Choroba psychiczna? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Choroba psychiczna?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Choroba psychiczna?

Cześć dziewczyny. Mam pewien problem.
Mam znajomego, u którego mysle występuje jakaś choroba psychiczna, niestety nie wiem jaka bo nie znam sie na tym licze na pomoc.
Osoba jest zupełnie niekosekwenta w tym co mowi i robi.
Wymysla se rózne rzeczy.Np zawalniaja go z pracy powod jest jeden a ludzia mowi ze z jakiegos innego powodu i co najgorsze wierzy w to co mowi. Jest osoba któ potrafi zdobyc wielkie zaufanie ludzi, tak jak by dosypywał im cos do picia. Strasznie klamie. Wymysla niestworzone historie. Snuje jakies dziwne plany zupełnie nie realne, a chłopak nie ma zadnej perspektywy na życie. Ma same długi i problemy, zabiera sie za rzeczy o których nie ma pojecia a przez to ma same sprawy w sadzie i dlugi. Ma nabrane pozyczki z róznych "banków" a nic se z tego nie robi tylko uwza ze pozamyka szefów tych banków. Wyciaga od ludzi pieniądze. JAk znajdzie w koncu jakas prace to do niej nie idzie bo mu sie nie chce. Zastanawialam sie czy to moze byc schizofrenia.
Jak myslicie coto moze byc?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Choroba psychiczna?
patitek napisał/a:

Cześć dziewczyny. Mam pewien problem.
Mam znajomego, u którego mysle występuje jakaś choroba psychiczna, niestety nie wiem jaka bo nie znam sie na tym licze na pomoc.
Osoba jest zupełnie niekosekwenta w tym co mowi i robi.
Wymysla se rózne rzeczy.Np zawalniaja go z pracy powod jest jeden a ludzia mowi ze z jakiegos innego powodu i co najgorsze wierzy w to co mowi. Jest osoba któ potrafi zdobyc wielkie zaufanie ludzi, tak jak by dosypywał im cos do picia. Strasznie klamie. Wymysla niestworzone historie. Snuje jakies dziwne plany zupełnie nie realne, a chłopak nie ma zadnej perspektywy na życie. Ma same długi i problemy, zabiera sie za rzeczy o których nie ma pojecia a przez to ma same sprawy w sadzie i dlugi. Ma nabrane pozyczki z róznych "banków" a nic se z tego nie robi tylko uwza ze pozamyka szefów tych banków. Wyciaga od ludzi pieniądze. JAk znajdzie w koncu jakas prace to do niej nie idzie bo mu sie nie chce. Zastanawialam sie czy to moze byc schizofrenia.
Jak myslicie coto moze byc?

patitek- powiem szczerze, że znam bardzo podobny przypadek, z tym, że jest to kobieta. Objawy te same: mitomania, megalomania, skrajne objawy cyklofrenii, życie na koszt innych ludzi, zainteresowania czarną magią i innymi bzdetami w tym temacie, długi, zaniedbania, lenistwo, brak perspektyw, kompleksy ze względu na wykształcenie.

Jest wiele osób na świecie, które pomimo osiągnięcia pełnoletniości, nie są w stanie decydować o własnym życiu, a potrafią żyć tylko cudzym lub nie rozwijają się. A głównym powodem są lenistwo i brak ambicji. Osoby chore psychicznie mają niesamowite zdolności manipulacyjne; Potrafią zdobywać zaufanie otaczających ich osób bez specjalnego wysiłku (nie wiem, szerze pisząc, z czego to wynika, ale jak mniemam są to jakieś parapsychiczne zdolności, które otrzymują tylko osoby, których umysły są bardziej "otwarte". Rzecz ima się ludzi chorych właśnie). Owszem, to może być schizofrenia, ale jako że lekarzem psychiatrą nie jestem (ani nawet nie dążę w kierunku, by nim zostać wink ), nie stwierdzam na sto procent. Tak czy inaczej takie nadzwyczajne trudności w utrzymaniu balansu życia nie świadczą o normalności. Być może Twój znajomy doświadczył traumatycznego przeżycia w dzieciństwie? Być może wyniszczyła go psychicznie jakaś stara sytuacja sprzed paru bądź parunastu lat? Albo genetycznie u niego w rodzinie występują zaburzenia psychiczne (np. choroby matki lub ojca)? Odpowiedzi na te pytania mogłyby naświetlić sytuację, ale tak... możemy tylko gdybać. 

Dodam jeszcze, że Twój znajomy mógł popaść w jakąś głęboką depresję (ze względu na długi choćby), które mogły pogłębić w nim podatność na złe emocje. Z każdym dniem jego psychika stawała się słabsza, aż w końcu doszło do tego, co opisujesz. Nie wiem. Takie jest moje skromne zdanie wink.

Pozdrawiam!

3

Odp: Choroba psychiczna?
patitek napisał/a:

Cześć dziewczyny. Mam pewien problem.
Mam znajomego, u którego mysle występuje jakaś choroba psychiczna, niestety nie wiem jaka bo nie znam sie na tym licze na pomoc.
Osoba jest zupełnie niekosekwenta w tym co mowi i robi.
Wymysla se rózne rzeczy.Np zawalniaja go z pracy powod jest jeden a ludzia mowi ze z jakiegos innego powodu i co najgorsze wierzy w to co mowi. Jest osoba któ potrafi zdobyc wielkie zaufanie ludzi, tak jak by dosypywał im cos do picia. Strasznie klamie. Wymysla niestworzone historie. Snuje jakies dziwne plany zupełnie nie realne, a chłopak nie ma zadnej perspektywy na życie. Ma same długi i problemy, zabiera sie za rzeczy o których nie ma pojecia a przez to ma same sprawy w sadzie i dlugi. Ma nabrane pozyczki z róznych "banków" a nic se z tego nie robi tylko uwza ze pozamyka szefów tych banków. Wyciaga od ludzi pieniądze. JAk znajdzie w koncu jakas prace to do niej nie idzie bo mu sie nie chce. Zastanawialam sie czy to moze byc schizofrenia.
Jak myslicie coto moze byc?

