Urodzę ci swojego wnuka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Urodzę ci swojego wnuka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: Urodzę ci swojego wnuka

Właśnie przeczytałam artykuł o kobiecie która urodziła swojego wnuka. Córka tej kobiety miała problem z donoszeniem ciąży,które kończyły się poronieniami. Matka zgodziła się być w ciąży zamiast niej. Zapłodnienie odbyło się metodą in vitro.
Czy według Was takie "rodzinne ciąże" są dobrym rozwiązaniem, czy może uważacie, że to jednak nie całkiem jest etyczne...?

Przeszukując forum natknęłam się na wątek o surogatkach za pieniądze. I tam większość wypowiadających się raczej była nastawiona sceptycznie do takiego rozwiązania. W tym przypadku jednak nie chodzi o pieniądze. No ale...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Urodzę ci swojego wnuka

Widziałam ten artykuł przed chwilą. Jest to troche dziwne ale lepsze niż za pieniądze

3

Odp: Urodzę ci swojego wnuka

Dla mnie jest to wspaniałe rozwiązanie smile
Pisałam już o tym wielokrotnie - gdybym była młodsza z przyjemnością bym komuś urodziła dziecko, nawet za darmo smile (znaczy może za zwrot kosztów ciąży big_smile )

4

Odp: Urodzę ci swojego wnuka

Też z chęcią urodzilabym komuś dziecko, i też absolutnie za darmo. Tym bardziej komuś z rodziny.

5

Odp: Urodzę ci swojego wnuka

Tylko pytanie czy bylybyscie w stanie je oddać? Niby nie były by wasze no ale jednak...?

6

Odp: Urodzę ci swojego wnuka

Urodzić komuś na pewno nie dałabym rady bo to w końcu moje dziecko i żadna normalna matka nie oddalaby dziecka ale jesli to babcia która zrobi cos takiego dla córki to inna sprawa.

7

Odp: Urodzę ci swojego wnuka

Jestem w stanie zrozumieć, że babcia rodzi sobie wnuka. Będzie miała potem kontakt z tym dzieckiem i będzie uczestniczyła w jego życiu. Natomiast nie wyobrażam sobie urodzić komuś dziecko za pieniądze i potem je oddać.

8

Odp: Urodzę ci swojego wnuka

Dla mnie komórka dawcy nie ma znaczenia, znaczenie ma to życie, które by się we mnie rozwijało, dlatego czy to bycie matką i urodzenie dziecka swojej córce, czy tym bardziej surogatką - przypuszczam, że dziecko pokochałabym tak samo, jak swoje własne. Nie wyobrażam sobie urodzić i oddać.

Za to rzeczywiście lepszym rozwiązaniem jest urodzenie sobie wnuka, z którym potem będzie się miało kontakt, w tym będzie można patrzeć jak rośnie, być przy nim i w pewien sposób mieć wpływ na jego rozwój oraz wychowanie niż oddanie dziecka obcej osobie. Tak czy inaczej mimo wszystko chyba bardziej czułabym się jak matka.

A sama ciąża? Pomijając powyższy aspekt psychologiczny - dla mnie, choć do siódmego miesiąca swoją przechodziłam bardzo dobrze, nie jest żadnym fajnym stanem, za to jest dla organizmu ogromnie obciążająca, więc na taki akt poświęcenia nie zdecydowałabym się na pewno.

9 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-01-09 13:40:16)

Odp: Urodzę ci swojego wnuka
chloe2 napisał/a:

Urodzić komuś na pewno nie dałabym rady bo to w końcu moje dziecko i żadna normalna matka nie oddalaby dziecka ale jesli to babcia która zrobi cos takiego dla córki to inna sprawa.

To znaczy wedug ciebie nie jestem normalna? Przeszam ciążę, wiem jak to wygląda i z mojego punktu widzenia więź, jaka się wytwarza podczas ciąży jest nieporównywalnie mniejsza od tej, która się wytwarza w czasie wychowywania. Owszem, instynkt działa, miałabym opory gdyby to była MOJA komórka jajowa - ale w innym przypadku - byłabym tylko inkubatorem - taką baby sitter tongue

Poza tym cóż - gdybym wiedziała, że nie jestem w stanie wychować mojego własnego dziecka (malutkiego) też bym go oddała - nie uważam się przez to za mniej "normalną".

Nie zostałabym natomiast dawczynią komórek jajowych - nie tyle ze względów moralnych, ile zdrowotnych - w UK płacą za to pare tysięcy funtów, tylko zapominają dodać jakie koszty zdrowotne (długofalowe) to za sobą niesie. A ciąża? To tylko ciąża.  TYLKO ciąża.

