i powiedział ?zajrzyj do piwnicy? . Zadziałałam jak automat. Poszłam do piwnicy i to co tam zobaczyłam zaraz mnie rozbudziło. Babcia miała stary piec centralny i skoczyła w nim tak temperatura i ciśnienie,że gdybym przyszła kilkanaście minut później to mógłby nastąpić wybuch. Na szczęście udało się mi zapobiec katastrofie. Zbudziłam też hałasami w piwnicy domowników, także niebezpieczeństwo przy ich pomocy szybko zażegnaliśmy. Spytałam też mojego męża ( bo byłam pewna ,ze to on mnie obudził) czemu sam nie zajął się ciśnieniem w piecu tylko mnie budził. Na to mąż , bardzo zdziwiony powiedział, że spał jak suseł i wcale tej nocy się nie budził, więc nie mógł mnie obudzić. Także nikt inny z domowników tego nie zrobił - wszyscy spali smacznie i obudziły ich dopiero moje hałasy z piwnicy. Ja jednak wiem, że ktoś mnie budził i kazał zejść do piwnicy - sama nigdy bym sobie tak po prostu w nocy tam nie poszła. Czy możliwe, że był to mój dziadek ? A raczej jego duch ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: duch mojego dziadka ?

ja wierzę w duchy..Nie lubię o tym mówic, bo czuje niepokój na samą myśl, ale wierzę, ze duchy naszych bliskich zjawiaja sie zeby nam pomoc, ostrzec..Ale sa tez złe duchy, ktore nie znalazły ukojenia...

3

Pola bardzo możliwe. Ja miałam w dzieciństwie sen, w którym już nie żyjący dziadek krzyczał na mnie, że jest już trzecia, a dookoła było pełno starych zegarów wskazujących tą godzinę. Okazało się następnego dnia, że babcia umarła o 3 w nocy w szpitalu. Albo miałam tez kiedyś sen, że leżę chora w łóżku(bo na prawdę byłam ciężko chora), a dziadek usiadł koło mnie i głaskał mnie po głowie i pocieszał. Jak wstałam miałam przy łóżku taboret, który powinien stać w kuchni, pytałam wszystkich domowników, ale nikt nic nie wiedział i mówili że to nie oni przynieśli ten taboret. Dlatego wierzę w duchy naszych bliskich i w to, że nas pilnują tam z nieba smile

4

Mi kiedyś umarła babcia jak miała około 45-55lat ;( dzisiaj o 6:05 umarł dziadek ,który miał około 76lat ;( sad Płakałem całą godzinę.
Jak spałem to mój brat usłyszał że wołam NIEEEEEEEEEEEEE i się bardzo przestraszył ja nawet nie wiedziałem,że mój dziadek umarł o tej godzinie.
Po moich rodziców zadzwonił szpital kiedy ja wołałem NIEEEEE i chcieli,aby przyjechali do szpitala.
Moi rodzice zauważyli,że dziadek nie żyję i zaczęli płakać.Smuta opowieść ;(

5 Ostatnio edytowany przez fenix (2008-12-17 00:07:53)

czy to duch czy inna siła wyższa to nie ma znaczenia mieliście wiele szczęścia że jednak coś nad wami czówało smile

6

naprawdę duchy są ? czy można jakoś im pomóc w tym aby do nas przyszli ?

7

Oj lepiej nie bawić się w takie historie. Jeśli duchy chcą to niech same do nas przyjdą;)

'Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.'

8

jak tak was czytam to aż mi ciarki przechodzą, to naprawdę niesamowite, coś w tym jest...

9

Ja już o tym pisałam- w noc poprzedzajacą ślub mojego syna-  nieżyjący mąż śnił się naszej trójce - mnie ,córce i synowi.Kazdemu inaczej........ a jednak.Może każdy z nas myślał o tym,ze w tak ważnym dniu - nie będzie Go z nami?>???????

10

ja wierzę może nie tyle w duchy co w to, że ludzie którzy od nas odeszli nad nami czuwają.

be careful of who you love and be careful of what you do, cause the lie becomes the truth!

11

ni i ci nam oczywiście bliscy, napewno...za dużo jest spraw i sytuacji niewyjaśnionych by można było temu zaprzeczyć...

12

Claudymek napisał/a:

ja wierzę może nie tyle w duchy co w to, że ludzie którzy od nas odeszli nad nami czuwają.

Powiem więcej - ja jestem tego pewna- bo mam namacalne tego dowody - z czasu- gdy zostałam sama z dziećmi i było mi bardzo trudno- i zawsze jakimś cudem  znajdowało się rozwiązanie - wydawało by się z beznadziejnych sytuacji/.

13

Danusia napisał/a:
Claudymek napisał/a:

Powiem więcej - ja jestem tego pewna- bo mam namacalne tego dowody - z czasu- gdy zostałam sama z dziećmi i było mi bardzo trudno- i zawsze jakimś cudem  znajdowało się rozwiązanie - wydawało by się z beznadziejnych sytuacji/.

właśnie pod tym kątem rozpatrywałam temat:)

be careful of who you love and be careful of what you do, cause the lie becomes the truth!