Bez wątpienia takie zachowania nie są normalne - świadczy o tym choćby fakt, że prowadzą w linii prostej do ruiny finansowej i ogromnych problemów w relacjach z ludźmi. Nie da się nie znając tej osoby i nie przeprowadzając z nią szczegółowej rozmowy wywnioskować, co te zachowania oznaczają i skąd się biorą.
Niestety, zła wiadomość jest taka, że prawdopodobnie upłynie sporo czasu, nim ta osoba zorientuje się, że ma coraz większe kłopoty i zechce szukać pomocy. Dlatego na ten moment najbardziej przydatna byłaby rodzina/przyjaciele, którzy będą sygnalizować problem i doraźnie odradzać zaciąganie zobowiązań finansowych.

4

Odp: Choroba psychiczna?

Moze być po prostu mało inteligentny.

5

Odp: Choroba psychiczna?

własnie chodzi o to że rodzina nie chce go znac. a mioja przyjaciólka ma z tym chłopakiem dziecko.
wszysy sie od niej odwrocili przez niego łącznie z rodziną.
na początku wszysy byli nim podnieceni jaki fajny chłopak jakie ma plany itp jednak w koncu wszysy go olali i chcą go dopaść nocą...

chłopak ten wczoraj do mnie pisał ze sie doigram zniszy mnie itp a dzisiaj pisze ze przeprasza za swoje zachowanie wie że mi zrobił przykrość ze ma nadzieje ze mu wybacze bo własnie oprzytomniał.

chłopak ma sie za jakiegoś boga i osobe nie wiem jak inteligenta a trzeba dodac ze jest tylko po gimnazjum, ciagle mysli ze zrobi kariere...

6

Odp: Choroba psychiczna?

Inteligencja nie zawsze chodzi w parze z wykształceniem. Można być inteligentnym z wykształceniem podstawowym i robić karierę smile

Twoja przyjaciółka musi zdecydować co jest ważniejsze czy rodzina czy on, i wybrać. Albo rozstać się z nim albo z rodziną. Jeżeli wybierze jego powinna zaciągnąć go do najbliższego lekarza bo chłopak ma problemy ze sobą. Jeżeli wybierze rodzinę.... W dzisiejszym świecie wiele dzieci nie ma ojców. Lepiej go nie mieć niż mieć wariata.

Nawiązując do tego co pisał nie myślałeś ze on może zażywać jakieś narkotyki?

7

Odp: Choroba psychiczna?

wydaje mi sie ze nie bierze nic. ale pewnosci nie mam. w sumie nie wyglada na osobe, któa by brała narkotyki. poza tym mysle ze bym sie zorientowała bo mialam styczność z osobami które brały

8

Odp: Choroba psychiczna?

To ze miałaś styczność nic nie znaczy.

Niektórzy świetnie maskują to ze biorą

A jak wygląda osoba która bierze?? smile
Nie mowie ze musi ćpać jak nawiedzony,
po prostu zażywa, od czasu do czasu?

9

Odp: Choroba psychiczna?

tzn chodzilo mi o to ze jak bym go naćpanego widziala to bym sie zorientowała.

wiesz każdy inaczej na to reaguje. ale z doświadczenia wiem ze jak mówia to sie zacinają nie potrafią złożyć zdania w kupe, problemy z jedzeniem, zmiany humoru, problemy ze spaniem.

wszystko zalezy od tego ile i co smile

10

Odp: Choroba psychiczna?

Właśnie. Szczerze to nawet jeżeli miałaś kontakt z takim otoczeniem itd. to nie zawsze da się poznać po kimś smile
Uwierz tez znam to z doświadczenia. Tez znam te ,,towarzystwa'' a pół roku byłam z kimś kto bierze i nie wiedziałam, Miał super wyniki na studiach i był inteligentny, czasami miał napady złości ale nie wiedziałam! Ty tez nie wiesz, tego po człowieku nie widać, no chyba ze jest już kompletnym ćpunem, samo dno i tyle....

Twój kolega robi nieracjonalne rzeczy, gada bez sensu... itd itp.

NIE mówię ze tak jest ale może tak być smile

Nie znam go... Nie potrafię ocenić, pisze moje spostrzeżenia.

11

Odp: Choroba psychiczna?

gdyby Cpał raz na jakis czas to mało prawdopodobne zeby mu sie tak na głowe rzuciło wiec musiał by ćpac codziennie

12

Odp: Choroba psychiczna?

ale te głupie rzeczy może robić właśnie wtedy kiedy jest pod wpływem...

Nie będę się tu kłócić. Mówię ze tak może być ale nie musi smile

13

Odp: Choroba psychiczna?

takie objawy co piszesz moga wystepowac w przeroznych zaburzeniach. Moze to byc mania, moze byc ADHD (u doroslych tez wystepuje przeciez), moze to byc po prostu niedojrzala osobowosc a moze po prostu to byc taki styl funkcjonowania. Z tymze niestety problem najwiekszy jest taki, ze on pewnie nie widzi problemu. I takie osoby jesli w ogole trafiaja po pomoc psychologa czy psychiatry to wtedy, gdy sobie narobia takich klopotow, ze albo sami wpadna w depresje lub panike, albo zmuszeni sa przez najblizszych.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Choroba psychiczna?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024