Dobre polskie kino - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Dobre polskie kino

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Dobre polskie kino

Hej dziewczyny. Co proponujecie dobrego z polskiego kina. Nie myślę tutaj o filmach romantycznych. Może coś sensacyjnego lub wojennego. Super gdyby było w kinach. Chcę mały prezent dla mojego zrobić:)

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez majkaszpilka (2015-08-02 23:42:17)

Odp: Dobre polskie kino

A starsze kino może być?
"Kobieta,która pragnęła mężczyzny"...świetny dramat z Dorocińskim.Polecam jak nie oglądaliście.
Może "Miasto 44"?

Stopki nie będzie big_smile

3 Ostatnio edytowany przez Metyl (2015-08-02 23:46:46)

Psy, Psy 2, Pokłosie, Mój rower, Dzień świra, Pod Mocnym Aniołem, Róża, Wesele, Drogówka, Chce się żyć, Plac Zbawiciela, Układ zamknięty.

*** Ojciec jest dla ciebie uosobieniem Boga. A jeśli nie znasz swojego ojca, jeśli twój ojciec dał nogę albo nigdy nie ma go w domu, to jakie jest twoje wyobrażenie o Bogu? *** You never know how strong you are until being strong is the only choice You have. ***

4

Mi się podoba Disco Polo, Bogowie i ten film o niewidomy nauczycielu jak pomalu wzrok tracił nie pamiętam tytułu.

5

Carte Blanche z Chyrą to było.

*** Ojciec jest dla ciebie uosobieniem Boga. A jeśli nie znasz swojego ojca, jeśli twój ojciec dał nogę albo nigdy nie ma go w domu, to jakie jest twoje wyobrażenie o Bogu? *** You never know how strong you are until being strong is the only choice You have. ***

6

majkaszpilka napisał/a:

A starsze kino może być?
"Kobieta,która pragnęła mężczyzny"...świetny dramat z Dorocińskim.Polecam jak nie oglądaliście.
Może "Miasto 44"?

Polecam... Od siebie dodam "Bazę Ludzi Umarłych" (aczkolwiek film mało optymistyczny).

7

Metyl napisał/a:

Carte Blanche z Chyrą to było.

Tak:) bardzo fajny film

8 Ostatnio edytowany przez Werapoznan (2015-08-17 14:24:34)

Polecam Służby specjalne,  Bejbi blues, Galerianki, Pianista, Symetria,  Dzieci z Leningradzkiego, Tato, Sara, Wielki szu. smile  Dużo by wymieniac.

9

Niezły rozrzut Wera, od totalnego badziewia po bardzo dobre filmy ...

10

Pianista był ostatnio bodajże na Canalplus. A kto oglądał wywiad ze Szpilmanem?

11

Metyl mi akurat wszystkie filmy się podobaly. :-) Pewnie chodzi  Ci o 2 i 3 film,  ale co kto lubi smile

12

olembrrra napisał/a:

Hej dziewczyny. Co proponujecie dobrego z polskiego kina. Nie myślę tutaj o filmach romantycznych. Może coś sensacyjnego lub wojennego. Super gdyby było w kinach. Chcę mały prezent dla mojego zrobić:)

No właśnie o dziwo z polskich filmów fajne nowości mają być. We wrześniu Karbala o wielkiej bitwie Polaków z Irackimi rebeliantami.  To może się lubemu spodobać. Widziałam zwiastun ostatnio. Dobre, męskie mocne kino się zapowiada...

13 Ostatnio edytowany przez redwine (2015-08-27 12:49:59)

ancyk napisał/a:
olembrrra napisał/a:

No właśnie o dziwo z polskich filmów fajne nowości mają być. We wrześniu Karbala o wielkiej bitwie Polaków z Irackimi rebeliantami.  To może się lubemu spodobać. Widziałam zwiastun ostatnio. Dobre, męskie mocne kino się zapowiada...

No właśnie słyszałam, mój sobie zażyczył na imieniny książkę, wiec jak przeczyta to pewnie pójdziemy do kina smile ja tak srednio jestem fanką filmów wojennych, choiaz np. helikopter w ogniu mi sie podobał smile

A z polskiego podwórka to jeszcze na pewno moge polecić: "Bogow" - rewelacja, calkiem mi sie podobalo "Zero", taki inny pomysł i "ziarno prawdy" bylo niezłe. Takie pierwsze mi przychodza do głowy smile chociaż to nie sensacyjne akurat, ale dobre smile

14

Dług (dobry film i dobra muzyka M. Urbaniaka)
Vinci
Z odzysku

15

Z nowszych polecam "Bogowie" i "Miasto 44", a ze starszych szczególnie "Wielki Szu" i "Przypadek" smile

16

Dzięki za tak dużo podpowiedzi smile Dużo filmów już poza kinem, ale postaramy się aby je obejrzeć. Na pewno Miasto 44.  W samym kinie ostatecznie byliśmy na Karbali. Typowo wojenny, czyli taki jaki miał być. Muszę przyznać, że bardzo ten film na przypadł do gustu. Mojemu podobały się sceny walki, a mi gra Topy. Wszyscy zadowoleni:)

17

Jednak się przypomnę. Widziałam relację z festiwalu filmów Gdyni - idzie sporo nowego. Coś już widzieliśmy z tych nowych filmów?

18

olembrrra napisał/a:

Jednak się przypomnę. Widziałam relację z festiwalu filmów Gdyni - idzie sporo nowego. Coś już widzieliśmy z tych nowych filmów?

Nie śledziłem Gdyni powiem otwarcie wink Wiem, że Szumowska dostała za Ciało, Stroiński za Anatomię zła i Grochowska za jakiś film o Szewcji chyba. Widzialem tylko anatomię zła, ze dwa tygodnie temu byłem w kinie, bo zwiastun wgniótł mnie w fotel, a to na faktach. Klimatyczny thriller, zaskakujący do samego końca. Jak reszta nie wiem wink

19

Stroiński za Anatomię Zła? Zdecydowanie zasłużona nagroda. Dobra postać Lulka. Z jednej strony czarny charakter w filmie, z drugiej strony najbardziej empatyczny względem ludzi, których napotykał przypadkiem. Ciekawa sprzeczność.

20

W tym roku pierwszy raz przyglądałam się właśnie tym nagrodom festiwalowym z Gdyni i zaciekawiło mnie kilka pozycji! Mam nawet takie wrażenie, że polskie kino jakoś ruszyło z niezłym przytupem do przodu. Bo filmy zapowiadają się całkiem intrygująco! Anatomię zła mam już za sobą - dla mnie była to ciekawa niespodzianka, bo nie spodziewałam się, że wyjdzie z tego taki dobry film. Z kolei chcę teraz obejrzeć 11 minut i Body/Ciało, a no i jeszcze Obce niebo...

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Dobre polskie kino

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018