14

Tak sobie czytam ... i zastanawiam się bo ja nigdy tak do końca nie wieżyłam w duchy....mimo,iż moja mama ma często takie sny w których np. ja ostrzegają zmarli bliscy m.in przed chorobą, zmrtwieniami, przykrymi zdarzeniami .....Zawsze mi sie wydawało że to raczej jej podświadomość a nie duchy czy zmarli ..... mimo to zastanawiam się....

?Czasami świat ma tyle wad?.?

15 Ostatnio edytowany przez zbuntowana żona (2009-08-11 00:35:41)

ja też wierze w duchy,ich obecnośc,pomoc!
będąc jeszcze w szkole podstawowej jeździłam na kolonie-jednego roku nie chcialam jechać:moja prababcia była chora,a ja tak bardzo ją kochałam,nie chciałam jej opuszczać,przeczuwałam ,ze może jej nie być jak wróce...rodzice nie mówili mi przez te dwa tygodnie mojego pobytu poza domem ,że z babcią jest coraz gorzej..a ja pewnej nocy mialam sen,że moja babcia stoi na balkonie domku w którym mieszkałyśmy tego lata z koleżankami,macha do mnie,uśmiecha się..wyszłam do niej,a ona przytuliła mnie,pocałowała i powiedziała,że będzie ze mną zawsze...kilka dni później wracając do domu dowiedziałam sie,że babcia nieżyje,a ja nie mogłam być nawet na jej pogrzebie...w ten sposób sie ze mną pożegnała,ze mi sie przyśniła  na dzień  przed swoją śmiercią
pamietam ten sen do tej pory,choć już minęło 13lat!!pamiętam jak babcia była w nim ubrana,jej siwe włosy,kule którymi się podpierała(babcia miala jedną nogę)..
wierzę,ze pomaga mi w trudnych chwilach-jak nie wiem co robić gdy mam problemy,jadę na jej grób,rozmawiam z nią  w myślach,to mi pomaga...
mój mąż nie znał mojego dziadka nawet ze zdjeć,a jak mieliśmy kiedyś poważną kłótnie znalazłam go przy grobie mojego dziadka,coś mi podpowiadało,że tam może być...i był..ja też jak mam problem idę i ,,mówię o tym dziadkowi"a on z reguły mi pomaga:)
TO SĄ takie moje prywatne ANIOŁY STRÓŻE....

16

Niezła historia... Ale szokująca... Bardzo możliwe że to Twój dziadek

17

według mnie to duchy istnieją... Jest tyle rzeczy o których nie wiemy.

Musisz nauczyć się zatrzymywać łzy w połowie twarzy tak by nie dotknęły uśmiechu...

Moja mama zmarla o godzinie 8:05, jak mialam lekcje historii w szkole. Pamietam ten moment do dzis, mimo iz minelo juz kilkanascie lat.
Siedzialam w klasie w drugiej lawce, w srodkowym rzedzie i nagle dostalam starsznych palpitacji serca (mam serce zdrowe jak dzwon). Probowalam sie uspokoic, ale nie moglam. Patrzylam na zegarek, kiedy sie lekcja skonczy... mimo iz dopiero sie zaczela. Tak strasznie bylam nerwowa, ze wiedzialam ze cos zlego sie stalo. Odchodzilam doslownie od zmyslow. jak wrocilam do domu po szkole, to mi tata powiedzial, ze mama zmarla. Zapytalam sie kiedy, a on odpowiedzial ze o 8:05...
Kilka lat pozniej byla historia, ze pewnego wieczoru zaczelam miec kolejne palpitacje. Boze! Jak ja sie balam, dokladnie to samo co mialam z mama, jak zmarla.
Po paru godzinach wrocil moj brat z rana postrzalowa ze szpitala. Okazalo sie ze w tym czasie co dostalam palpitacji to moj brat zostal postrzelony przez jakis bandziorow w klubie gdzie on sie bawil.
Przypadek???
Nie sadze.

Jesli nie wiesz co zrobic - usmiechnij sie.

19

I ja wierze w duchy. Kilka razy spotkałam się z opowieściami osób, które miały kontakt lub podobne historie do Waszych. pozdrawiam