Nie zauważyłam też żeby ciąża była "ogromnym" obciążeniem - kobiety spokojnie rodzą po kilkoro dzieci i nic im się nie dzieje - jedna dodatkowa ciąża może tylko wyjść na zdrowie smile

A na koniec - myślę, że ja właśnie wolałabym urodzić dziecko obcej osobie, właśnie z tego względu, żeby nie podtrzymywać więzi. Bo widząc to dziecko na co dzień wciąż bym myślała, że to ja go urodziłam. Ze to w części jakoś moje dziecko - a tak... po prostu uszczęśliwiłam jakąś parę i niech im się wiedzie...

10 Ostatnio edytowany przez Sienna (2016-01-09 13:55:09)

Odp: Urodzę ci swojego wnuka

Zgadzam się w pełni z Iceni. U mnie dodatkowo przemawia kwestia podzielenia się szczęściem posiadania dziecka z kimś innym. Jeżeli nie byłoby to biologicznie moje dziecko, podejrzewam, że po porodzie nie miałabym oporów żeby je oddać biologicznym rodzicom.
Mam znajomą, która nie może mieć dzieci. Naprawdę byłabym w stanie urodzić takiej osobie dziecko. Tym bardziej, w momencie kiedy miałabym swoje i nie chciała posiadać więcej.
To jest najpiękniejszy dar jaki jeden człowiek może sprawić drugiemu.

11

Odp: Urodzę ci swojego wnuka
Iceni napisał/a:

Nie zauważyłam też żeby ciąża była "ogromnym" obciążeniem - kobiety spokojnie rodzą po kilkoro dzieci i nic im się nie dzieje - jedna dodatkowa ciąża może tylko wyjść na zdrowie smile

Zależy od organizmu, mnie obciążyła bardzo, choć dbałam o siebie jak mogłam najlepiej, byłam młodą i w pełni zdrową osobą.

Sienna napisał/a:

To jest najpiękniejszy dar jaki jeden człowiek może sprawić drugiemu.

Jak najbardziej się z tym zgadzam, niemniej warto wziąć pod uwagę ewentualne koszty, także, a może przede wszystkim, własną psychikę. Przypuszczam, że pewnych rzeczy nie da się tutaj do końca przewidzieć. Sytuacja w decydującym momencie może nas przerosnąć.

12

Odp: Urodzę ci swojego wnuka

Dla dobra dziecka ludzie oddają je czasem, jeśli nie są w stanie wychować. a ile jest kobiet, które nie wyobrażają sobie stracić dziecka po ciąży? więź jest silna i przecież nie jest łatwo żadnej oddać tak po prostu dziecka, które nosiła w sobie tyle czasu i przezyła poród.

13

Odp: Urodzę ci swojego wnuka

Iceni strasznie się mylisz.
Niektóre rodzą kilkoro i nic im nie jest, a nie którym ciąża daje się we znaki.
Mam 21 lat 5 no juz praktycznie 6 miesięczna córeczka.  Odrazu po cesarce było ok, ale potem zaczęły się krwawienia straszene bóle. Pękł mi szew na macicy na szczęście od wewnętrznej strony jak powiedziała moja gin inaczej mogłabym nawet nie dojechać do szpitala.
Nie wrzucaj wiec wszystkich do jednego worka.


Ja bym komuś dziecka nie urodziła czy obce mu czy komuś bliskiemu. 
Czy byłaby to moj komórka czy kogoś innego przecież i tak płynęła by w nim moja krew, czulabym ruchy itp.
Nie dałabym rady oddać dziecka

14

Odp: Urodzę ci swojego wnuka

a Ja widziałam program o tych paniach na .. TLC albo coś podobnego nie pamiętam ale wieczorem to leciało ...wiecie ta mama-babcia przeżywała badania usg i płakała jak się dowiedziała o ciąży i mówiła że już kocha maleństwo więc mam takie obawy że mimo iż cel szczytny urodzić dziecko dla córki to będzie miała problem z oddaniem go jej , lub jeśli to zrobi wygarnie kiedyś " to ja urodziłam dziecko " " ja jestem mamą " czy coś podobnego .....widać było że traktuje dziecko jak swoje nie jak obce .. mimo że mówiła że to dla córki że ja kocha że dla niej wszystko .... mam mieszane uczucie jeśli o nie chodzi ;/

A tak w ogule to wydaje mi się że lepiej urodzić komuś obcemu nie widzieć dziecka i całej tej gamy emocji niż tak jak tu córce i widzieć je ciągle i patrzeć jak do innej mówi mama ...to tak psychicznie ciężkie ..no bo urodzić dziecko i udawać że nie było 9 mc z moim brzuchu ?

przeciwna sytuacja rodzinna,psychiczna ....szczęścia im , jeśli chodzi o mnie , nie chciałabym tak żeby moja mama urodziła mi dziecko , lub ja w przyszłości mojej córce i oddać udawać że to nie moje i patrzeć na nie w święta urodziny czy jak tam często się spotykać będziemy ...

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Urodzę ci swojego wnuka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024