"Trudno jest iść przez życie wieloma drogami jednocześnie"
Pitagoras

20

Ja nigdy nie wierzyłam w duchy dopóki nie zaczełam oglądać filmu pt.Duchy na Discavery World, ale to nie spowodowało że całkowicie wierzyłam w świat paranormalny. W wakacje pojechałam do koleżanki na działkę której dziadek umarł nie całe 2 lata wcześniej. Teraz opowiem wam co nam się przytrafiło. Byłyśmy na górze w pokoju a na dole była jej babcia i gotowała obiad. Śpiewałyśmy na Sing Starze gdy nagle zgasł nam telewizor a nie był włączony stoper. Wieczorem gdy leżałyśmy w łóżkach słyszałyśmy jak ktoś cały czas na górze chodzi. Następnego dnia około 21:00 byłyśmy same bo babcia poszła do znajomych. W pewnym momencie w całym domu wysiadł prąd więc wybiegłyśmy na dwór ale tam było jeszcze ciemniej, więc wróciłyśmy do domu i siedziałyśmy w salonie i dzwoniłyśmy do babci. Następnego dnia poszłysmy na spacer gdy się spojrzałam w okno od pokoju ś.p dziadka to zobaczyłam bardzo niewyraźną postać człowieka, gdy pokazałem to Karolinie ona na początku tego nie widziała ale gdy się przyjrzała również to zobaczyła. Druga babcia dziewczyny jest wróżką więc do niej zadzwoniła i wszystko opowiedziała a jej babcia sprawdziła czy w domu jest duch i faktycznie był. Też powiedziała jej że to jest jej dziadek i ma coś jej do przekazania, i że mamy iść do dziadka pokoju czegoś poszukać. Nie chciałyśmy iść po prostu się bałyśmy, ale po 2 dniach poszłyśmy. Nikogo w domu nie było, sziedziałyśmy na kanapie, a obok nas leżały telefony. Nagle było bardzo wyraźnie słychać że ktoś obok w pokoju puścił refren ulubionej Karoliny piosenki. Poszłyśmy obok do pokoju i faktycznie tam było radio ale odłączone od kontaktu, strasznie nas to zdziwiło. Wróciłyśmy do pokoju dziadka i Karolina znalazła kafelek (taki co się kładzie w łazience na ściane) i na tym kafelku był napisany do Karoliny list od dziadka. Jak ona to przeczytała (mi tego nie pokazała) to zeszłyśmy na dół i Karolina zadzwoniła do babci wróżki i to wszystko opowiedziała. To jej babcia kazała iść się pomodlić za dusze dziadka do kościoła. Jak się pomodliła to wszystko zniknelo. Tylko nadal czułyśmy czyjąś obecność w domu.

21

Jeszcze Karolina mi opowiadała że jak była na działce po śmierci dziadka tylko ze z inną koleżanką. Siedziały w pokoju i czytały książki gdy nagle ktoś rzucił piłeczką od ping ponga. A nikogo w pokoju nie było.

22

Ja równiez wierze w duchy i tych którzy juz od nas odeszli lecz wracaja by dokonczyc to co rozpoczeli za zycia tyle ze nie traktuje tego jako sensacje jak wiekszosc osób ktore sie z tego naśmiewaja. Miałam kiedyś a właściwie całkiem nie dawno taka dziwna sytuacje ze w lipcu 2009 roku wychodzilam za maz był to tylko slub cywilny ale jednak slub. Przez kilka tygodni ( 3-4 tygodnie) przed tym moim slubem miałam bardzo nie pokojace sny, mianowicie sniły mi sie dziwne rzeczy i przerózne osoby,których ja nie do konca pamietam a własciwie nie dokonca te osoby przypominały mi tych ktorych znam. Były to twarze przerozne lecz nadal nie przypominały do konca tych znajomych. Te twarze śniły mi sie uśmiechajac do mnie, przerazona budzilam sie cała spocona nie wiedzac co sie dzieje i dlaczego akurat ja mam takie sny. Nadszedła czas ślubu a właściwie 2 dni przed slubem znowu przysniły mi sie te twarze lecz juz bardzo wyraźne wiec nie mialam problemu z rozpoznaniem ich.Okazało sie ze były to osoby zmarłe czyli moi dziadkowie i ojciec chrzesny mojego meza ktorzy nie mogli byc na naszym slubie a napewno bardzo chcieli. Jest jeszcze duzo roznych sytuacji ale nie chce tego rozpisywac poniewaz uwazam ze takie rzeczy dla dobra warto zostawic dla siebie

23

kurcze, aż dostałam gęsiej skórki big_smile 
Ja wierze w takie dziwne rzeczy, więc możliwym jest, że to Twój dziadek Cię obudził smile

24

Witam chcialam podzielic swoja historią, Poznalam swojego meza 14.02.15 zamieszkalam z nim 10.04.15 moje szwagierki pojechaly do lekarza z dziecmi a ja zostalam sama w  rodzinnym mojego meza w domu sprzatalam w kuchni i nagle poczulam ze za mna ktos patrzy jak sprzatam i pomalu obrucilam zobaczylam starszego pana popatrzyl na mnie i poszedl nie powiedziala nikomu.
Pobralismy my sie 05.09.15 po slubie zobaczylam dwa dni znow tego pana i znow bylam kuchni popatrzyl i usmiechnol sie i odszedl. Za dwa dni nie wytrzymalam  zapytalam szwagierki kto tu mieszkal kiedys jaj ich nie bylo  i powiedziala dziadek poszlam do mamy meza i zapytalam sie czy ktos tu mieszkal i powirdziala ze jej tesc i opowiedziallam historie pokazala mi zdjęcie poznalam tego pana okazalo ze to tesc mamy meza i ojciec taty.
Co to moze byc.

25 Ostatnio edytowany przez Marysia 1981 (2015-12-13 18:20:31)

sad

W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę,
tylko, by nauczyć się..tańczyć w deszczu...

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » duch mojego dziadka ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018